מר ארדן, ברכות על המינוי לשר התקשורת - הנה מה שמצפה לך

אתה נכנס למשרד חולה ומסוכסך והאתגר כבר אינו הגנה על הצרכן

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

ברכות לשר התקשורת החדש גלעד ארדן, שקיבל גם סמכויות על רשות השידור ולשכת העיתונות הממשלתית. ברכות גם לשר החדש, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארה"ב - גלעד ארדן ומברוק גדול למנוי הטרי לשר הגנת העורף: גלעד ארדן. בהצלחה בכל התפקידים (אך התקשורת קרובה ללבי יותר).

הערה מנהלתית: מינוי ארדן לשר התקשורת הוא נצחון הפוליטיקה הישנה. אם ארדן היה משרת ציבור אמיתי, הוא היה מסרב לתפקיד הרם ודורש הקמת רשות תקשורת מקצועית ועצמאית במקום המינסטריון, כפי שעשו מזמן כבר כל מדינות המערב וכפי שהמליצו כל הוועדות המקצועיות שבחנו את הסוגיה. אבל ניחא.

הנה מה שאמר ארדן היום בלאקוניות עם קבלת 3 הכובעים: "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף, מצויים כיום בחזית המאבק ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו. בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

3 הערות לשר ארדן:

1. דע שיש לך הרבה עבודה במשרד התקשורת. אלא שמרבית העבודה הזו היא שחורה. כחלון טיפל בכשלים הצרכנים הגדולים. גם אם תהיה חרוץ מאד, כל הרפורמות שתעשה לא ייצרו כותרות בדומה למהפכת הסלולר של כחלון. בהיבט הזה, לא נשאר הרבה לחם על השולחן.

האתגר המרכזי שלך דווקא לא צריך להיות כיס הצרכן והוזלת סל התקשורת, כפי שהתבטאת. ברור שיש עוד איפה להגביר תחרות, בשוק תשתית האינטרנט והטלוויזיה הרב ערוצית למשל, אבל זה לא העיקר. עיקר העבודה תהיה לדאוג לתשתיות התקשורת העתידיות של מדינת ישראל. אם לא יפתרו בעיות התדרים והאנטנות - בעוד שנה יתחיל הצרכן הישראלי להיפגע מפקק תנועה סלולרי חמור. כדי לפתור את הבעיה הזו, תצטרך להעמיד תוכנית תשתיתית רב שנתית שיסכימו עליה גם משרד הגנת הסביבה אותו עזבת, משרד הבריאות, משרד הפנים, משרד המשפטים ובעיקר משרד הבטחון. זה הולך להיות כאב ראש גדול. 

2. דע לך שאתה נכנס למשרד חולה ומסוכסך, אחד החלשים בממשלה. כבר לא סוד הוא שרוב רפורמות כחלון קרו כי הוא השכיל לעקוף את המשרד שלו ולעבוד ישירות מול האוצר (והתקשורת). או בקיצור: כדאי לך להתיידד עם נערי האוצר הרלוונטים.

3. ואם כבר קיבלת את האחריות לרשות השידור, אתה חייב לרסן את אגף הגבייה והשיטות הנלוזות שהוא אימץ לגבות כסף מהאזרחים. ואם אתה כבר שם, אולי כדאי לשחרר את הגוף הזה מעטיני השלטון ולדאוג סוף סוף למוצר טלוויזיוני עצמאי וראוי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker