הבנק העולמי מחפש סטארט אפים ישראלים בתחום הקלינטק

זרוע ההשקות בבנק העולמי מעוניינת להשקיע עד 30 מיליון דולר בחברות ישראליות בשלב מתקדם

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המנהלת האיזורית של זרוע ההשקעות בבנק העולמי (IFC), פאולה אליו, הגיעה בשבוע שעבר לביקור בישראל במסגרתו נפגשה עם נציגים של 12 סטארט אפים בתחום הקלינטק. IFC מעוניינת להשקיע עד 30 מיליון דולר בחברות ישראליות בשלב מתקדם (לייט סטייג') אחרי שלב המו"פ.

כחלק מהאסטרטגיה של הבנק העולמי, ההשקעות יהיו בחברות שפונות לשווקים המתפתחים עם פוטנציאל צמיחה גבוה. בשנה שעברה השקיעה IFC כ-100 מיליון דולר בחברות, בעיקר בתחום תשתיות קלינטק.

פאולה אליו

לטענת אליו, IFC מתעניינת בעיקר בהשקעות בישראל בתחום הקלינטק, אך גם בחברות שמשקיעות בשווקים המתפתחים בתעשיות הפיננסים, תשתיות וייצור, חקלאות ושירותים. עד כה, לא השקיעה IFC בחברות קלינטק ישראליות. החשיפה הנוכחית של IFC להשקעות בישראל נכון ל-30 ביוני 2012 היא 58 מיליון דולר בשלושה פרוייקטים.

אליו הייתה אורחת מרכז התעשייה למחקר ופיתוח בתמ"ת ובמהלך הביקור נפגשה עם חברות שכבר קיבלו תמיכה באחת המסגרות של המדען הראשי. "זו פעם ראשונה שאנחנו מצליחים לחבור לזרוע של הבנק העולמי ולעשות איתם שיתוף פעולה. IFC בוחנים לא רק את מה בוחנות קרנות הון סיכון, אלא שהטכנולוגיה המפותחת תושקע במדינות מתפתחות, בשוק היעד שלהם", אומרת אילנה גרוס, מנהלת תוכניות השת"פ באמריקה הלטינית במתימו"פ.

"המחלקה שלנו הוקמה לפני חצי שנה במטרה לקדם את השווקים המתעוררים. הרעיון הוא למצוא גופי מימון נוספים שיעבדו יחד איתנו באיזורים האלה. לחברות מקומיות קשה מאוד לגייס שם כסף מהמדינה. אנחנו מנסים לחבור לגופים שמוכנים להשתתף איתנו בסיכונים יש לנו תוכניות עם ברזיל, אורגוואי וארגנטינה" טוענת גרוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker