"ההיסטוריה תזכור את ביל גייטס - לא את סטיב ג'ובס"

הסופר והעיתונאי המשפיע מלקולם גלדוול טוען כי החברה תנציח יזמים גדולים בשל תרומתם לחברה, ולכן תשכח את ג'ובס, שבניגוד לגייטס לא עסק בפעילות פילנתרופית

בעוד 50 שנים מהיום, כל אחד יידע מיהו ביל גייטס, אבל ההיסטוריה תשכח את סטיב ג'ובס, כך טוען הסופר והעיתונאי המשפיע מלקולם גלדוול.

ביל גייטסאי–פי

בדברים שנשא בכנס בטורנטו טען גלדוול כי החברה תזכור את ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט NY מיקרוסופט נתונים גרפים עבור NY מיקרוסופט שער שינוי הוסף לתיק אישי  , בזכות תרומתו כפילנתרופ. "ביל גייטס היה קפיטליסט חסר רחמים, עד שיום אחד הוא עצר ואמר די", אמר גלדוול.

"הוא לקח את ההון שלו ותרם אותו". גלדוול ניבא במקביל גם את היעלמותו של מייסד אפל NY אפל נתונים גרפים עבור NY אפל שער שינוי הוסף לתיק אישי  , סטיב ג'ובס, מדפי ההיסטוריה. "מכל היזמים הגדולים בתקופתנו, האנושות תשכח את סטיב ג'ובס… מי זה סטיב ג'ובס, שוב?…", והסביר מדוע: "בסופו של דבר, יזמים ייזכרו בשל תרומתם למין האנושי, לא בשל יכולתם לעשות ים של מזומנים… לביל גייטס יקימו פסלים ברחבי העולם השלישי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

גלדוול השמיע ביקורת נוקבת גם נגד ההערצה ליזמים בתרבות הצריכה. "הם כמו הנביאים החדשים. אנחנו ממש סוגדים להם. כשקוראים את הספרות על היזמים הגדולים, זה ממש איקוני". "צריך להבין שהם לא מנהיגים מוסריים - אם הם היו כאלה, הם לא היו אנשי עסקים כה מוצלחים. ואם יש במקרה איש עסקים שהוא גם מנהיג מוסרי, זה משום שהוא הצליח לשמור על מצפונו בנפרד מעסקיו".

סטיב ג'ובס
סטיב ג'ובסרויטרס


תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות