אפל קלטה עשרות מפוטרים ממרכז הפיתוח של טקסס אינסטרומנטס

ייתכן ועובדי טקסס אינסטרומנטס יועברו למרכז פיתוח חדש, שלישי במספר, שתקים אפל בישראל באיזור המרכז

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

חברת אפל, שנכנסה לפעילות בישראל רק בשנה שעברה, קלטה כמה עשרות עובדים שפוטרו ממרכז הפיתוח של טקסס אינסטרומנטס ברעננה לאחרונה. לפי הערכות כ-120 מן המפוטרים נקלטו באפל. תהליך מיון העובדים נעשה על ידי מראיינים שהגיעו לפני כחודשיים לישראל ממטה אפל העולמית אליהם הצטרפו נציגים ישראלים של החברה. כל עובדי TI שפוטרו, לפי הערכות כ-250 איש ובנוסף עובדי קבלן שהועסקו בחברה, החלו את תהליך המיון המרוכז שארך שבוע שכלל מבחנים וריאיונות. אולם, רק חלק קטן מהם עברו את המבחנים והמשיכו הלאה לשלב הריאיונות. למרות שנאמר לעובדים שיקלטו במרכז פיתוח חדש שיוקם ברננה, בשלב זה מועסקים עובדי TI שנקלטו באפל במרכז החברה בהרצליה שם הם נהנים מתנאים טובים הכוללים רכב חברה ומשכורות גבוהות. קבוצה קטנה מבין מפוטרי TI שגוייסו לאפל מועסקים בהרצליה.

ייתכן ועובדי TI יועברו למרכז פיתוח חדש, שלישי במספר, שתקים אפל בישראל באיזור המרכז. זאת מאחר ומפוטרי TI שהועסקו ברעננה מתמחים בפיתוח שבבי תקשורת ו-OMAP, בעוד מרכז הפיתוח של אפל בהרצליה, המבוסס על רכישת חברת אנוביט, עוסק בזכרונות פלאש – תחום פעילות שונה. עם זאת, פעילות עובדי TI תוכל להשתלב במרכז שהקימה אפל בחיפה שעוסק בפיתוח מעבדים.

כנס המפתחים של אפלצילום: בלומברג

רוב עובדי חברת TI בישראל פוטרו בחודש נובמבר כחלק ממהלך עולמי שמובילה החברה לסגירת פעילות השבבים הסלולרים שלה. כחלק מהמהלך הודיעה החברה על קיצוץ כ-1,700 משרות בעולם – 5% מכוח האדם הכולל בחברה. בישראל כלל המהלך, לפי הערכות שהחברה לא אישרה, 200-250 עובדים. לפי שעה, עדיין מועסקים במרכז כמה עשרות עובדים שממשיכים בפיתוח פרויקט לחסכון באנרגיה. מרכז הפיתוח של TI בישראל הוקם בשנת 1999, לאחר רכישת חברת באטרפליי ואליו הצטרפה לאחר מכן חברת ליבית שנרכשה על ידי חברת השבבים העולמית. עיקר פעילות המרכז הייתה פיתוח רכיבי התקשורת האלחוטית לשבבי החברה. המרכז פיתח את קישוריות ה-WiFi, הבלוטות' וה-NFC, בשיתוף פעולה עם מרכזי הפיתוח של החברה בהודו ובארה"ב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker