אמריקן אפרל נגד H&M: אם חברה מוכרת בגד ים ב-4.99 ד' - "מישהו נדפק" - גלובל - TheMarker

אמריקן אפרל נגד H&M: אם חברה מוכרת בגד ים ב-4.99 ד' - "מישהו נדפק"

מנכ"ל אמריקן אפרל התראיין ואמר כי אם חברה לא יכולה להעלות את שכר התופרים שלה ל-50 דולר בשבוע - היא לא צריכה לייצר בגדים

ביונסה בצילומים למותג האופנה באיי בהמאס. זה עבר כמו קליפ
ביונסה בצילומים למותג האופנה H&M
צילום: אינז ואן למסווירד
למנכ"ל אמריקן אפרל דוב צ'רני יש ביקורת רבה כלפי ענקית הקמעונות השוודית H&M לאחר שקריסת מפעל בגדים באפריל בבנגלדש גרם למותם של 1,100 עובדים. בפודקסט שעלה השבוע באתר VICE.
 
ביקורת רבה נשמעה נגד חברות הביגוד שתופרות את המוצרים שלהן במדינות בהן ניתן למצוא עובדים זולים כמו בנגלדש. לאחר האסון אמר מנכ"ל H&M קארל פרסון ל"פייננשל טיימס" כי הוא היה רוצה שבנגלדש תעלה את שכר המינימום במדינה ושלחברה לא יהיה אכפת להוסיף את העלות.
 
עם זאת, צ'רני אמר כי הוא לא מאמין שתאגיד כמו H&M לא מסוגל להעלות בעצמו את שכר המינימום לעובדים. "H&M לא יכולה להרשות לעצמה לשלם 50 דולר בשבוע?", אמר צרני. "אם הם לא יכולים לשלם 50 דולר בשבוע, שלא ייצרו בגדים". שכר המינימום בבנגלדש עומד על 38 דולר לשבוע.
 
בראיון אחר אמר מנכ"ל H&M כי החברה לא יכולה להעלות את השכר במפעלים שכן כל מפעל מייצר בגדים גם עבור חברות אחרות. "יהיה זה כאוס מוחלט אם 20 העובדים שתופרים בשבילנו יקבלו שכר גבוה יותר", אמר בראיון לעיתון "מטרו".
 
לפי הבלוג הפינגטון פוסט, אמריקן אפרל מדווחת כי היא מייצרת את  מוצריה בארה"ב כאשר העובדים במפעל בארה"ב מקבלים 12 דולר לשעת עבודה, שכר גבוה משכר המינימום בקליפורניה העומד על 8 דולר לשעה, אך עדיין קרוב לשכר הנחשב לשכר של מעמד סוציו אקונומי נמוך - 11.06 דולר לשעה, לפי דיווחי הבלוג האפינגטון פוסט.
 
H&M היתה בין הראשונות לחתום על הסכם לשיפור תנאי הבטיחות בבנגלדש. אחת הסיבות היתה כי היא היצרנית הגדולה ביותר של בגדים בבנגלדש ולחץ חברתי עצום הופעל עליה לאחר האסון.
 
עם זאת, צרני התייחס בפודקסט לפרסום של H&M עבור בגד ים שנמכר במחיר של 4.99 דולר ואמר כי אין אפשרות למכור בגד ים במחיר כזה אלא אם זה בא על חשבון מישהו. "מוצר כזה לא יכול להתקיים אלא אם החברה דופקת מישהו". H&M הוא תאגיד השווה 22 מיליארד דולר, הם לא חייבים ללכלך את הידיים שלהם כמו שהם עושים", אמר צ'רני.

">
">
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
07
מנו
  • 01:14
  • 01.06.13

שקרנים עלובים עשרות מיליונים לפרסום ושכר עתק למנהלים יש לכם אבל 500 דולר בחודש לעבדים אין לכם!! (הכי קל לזרוק את האשמה עלינו אבל זה לא ינקה את הזוהמה מכם)

03
הגיוני
  • 13:54
  • 31.05.13

אין מפעל בבנגלדש של H&M . חברת הביגוד משתמשת במפעלים מקומיים בבעלות פרטית שהם אילו שקובעים את המחיר לעובדים המקומיים !! נשמע הגיוני !! .

תוכן מקודם
הפופולריות בגלובל
הצעות מיוחדות