משרד התקשורת לוחץ על בזק: הפחיתו את מחיר אינטרנט ב-40% - היי-טק - TheMarker

משרד התקשורת לוחץ על בזק: הפחיתו את מחיר אינטרנט ב-40%

מדובר על הפחתת עלות ה-NAKED ADSL - חיבור קו אינטרנט למי שאינו רוצה גם קו טלפון של החברה

משרד התקשורת מבקש מחברת בזק להוריד את מחיר ה-NAKED ADSL, חיבור קו אינטרנט ללקוח שאינו רוצה גם קו טלפון של החברה. כיום עלות הקו עומדת על 25 שקל לחודש, ובמשרד התקשורת רוצים שבזק תפחית את עלות החיבור הזה ב-30-40%. בזק עתידה לסרב לבקשה ולדרוש ממשרד התקשורת להוכיח כלכלית שהעלות לחברה נמוכה מהתמחור הקיים, ושאכן יש מקום להפחתת התעריף.

משרד התקשורת מתכוון להוציא בקשה ל בזק בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור בזק לגרף ניתוח טכני בזק להוריד את מחיר ה-NAKED ADSL. מדובר בחיבור קו אינטרנט לבית הלקוח למי שאינו רוצה גם קו טלפון של החברה. עלות הקו "העירום" היום עומדת על 25 שקל לחודש, ובמשרד התקשורת רוצים שבזק תפחית את עלות החיבור הזה ב-30-40%.

המהלך שמתכנן משרד התקשורת הוא חריג - בקשה מבזק להפחית עלות של שירות. מחיר ה-NAKED ADSL אמור לשקף את עלות החיבור לבזק ובמשרד התקשורת מאמינים שיש מקום להוזלה של תעריף זה בגלל ירידת מחירי ציוד התקשורת בשנים האחרונות. בזק עתידה לסרב לבקשה ולדרוש ממשרד התקשורת להוכיח כלכלית שהעלות יותר נמוכה מהתמחור הקיים. חישובי עלות הם דבר שמוסבך למשרד התקשורת ועשוי לקחת חודשים ארוכים.

ה-NAKED ADSL משרת לקוחות מעטים, בעיקר כאלו שמחוברים לאינטרנט של בזק אך קו הטלפון שלהם הוא מספקית טלפון בפס רחב (VOB) כמו 012 סמייל ו- 013 נטוויז'ן, שהן גם החברות שלוחצות להוזלת התעריף של השירות. נזכיר כי במקביל יושבת וועדת חייק על מיסוד שוק סיטונאי בענף הקווי, שייתר את התמחור של NAKED ADSL. סביר להניח שוועדת חייק תסיים את עבודתה לפני שמשרד התקשורת יצליח לכפות על בזק הוזלה של השירות.

הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
06
שחר
  • 08:54
  • 24.08.11

שיתחילו בהפחתת מחירי התשתית המטורפים! מונופול בזק לוקח 70 שקלים ל 2.5 מגה על התשתית בלבד!

02
שוקי
  • 22:53
  • 23.08.11

יש דואופול- בזק והוט. אין תחרות אמיתית. מעבר מתשתית אינטרנט של חברה אחת לאחרת מסובך. מקווה שחברת החשמל תפרוש את תשתית האינטרנט שלה במהרה, ולו רק בכדי שבזק יורידו מחירים. 40 ש"ח לתשתית אינטרנט 10 מגה- זה המחיר הריאלי.

תוכן מקודם
הפופולריות בTechNation
הצעות מיוחדות