40% מהנסיעות בגט טקסי משולמות באשראי

אימוץ השימוש באמצעי התשלום הדיגיטלי עשוי להצביע על הפוטנציאל העומד בפני עסקים שירחיבו את אמצעי התשלום הזמינים למשתמשים

ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אורפז

>> עד לאחרונה, מוניות היו אחת הצרכניות העיקריות של מזומן לישראלים רבים. נהגי המוניות, שנדרשו לשלם לחברות האשראי עמלות סליקה גבוהות, נמנעו מלהציע את השירות לנוסעים. באוגוסט האחרון חוללה גט טקסי, האפליקציה הישראלית להזמנת מוניות, שינוי בדפוס השימוש של הנוסעים הישראלים. האפליקציה פתחה לשימוש את האפשרות לשלם עבור הנסיעה באמצעות הסמארטפון - מבלי לגבות עלויות נוספות מהנהג או מהנוסע.

מנתוני גט טקסי מסתמן כי הקהל הישראלי אימץ את האפשרות: 40% מהנסיעות הפרטיות במוניות הרשומות בחברה משולמות בכרטיסי אשראי. אימוץ השימוש באמצעי התשלום הדיגיטלי עשוי להצביע על הפוטנציאל העומד בפני עסקים שירחיבו את אמצעי התשלום הזמינים למשתמשים. לטענת מנכ"ל גט טקסי ישראל, מוטי הספרי, קצב הצמיחה של החברה בחודשיים האחרונים הוא 30% בחודש, בין היתר הודות להוספת התשלום באשראי.

לדבריו, "מה שקורה אצלנו הפתיע אותנו. אנחנו רואים גידול בשימוש בכרטיסי אשראי מדי שבוע. אותם משתמשים שהכניסו את פרטי הכרטיס הם גם לקוחות נאמנים יותר - וכאלה שפחות מבטלים נסיעות. רואים 5% פחות ביטולים בהשוואה לנוסעים שלא משלמים בכרטיס אשראי". עסקה ממוצעת בקרב המשלמים בכרטיסי אשראי היא בסכום של 48 שקל. 20% מהנוסעים בוחרים לשלם תשר לנהג. יותר מ-100 אלף נסיעות מונית מוזמנות באמצעות גט טקסי בחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker