פרסום ראשון

אקזיט ענק: סיסקו רוכשת את אינטוסל ב-475 מיליון דולר

אינטוסל, שמעסיקה 100 עובדים, מפתחת מערכת לחברות סלולר לניטור כיסוי וכיול דינמי של השידור ■ המנכ"ל רני ולינגשטיין היה מעורב עוד קודם באקזיט ענק של טראפיקס הישראלית, שנמכרה ב-140 מיליון שקל ל-F5

ענקית ציוד התקשורת סיסקו רוכשת את הסטארט אפ הישראלי אינטוסל (IntuCell) ב-475 מיליון דולר. אינטוסל, המפתחת מערכת לחברות סלולר לניטור כיסוי וכיול דינמי של השידור, גייסה עד היום 6 מיליון דולר מבסמר ונצ'ר פרטנרס. בתחילת דרכה קיבלה החברה הלוואה של 2.5 מיליון דולר מג'נסיס פרטנרס אותה החזירה. אינטוסל, שהוקמה ב-2008, מעסיקה 100 עובדים ברעננה.

לפי ההסכם בין הצדדים, עובדי אינטוסל צפויים להיקלט בקבוצת פתרונות ספקי השירות הסלולריים של סיסקו וידווחו לשיילש שוקלה, סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת התוכנה והיישומים. בהמשך השנה, לאחר שהעסקה תיסגר סופית, צפויים העובדים לעבור מרעננה למשרדי סיסקו בנתניה. כיום, מונה מרכז הפיתוח של סיסקו בישראל כ-500 עובדים ללא עובדי NDS מהר חוצבים, שנרכשה במארס האחרון. יחד עם עובדי NDS, מניין העובדים של החברה בישראל מגיע לכ-2,000 מועסקים.

רני ולינגשטיין, מנכ"ל אינטוסלצילום: אינטוסל

לפי תנאי ההסכם, תשלם סיסקו כ-475 מיליון דולר במזומן ותמריצים לעובדים עבור הפעילות הכוללת של אינטוסל. העסקה צפוייה להיסגר ברבעון השלישי של 2013 בכפוף לתנאים המקובלים הכוללים בדיקה רגולטורית.

עסקת אינטוסל: טל סלובודקין, אדם פישר, קרן בסמר, רן ולינגשטיין, יואב סאמט, מיכה פורתצילום: תמי פורת

מנכ"ל החברה, רני ולינגשטיין, הוא מוותיקי ההיי-טק בישראל והיה מעורב עוד קודם כיועץ באקזיט ענק של טראפיקס הישראלית, שנמכרה ב-140 מיליון שקל לחברת F5 לפני כשנה.

עד כה, ביצעה סיסקו 10 רכישות בישראל. במאי 1998 רכשה החברה את ClassData תמורת כ-50 מיליון דולר. בשנת 2000 רכשה סיסקו לא פחות מחמש חברות ישראליות: את InfoGear תמרות כ-300 מיליון דולר, את PentaCom תמורת 118 מיליון דולר, את Seagull Networks בכ-19 מיליון דולר ואת HyNEX תמורת 127 מיליון דולר.

מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'ימברייסצילום: בלומברג

ב-2004 רכשה סיסקו שלוש חברות ישראליות נוספות" את RiverHead תמורת 39 מיליון דולר, את Actona תמורת 100 מיליון דולר ואת P-Cube תמורת 200 מיליון דולר. ב-2005 רכשה החברה Sheer Networks תמורת 97 מיליון דולר וב-2012 רכשה סיסקו בעסקת ענק את הישראלית תמורת 5 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ