אמצעי תשלום מקובל: המטבע הווירטואלי ביטקוין קיבל רישיון בנק

ביטקוין קיבל מעמד של ספק אמצעי תשלום רשמי ובעל קידומת בנקאית בינלאומית; המהלך מציב אותו במעמד שווה לפייפאל ובעלי חשבון ביטקוין יוגדרו כבעלי חשבון בנק לכל דבר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המטבע הווירטואלי ביטקוין, שנוצר רק לפני שלוש שנים וזכה להצלחה מפתיעה, עושה צעד נוסף בדרכו להפוך לאמצעי תשלום מקובל ברחבי העולם, לאחר שקיבל רישיון בנקאי.

ביטקוין קיבל מהרשויות האירופאיות מעמד רשמי של ספק אמצעי תשלום (PSP) בעל קידומת בנק בינלאומית, שמציב אותו במעמד שווה לשירות התשלומים פייפאל. בתור PSP יוכל ביטקוין להנפיק כרטיסי חיוב (debit cards), לבצע העברות בנקאיות לבנקים אחרים ולהפקיד כסף בחשבונות של לקוחות. עם השדרוג במעמד, מערכת הבנקאות העולמית תוכל מעתה להתייחס לבעלי חשבון ביטקוין כמו אל כל חשבון בנקאי אחר.

המטבע הוירטואלי ביטקוין

מערכת ביטקוין, שנוסדה ב-2009 על ידי מפתח התוכנה היפני סאטושי נקאמוטו, מאפשרת העברת כסף אלקטרוני באינטרנט. היא אינה מפוקחת על ידי סמכות בנקאית כלשהי ומתוחזקת בקוד פתוח על ידי קבוצה של מפתחים. "מטבעות" שנרכשים באמצעות כסף אמיתי במטבע אחר נשמרים כקובץ במחשב של בעל החשבון ומאפשרים לו להעביר את הכסף האלקטרוני באמצעות תוכנת ביטקוין. ערכו של מטבע ביטקוין אחד שווה היום ל-13 דולר אמריקאי.

למרות הצלחתו, מספר המשתמשים בביטקוין בשנה האחרונה נמצא במגמת ירידה, לאחר שהמערכת התגלתה כחשופה לפריצות האקרים רבות שמסכנות את כספם של בעלי החשבונות. מספר בעלי החשבון במערכת נאמד היום בכ-15 אלף לפי הערכות שונות ברשת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker