קונדואיט תחלק דיווידנד של 220-320 מיליון דולר

בין הנהנים מהדיווידנד יהיו גם העובדים, המהווים 22% מבעלי המניות בחברת האינטרנט

ענבל אורפז

ערב ראש השנה, הודיעה היום (ה') חברת קונדואיט כי בכוונתה לחלק דיווידינד בגובה של 220 מיליון דולר עד 320 מיליון דולר לבעלי המניות בחברה. בין הנהנים מן הדיווידנד יהיו גם העובדים המהווים 22% מבעלי המניות בחברה ואת קבוצת בעלי המניות השניה בגודלה אחרי המייסדים. העובדים יקבלו במסגרת חלוקת הדיווידנד כ-200 מיליון שקל. הסכום המדוייק ייקבע במהלך הרבעון האחרון של השנה. נהנים נוספים מן הדיווידנד יהיו בעלי המניות בחברה: קרן ההון סיכון בנצ'מרק, בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן צ'ייס ו-W.Capital Partners.

בשנים האחרונות חילקה קונדואיט לעובדיה דיווידנדים ומתנות יוקרתיות שונות כמו אייפדים וחופשה במלון "בראשית" במצפה רמון. מנכ"ל החברה, רונן שילה, דיווח לעובדים על חלוקת הדיווידנד בגודל של כמיליארד שקל במהלך הרמת כוסית לשנה החדשה, שבמסגרתה דיווח על ההתפתחויות והשינויים שחלו בחברה בשנה האחרונה. בין אותם שינויים היו השלמת בניית יחידת המובייל, הפיכת ויביה (Wibya) שנרכשה ב-45 מיליון דולר לחלק מהחברה, שינויים ברמה הארגונית וברמת המוצרים וחלוקת דיווידנד ראשון לבעלי המניות והעובדים.

בשנה הקרובה תמשיך קונדואיט, אחת מחברות האינטרנט המבטיחות בישראל, את פיתוח מוצרי המובייל שלה ותחזק את הפעילות בתחום החיפוש, אמר יוחאי לוי, סמנכ"ל שיווק בחברה. לדבריו, קונדואיט עובדת על פיתוח מוצר חדש שנמצא במרכז העשייה של החברה שאותו לא ניתן לחשוף בשלב זה. כמו כן, היא מתכננת לבצע השנה רכישה - עם עדיפות לחברה ישראלית. "אנחנו משקיעים לא מעט בחיפוש קנייה של חברה שתשלים את סל פתרונות האנגייג'מנט שלנו. כל מה שמחזק את הכוונה לבנות חברה גדולה בישראל, לשמר אותה, להמשך לבנות יסודות במבנה הארגוני, מוצרים ולקוחות", אמר לוי.

על צמיחתן של חברות אינטרנט ישראליות שאימצו את המודל העסקי של קונדואיט המתבסס על רווחים מתוספים לדפדפנים, אפליקציות וסרגלי כלים כמו קרוסריידר ו-StartApp, הוסיף יוחאי כי "אנחנו אוהבים שחברות בישראל עושות דברים בתחום שלנו. ואם אפשר לשלב כוחות אנחנו נשמח".

קונדואיט, שמשרדיה ממוקמים ברחובות, מעסיקה מעל ל-400 עובדים, מתוכם כמאה הצטרפו במהלך השנה האחרונה. לדברי לוי, כ-400 אלף אתרים ואפליקציות משתמשים במוצרי קונדואיט ומגיעים ל-400-500 מיליון משתמשים בפלטפורמות השונות.

מתנות יוקרתיות לעובדים. רונן שילה, מנכ"ל קונדואיטצילום: קונדואיט

בחודש אפריל מכרה קרן יוזמה 7% מאחזקותיה בחברת האינטרנט קונדואיט לבנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן צ'ייס תמורת סכום של כ-100 מיליון דולר, לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר - בדומה לעסקה שבה מכרה קרן יוזמה 2% מאחזקותיה בחברה לקרן W. Capital Partners. גם לעובדי החברה התאפשר למכור את אחזקותיהם במסגרת העסקה ולממש רווחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker