רוצים לדעת מה הטכנולוגיה החמה הבאה? שאלו בת טיפש-עשרה

יזם אינטרנט פונה לאחותו הקטנה על מנת לזהות טרנדים - לאחר שזיהתה לפני רבים פופולריות של יישום בקרב חבריה

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
Business Insider

העלייה של סנאפצ'אט (Snapchat), יישום המאפשר לאנשים לשלוח הודעות שמשמידות את עצמן, מזכירה את העלייה של פינטרסט, שירות שמירת מקטעים דיגיטליים. פינטרסט היה פופולרי בקרב אנשים "רגילים" עוד לפני שכתבי הטכנולוגיה ואנשי ההשקעות הבינו שהוא פופולרי. דבר דומה קרה לסנאפצ'אט. הוא היה פופולרי בקרב בני נוער עוד לפני שהתגלה ברדאר של "מומחי הטכנולוגיה".

ג'וש מילר, מייסד בראנץ', אתר המוקדש לשיחות מומחים, אמר כי היה צריך לצפות את עליית סנאפצ'אט כיוון שאחותו בת ה-15 אמרה לו לפני כמה חודשים שזה יותר גדול מאינסטגרם. זו לא הייתה הפעם הראשונה שהיא ביצעה הימור טכנולוגי נועז. היא גם אמרה לו בעבר שאינסטגרם לא פחות פופולרית בקרב חבריה מפייסבוק.

לכן, כאשר ביקר אותה בחגים, ביקש לשמוע ממנה מה היא חושבת על האתרים החברתיים המרכזיים כיום. הנה גירסה מקוצרת של תשובתה:

אינסטגרם: חבריה מפרסמים תמונות של אנשים, לא אמנות, וזה משמש כגירסה טובה יותר של פייסבוק עבור חבריה.

פייסבוק: היא וחבריה מנסים להימנע מהאתר כיוון שהם הולכים בו לאיבוד. היא נכנסת לפייסבוק רק אחרי שכבר הסתכלה באינסטגרם. זה גם טוב וגם רע: טוב שפייסבוק מציפה חומרים מעניינים, אבל רע שהמותג של פייסבוק מקושר לטביעה.

מסרים מיידיים: אף אחד לא משתמש בהם. הם משתמשים ב-iMessage, סמסים או סנאפצ'אט.

סנאפצ'אט: הוא פופולרי לפחות כמו אינסטרגרם, וזהו כלי תקשורת. זה ממש לא רק "סקסטינג" (הודעות בעל אופי מיני).

טאמבלר: זה רק תמונות, וזה שירות שבעיקר עוקבים בו אחרי אנשים שמעלים דברים טובים. כמעט ולא מעלים תוכן משלכם. מילר פירש את דברי אחותו כרמיזה לכך שטאמבלר עלול ללכת בעקבות הרשת החברתית מייספייס.

טוויטר: הציטוט שלה: "אף אחד לא משתמש בזה. אני יודעת שאתה מת על זה, אבל אני לא מבינה את זה. כלומר, יש בטח כמה ילדים שמשתמשים בזה, אבל אלו הילדים שלא סותמים את הפה בכיתה ותמיד חושבים שיש להם משהו חשוב לומר".

ומה הלאה? היא לא יודעת, אבל מילר אומר שהחברים שלה מאוד אוהבים את פייסטיים של אפל. והם אוהבים שיחות וידאו, אז אולי יש עוד סיכוי לאיירטיים?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker