ארגון בוגרי 8200 ישיק באפריל תוכנית סיוע ליזמים שתהיה פתוחה לבוגרי צה"ל ואולי אף למגזרים נוספים - היי-טק - TheMarker

ארגון בוגרי 8200 ישיק באפריל תוכנית סיוע ליזמים שתהיה פתוחה לבוגרי צה"ל ואולי אף למגזרים נוספים

20 יזמים נבחרים יזכו לסדנאות וחניכה של בכירי התעשייה, בהם דב מורן, בני לוין וניר למפרט

>> יחידת 8200, יחידת המודיעין הטכנולוגית הסודית של צה"ל, פותחת את דלתה לכל ציבור היזמים. ארגון בוגרי היחידה פתח בתוכנית יזמות חדשה שאליה יוכלו להתקבל לא רק בוגרי יחידת 8200 אלא גם יזמים או כאלה שרוצים להיות יזמים ששירתו בצה"ל או ביצעו שירות לאומי.

ביחידת 8200 טרם קיבלו פניות מערבים ישראלים או חרדים, אבל ביחידה אומרים שישקלו זאת אם תגיע מועמדות ממגזרים אלה. ב-4 באפריל צפויה לצאת תוכנית היזמות החדשה שההרשמה אליה עדיין פתוחה. במשך שלושה ימים רצופים יבלו 20 יזמים שיבחרו לתוכנית בהרצאות וסדנאות בנושאים שונים שעוסקים ביזמות. לאחר מכן כל שלושה שבועות יעברו היזמים בתוכנית יום שלם עמוס בהרצאות ותכנים בנושאים שונים, כגון: גיוס כספים, ניהול משברים ואם לצאת לאקזיט - או לא..

בארגון בוגרי 8200 הצליחו לאסוף קאדר מרשים של מרצים שיעבירו את התוכנית. בין היתר מדובר בדב מורן, מייסד אם-סיסטמס ומודו, בני לוין, מייסד נייס מערכות, וניר למפרט, מנכ"ל קבוצת דפי זהב ולשעבר מפקד היחידה.

ענבל אריאלי, מנהלת ומקימה התוכנית החדשה, הסבירה ל-TheMarker את מטרותיה. "חשבתי על רעיון לתוכנית לאחר שעזבתי את תפקידי כיועצת משפטית במודו. לא מעט מיוצאי מודו ו-8200 התגלגלו ליזמות עצמאית. אני בעצמי שירתי ארבע שנים ביחידה כקצינה. מכאן עלה הרעיון לנצל את הניסיון והידע הרב שיש לבוגרי יחידת 8200 שנמצאים בתעשייה. המטרה של התוכנית היא לתרום לקהילה. להעביר את הידע, הניסיון והקשרים של בוגרי 8200 לקהל הרחב".

כל יוזמה תתקבל בברכה

עלותה של תוכנית היזמות מוערכת בעשרות אלפי שקלים, אבל היא ניתנת במחיר זול לכל המשתתפים בה. הם יצטרכו לשלם 500 שקל שמהווים דמי רצינות. התוכנית מיועדת לכל בוגר צבא או שירותי לאומי שיש לו רעיון למיזם. למרות שרוב המרצים וכן הנושאים שעולים בתוכנית הם מעולם היזמות טכנולוגית, סטארט-אפים והון סיכון - יתקבלו גם יזמים שיש להם רעיון ליזמות חברתית או אחרת, ולאו דווקא יזמות של סטארט-אפים. "אנחנו מחפשים מגוון של יזמים", אומרת אריאלי. "נכון להגיע לכך ש-50% מהנרשמים לתוכנית יהיו בוגרי יחידת 8200 ו-50% בוגרי צבא. היחס הזה ישתנה כמובן כי יש הרבה יותר בוגרי צבא באוכלוסייה מבוגרי 8200".

אריאלי מוסיפה שהתוכנית תכלול גם יזמים שמנסים להוביל יוזמות חדשות בתוך ארגונים גדולים. "אנחנו מחפשים יזמות עצמאית אבל לא רק - גם יזמים פנים ארגוניים שמובילים יוזמות בחברות גדולות יתקבלו בברכה. מבחינתנו יזם בחברה גדולה נתקל באותן סיטואציות שבהן נתקל יזם עצמאי".

לטענת אריאלי, כל מי שיש לו רעיון מגובש יוכל להגיש מועמדות, אך רק 20 יתקבלו. הקו המנחה את התוכנית הוא יזם, שיכול להיות בגיל 20 או 60, בעל מוטיווציה אדירה ושרוצה בפעם הראשונה לצאת לדרך אבל חסרים לו הכלים של איך עושים זאת.

לכאורה היה יותר מתאים שארגון בוגרי 8200 ידאג דווקא ליזמים צעירים בוגרי היחידה שמעוניינים להקים סטארט-אפ חדש ומכוונים אך ורק ועולם הטכנולוגי, אבל אריאלי אומרת שהמטרה של התוכנית היא להיפתח ליזמים מסוגים שונים. "אנחנו לא מחפשים את האקזיט או הסטארט-אפ הגדול הבא. המטרה היא פשוטה: לקדם יזמים עם רעיונות טובים ולעזור להם בשלבים ראשונים".

"כאן בדיוק באה האספקט של תרומה לאומית", אומרת אורית בליצר-צור, שמסייעת לתוכנית לצד אריאלי ובימים כתיקונם משמשת כמנהלת שיווק בסטארט-אפ סולוטו. "לקדם יזמות מכל סוגי האוכלוסייה. לא רק עבור בוגרי 8200. אנחנו לא רוצים ליצור תוכנית לחברה סגורה של אנשים שרק רוצה לקדם את האנשים שלה".

הרשמה פתוחה - 20 ייבחרו

התוכנית צברה עניין רב, ההרשמה תיסגר בסוף פברואר וייתכן שתוארך בימים אחדים (פרטים באתר http://www.eisp.org.il). אריאלי אומרת שהמקומות עדיין פנויים. "קודם כל אנחנו מאפשרים הרשמה של כל מי שרוצה ולאחר מכן נערוך סינון. נדרג את הרעיונות מבחינת איכות, בשלות של היזם ובעיקר האם אנחנו מרגישים שהיזם מוכן להיות יזם. כל יזם צריך להגיש לנו תקציר מנהלים או לענות על סט שאלות שהגדרנו מראש. ביקשנו המלצה ולא הגדרנו ממי. המחוייבות היחידה של מי שרוצה להתקבל לתוכנית היא להקדיש לה את הזמן במהלכה ולאחר מכן ברעיון עצמו".

לתוכנית יש חלק נוסף מעבר לשמונה ימי למידה וסדנאות. חמשת הרעיונות הטובים ביותר שייבחרו על ידי צוות התוכנית יזכו במשך שנה לליווי של בכירים בתעשיית ההיי-טק. אריאלי ובליצר-צור אומרות שהו מקוות שבכל שנה ארגון בוגרי 8200 יצליחו לארגן תוכנית יזמות דומה.

הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
13
אחד שמכיר מקרוב
 • 14:16
 • 24.02.11

עד איפה הציניות? אין בושה ?

12
שושו
 • 14:17
 • 24.02.11

כתבה בעיתון על היחידה הזאת שלצערנו הרב כבר איננה סודית, וכל בוגד מרשה לעצמו לפלוט עוד סוד ועוד אחד ולספר לעיתונאים מה הוא יודע על היחידה מ'בפנים'. כשאני שרתתי שם, אף אחד לא העז להגיד שמונה מאתיים, אפילו השם היה סודי. וזה לא היה לפני 50 שנה.

11
יזם בפוטנציה
 • 14:25
 • 24.02.11

החברה בקבע מהיחידה נחלצה לעזרה?

09
Oren leshem
 • 07:28
 • 26.02.11

I love the idea,I think it's great that finally people are doing good for the society and not thinking of their own pockets all the time.wishing you the best of luck and may a lot of projects like that will come in the near future.  

08
למי שאין כבוד לשפה העברית ולמקום-יוזמתו בתחת
 • 12:58
 • 24.02.11

כתיבת התוכנית באנגלית לא עושה רושם על אף אחד. על אהבלים אולי. מי שמתיימרים להיות בוגרי צבא, וטוענים לתרומה לקהילה, כאן בארץ- אז למה לא בעברית? כנראה שזה חלק מהפלאברה של מקימי התוכנית. טלו קורה מבין עיניכם- ראבאק- בגללכם העולים מרוסיה ואוקראינה נדמה להם שהם אדוני הארץ שקובעים את תרבותה,ערכיה ולנו היא הולכת פייפן; כך שלשום יוזמה לא תהיה קרקע.

06
פטרונות שאינה לעניין.
 • 12:41
 • 24.02.11
05
מה שהן לא? חובבנות ו- 8200?מיסחור השם לשווא
 • 13:08
 • 24.02.11

בדיוק כמו הבוחנים שהיו בצבא והפכו להיות בעלי מכוני הכנה לצבא. ארץ החלטורות אנחנו. והתוכנית כדי לכסות על החלטורה שבה כתובה באנגלית. לדב מורן עם כל הכבוד להישגיו, אין מושג מה הפך אותו יזם מוצלח, ומודו- היא ההוכחה לכך. דב מורן הוא יזם,נקודה. לא מלמד יזמות, כי ללמד- זו אופרה אחרת, ולו- אין את הידע לכך. לכן התוכנית חנטרישית.

04
לא הבנתי
 • 08:01
 • 24.02.11

בכירי התעשיה ישבו עם יזמים יחידים? מה היתרון בזה? איך אפשר לקדם יזמות ככה?

03
טל
 • 10:29
 • 24.02.11
02
ניר
 • 12:05
 • 24.02.11

לאחר התבוננות עמוקה ומקיפה באתר האינטרנט, על פניו זה נראה רציני אכותי ומרשים. כל הכבוד ישר כוח!

01
ומי מממן אותן ואת הקורס המהולל שלהן?
 • 12:47
 • 24.02.11

נמאס מהפטרונות של תרומה לקהילה. דברו בשם עצמכן, מה זה יועיל לכן ולא חירטוטי מילים על תרומות.מה שזול יוצא יקר אם לא למדתן את המשפט הזה בשוק, מחתולי רחוב שיודעים היכן מרוחה החמאה.

תוכן מקודם
הפופולריות בTechNation
הצעות מיוחדות