DLD 2013

מה יהיה הדבר הבא באינטרנט?

התשובות לשאלה של יוסי ורדי בפאנל בכנס DLD היו רבות יותר ממספר המשתתפים בדיון: החל מטלוויזיה בסמארטפון ועד מזל"טים לשוק האזרחי

איתן אבריאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן אבריאל

יוסי ורדי, היו"ר המשותף של כנס האינטרנט DLD במינכן גרמניה, הנחה את פאנל הסיום של היום השני בנושא: מה יהיה הדבר הבא באינטרנט - והתשובות היו רבות יותר ממספר המשתתפים בדיון, שהיה גדול כיוון שורדי החליט לצרף אליו אנשים מהקהל.

כך ג'ון מילר, לשעבר נשיא הענקית האמריקאית איי או אל וכיום מנהל קרן הון סיכון, חושב כי "הכל תלוי בטלוויזיה. יש היום אפשרות לעשות הכל, והכל תלוי בנכסים החדשים שיווצרו בטלוויזיה". הוא הסביר כי הצרכנים רוצים את הטלוויזיה שלהם היכן שהם נמצאים על פני מסך שמתאים להם - טלוויזיה, או אייפד או מה שלא יהיה. זו בעיה טכנית לא קשה, אבל זה לא קרה בעבר בגלל בעיות של זכויות. המשתמשים מבינים את זה והם לא מוכנים לקבל את המציאות הזו. הם דורשים מאתנו לפתור את העניין הזה.

עמית שפריר, גם הוא איש אי או אל לשעבר, ענה בתשובה לשאלה הקשה: "אין לי מושג. אני אוהב את תחום ההדפסה בשלושה מימדים, ואני חושב שזו טכונולוגיה שתגרום להרבה הרס יצרתי. אני חושב שנראה פרסום במקביל על פני כמה פלטפורמות: גם בטלוויזיה וגם בסלולרים. אני מאמין שתחום הבריאות הנייד יהיה משמעותי ויביא הרבה חדשנות".

עבדול מאלק, לשעבר מנכ"ל פלטל חברת התקשורת הפלשתינאית, הציג נתונים על השוק באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה: אוכלוסיה ענקית, בגודל של ארה"ב או אירופה, אשר בה הצעירים מהווים 70% (מתחת לגיל 34), שיש בה צמיחה של 3%-5% בתוצר, שבה עלייה חדה בחדירה של האינטרנט, ממכשירים סלולרים, שימוש ברשתות חברתיות וכמו גם מעסקות רכישה ברשת באמצעות מחשבים ומכשירים סלולריים. על פי הערכות של גוגל, כך מתברר, תהיה הערבית בשנת 2015 השפה הרביעית הנפוצה ביותר בעולם האינטרנט הגלובלי.

משתתף אחר בפאנל העריך שהדבר הבא באינטנרט הוא בתחום הבריאות, למשל בתחום של מעקב אחרי ההתנהלות של אנשים ומדידה של נתונים רפואים. תחום נוסף: מטוסים זעירים ללא טייס - לצורך יישומים אזרחים.

אלן פטריקוף, שהיה בין הראשונים שהזרים כסף לחברת אפל ולחברת איי או אל, סיפר שהוא משקיע בחברת מייקר, המייצרת תוכן טלוויזיוני באמצעות יו טיוב, ובחברות המייצרות שירותים לרכישה אלקטורנית באמצעות מכשיריים סלולריים. "יש לנו חברות לתשלומים זעירים, חברות לניהול רכישות בסלולר, אנחנו מאמינים בהן וגם בפרסום על פני הטלופונים הסלולרים. אני חושב שמשהו ימצא את הפתרון הנכון לזה".

סמי סגול מחברת כתר פלסטיק, שהיה בקהל, נשאל על ידי יוסי ורדי "מה היה הדבר הבא". סגול אמר כי חידושים חשובים יגיעו מתחום המחקר הרפואי של המוח וכי בקרוב ניתן יהיה לנטר את גלי המוח ולזהות מחלות ובעיות לפני שהן מתגלות על ידי הכלים המדעים הנוכחיים.

משתתפים אחרים ציינו את השירות החדש של גוגל, google now, כחידוש הבא: שירות שיודע מה אתה צריך ורוצה לדעת - לשדר לך אותו בזמן אמת מבלי שביקשת אותו. שירות גוגל now עובד כבר עכשיו על מכשירי הסלולר שבהם מותקנת הגרסה האחרונה של אנרואיד. דוגמאות: תוצאחת ספורט של הקבוצה שלך, פקקים בדרך לבית שלך, הנחיות דיווח ונתוני בידור - המבוססים על המיקום והסטוריית החיפוש של המשתמש.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker