דיווח על התרת מכירת קונסולות משחקים בסין הזניקה מניות סוני ונינטנדו

בשנת 2000 הטילה סין איסור על מכירת קונסולות משחקים מחשש כי יפגעו בהתפתחות המנטלית והפיסית של ילדים

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

ממשלת סין שוקלת להסיר איסור בן עשור על קונסולות משחקי וידאו, כך דיווח היום העיתון הסיני "צ'יינה דיילי". הדיווח הזניק את מניותיהן של יצרניות משחקי הוידאו סוני ונינטנדו בבורסת טוקיו.

בנובמבר קיבלה קונסולת פלייסטיישן 3 של סוני תו איכות מהגוף המפקח על תקני הבטיחות בסין, מה שעורר השערות כי בייג'ין תסיר את האיסור, שהממשלה הטילה בשנת 2000 בטענה כי היא רוצה להגן על התפתחותם המנטלית והפיסית של ילדים.

פלייסטיישן 2צילום: אי–פי

"אנחנו בוחנים את המדיניות, ערכנו כמה סקרים וקיימנו דיונים עם משרדים אחרים לגבי האפשרות של פתיחת שוק קונסולות המשחקים", ציטט העיתון גורם אנונימי במשרד התרבות הסיני. "עם זאת, את האיסור הטילו לפני יותר מעשור שבעה משרדי ממשלה - נצטרך אישור מכל המפלגות כדי להסיר אותו". עם זאת, גורם אחר במשרד התרבות הכחיש את הדיווח, ואמר לרויטרס כי "המשרד אינו מתכנן להסיר את האיסור".

מניית סוני עלתה היום ב-8% בבורסת טוקיו, בעוד שמניית נינטנדו הוסיפה יותר מ-3.5%. דוברת סוני, יושיקו אוצ'יאמה, דוברת חטיבת סוני קומפיוטר אנטרטיינמנט של סוני, סירבה להגיב ישירות לדיווח. "העמדה שלנו כלפי עסקים בסין לא השתנתה. כמובן שאנחנו מכירים בסין כשוק מבטיח לעסקים שלנו, ואנחנו תמיד שוקלים הזדמנויות עסקיות במדינה", אמרה.

דובר נינטנדו סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ