אמיתי זיו

חברת HOT תפעיל תוכנית לסגירה מוחלטת שידורי הכבלים האנלוגיים שלה - ותעבור לשידור באות דיגיטלי בלבד. המשמעות: עשרות אלפי הלקוחות שלה שעדיין בשירות האנלוגי יצטרכו לעבור לממיר דיגיטלי. מעבר לכך, מאות אלפי הצרכנים שמשתמשים ב"כבלים פיראטיים" לא יוכלו להשתמש בהם, וייאלצו לרכוש מנוי כבלים או לוויין, או ממיר DTT.

את התוכנית לסגירה סופית של השידור האנלוגי, שיטת שידור שהחברה עשתה בה שימוש בשנותיה הראשונות, תפעיל HOT בשנה הקרובה. לקוחות אנלוגיים של החברה משלמים פחות, ואינם יכולים לצרוך שירותים מתקדמים כמו VOD.

צילום: HOT

HOT נמצאת במהלך ארוך של סגירה הדרגתית של השידור האנלוגי. בסוף 2010 החברה דיווחה על 108 אלף לקוחות אנלוגיים, ואילו בסוף 2011 היו לה 51 אלף לקוחות אנלוגיים בלבד. החברה סוגרת את השירות בהדרגה בערים וביישובים. בירושלים, למשל, נסגר השידור האנלוגי לפני כשנה. השידור האנלוגי נסגר באחרונה גם בשהם.

כעת, HOT מתכוונת להוריד את השאלטר על השידור האנלוגי ברחבי המדינה בבת אחת. לתוכנית נקבע בתחילה תאריך יעד בקיץ, אך HOT דחתה את מועד הסגירה, ולא בפעם הראשונה. הסיבה לדחייה היא של-HOT עוד לקוחות רבים שהם "היברידיים" - בעלי מנוי דיגיטלי שמחזיקים גם בחיבורים אנלוגיים, ו-HOT צריכה לדאוג להם לפתרון.

סגירת השידור האנלוגי תאפשר ל-HOT לשווק ללקוחות שלה ממיר דיגיטלי, ובכך להגדיל את ההכנסה מהם. הבעיה מבחינת החברה היא שברגע שהשידור האנלוגי מכובה ביישוב מסוים, גם yes מחזרת אחרי לקוחות אלה, ולכן תוכניות הכיבוי הן סודיות.

מנויי HOT, באלפים

הסגירה תאפשר לחברה גם לפנות רוחב פס. השידור האנלוגי צורך רוחב פס גדול פי שמונה ממקבילו הדיגיטלי. בין השאר, פינוי רוחב פס יאפשר ל-HOT להרחיב את תוכני ה-VOD ולשדר יותר תוכני HD.

עם זאת, יותר מהכל - סגירת השידור האנלוגי תהרוג את התופעה שמלווה את חברת הכבלים מיומה הראשון: הכבלים הפיראטיים. צרכנים רבים במדינה מגלים שכאשר הם מחברים את הטלוויזיה שלהם לשקע הכבלים שבקיר, הם מצליחים לצפות בכל ערוצי הבסיס של חברת הכבלים, מבלי שהחברה מודעת לכך ומבלי לשלם. מדובר כפי הנראה בעשרות אלפי לקוחות, ואף מעבר ל-100 אלף, שעושים שימוש בפרקטיקה. צפייה בכבלים פיראטיים עדיין אפשרית בתל אביב, ברמת גן ובערים רבות אחרות.

החברה נלחמה בתופעת הכבלים הפיראטיים מזה שנים. בעבר, HOT ניטרה אנשים שגונבים שידור ושולחת אליהם נציגים שחייבו את הלקוחות לשלם קנס או לחתום על מנוי. בשנים האחרונות, החברה הנחתה את הטכנאיים שלה להתקין "פילטר" שימנע צפייה בכבלים פיראטיים בכל בניין שאליו הם מגיעים. לפני כחודש, החברה הנחתה את הטכנאים להפסיק להתקין פילטרים כאלה - עקב הסגירה הצפויה של השידור האנלוגי.

בעת סגירת השידור האנלוגי יפסיקו באחת הצרכנים הפיראטים לקבל אות שידור. צרכנים כאלה יצטרכו לבחור אלטרנטיבה חדשה: HOT או yes או שידורי עיד"ן. עד תאריך הסגירה יתחילו לפעול, ככל הנראה, גם שירותי הטלוויזיה של סלקום ופרטנר. הדבר מהווה עבורן הזדמנות, עקב כך שלקוחות כבלים פיראטיים מורגלים בהיצע ערוצים קטן, כמו זה שיציעו פרטנר וסלקום.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker