הודו: תעש מנועה מלהשתתף במכרזים ל-10 שנים - גלובל - TheMarker

הודו: תעש מנועה מלהשתתף במכרזים ל-10 שנים

משרד הביטחון ההודי פירסם רשימה של חברות שמנועות מהשתתפות במכרזים ביטחוניים בשל מעורבותן בפרשת שחיתות ■ תעש: "אנו פועלים כחוק - נמשיך לפעול מול שלטונות הודו להסדרת הנושא"

משרד ההגנה ההודי החליט לאסור על שש חברות, בהן תעש, למכור ציוד ביטחוני לצבא הודו למשך עשור, כך פורסם אתמול בטיימס אוף אינדיה. ההחלטה באה בהמשך לחקירת ה-CBI (ה-FBI ההודי) מ-2009 שהעלתה חשד כי החברות השיגו מכרזים בהודו בדרכים לא תקינות. מתעש נמסר בתגובה כי החברה פעלה ופועלת כחוק וממשיכה לפעול מול שלטונות הודו בסוגייה. בין החברות שהוכנסו לרשימה השחורה נמצאות גם חברות הענק ריינמטאל אייר דיפנס, סינגפור טכנולוג'יס קינטיקס ותאגיד ההגנה הרוסי.

משרד ההגנה ההודי החליט לאסור על שש חברות, בהן תעש, למכור ציוד ביטחוני לצבא הודו למשך עשור. כך פורסם אתמול בטיימס אוף אינדיה תקשורת ההודית. ההחלטה היא המשך לחקירת ה-CBI (ה-FBI ההודי) מ-2009 שהעלתה חשד לכאורה, כי החברות השיגו מיכרזים בהודו בדרכים לא תקינות. ההחלטה המחודשת התקבלה בתום שימוע שנערך לחברות בשנתיים האחרונות.

בין החברות שהוכנסו לרשימה השחורה נמצאות גם חברות הענק ריינמטאל אייר דיפנס, סינגפור טכנולוג'יס קינטיקס ותאגיד ההגנה הרוסי. חקירת ה-CBI חשפה שורת מהלכים לכאורה של העברות כספים למנכ"ל החברה הממשלתית הבטחונית OFB, סודיפטה גוש על ידי חברות שהוכנסו לרשימה השחורה.

מקורות בחברות בטחוניות ישראליות העריכו כי העובדה שחברה ישראלית נמצאת ברשימה השחורה ההודית עלולה להקרין גם על הסתייגות משיתוף פעולה איתן, אף שבינתיים אין לכך סימנים בפועל. עוד ציינו כי ההכרזה עלולה להקטין את הסיכוי להפרטת תעש, תהליך הנמצא בשלבים אחרונים של גיבוש הסכמות בין משרד האוצר למשרד הביטחון, כיוון שהודו נחשבת שוק מהותי ליצוא הביטחוני.

השבוע פורסם, כי גם סולתם מקבוצת אלביט מערכות בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אלביט מערכות לגרף ניתוח טכני אלביט מערכות נמצאת ברשימה שחורה של הפיליפינים מיולי 2011, אליה הוכנסה למשך שנה. סולתם נרכשה על ידי אלביט לאחר שפורסם על האשמות נגדה בשוחד לכאורה, בקזחסטאן, שהוכחשו על ידי החברה.

מתעש נמסר בתגובה, כי החברה לא קיבלה הודעה בעניין לכן לא  תוכל להתייחס לפרסום. "תעש פעלה ופועלת כחוק ותמשיך לפעול מול השלטונות בהודו להסדרת הנושא. נערער על ההחלטה להכניס אותנו לרשימה השחורה. החברה פועלת בלמעלה מ-50 מדינות וכ-70% מתוצרתה מיוצאים", הוסיפה החברה.

הכותש, מערכת לירי רקטות מדויקות שפותחה בתעש
הכותש, מערכת לירי רקטות מדויקות שפותחה בתעש
צילום: הדר כהן
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
18
ישראל עצבנית
 • 18:14
 • 16.05.12

גזר את הקופון שלו
מפני שלא יכל להתאפק ולספר לחברה
הא הא הא הא

11
אבשי קור
 • 11:01
 • 06.03.12

ראשית, ״וביטלת״ שנית, הציטוט המקורי: ״וביערת הרע מקרבך״ שלישית, קשוט עצמך - ואידך זיל גמור

07
צביעות
 • 09:49
 • 06.03.12

גם חברות אחרות הורשעו במתן שוחד, לדוגמה eads מהחברות הבטחוניות הגדולות ביותר באירופה הורשעה במתן שוחד ואפילו מכרז לאספקת מסוקים שבו היא זכתה בוטל בשל כך, אבל ההודים לא פסלו אותה.
הכל מונע מאינטרסים, כנראה שלמישהו היה כדאי לסלק ת תע"ש מהדרך.

06
יובל
 • 09:39
 • 06.03.12

05
BOB
 • 09:35
 • 06.03.12

04
zerho
 • 09:06
 • 06.03.12

הכבוד להודים כך צריך ליפעול וביטלטה הרע מקירבך

01
מישהו נתן את הדין?
 • 08:42
 • 06.03.12

תוכן מקודם
הפופולריות בגלובל
הצעות מיוחדות