הפסד מפתיע ואזהרת רווח לרויאל קריביאן של עופר ופריצקר

חברת שיט התענוגות השנייה בגודלה בעולם חתכה ברבע את תחזית הרווח השנתי עקב האטה באירופה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

רויאל קריביאן, חברת שיט התענוגות השנייה בגודלה בעולם, הנמצאת בשליטת משפחות עופר ופריצקר, עברה במפתיע להפסד ברבעון השני של השנה והורידה את תחזית הרווח לשנה כולה, עקב המשבר הכלכלי באירופה והנזק שנגרם למגזר בעקבות עלייתה על שרטון של האונייה קוסטה קונקורדיה שבבעלות מתחרתה הגדולה קרניבל מול חופי איטליה בינואר - תאונה שגרמה למותם של 32 בני אדם.

החברה רשמה ברבעון השני של השנה הפסד של 3.7 מיליון דולר, או הפסד של שני סנט למניה, לעומת רווח נקי של 93.5 מיליון דולר, או רווח של 43 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח נקי של שלושה סנט למניה.

Oasis of the Seas של רויאל קריביאןצילום: בלומברג

בשורה העליונה, הסתכמו הכנסות רויאל קריביאן בתקופה המדווחת ב-1.82 מיליארד דולר, גידול של 3% לעומת הרבעון השני של שנת 2011, אך פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.84 מיליארד דולר.

"קשה לדעת כמה מהלחץ באירופה קשור לתקרית קוסטה קונקורדיה וכמה נובע מרכבת ההרים הכלכלית", אמר סמנכ"ל הכספים של החברה, בריאן רייס, בעת פרסום הדו"חות.

במבט קדימה, הזהירה החברה כי רווחיה השנתיים צפויים להיות נמוכים משהעריכה עד כה בשל התחזקות הדולר וגידול בעלויות. רויאל קריביאן צופה כעת לרשום רווח שנתי של 1.4-1.5 דולר למניה, לעומת תחזית קודמת מלפני שלושה חודשים לרווח של 1.8-2.1 דולר למניה. אנליסטים צפו רווח שנתי של 2.01 דולר למניה.

מניית רויאל קריביאן נופלת בקרוב ל-5% במסחר בוול סטריט, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה ב-7.6% - הנפילה התוך-יומית החדה ביותר זה למעלה משלושה חודשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker