קנס בסך 450 אלף דולר להברוקראז' המשותף למורגן סטנלי ולסיטי

החברה קיבלה את הקנס בשל הימור של 1.3 מיליארד דולר; מורגן סטנלי סמית ברני זיהה את פעולות המסחר החריגות שהתבצעו ב-2009 יום למחרת ושם להן קץ

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מורגן סטנלי סמית ברני, הברוקראז' המשותף של מורגן סטנלי וסיטי, נקנס ב-450 אלף דולר בשל הימור בשווי 1.3 מיליארד דולר שצבר סוחר ב-2009, לפי נתוני רשות הרגולציה של המגזר הפיננסי (FINRA). בברוקראז' לא היו מספיק מנגנוני פיקוח על מנת לזהות כי ג'ארד ויינריט פרץ את הגבלת המסחר שלו ל-116 מיליון דולר, כאשר ביצע הימורים יומיים על חוזים עתידיים, נאמר בדיווח של FINRA החודש. פעולות המסחר הובילו להפסד בסך 14.9 מיליון דולר, לדברי הרשות.

רגולטורים בארה"ב לוחצים על חברות וול סטריט לשפר את מנגנוני הפיקוח וניהול הסיכונים, בעקבות הפסדי מסחר בסך מיליארדי דולרים ב-UBS וג'יי.פי מורגן צ'ייס, קריסת חברת המסחר MF גלובל הולדינגס בעקבות הימור בסך 6.3 מיליארד דולר על אג"ח אירופיות, והפסד בגין תוכנה פגומה בנייט קפיטל גרופ.

מורגן סטנלי סמית ברני "איתרה את פעילות המסחר החריגה של עובד לשעבר, הפסיקה אותה באופן מיידי, דיווחה עליה לרגולטורים, ומאז יישמה מנגנונים חדשים שנועדו למנוע הישנות של המקרה", אמרה כריסטין ג'וקל, דוברת החטיבה, בהצהרה.

ויינריט עבד בחטיבה בשנים 2006-2009, לפי נתוני FINRA. הוא רכש ומכר חוזים עתידיים. בסוף יום המסחר ב-14 ביולי 2009, הגיעו הימוריו בשוק החוזים ל-744 מיליון דולר – יותר ממגבלה של 116 מיליון דולר שהוטלה עליו. ההימור שלו תפח במהלך הלילה ל-1.33 מיליארד דולר, כאשר המשיך לסחור, לפי מסמכי FINRA. המגמה בשוק התהפכה נגד ויינריט בבוקר למחרת, והוא ניסה לצמצם את הפוזיציה שצבר, וספג הפסדים. הברוקראז' חסם את הגישה של ויינריט למערכת המסחר בשעות הבוקר המאוחרות, וסגרה את הפוזיציה ביום למחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker