פייסבוק משתמשת בשירות התיוג האוטומטי של הסטארט אפ הישראלי face.com - היי-טק - TheMarker

פייסבוק משתמשת בשירות התיוג האוטומטי של הסטארט אפ הישראלי face.com

face.com דחתה הצעה של הרשת החברתית הגדולה בעולם להירכש תמורת עשרות מיליוני דולרים

כבר היו חברות סטארט אפ ישראליות שאמרו לא לתאגידי טכנולוגיה גלובליים, אבל בדרך כלל המקרים הללו נדירים. הפעם מגיעה תורה חברת הסטארט אפ הישראלית face.com לדחות הצעה של ענקית טכנולוגיה. ל-TheMarker נודע כי face.com (שאינה מאשרת את הפרסום) דחתה הצעה של חברת פייסבוק להירכש עבור עשרות מיליוני דולרים.

אלא שזאת לא החדשה היחידה שנוגעת ל-face.com. הצעה לרכישה הגיעה בשנה האחרונה לצד שיתוף פעולה שתי החברות מקיימות. מדובר בשיתוף פעולה שהוא למעשה סוד שידוע רק לכמה יודעי דבר. בארץ נחשפו אליו כמה משקיעי הון סיכון, וכך גם בעמק הסיליקון. לפני כחודש וחצי הודיעה פייסבוק כי היא משתמשת בתוכנה לזיהוי פנים שמאפשרת לאנשים לתייג את התמונות של החברים שלהם באופן אוטומטי. השירות טרם שוחרר לציבור הרחב באופן רשמי ורק מתי מעט נחשפו אליו. כעת אפשר לגלות כי התוכנה שפייסבוק הודיעה כי היא מאפשרת לתייג תמונות אוטומטית שייכת ל-face.com.

הקשר בין הסטארט אפ הישראלי מרוטשילד לפייסבוק נולד מזמן. החברה הוקמה בשנת 2007 ומאז ראשית דרכה עוסקת בפיתוח ייחודי של טכנולוגיית זיהוי פנים. בתחילת הדרך, בחרה פייס.קום להשיק את האפליקציה שלה Photo Tagger בפייסבוק. האפליקציה איפשרה לכל משתמש לתייג את התמונות חברים של המשתמש בפייסבוק באופן אוטומטי. הזיהוי בדרך כלל התבצע בצורה כמעט מושלמת, מה שהפך כבר אז את האפליקציה למוצלחת במיוחד. מאז בחרה פייס.קום לצאת מפייסבוק ולעבור לעולמות אחרים, למשל לתחום הסלולר, בו החלה לשתף פעולה עם קומברס.

בשלב מסוים, בחרה face.com להוציא כלי ממשק API שמאפשר לגופי צד שלישי להשתמש בטכנולוגיה של face.com לטובת אפליקציות שהם מפתחים. כיום, אלפי מפתחים עושים שימוש בטכנולוגיה של face.com, כמה מהם מותגים גדולים במיוחד.

בחודש ספטמבר 2010 קיבלה face.com רוח גבית משמעותית בדמות השקעה של "גוגל הרוסית" ורודיום. עד אז, זכתה החברה למימון של יניב גולן, המייסד של חברת ידע שנמכרה ל-AOL, יריב גילת ואדן שוחט (כיום שותף בקרן ג'נסיס פרטנרס).

יאנדקס (Yandex), "גוגל הרוסית", בחרה להשקיע יחד עם רודיום סכום של 4.3 מיליון דולר ב-face.com. מאז, החברה ממשיכה לפתח את הטכנולוגיה שלה לטובת אפליקציות חדשות וחשפה מעט מהיכולות שלה. גם התוכנה שנמצאת כיום אצל פייסבוק מייצגת רק חלק מהיכולות של face.com. החברה נוסדה על ידי גיל הירש, יניב טייגמן, מוטי שניברג ואדן שוחט.

הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
03
משה
  • 09:39
  • 31.01.11

אם סירבו כנראה שמחכים להצעה רצינית יותר... פייס יצליחו בגדול

02
ירון
  • 09:24
  • 31.01.11

חברה מצליחה, שלא רצים ומוכרים אותה, יוצרת פרנסה להמון אנשים, לא צריך רק לעשות סדיר ומילואים, בעיני גם זאת ציונות אמיתית

תוכן מקודם
הפופולריות בTechNation
הצעות מיוחדות