ענבל אורפז

שורה של פרישות מקרנות ההון סיכון הישראליות. אראל מרגלית, מייסד קרן ההון הירושלמית JVP, עתיד לפרוש מהקרן לאחר הבחירות לכנסת בינואר. זאת לאחר שביום שישי נבחר למקום ה-11 ברשימת מפלגת העבודה בבחירות לכנסת, כך שהוא נמצא במקום ריאלי ועתיד להפוך לחבר כנסת. בשנה האחרונה, מאז נכנס לפוליטיקה, הפך מרגלית משותף מנהל בקרן ליו"ר שלה. הקרן מנוהלת מאז על ידי השותפים גדי תירוש וקובי רוזנגרטן ושותפי החממה חיים קופנס, אורי אדוני ויואב צרויה.

כמו כן, דניאל כהן, שותף כללי בקרן ההון סיכון ג'מיני, פורש מהקרן, כך נודע ל-TheMarker. כהן הצטרף לג'מיני ב-2001 ומאז הוביל השקעות בכ-10 חברות בתחום האינטרנט, דיגיטל מדיה ו-SaaS (תוכנה כשירות). בין החברות בהן השקיע כשותף בג'מיני יש את אאוטבריין של ירון גלאי, סופורט ספייס, ווטצ'דוקס ו-adap.tv.

אראל מרגליתצילום: מוטי מילרוד

ב-2006 קודם כהן ממנהל בקרן לשותף. במסגרת תפקידו כהן היה בין היתר נציג הקרן בעמק הסיליקון. קרן ג'מיני הוקמה בשנת 1993 כחלק מתוכנית יזמה ממשלתית. הקרן מנהלת מעל ל-700 מיליון דולר ב-5 קרנות. הקרן חמישית של ג'מיני, שגוייסה ב-2007, מנהלת 150 מיליון דולר.

מ-JVP נמסר בתגובה: "שותפי, מנהלי ועובדי קרן JVP מאחלים לאראל מרגלית הצלחה רבה עם בחירתו לרשימת העבודה לכנסת. למן תחילת פעילותו הפוליטית משמש אראל מרגלית כיו"ר JVP, הקרן אותה הקים לפני כ-19 שנה. בשנה האחרונה הקרן מנוהלת ע"י השותפים גדי תירוש וקובי רוזנגרטן, שותפי החממה - חיים קופנס, אורי אדוני ויואב צרויה, וקבוצת הניהול בה שותפות רונית דולברג ופיונה דרמון.

"לפני מספר חודשים, הקרן גייסה קרן המשך להשקעות בחברות בוגרות יותר והקרן ממשיכה לפעול במלוא המרץ גם בהשקעות 'סיד' וגם בהשקעות המשך. באחרונה אף זכתה הקרן במכרז להקמת חממת הסייבר הלאומי בבאר שבע שבדרום. אם וכאשר יכהן כחבר כנסת, יפעל מרגלית בהתאם לכללים הנדרשים ויפרוש מתפקידו כיו"ר מנהל של הקרן".

כהן אישר את הידיעה שהוא פורש מהקרן ומסר: "אחרי 11 שנים מלאות עניין אני מסיים את דרכי בג׳מיני ופונה לאתגרים חדשים בתעשיית ההייטק וההון הסיכון. אני מודה ליוסי סלע, מנשה עזרא וכל יתר השותפים על השנים הנפלאות בג'מיני, שנים של עבודה משותפת ומפרה. אין ספק כי אני מותיר מאחוריי צוות מיומן של שותפים ומנהלים שיוביל חברות רבות להצלחות גדולות בשנים הבאות".


תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום