גוגל משלבת את ג'ימייל וגוגל-דרייב במטרה לאפשר שליחת קבצים גדולים - דיגיטל - TheMarker

גוגל משלבת את ג'ימייל וגוגל-דרייב במטרה לאפשר שליחת קבצים גדולים

ממשק חדש לצירוף קבצים להודעות בג'ימייל מבוסס על אינטגרציה של שירות האחסון של החברה וחוסך למשתמשים את נפח האחסון של תיבת המייל

גוגל הודיעה אתמול על אפשרות חדשה המחברת את שירותי המייל והאחסון בענן שלה, ומאפשרת לשלוח קבצים גדולים יותר בהודעות דואר אלקטרוני. באמצעות החיבור בין ג'ימייל וגוגל-דרייב מקווה החברה להגדיל את השימוש שעושים גולשים בזה האחרון, המתחרה היום מול שירותי האחסון של דרופבוקס, Box.net, סקיידרייב ואחרים.

הרעיון הבסיסי הוא שאין טעם לדרוש ממשתמשי ג'ימייל לשלם על הגדלת שטח האחסון בשירות לצורך קבצים מצורפים, כאשר שירות אחר של החברה כבר מספק להם את שטח האחסון הדרוש. לכן, החל מאתמול מאפשרת גוגל למשתמשים לקשר קבצים מחשבון האחסון שלה להודעה בשירות המייל שלה. המשמעות היא שכעת ניתן יהיה לצרף להודעות המייל קבצים בגודל של עד 10 גיגה-בייט – פי 400 ממגבלת נפח הקבצים להודעה שהיתה קיימת עד כה בתיבות ג'ימייל, 25MB.

עוד ב-Newsgeek:
סקירה: Jawbone UP - צמיד לניטור פעילות גופנית
צפו בווידאו: מתקן אימוני כדורגל המופעל ע"י אפליקציה

הפיצ‘ר החדש צפוי להקל על משתמשי ג'ימייל, אך למעשה אין בו כל חידוש. שירות המייל Outlook.com של מיקרוסופט שהושק בקיץ מאפשר גם הוא לצרף להודעות קבצים שהועלו לשירות האחסון של החברה, SkyDrive, וע"י כך מאפשר ניצול יעיל של נפח האחסון המשותף לשני השירותים. למעשה, בשני המקרים מה שנשלח במייל אינו המסמך עצמו, אלא קישור לקובץ המקורי. באותה מידה ניתן לצרף למייל קישור לקובץ משירות חיצוני שאינו קשור לשירות המייל של המשתמש.

יחד עם זאת, התכונה המוטמעת בג'ימייל, בדומה לזו הכלולה באאוטלוק, כוללת בדיקה אוטומטית המשנה את הרשאות הגישה לקובץ כדי לאפשר למקבלי ההודעה לצפות בו גם אם הוגדר כפרטי. בנוסף, מכיוון שהמסמך הנשלח הוא קובץ אינטרנטי המשולב עם כלי עריכה בענן, מקבלי המייל יוכלו לצפות בגרסה המעודכנת ביותר שלו ולהמשיך להתעדכן בכל רגע נתון תוך עריכה משותפת בזמן אמת.

כמנהגה בקודש, לא משחררת גוגל את התכונה החדשה לכל המשתמשים במקביל, אלא בהדרגה. לדברי החברה, המהלך ייקח מספר ימים. על מנת לעשות שימוש בשירות החדש יש להפעיל גם את חשבון הג'ימייל וגם את חשבון הגוגל-דרייב ולאפשר את ממשק הדואר החדש של ג'ימייל.

לפוסט המקורי ב-Newsgeek

גוגל דרייב
משלבים בין השירותים. גוגל דרייב
צילום: גוגל
הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בדיגיטל
הצעות מיוחדות