ענבל אורפז

אפליקציית הניווט הישראלית הישראלית ווייז (Waze) כיכבה בכותרות סביב דיווחים בנוגע לאפשרות שתרכש על ידי אפל. הבוקר שברה החברה את שתיקתה התקשורתית ופירסמה נתונים לסיכום שנת 2012 בבלוג שלה. במהלך השנה 34 מיליון משתמשים השתמשו בווייז. בחברה צופים כי עד סוף שנת 2013 היא תגיע ל-70 מיליון משתמשים, כך שהיא תכפיל את בסיס הלקוחות שלה. לפי מקורבים לחברה, היא מקווה להשיג שווי של מיליארד דולר.

כמו כן, החברה מציבה לעצמה אבני דרך לאורך השנה: 40 מיליון משתמשים עד מארס ו-50 מיליון משתמשים עד יולי. ווייז מעריכה כי ב-2013 היא תחסוך לנהגים 82 מיליון שעות, 2.1 מיליארד דולר ו-844 אלף טונות של CO2. לטענת החברה, האפליקציה חסכה בממוצע למשתמשים 15% מזמן הנסיעה ביום.

בתחילת שנת 2012 השתמשו בווייז 10 מיליון משתמשים ובמהלך השנה בסיס הלקוחות שלה צמח בקצב מהיר. הוכחת בסיס משתמשים גדול ומודל עסקי בר קיימא חיוניים לווייז כדי שזו תוכל להעלות את שווייה. בחודש האחרון נפגשה ווייז עם בכירים בפייסבוק, מיקרוסופט וגוגל, ובהם גם מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, ומנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, כך לפי מידע שהגיע לידי TheMarker.

כמו כן, במהלך השנה האחרונה ארבעת החברות - אפל, מיקרוסופט, גוגל ופייסבוק - העלו בפני ווייז הצעות רכש שלפי שעה לא התקבלו. מקורבים לחברה טוענים כי החברה מצפה להצעת רכש לפי שווי של מיליארד דולר. לפני כחצי שנה סירבה ווייז להצעת רכישה בגובה 300-200 מיליון דולר.

החברה אינה מתייחסת בפוסט לדיווחים בנוגע לאפשרות שתרכש על ידי אפל או אחת מענקיות הטכנולוגיה עמן נועדה. החברה מתמקדת בפרסום בתרומתה לשיפור איכות החיים של הנהגים ואיכות הסביבה. לעומת זאת, החברה מתייחסת למספר הישגים אליהם הגיעה בשנת 2012 ובהם שימוש בנתוניה בבית הלבן, אפליקציה למחירי תדלוק בזמן אמת שפיתח צוות המוצר של ווייז ותגובות חיוביות של המשתמשים לפלטפורמת הפרסום עם שותפים דוגמת דאנקין דונאטס וטאקו בל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker