משבר השירות ב-HOT: זינוק בכמות התלונות ונטישה של אלפי מנויים - TechNation - TheMarker

משבר השירות ב-HOT: זינוק בכמות התלונות ונטישה של אלפי מנויים

לאחר תקופה שבה הצליחה לשפר את השירות ללקוחות והחלה להתנער מתדמית בעייתית שדבקה בה, HOT מתייעלת על חשבון הלקוחות ■ HOT: "בחודשים האחרונים הושפעה רמת השירות מסכסוך העבודה והשביתות"

אובדן של לקוחות טלוויזיה ואינטרנט, עלייה חדה במספר התלונות למועצה לצרכנות והצפה של לקוחות שפורקים את זעמם ברשתות החברתיות - בחודשים האחרונים מסתמן משבר שירות בחברת HOT, דווקא לאחר תקופה שבה שיפרה את השירות והחלה להתנער מהתדמית הבעייתית שדבקה בה. זאת, במקביל למיקור החוץ הנרחב שהחברה מבצעת - אתמול קיבלו 200 טכנאים זימון לשימוע לפני פיטורין - והמאבק שמנהלים עובדי HOT כדי להישאר בחברה.

הנתונים שעליהם מדווחת החברה בדו"חותיה הכספיים מצביעים כי בעיית השירות אינה מקרית. לפי הדו"חות, החברה סיימה את 2012 עם 1.92 מיליון לקוחות, בעוד שהרבעון השני של השנה הסתכם עם 1.72 מיליון לקוחות בלבד. בשבוע שעבר פירסמה החברה כי איבדה 5,000 לקוחות טלוויזיה ברבעון השני, כפי הנראה בשל התחזקות הפלטפורמה החינמית של עיד"ן פלוס. נתונים נוספים הצביעו על אובדן של 1,000 מנויי אינטרנט, אף שענף האינטרנט נמצא בגידול מתמיד. באופן מסורתי HOT מגייסת פחות לקוחות מבזק - אבל ברבעון השני השנה היא איבדה לקוחות, אף שהיא מציעה את חבילת הטריפל, מוצר שלבזק אסור לשווק.

ביוני נהפכה HOT לחברה פרטית, ונראה כי בעל הבית, פטריק דרהי, ממוקד הרבה יותר בשירות החוב הגדול שלקח כדי להשתלט על החברה. כמו כן, HOT נמצאת במהלך עקבי של צמצום השורות. בסוף 2011 החברה העסיקה 5,070 עובדים. עד סוף 2012 המספר הצטמצם ל-4,273 עובדים. עד סוף מארס החברה נפרדה מיותר מ-200 עובדים וירדה ל-3,958 מועסקים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ג׳וב מהחלומות || 200 מועמדים יעשו הכל במירוץ לדירקטוריון לאומי

סוני תשיק את פלייסטיישן 4 בנובמבר תמורת 399 דולר

פטריק דרהי
פטריק דרהי

במקביל, החברה עוברת למודל של מיקור חוץ של טכנאים ונסמכת על עובדים שאינם מועסקים ישירים של החברה. הדבר יצר את סכסוך העבודה החריף שבו נמצאת החברה ושעשוי להשליך על הלקוחות. ייתכן והחברה גם מאבדת מיקוד עסקי בגלל המאמץ שלה בגזרת הסלולר. HOT מובייל נמצאת במהלך של חדירה לשוק וגייסה כבר יותר מחצי מיליון לקוחות. החברה עוסקת בבניית רשת ועד כה בנתה HOT מובייל 850 אתרים סלולריים.

לא מן הנמנע כי חלק מהשחיקה ברמת השירות נעשית במודע על ידי HOT. דרהי, בעל השליטה ב-HOT, המחזיק גם בחברת הכבלים הצרפתית נומריכבל, נוקט אסטרטגיה דומה בצרפת שבמסגרתה הוא מנסה לפשט את מגוון השירותים שהחברה מוכרת ולמקד את ההצעה של החברה בשירותי תשתית האינטרנט המהיר.

גישה זו עולה בקנה אחד עם התמורות שמתרחשות בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית בעולם, ושצפויות לפקוד את ישראל בשנה הקרובה. התוכן יוצא מידי ספקי הגישה לאינטרנט, כמו בזק ו-HOT, ועובר לידי ספקים עצמאיים. דרהי יודע כי בקרוב יתחילו סלקום ופרטנר להציע שירותי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט המהירה של HOT ובזק, ונערך לימים אלה באמצעות חיתוך חד בהוצאות. הפחתת ההוצאות מגיעה, ככל הנראה, על חשבון השירות.

הפער שנפתח בין HOT לבזק בתחום השירות קשור לא מעט למבנה הרווחיות השונה של שתי החברות. בזק נהנית מרווחיות גבוהה מאוד בתחום הטלפוניה המסורתי שלה והגישה לאינטרנט. תחום זה הניב לה רווח תזרימי ‏(EBITDA‏) של 61% מההכנסות - שיעור רווחיות הגבוה אי־פעם שחברת תקשורת ישראלית הצליחה לרשום.

לשם השוואה, HOT רושמת רווחיות של כ-39%. פערים אלה מעניקים לבזק גמישות רבה יותר במלחמה על נתח שוק, שחלקה מתרחשת בזירת השירות. מעבר לכך, לאחר הפיכת החברה מציבורית לפרטית, דרהי פחות רגיש לתנודות בדעת הקהל לגבי HOT, שכן אין לדבר ביטוי ישיר במחיר מניית החברה. נטישת לקוחות אמנם עשויה להפוך לבעיה, אך כל עוד הוא מצליח לשפר את התזרים הפנוי של החברה, הוא יכול להרשות לעצמו להיות קשוב פחות להידרדרות השירות. לזכות החברה יאמר כי היא מצליחה להגדיל את הרווחיות שלה ולשפר את חוסנה הפיננסי.

איחור טכנאי שווה מאות שקלים

נתונים שאספה לבקשת TheMarker המועצה לצרכנות מציירים תמונה חד־משמעית ועגומה מבחינתה של קבוצת התקשורת. בינואר ובפברואר היה מספר התלונות על HOT ‏(כבלים וטלקום, ללא סלולר‏) 95 ו-67 בהתאמה. ביולי ובאוגוסט קפץ מספר התלונות ל-186 ו-175 בהתאמה.

במועצה לצרכנות מדווחים על "עלייה דרסטית במספר התלונות נגד HOT טלוויזיה, אינטרנט או טריפל, החל מיולי. עיקר הפניות נוגעות לאיכות השירות: זמן ההמתנה במוקד הטלפוני ‏(לצורך תיקון תקלות‏) שנטען כי יכול להגיע ל-40 דקות ויותר, אי־קביעת מועד סביר לתיקון תקלות, אי־הגעת טכנאי במועד שתואם עם הלקוח ואיחור טכנאי.

על פי עמדת המועצה, "על חברת HOT לעמוד בדרישות החוק והרישיון לעניין רמת השירות - זמן המתנה במוקד הטלפוני, מועד הגעת טכנאי וזמן המתנה לתיקון תקלות. היקף התלונות בעניין זה מעיד על חריגה. ב-2010 המועצה לשידורי כבלים ולוויין הטילה על HOT עיצום כספי בשל הפרת הרישיון בעניין זמן מענה למוקד הטלפוני. מצופה מחברה גדולה כמו HOT לשים דגש על השירות לצרכן, במיוחד במקרה של תקלות טכניות, גם אם זה כרוך בהוספת כוח אדם למחלקה לתמיכה טכנית".

במועצה מסבירים שמבדיקה במערכת התלונות עולה כי גם נגד המתחרים הישירים של HOT מתקבלות תלונות על איחור ואי־הגעת טכנאי, אולם אלה תלונות בודדות בכל חודש. "כמעט ואין פניות בעניין המתנה ממושכת למענה אנושי בשירות טלפוני", מוסרים. בזק סופגת מעט תלונות על תשתית האינטרנט, והתלונות על yes הן בהיקף נמוך יחסית למספר הלקוחות, עם עלייה מתונה ביולי.

"נתונים אלה נבדקו ביחס לכלל שירותי החברות, טלוויזיה, אינטרנט וטריפל, לא כולל סלולר, ובבזק רק ביחס לתשתית אינטרנט. המספרים של התלונות הם נומינליים וללא נירמול ביחס לנתח השוק מספר הלקוחות", אומרים במועצה.

עו"ד יעל כהן שאואט, יועצת משפטית במועצה, מוסיפה כי החוק להגנת הצרכן קובע כי במקרה של איחור טכנאי, על ספק השירות לפצות את הצרכן בגין איחור טכנאי בכ-600-300 שקל. עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, אומר כי העיקרון המנחה בצרכנות הוא שאם אין שירות אין תשלום. "המועצה הישראלית לצרכנות מצפה מ-HOT לקזז ביוזמתה מדמי המנוי את החלק היחסי עבור התקופה שבה הצרכן לא נהנה מהשירות. אם לא תעשה זאת מיוזמתה, צריך הצרכן לדרוש זאת ממנה, והמועצה הישראלית לצרכנות תעזור לו לתבוע את זכות זו".

באפריל פירסם משרד התקשורת דו"ח תלונות שנתי, שדווקא הצביע על שיפור בשירות של HOT. "חברת HOT טלקום הגיעה לתוצאה הטובה ביותר בתחום תשתית האינטרנט והטלפוניה", נכתב בדו"ח, והחברה הגיבה: "אנו שמחים על כך שמשרד התקשורת מצא וציין בדו"ח כי אנו השגנו את התוצאות הטובות ביותר בתחום הטלפון והאינטרנט. בדו"ח ניתן לראות ירידה דרמטית בכמות התלונות של לקוחותינו לעומת השנה שעברה. בשנים האחרונות שיפור השירות היה ונותר יעד אסטרטגי מספר אחד שלנו, והתוצאות ניכרות בשטח. אנו מחויבים להמשיך ולפעול להמשך שיפור השירות לטובת לקוחותינו".

סריקה של פורומים ורשתות חברתיות מעלה תמונת מצב קשה. התלונות השכיחות ביותר על HOT נוגעות לכך שקצב הגלישה באינטרנט נמוך מהמצופה. תלונות רבות נוספות נוגעות לתיאום הטכנאים בטווח של שבועיים. לבסוף, תלונות רבות נוגעות לזמני ההמתנה בחברה.

כך למשל כותבת לקוחה בפורום הצרכנות של תפוז: "לפני ארבעה חודשים היתה לי בעיית ניתוקים ומהירות אינטרנט. אחרי שני טכנאים שלא פתרו את הבעיה קיבלתי את השכל לפנות ללשכת המנכ"ל ומשם הכל התחיל להתגלגל, ואחרי שבועיים בשיחות איתם נפתר. למה זה חשוב? כי עכשיו חוזרת אותה הבעיה, ולמתי HOT רוצים לקבוע לי טכנאי? לעוד שבועיים! זה זלזול בלקוחות ברמה הכי בסיסית. לא ייתכן שלחברה מותר לשלוח אליך טכנאי רק אחרי שבועיים".

לקוחה בשם ריטה כתבה כי "בזמנו כתבתי על כך של-HOT לקח המון זמן לתאם לי טכנאי לאחר הצהריים. נוצר מצב שאני בחופשה השבוע עם הילדים, ושוב תקלה ב-HOT, והפעם אמרתי שאין לי בעיה עם השעות שלהם, ותיאמו לי טכנאי. הפעם הבטיחו לשלוח טכנאי בכיר שגם יבדוק את מהות התקלות החוזרות. אבל יום לפני שהטכנאי אמור היה להגיע, הם ביטלו. כבר הרבה זמן שאני לא מקבלת את התמורה שאני משלמת עליה, אלא ששוב היה ניתוק למספר שעות. אחרי שחיכיתי למענה במשך 57! דקות, ענתה לי בחורה נחמדה, שאחרי שביקשה ממני לנתק מהחשמל, לחבר ולנתק שוב, שהתקלה היא לא שלהם אלא של הספקית. היא לא הסכימה לקרוא את ההיסטוריה שלי, ולתאם לי טכנאי ביומיים הקרובים".

"לא מאמינה שחיכיתי חצי שעה ל-HOT בטלפון ובסוף הם ניתקו לי", כתבה גולשת בטוויטר. אחרת הוסיפה: "עד שהשירות לקוחות של HOT יענו אני יכולה להספיק לנסוע אליהם למשרדים, לדפוק להם שלט בראש, לחזור ועדיין להישאר בהמתנה המזדרגגת שלהם". גולש אחר סיכם בבדיחה: "אשתי ואני החלטנו שבבית שלנו לא יהיו יותר כבלים ואינטרנט, אז עברנו ל-HOT".

בפייסבוק קמה קבוצה בשם ביי־ביי HOT. הקבוצה מתכוונת לבצע תוכנית התנתקות מרוכזת של לקוחות, ואף נקבע תאריך יעד, 3 בספטמבר. לקבוצה יש כבר 528 לייקים.

מ-HOT נמסר בתגובה: "החברה מייחסת חשיבות רבה ביותר לנושא השירות ומשקיעה בשיפור מתמיד של רמת השירותים הניתנים ללקוחותינו. לצערנו, בחודשים האחרונים הושפעה רמת השירות מסכסוך העבודה ושביתות הפתע. אנו נערכים לחזרה מלאה לרמת השירות הטובה מאוד שלה הורגלו לקוחותינו, כבר בימים הקרובים".

מירס מצטמקת, HOT מובייל פורחת

HOT התמקדה ברבעון האחרון בהגדלת לקוחות הטריפל שלה, אך הפסידה לקוחות בכמעט כל ענפי הפעילות שלה. ל-HOT יש 888 אלף לקוחות טלוויזיה, וברבעון השני היא איבדה כ-5,000 לקוחות. עם זאת, בטלפון היא דווקא גייסה כ-7,000 לקוחות.

הבעיה החמורה ביותר של HOT היא בתשתית האינטרנט. למרות טענה למהירויות גלישה גבוהות יותר, ולמרות מחיר נמוך יותר מהמתחרה, איבדה HOT ברבעון השני 1,000 לקוחות אינטרנט, בזמן שבזק גייסה 17 אלף לקוחות. עם זאת, HOT הגדילה את מספר לקוחות חבילת הטריפל שלה מ-429 אלף ל-447 אלף.

הדו"חות הרבעוניים של HOT סיפקו נתונים גם לגבי פעילות הסלולר של החברה, הכוללת את הרשת החדשה של HOT מובייל וכן את רשת מירס המצטמקת. HOT הגיעה ל-514 אלף לקוחות ברשת החדשה, לאחר שגייסה 32 אלף לקוחות ברבעון, לעומת 300 אלף לקוחות סך הכל בגולן טלקום. יחד עם לקוחות מירס, לחברה יש 761 אלף לקוחות, והגיוס הכללי ‏(בקיזוז לקוחות מירס הנוטשים‏) היה 3,000 לקוחות ברבעון.
לקוח סלולר בחברה מייצר ל-HOT הכנסה של 82 שקל בחודש, ומדבר מספר מדהים של 572 דקות בחודש. מירס הצטמקה במהירות ואיבדה 78 אלף לקוחות סלולר. כעת, נותרו על הרשת הישנה רק 247 אלף לקוחות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
112
דניאל
 • 13:00
 • 15.09.14

פשות זלזול בלקוחות

111
סמיר
 • 18:11
 • 16.07.14

חרא של שירות...אני באותו בעיה כבר משבוע והם לא מצליחים לפתור אותו!!!

109
תסכול
 • 13:24
 • 14.07.14

אין לי אפילו מילים או מאיפה להתחיל. תתרחקו מהשקרים שלהם.

108
אריק שפט
 • 14:49
 • 14.05.14

4 נציגים 3 שעות בטלפון 2 התקפות עצבים 1 תקלה 0 מי שנשאר ב HOT

107
ירושלמית
 • 10:27
 • 10.03.14

שלום! לאחר 30 שנה בהוט התנתקתי. ומפה התעצם סבל ועוגמת נפש שעד לכתיבת מכתב זה עדיין לא הסתיים. החזרתי ציוד בירושלים ב 24/2/14 קבלתי אישור בכתב. שלחתי בפקס האישור. קיבלתי אישור שמגיע לי החזר ע"ס 57 שקל. בכל יומיים מתקשרים טכנאים שמבקשים להגיע לאסוף ציוד. כל פנייה לתלונות ציבור, חוזר אליי מכתב. מצטערים על עוגמת הנפש גב'. לאחר יומיים שוב. מייל שמודיע שעדיין אני חייבת כסף. ועדיין מצפים ממני להחזר הציוד. פניתי להוט ומנהל בכיר בשם מראון אישר לי במס' קריאה, אכן אני לא חייבת כלום. לאחר מס' ימים שוב. מייל שואלים מה עם הציוד והכסף. ושוב הוט בטלפון מוקדנית בשם מריאנה מצוות יוני. מקריאה לי מתוך אישור מתועד. את הלקוחה לא חייבת והחזירה את הציוד עם מס' אישור שמאשר. יום שישי האחרון. מייל מהוט. מה עם הציוד שאת אמורה להחזיר. וכמובן סכום של 113 שקל. עד שלא יסודר העניין.וכו'. לא יודעת מה לעשות במצבי הנוכחי. ולנוכח גילי. הסבלנות פקעה ואין עם מי לדבר. היום 10/3 התקשרתי וענתה יעל מצוות אחמד. אכן יש מסמך מתועד ע"י מנהל בכיר שאני לא חייבת. אך אני כן חייבת סכום של 113 שקל ומגיע לי 7 שקל. ביקשתי שתקנה שוקולד ממני לצוות. ומסרתי פרטי כרטיס אשראי. התבקשתי יחד עם זאת לשלוח שוב את אישור החזרת הציוד. מאחר והיא התייעצה עם מנהל בכיר. שטען שלא החזרתי ציוד. למרות שרשום שהחזרתי אין לכך התייחסות. שאלתי מדוע. נעניתי בואי נתקדם הלאה.
הסבל הנפשי קשה. ביקשתי בכל לשון תשלחו לי את האישור המתועד בדואר כדי שאמסגר אותו. רבותיי, אזהרה מתוך הנסיון המר. גם אם יציעו לי 5 שנים חינם אני מתחייבת לא לחזור להוט. שב"ה יגמר ושיהיה נס ויניחו לי מהוט. יש לי אישור מרופא. כאשר הגעתי לעזרה ראשונה עקב לחצים בחזה. כשנישאלתי מה הסיבה עניתי , הוט. ראו לא לעשות טעויות שלמו יותר במקום אחר. עדיף מאשר התקף לב
שיהיה בשורות טובות אמן

105
זבל של חברהההההה
 • 01:56
 • 05.03.14

104
מירי
 • 20:32
 • 16.02.14

הנציגים זורקים את הלקוח מאחד לשני,לא נותנים שירות בסיסי! צריך להמתין למעלה מ60 דק וגם אז מעבירים לנציג אחר שעונה אחרי חצי שעה.סהכ המתנה של שעה וחצי בשביל להתנתק!!! לא ממליצה להצטרף והוט ובהחלט ממליצה לברוח כמה שיותר מהר לפני שהם מתרסקים!

103
מתי וסולובסקי
 • 03:22
 • 16.01.14

למה חברה הזאת ממשיכה לשרת אותנו? למה לא נכנס תחרות לשוק? למה לא כונסים אותם על פגיעה בכל כך הרבה לקוחות? חארות וזבלים!!!!

102
תם
 • 21:14
 • 13.01.14

במשך 4 ימים לא הצלחתי להשיג טכנאי שלהם, זמן המתנה אינסופי בטלפון.בחורות שענו בשרות הטכני היו חסרות אונים, וזאת כשהממיר שבק. גם אני מתנתק מהם.

101
יוד
 • 18:38
 • 09.01.14

אוסף של נוכלים קבעו איתי היום 1-4 וכל חצי שעה התקשרו שהמתקין מאחר אחרי שעה של המתנה בטלפון בשעה 7 בערב הגעתי למחלקת התקנות שטענו שלא צריך להגיע אלי מתקין.

99
חסוי
 • 16:13
 • 26.12.13

גועל נפש של נציגים שעה ו50 דקות על הקו מגלגלים אותך עד שאתה מתייאש ושאתה מבקש ניתוק מעבירים אותך ממקום למקום עד שמנתקים שלא תוכל להתנתק

98
שמעון
 • 10:40
 • 23.11.13

נמאס מההיתנתקויות החוזרות. שבוע אחרון 3 פעמים כל פעם לכמה שעות טובות בשיא הציפייה .די שוקל לוותר ולעבור ליס .

96
יוסי
 • 20:24
 • 12.11.13

גם אני התנתקתי אתמול מהוט ועובר ליס. חברה שפוגעת בעובדיה אין טעם להיות אצלה. גם שירות הלקוחות המון זמן על הקו.

92
שרה וולברג
 • 18:15
 • 13.10.13

מיום חמישי איןם תרגום בערוץ בי.בי.סי. מדוע?

91
שושנה חגאג
 • 16:52
 • 13.10.13

בכל פעם שהתקשרתי המתנתי 30 ד ויותר ובסוף התיאשתי וניתקתי וביום ה׳ בקשו שאשאיר מס ויחזרו אלי, חזרו ביום שישי בבקר ותקליט אמר לא עובדים היום

90
אופיר
 • 14:34
 • 11.10.13

לכל החברים אני קורא לכם להתנתק מהחברה הזאת
אני כותב את ההודעה הזאת ביום שישי
אבל הכל מתחיל ביום רביעי
ההורים שלי זוג פנסיונרים ראו טלויזיה
ופתאום יצא להם הודעה שאין קליטה
הם דיברו אם תכנאי הוט
שהסביר להם שחייבים תכנאי
אמרו בסדר מתיי אפשר והוא אמר להם בעוד שבוע
שאין אפשרות אחרת
כל התכנאים תפוסים
האים לפי דעתכם צריך לקוח להישאר ללא טלויזיה שבוא שלם
ההורים שלי ביקשו שינתקו אותם
וגם אני ביקשתי בבית שלי שינתקו
ומקווה שגם האחים והאחיות שלי יצטרפו
אני לא מאמין כמה שרות יכול להיות גרוע
אני עצמי שביקשתי ביום שישי להתנתק 50 דקות עד שענו לי
50 דקות
אני פשוט התפוצצתי על הנציגה
והאמת שהיא לא אשמה
הכל מגיע מהראש
אני קורא לכולם להתנתק

89
שלמה מחולון
 • 14:57
 • 07.10.13

מזה שלשה חודשים יש תקלה אזורית (חולון ראשל"צ), כתוצאה מכך אין אינטרנט ראוי וטלפון. חוסר התייחסות מצד הוט שום נסיון לפצות או לעדכן. רק פניה שלי לאמון הציבור הביאה לתגובה של הוט ואפילו לזיכוי. אני עובר ליס

88
דוד יהודה
 • 22:18
 • 06.10.13

מזה כמה ימים יש לי תקלה טכנית באינטרנט. משלוח טופס דרך האתר שלהם לא זוכה למענה מהם. ניסיונות כושלים להשיגם טלפונית בהמתנה של מעל חצי שעה. נסעתי לחו"ל והשארתי את תעודת הזהות שלי אצל ידידה, היא מנסה כל יום בוקר ערב ואחה"צ ובכל פעם מתייאשת מההמתנה הארוכה. צריך

87
אמלי
 • 19:04
 • 02.10.13

אין לכם שירות בשקל

86
מתי
 • 11:26
 • 23.09.13

ופוגעים בזכויות העובדים, פתרון להתנתק מהם כדי שגם למנהלים יפגע השכר.

84
אלון דהן
 • 13:03
 • 15.09.13

שלום לכולם.... למעוניינים לעבור מחברת הוט... יש מבצעים מטורפים ביס לכל המעוניינים סוכן מכירות מורשה 0542397166 אלון דהן ....

83
יוכי שטיינברג
 • 09:04
 • 13.09.13

לא עונים לטלפונים. קשה להשיג נציג. כל המשפחה שוקלת לעזוב.

82
צדק היסטורי
 • 07:45
 • 02.09.13

ויהא זה שיעור לכל הטייקונים שחושבים רק על הטווח הקצר והופכים לקוחות שבויים למשאבת כסף בלי לתת להם ערך אמיתי.

81
נו באמת
 • 19:02
 • 28.08.13

פחות שומנים בגוף
ויותר זמן איכות עם הילדים שלכם

80
קובי
 • 16:04
 • 27.08.13

ההיתי מנוי בטריפל הוט. בשל האינטרנט (100MB) שממש לא פעל והשירות שממש לא תיקן והשירות הגרוע החלטתי לעבור לבזק. פתאום ראיתי שקו הטלפון של הוט לא מאפשר לי להתקשר לשירותי בזק. כל חיוג מודיע לי ש"אין אפשרות להשלים את החיוג". לדעתי זאת עבירה וברצוני להתאחד להגשת תלונה. האינטרנט 100MB של הוט הוא זול אבל ממש גרוע. מכאן יוצא שהתשלום נמוך אך התמורה אפסית > יקר ומרגיז. ועכשיו נוכחתי לדעת שקו הטלפון עליו שילמתי היה מסונן ומוגבל.

79
גילי
 • 08:52
 • 25.08.13

זבל של שרות
מי שרוצה לשמור על הבריאות שלו שישמר מהוט
המודם שלי נשרף
לקח לי שבוע במהלכו דיברתי עם 20 נציגים שונים במשך כל שיחה
המתנתי כ 30 דקות לקבלט נציג שהעביר אותי לנציג אחר וכך הלאה
ובסוף לאחר שתואם טכנאי, הוא התקשר אלי וטען שהיתה טעות בשם של הרחוב
וזה לא בתחום שלו והוא לא מגיע
חוצפההההההההההההההה

78
אחד שיודע
 • 19:44
 • 24.08.13

רמת השירות ירדה ב-50%. זמני ההמתנה בשירות עלו, התקלות לא מטופלות, פשוט זורקים זין על הלקוחות, כי הם עדיין לא מתנתקים. הדרך היחידה היא להתנתק וכמה שיותר מהר. הטכנאים המפוטרים הם נאמני החברה אשר עובדים שנים רבות, אך ברגע האמת, אף אחד לא זוכר להם את הלילות, השבתות והחגים שיצאו לטפל בתקלות, כדי להחזיר שירות. החברה הייתה במקום טוב לפני כשנה וחצי - שירותית ותחזקותית, ועכשיו - על הפנים.

(אני באמת יודע)

77
מושיק
 • 17:44
 • 24.08.13

שעות על גבי שעות של המתנה. ניסיתי לעדכן חבילה אבל הם הצליחו לייאש אותי אחרי שהפסדתי 11 ימי עבודה, אלפי שקלים.

76
עוד גוף של אוכלי חינם
 • 21:30
 • 23.08.13

74
מיקי
 • 08:26
 • 23.08.13

היא העובדה שבית משפט לתביעות קטנות מקבל את השקרים של הוט מול לקוח לא מרוצה ומנציח את היחס המשפיל שלהם.לכן לפני שנה אמרתי להם שלום ולא להתראות!!

71
טל
 • 00:18
 • 22.08.13

אמן יעופו לעזאזל

69
לקוח חדש בהוט
 • 18:10
 • 21.08.13

לפני כחצי שנה הצטרפתי ובהתחלה באמת היה אחלה שירות כעת יש שעות המתנה ,והם ממודרים שאם יש לי כמה פניות אני צריך להמתין ים של זמן בכל מחלקה בנפרד.
בנוסף הממירים שלהם שרפו לי פעמיים את ה hdmi במסכים, מה שלא נכלל במסגרת האחריות, כי זה תקלה ממקור חיצוני, וגבו ממני תשלומים גבוהים מאוד על התיקונים, והדבר יכול לחזור על עצמו שוב כמובן, כי הוט טוענים שאין לזה שום קשר אליהם .

68
ממנציה
 • 17:35
 • 21.08.13

חברת הוט אוכל עכשיו את הדייסה העכורה שהאכילה אותנו במשך שנים. סוף גנב לתלייה.

66
מת מצחוק
 • 16:59
 • 21.08.13

לשכן שלי יש HOT אבל אתמול בלילה שמעתי מחדר השינה שלו את אשתו זועקת YES, YES, YES!
עכשיו מעניין איזו חבילה יש לו.

65
סלקום, בזק, זה כל הנזק
 • 16:50
 • 21.08.13

בסלקום המתנתי לפני כשבוע במשך ארבע וחצי שעות בסניף דיזנגוף סנטר למסירת מכשיר לתיקון. איסוף הנייד שהוחזר לי ללא הצילומים וללא חלק ממספרי הטלפון ארך שעתיים וחצי. בנוסף ובלי קשר, התברר לנו שנטוויז'ן, חברת בת של סלקום, מחייבת אותנו על שירותי אינטרנט שאנחנו מקבלים בכלל מ012. הם קבלו את מספר האשראי שלנו מסלקום ללא אישור. אתמול נקרע קו הטלפון החיצוני של בזק. מהמוקד אמרו לנו שיבוא טכנאי רק ביום ראשון, כלומר 5 ימים ללא אינטרנט. אחרי איומים הגיעו היום. השירות מת. כל דאלים גבר. איש הישר בעיניו יעשה, במיוחד אם הוא מרגיש שאנחנו בכיס שלו.

64
אלכס גורדון
 • 15:48
 • 21.08.13

חברת שירותי טכנולוגיות מידע במאה העשרים ואחת בעשור השני שבה אין אפשרות לסיים התחשבנות והיא ממשיכה לגבות סכומים שאינה ראויה להם, שבה החלפת ספק כוח בממיר חדיש לוקחת שבועיים לפחות ותיקון קו טלפון עשרה ימים, כנראה אין לה זכות קיום.

63
י
 • 14:51
 • 21.08.13

עכשיו כל נציג ששומע שאתה מבקש להתנתק מעביר אותך לנציג אחר... וכל המתנה היא של 30 דקות.... איפה כחלון שצריך אותו

61
הוט בוקס -לא תומך בכל המחשבים
 • 13:55
 • 21.08.13

עברתי להוט בוקס - והוא לא תומך בכול המחשבים 2 מחשבים לא קולטים אינרנט אלחוטי כבר שבועיים
רציתי להחזיר לרווטר הקודם ולא תאמינו מה קרה הם ביקשו שהשלם 250 לטכנאי שיביא עד הבית
חצופים

56
לקוח מאוכזב
 • 12:15
 • 21.08.13

זלזול בוטה בלקוחות,רק בישראל מצב כזה אפשרי בחברה מסחרית

54
אשר
 • 12:04
 • 21.08.13

הוט החלה לפטר עובדים בשנתיים האחרונות מאז שפטריק קנה תחברה בשנתיים האחרונות הוט פיטרה יותר מ3000 עובדים והכל בשקט בלי שאף אחד ירגיש וגם עכשיו היא מפטרת את כל המערך הטכני שזה טכנאים ואנשי רשת מדובר ב400 איש אני לא מבין דבר אחד איך המדינה שותקת איך משרד התקשורת לא מגיב החברה הזאת מרשה לעצמה לעשות מה שהיא רוצה הם פשוט מתנהגים כמו מאפיה ומישהו חייב לעצור אותםםםםםםם!!!!!

51
החברה כשלה ובגדול
 • 11:52
 • 21.08.13

העיקר שרוצים שגם נתחבר לטלפון שלהם ונמצא עצמינו מנותקים ללא שרות

49
אבי אוחיון
 • 11:50
 • 21.08.13

יש שם סכסוך שלא יגמר. החברה גמורה לגמרי תברחו כול עוד נפשכם. הם לא נותנים פיצוי על שבועיים בלי ממיר מייגיק

48
שושנה שטיין
 • 11:48
 • 21.08.13

לדעתי רק בבלוק שלנו 12 דיירים כבר כולו יס

47
נחום לוי ביי
 • 11:47
 • 21.08.13

חברים לא היה לי ממיר כשבועיים לא עזרו טפולים ואמילים פשוט אי אפשר לדבר איתם אחרי שעות על גבי שעות.החלטתי לעזוב אותם אותם תכוניות יש ביס פחות כסף רבותי אדיבים חבל על הזמן תנסו לא תתחרטו.

46
מני
 • 11:39
 • 21.08.13

לכל הפראירים: תעברו ליעדן פלוס. השקעה חד פעמית של 200 ש"ח על הממיר.
לגבי שאר התוכניות, אפשר לראות גם סדרות של הוט וגם של יס באינטרנט בצפיה ישירה בחינם. גם כל הסדרות של ערוץ 2 ו-10 באינטרנט. אני כבר כמה שנים בלי כבלים!!! חופשי ומאושר!!!!

45
לקוחה מאוכזבת
 • 11:27
 • 21.08.13

אחרי 4 ימים בלי אינטרנט כבלים וטלפון גם לי וגם לעוד דיירים בבניין. מעל חצי שעה המתנה למענה טלפוני מעל 4 פעמים ....אי הגעת טכנאי 3 פעמים....עוזבת לyes.....התייאשתי

43
ניתוח אמיתי
 • 11:23
 • 21.08.13

דווקא ההכנסה לפר לקוח בכבלים עלתה והיא בשיא ,מספר לקוחות הטריפל זינק ב 20,000 לקוחות חדשים ל 450 אלף ,ההכנסות גדלו כתוצאה מהקיצוצים .
דווקא בזק ופלא פון איבדו כ כ 85 אלף לקוחות ברבעון האחרון וההכנסה קטנה הוט מבחינתה עושה מהלך חכם ,גם אם תתכווץ במספר הלקוחות הרווח שלה יגדל ,קחו את YES שאיבדה בשנה האחרונה כ 7,000 לקוחות היא חברה מפסידה ,אז איפה פה ההצלחה הגדולה .

42
יאיר
 • 11:21
 • 21.08.13

אנחנו עזבנו את הוט אחרי 5 שנים שהיו דווקא בסדר ומאז שהחלה השביתה סבלנו מתקלות שלא טופלו עברנו ליס ולבזק מזל שיש אלטרנטיבה איכותית יותר

41
יודע דבר
 • 11:11
 • 21.08.13

בזק לא מגייסת 17,000 לקוחות,כי אז הרווחים היו עולים וקרא ההפך ,פשוט עזבו את בזק כ 18,000 לקוחות בטלפון הקווי והם נקראים לקוחות חדשים באינטנרט ,את פלאפון נטשו 64 אלף לקוחות ברבעון ובשנה עד 250 אלף לקוחות ,זה לא משבר ??? .
מספר הלקוחות הכללי של הוט מתייחס כולל מירס ,למירס היה נתח שוק מאנשי הקבע של הצבא , הם נטשו לסלקום על פי הסכם !!! .
מספר הלקוחות של הוא בכבלים עלה ב 12,000 איש בשנה האחרונה וירד ב YES ,מה שקרה הוא חזרה לנקודת איזון ועדיין הוט מובילה בפער של 300 אלף לקוחות . גיוס מסיבי של לקוחות טריפל הגדיל בצורה משמעותית את הרווחים ולכן הוט הרוויחה יותר כסף ברבעון Q2 2013 כ40 מיליון ,מאשר Q2 2012 כ 5 מיליון ,עכשיו אחרי המיקור חוץ וקיצוצים דרסטים ועלייה במספר מנויי מובייל ,הרווחים עוד יעלו ל 50 מיליון שקל אז מישהו פה יאכל קש .

38
פללוני
 • 10:51
 • 21.08.13

ממתינים שעות עד לקבלת מענה טלפוני אוט עד שמתיאשים

37
תמר
 • 10:34
 • 21.08.13

אף אחד לא יהיה עבד של קבלן.

35
ירון
 • 10:09
 • 21.08.13

לכול המפוטרים הקרובים. תתארגנו לחברת שירות במקום HOT

33
איתי
 • 10:04
 • 21.08.13

תסלחו לי, אבל ההתנהגות של רובם לא מתאימה לשירות לקוחות

32
לקוחה לשעבר
 • 10:02
 • 21.08.13

לפני שבועות אחדים, התקשרה אלי נציגה של הוט, ואמרה לי ממש במילים אלו "מגיעה לך הטבה - שדרוג לחבילת טריפל". שאלתי אותה מספר פעמים האם איני מחויבת בתשלום נוסף? והיא שהבינה שזה מה שיביא אותה לסגור עוד עסקה הוליכה אותי שולל ואמרה במפורש שזה לא כרוח בתשלום נוסף. בחודש הראשון הגיע החשבונית וכך גם האכזבה. מעל 10 שנים אני לקוחה של הוט וזאת הייתה אכזבה גדולה מבחינתי, היום אני מנותקת מהוט..

31
יניב
 • 10:02
 • 21.08.13

אינטרס של כולנו שהוט תשוב להיות חברה רווחית וצומחת

29
מני
 • 09:54
 • 21.08.13

המחדל החריף בשירות ואי ביצוע מהלך אגרסיבי מצד משרד התקשורת מראה עד כמה שר התקשורת לא מבצע את עבודתו!

28
MOMO
 • 09:52
 • 21.08.13

נמאס להיות שבוי ש HOT או בזק במחירים מטורפים שעולים כל שנה ללא אפשרות לקבל מוצר טוב יותר במחיר אטרקטיבי

27
שחר
 • 09:50
 • 21.08.13

פעמיים נסיתי לעבור מיס להוט. אחרי שחותמים - אתה לא קיים יותר !!!בזיון בתהליך ההתחברות על ידי טכנאים שאינם שייכים לחברה. (זה מה שמצפה לכם עם פיטורי הטכנאים). הצלחתי ברגע אחרון לבטל ההתקשרות. תוך כמה ימים קבלתי שיחות טלפון רבות (פתאם שוב הייתי קיים ) לברר סיבת ביטול ההתקשרות. לסיכום- לא להתקרב לחברה זו !!!

26
שאול שני
 • 09:49
 • 21.08.13

השרות שלHOT התדרדר למעמקים אין מענה טלפוני אין שרות
ומר ארדן מפרסם דוחות מעוותים
תריך להתנתק מHOT וככל שנקדים ייטב

24
הוט אצלי מתקרר.
 • 09:44
 • 21.08.13

הם עומדים לאבד עוד לקוח בשעה הקרובה

23
סהר
 • 09:24
 • 21.08.13

למזלנו זה לא חברת החשמל "אסון משמיים" פה יש תחרות וזה טוב לכולנו .. אז אפשר לעבור תחנה או חברה..

22
חיימון
 • 09:22
 • 21.08.13

החודש כבר עבר. :)

21
אור
 • 09:21
 • 21.08.13

רמת השרות ירדה בגלל תפיסת העולם של בעל הבית שהכסף ולא הלקוח במרכז והוא ימשיך לעשות את זה כי הצרכן הישראלי רק מתלונן אבל לא מצביע ברגלים ועוזב

20
איתמר
 • 09:18
 • 21.08.13

בלקוחות שעזבו אותם מבלי לנסות אפילו קצת להבין למה הם עזבו אותם מלכתחילה

19
איתמר
 • 09:17
 • 21.08.13

הייתי ממליץ להם דווקא במקום לזרוק טכנאים ואנשי שירות, להיפטר מכל סוכני המכירות והמנהלים שלא מבינים איך צריך להתייחס ללקוחות.

15
ישראלי
 • 09:12
 • 21.08.13

מי שמוכן להשקיע 45 דקות להמתנה לנציג הוט כשהממיר הדפוק שוב מתקלקל שימשיך להמתין. מי שרווצה לקבל שרות מהיר שיתלונן למשרד בתקשורת לפניות בציבור. רק אז הוט מגיבים ומחליפים ממיר דפוק בממיר יותר דפוק. שיהיה בהצלחה למי שמחליט להשאר בהוט.

14
טכנאי הוט
 • 09:12
 • 21.08.13

החברה הזאת גמורה. אין עובד שאינו מצוי בחיפושי עבודה וזה כולל את כל המחלקות. היחס לעובדים זהה ליחס ללקוחות - זבל של יחס. הרבה טכנאים כבר בודקים אפשרויות תעסוקה ביס, סלקום ופרטנר. לא בטוח ששם התנאים יהיה טובים, אבל כנראה לא גרוע כמו בהוט.

12
מיי שהוו
 • 09:07
 • 21.08.13

11
ניר
 • 09:03
 • 21.08.13

תודה לשמעון פרץ שפיטר אותי מהחברה הזאת לפני 10 שנים

10
ורדינה
 • 08:45
 • 21.08.13

התנתקתי מזמן בשל שורת רמאויות ונסיונות לסחוט כספים בטענות שווא. לא התעצלתי, הגשתי נגדם תביעות וזכיתי. אסור לוותר.

09
הוגנת
 • 08:37
 • 21.08.13

אתר חדש בשם תשווה תקנה יעשה לכם סדר בדברים- טבלאות השוואה פשוטות ונוחות לכל מוצגי התקשורת. כדאי להכנס

08
יואל
 • 08:33
 • 21.08.13

ציפינו והבטיחו בשנים האחרונות לשיפור בשירות ובמענה..-קישקוש !
בחודשים האחרונים עקב תקלות -חייגנו עשרות פעמים להוט..-והמתנה של 55 דקות-ל ל א מענה וסגרנו. אך אם תחייגו למס' אחר להצטרף לשירות או טריפל..מ י ד-תקבלו מענה-גם אם תשאירו הודעה..ואז דרשנו ל ה ת נ ת ק!!

07
רן
 • 08:27
 • 21.08.13

לאמא שלי יש הוט, כל שני וחמישי היא איתם בטלפון. צעקות, תקלות, טכנאים ומה לא. לי יש יס + ADSL. פעם בשנה אני מתקשר לשירות הלקוחות כדי לסגור על מחיר חדש וזהו. אין תקלות, אין בעיות, אין ברדק.
חבל שהוט יורים לעצמם ברגל. שירות זה הדבר הכי חשוב.

06
אייל
 • 08:25
 • 21.08.13

אני התנתקתי מהם

04
א.א
 • 08:16
 • 21.08.13

הטכנאים המסכנים סהכ רצו להישאר בחברה גם ללא ניסיון ההתאגדות לא היו משאירים אותם אני מקווה שלא ישאר לקוח אחד בהוט בקרוב תתבייש פטריק דרהי

03
יואב
 • 08:08
 • 21.08.13

למה אין התאגדות ציבורית להגן על עובדי הוט? למה אין קבוצות צרכנים שמתאגדות ומודיעות על נטישה המונית אם תימשך ההתעללות בטכנאים המסכנים שעומדים להיות מפוטרים לפני החג? ואיפה הגברת שלי יחימוביץ שפתאום נעלמה ולא עושה דבר?

02
מושחתים הבייתה!!!
 • 07:52
 • 21.08.13

צריך להעסיק את החכים השרים ואת אחות של כ_חלון דרך חברות קבלן

תוכן מקודם
הפופולריות בTechNation
הצעות מיוחדות