הודו: תעש מנועה מלהשתתף במכרזים ל-10 שנים

משרד הביטחון ההודי פירסם רשימה של חברות שמנועות מהשתתפות במכרזים ביטחוניים בשל מעורבותן בפרשת שחיתות ■ תעש: "אנו פועלים כחוק - נמשיך לפעול מול שלטונות הודו להסדרת הנושא"

משרד ההגנה ההודי החליט לאסור על שש חברות, בהן תעש, למכור ציוד ביטחוני לצבא הודו למשך עשור. כך פורסם אתמול בטיימס אוף אינדיה תקשורת ההודית. ההחלטה היא המשך לחקירת ה-CBI (ה-FBI ההודי) מ-2009 שהעלתה חשד לכאורה, כי החברות השיגו מיכרזים בהודו בדרכים לא תקינות. ההחלטה המחודשת התקבלה בתום שימוע שנערך לחברות בשנתיים האחרונות.

בין החברות שהוכנסו לרשימה השחורה נמצאות גם חברות הענק ריינמטאל אייר דיפנס, סינגפור טכנולוג'יס קינטיקס ותאגיד ההגנה הרוסי. חקירת ה-CBI חשפה שורת מהלכים לכאורה של העברות כספים למנכ"ל החברה הממשלתית הבטחונית OFB, סודיפטה גוש על ידי חברות שהוכנסו לרשימה השחורה.

מקורות בחברות בטחוניות ישראליות העריכו כי העובדה שחברה ישראלית נמצאת ברשימה השחורה ההודית עלולה להקרין גם על הסתייגות משיתוף פעולה איתן, אף שבינתיים אין לכך סימנים בפועל. עוד ציינו כי ההכרזה עלולה להקטין את הסיכוי להפרטת תעש, תהליך הנמצא בשלבים אחרונים של גיבוש הסכמות בין משרד האוצר למשרד הביטחון, כיוון שהודו נחשבת שוק מהותי ליצוא הביטחוני.

השבוע פורסם, כי גם סולתם מקבוצת אלביט מערכות אלביט מערכות נתונים גרפים עבור אלביט מערכות שער שינוי הוסף לתיק אישי   נמצאת ברשימה שחורה של הפיליפינים מיולי 2011, אליה הוכנסה למשך שנה. סולתם נרכשה על ידי אלביט לאחר שפורסם על האשמות נגדה בשוחד לכאורה, בקזחסטאן, שהוכחשו על ידי החברה.

מתעש נמסר בתגובה, כי החברה לא קיבלה הודעה בעניין לכן לא  תוכל להתייחס לפרסום. "תעש פעלה ופועלת כחוק ותמשיך לפעול מול השלטונות בהודו להסדרת הנושא. נערער על ההחלטה להכניס אותנו לרשימה השחורה. החברה פועלת בלמעלה מ-50 מדינות וכ-70% מתוצרתה מיוצאים", הוסיפה החברה.

הכותש, מערכת לירי רקטות מדויקות שפותחה בתעשהדר כהן


תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר