אפקט מריסה מאייר |

גם קומברס אוסרת על עבודה מהבית

סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה במכתב לעובדים: "מנהלים יוכלו לאשר עבודה מהבית על בסיס לא קבוע, כמו למשל אחרי נסיעות; כל הסדר אחר ידרוש אישור של מנהל הקבוצה המקומית או של סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה"

אור הירשאוגה
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור הירשאוגה
טלי חרותי-סובר

אפקט מריסה מאייר מגיע גם לזירת ההיי-טק הישראלית. אחרי שמנכ"ל יאהו הכריזה בחודש שעבר כי על עובדי יאהו לחדול מעבודה מהבית, קיבלו אתמול בערב בשעה שמונה ורבע עובדי קומברס מייל ובו דרישה דומה. " גילינו שמספר עובדים אינם מגיעים באופן קבוע למשרד. עובדי קומברס נדרשים לבצע את עבודתם ממשרדי החברה", נכתב במייל עליו חתומה קאת'י האריס, סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה.

צילום: אוריאל סיני

"עמיתים יקרים. עבודה משותפת כצוות חיונית להצלחתנו. עבודת צוות, אחד מערכי הליבה של קומברס, מוגדרת כתהליך של עבודה משותפת עם קבוצת אנשים במטרה להשיג מטרה מסויימת. אנו זקוקים להשתתפותך בבניית תרבות של עבודת צוות ושיתוף פעולה. הקשר עם עמיתיכם לעבודה ועם מנהליכם חשוב. עבודה פנים אל פנים חיונית - היא עוזרת לבנות אמון. עבודה משותפת מגבירה את האינטראקציה בינינו, מסייעת למעבר של רעיונות מאחד לשני ומטפחת רוח של שיתוף פעולה", ציינה האריס במייל.

האריס הבהירה כי הדרישה אינה חלה על עובדים שאינם מתגוררים בזמן נסיעה סביר ממשרדי קומברס במדינתם. "כל העובדים האחרים נדרשים לעבוד מהמשרדים במדינתם כשאינם בנסיעות, בפגישות עם לקוחות או בעבודה באתרי לקוח", ציינה האריס. היא הוסיפה כי נהלי העבודה בקומברס עודכנו בהתאם למדיניות החדשה: "מנהלים יוכלו לאשר עבודה מהבית על בסיס לא קבוע, כמו למשל אחרי נסיעות; כל הסדר אחר ידרוש את אישור של מנהל הקבוצה המקומית או את אישורה של סמנכ"ל משאבי האנוש של החברה".

בישראל 3% עובדים מהבית

"אנחנו מבינים שהחלטה זו אינה תואמת את מדיניותן של מספר חברות אחרות. אנחנו מאמינים שהיא נכונה עבור קומברס וכי היא מציבה את החברה בעמדה לצמיחה ורווחיות. איננו היחידים שביצעו החלטה שכזו: ביאהו הכריזו באחרונה על הפסקת הנוהג של עבודה מהבית, בנק אוף אמריקה הציב מגבלות על עבודה מהבית ובאמריקן איירליינס לא מאפשרים עבודה מהבית כלל", ציינה האריס.

בתזכיר שנשלח לעובדי יאהו בחודש שעבר ציינה הנהלת החברה כי החל החל מיוני לא יורשה אף אחד מ-12 אלף העובדים של החברה לעבוד מהבית. עובדים שלא יעמדו בכך, הבהירה הנהלת יאהו, יפוטרו. ההוראה עליה הכריזה החברה זכתה לגינויים רחבים באתרי טכנולוגיה וחדשות, שטענו כי מנכ"ל יאהו, מריסה מאייר, נעזרת במדיניות החדשה על מנת לבצע קיצוץ במצבת עובדי החברה.

בישראל מעטים הם העובדים שהבית הוא גם המשרד שלהם. לפי נתוני משרד התמ"ת, כ-3% - כ-80 אלף שכירים בלבד - אכן עובדים מהבית, 70% מהם עושים זאת לסירוגין ו-30% מגדירים את הבית כמקום העבודה העיקרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker