לאן הגיעו מסמכי ה-FBI על נתניהו והברחות הגרעין הישראלי? - גלובל - TheMarker

מסווג // לאן הגיעו מסמכי ה-FBI על נתניהו והברחות הגרעין הישראלי?

אתר החדשות "אנטי וור", עומד מאחורי הפרסומים לפיהם פעל ראש הממשלה ברשת הברחות בלתי חוקית של רכיבים לפרויקט הגרעין הישראלי; בין הכותבים באתר - סוכנים לשעבר בסוכנויות הביון האמריקאיות

ביום העצמאות האמריקאי הטיל אתר החדשות "אנטי-וור" פצצה שעלולה היתה לגרום אי נעימות רבה לבת בריתה הקרובה ביותר של ארה"ב ולעומד בראשה: האתר חשף כי ראש הממשלה היה מעורב ברשת של הברחות בלתי חוקיות למען פרויקט הגרעין הישראלי בסוף שנות ה-70, כפי שעולה ממסמכי FBI שפורסמו מספר ימים קודם לכן.

על פי המסמכים שפירסם ה-FBI בסוף יוני, בתום חקירה ארוכת שנים שהתנהלה בין 1985 ל-2002, עבד נתניהו בסוף שנות ה-70 בחברה בשם הלי-טריידינג, שהיתה שלוחה ישראלית של רשת הברחות לרכיבים שיועדו לגרעין הישראלי. החברה היתה אז בבעלותו של ארנון מילצ'ן, כבר אז מפיק הוליוודי מצליח ומולטי מיליונר, ששימש סוכן של הלשכה לקשרי מדע (לק"מ). 

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: דניאל בר און

מדו"ח ה-FBI עולה כי במסגרת עבודתו של נתניהו בחברה הוא נפגש מספר פעמים עם אדם בשם ריצ'רד קלי סמית, שהיה נשיא של חברת קש בשם מילקו (Milco), אשר פעלה לטובת האינטרסים של הלי-טריידינג בארה"ב. בשנת 2002 נשלח סמית לשלוש וחצי שנות מאסר לאחר שהודה בהברחה בלתי חוקית של קריטונים - רכיבים המשמשים בין השאר כציוד גרעיני. במהלך חקירתו בפני חוקרי FBI ב-1985 סיפר סמית כי מי שעמד מאחורי הזמנת הרכיבים מחברת הלי-טריידינג היה משרד הביטחון הישראלי.

לפי הפרסומים, נתניהו שעבד אז בחברת הרהיטים "רים", אירח את סמית מספר פעמים בישראל, ואף הכיר לו קצינים בכירים בצה"ל ופוליטיקאים בהם אריאל שרון. בנוסף מצוין בדו"ח כי "זה לא היה חריג מצד נתניהו לבקש מסמית' גישה למסמכים".

לשכת ראש הממשלה הכחישה את הפרסומים. בהודעה שפירסמה צוין כי "ראש הממשלה מעולם לא עבד בחברה המדוברת, ואת ארנון מלצ'ין הכיר באמצע שנות ה-90 אחרי שנבחר לראשות הממשלה".

הפרסום באתר "אנטי וור" קיבל הדים בתקשורת האמריקאית וכן דווח בהרחבה בתקשורת הישראלית במהלך סוף השבוע. "אנטי וור" הוא אתר חדשות שהוקם ב-1995 כדי לקדם את ההתנגדות למעורבות האמריקאית במלחמה בבוסניה. הוא דוגל במדיניות חוץ בדלנית, מתנגד לאימפריאליזם האמריקאי ולדברי מקימיו, "נקרא על ידי שוחרי חופש ואיכות סביבה, פציפיסטים, שמאלנים ובעלי דעות עצמאיות כאחד". עם זאת, הטון הדומיננטי באתר הוא שמרני-ליברטני, ובין כותביו ניתן למצוא סוכנים לשעבר בסוכנויות הביון האמריקאיות. לא מן הנמנע כי באמצעות קשריהם הניח האתר את ידיו על מסמכי ה-FBI לפני כלי תקשורת אחרים.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
12
אורי
 • 06:20
 • 09.07.12

לפני שהאראנים יעשו זאת לפנינו..ולמה אף אחד לא מדבר על פצצת המימן שיש לנו? אטום זה פאסה..

11
חלה עבשה
 • 16:10
 • 08.07.12

עכשיו אנחנו מבינים שעבודתו הכושלת של ראש ממשלתנו כמנהל השיווק של חברת הרהיטים "רים" היתה רק סיפור כיסוי לעיסוקו האמיתי, הברחת ציוד להפעלת נשק גרעיני.

10
עזריאל
 • 15:58
 • 08.07.12

09
צפרירית עזגד
 • 15:49
 • 08.07.12

תקופת שהותו הממושכת של נתניהו בארה"ב (לרבות נישואיו שם וכו') לוטה עד היום בערפל. ידוע שהוא שינה את שמו לשם בעל צליל אמריקאי מובהק: בנג'מין ניתאי, אבל במה עסק שם באמת לא ברור. מעת לעת יצאו מ"חוגי מקורביו" רמזים על פעילות חשאית לטובת מדינת ישראל - פעילות שיש בה כמובן כדי להאדיר את הילת המסתורין של האיש. לכן אין להקל ראש בהשערה שמקורו של הפירסום הנוכחי בסביבתו הקרובה של גיבור העלילה.

08
תיקים באפילה
 • 15:22
 • 08.07.12

05
מאיר
 • 13:34
 • 08.07.12

אמרו כאו שהוא סוכן אמריקאי ועכשיו אומרים שם שהוא סוכן ישראלי
אז בוא נמשיך להחפיש אותו ונאמר שהוא היה סוכן כפול!!!!!

תוכן מקודם
הפופולריות בגלובל
הצעות מיוחדות