ברנס אנד נובל עברה להפסד עקב מכירות מאכזבות של נוק - גלובל - TheMarker

ברנס אנד נובל עברה להפסד עקב מכירות מאכזבות של נוק

קורא הספרים האלקטרוני פותח כדי לפצות על הירידה במכירות רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב עקב המעבר המוגבר לספרים דיגיטליים

ברנס אנד נובל, רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על הפסד רבעוני מפתיע בשל מכירות חלשות מהצפוי של קורא הספרים האלקטרוני של החברה, נוק (Nook), בעונת מכירות החגים.

החברה רשמה הפסד של 6.1 מיליון דולר, או 18 סנט למניה, ברבעון הכספים שהסתיים ב-26 בינואר, לעומת רווח של 52 מיליון דולר, או 71 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-2.22 מיליארד דולר, ירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים למכירות של 2.4 מיליארד דולר.

חנויות הספרים של ברנס אנד נובל סבלות בשנים האחרונות מירידה במכירות עקב המעבר המוגבר של קוראים לספרים דיגיטליים, ועל כן פיתחה קורא ספרים אלקטרוני משלה בניסיון לפצות על הירידה במכירות ספרים מודפסים. מנכ"ל החברה, ויליאם לינץ', אף הודה בחודש נובמבר האחרון כי הפסיק לקרוא ספרי נייר מודפסים, וכי הוא קורא כעת ספרים רק בקורא הספרים האלקטרוני שלו.

ברנס אנד נובל הודיעה בתחילת השבוע כי יו"ר ומייסד החברה, לאונרד ריג'יו, שהוא גם בעל המניות הגדול ביותר בחברה, מתכנן להגיש הצעה לרכישת כל רשת חנויות החברה, מהלך שעשוי להוביל לפיצול שתי חטיבות החברה לשתי חברות נפרדות: אחת הכוללת את רשת חנויות הספרים שאותה ירכוש ריג'יו, ושנייה הכוללת את חטיבת קורא הספרים האלקטרוני ועסקי ספרי הלימוד האקדמאים והדיגיטליים של החברה.

חנות ברנס אנד נובל בניו יורק
חנות ברנס אנד נובל בניו יורק
צילום: בלומברג

ריג'יו, אשר ייסד את רשת ברנס אנד נובל לפני 40 שנה, מחזיק בנתח של כמעט 30% ממניות החברה. "ריג'יו אוהב את עסקיה הקמעונאיים של החברה יותר מדי מכדי שיוכל לוותר עליהם", העריך האנליסט פיטר וולסטרום מחברת המחקר מורנינגסטאר, בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס השבוע. לדבריו, עסקי חנויות הספרים של הרשת אטרקטיביים מכיוון שהם בעלי שיעור צמיחה נמוך ולא זקוקים להון נוסף לצורך המשך תפעולם.

בחודש ינואר 2012 הודיעה ברנס אנד נובל כי תשקול לפצל את פעילות קוראי הספרים האלקטרוניים והספרים הדיגיטליים לחברה נפרדת, ובחודש אוקטובר יצרה חטיבה חדשה בשם נוק מדיה, שכוללת את עסקי קורא הספרים האלקטרוני ועסקי ספרי הלימוד האקדמאים והדיגיטליים של החברה.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בגלובל
הצעות מיוחדות