מתקפת ההאקרים: אתר גרופון ישראל נפרץ; כתובות מייל של גולשי Ynet נחשפו

ההאקרים השחיתו את עמוד הבית של גרופון ישראל ושתלו בו איומים על חיילי צה"ל. Ynet: "ניסיון פריצה בודד לאתר, שבמסגרתו נחשפו כתובות מייל ותו לא"

מתקפת ההאקרים הפרו-פלסטיניים על אתרים ישראלים נמשכת. לאחר שאתמול (א') פרסם משרד האוצר כי הדף יותר מ-44 מיליון ניסיונות תקיפה על אתרי הממשלה, היום הותקף אתר הקופונים גרופון ישראל על-ידי האקרים פקיסטנים. ההאקרים השחיתו את עמוד הבית של האתר ושתלו בו איומים על חיילי צה"ל ונאצות כלפי ישראל, וציינו כי הם "אוהבים לשתות דם", וציטטו מדברי שר האוצר יובל שטייניץ שאמר אתמול כי אגף התקשוב של משרד האוצר ימשיך להדוף את המתקפות.

מגרופון ישראל, שדיווחה מוקדם יותר על המתקפה, נמסר: "מדובר בפריצה לשרתי DNS הנמצאים בארה"ב (שרת המקשר בין כתובת מילולית לכתובת ה-IP) עליה רשום אתר גרופון הישראלי. נתוני העיסקאות ופרטי המשתמשים מאוחסנים בשרתי גרופון המאובטחים בגרמניה כך שאין חשש לביטחון הנתונים. האתר יעלה שוב בקרוב.

ניסיון פריצה נעשה גם לאתר Ynet, ומשתמשים מדווחים על מיילים שקיבלו מהאקרים המזדהים בשם "i-love-alkasam". לפי מה שנכתב במיילים, ההאקרים השיגו את המייל מאתר Ynet שנפרץ. מ-Ynet נמסר "ב-24 השעות האחרונות בוצע ניסיון פריצה בודד לאתר, שבמסגרתו נחשפו כתובות מייל ותו לא. הניסיון נבלם על ידי מערכות האבטחה באתר".

משרדי גרופון
משרדי גרופון בחו"לבלומברג

עדכון (20:30): אתר גרופון ישראל חזר לפעולה תקינה.תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר