אחרי מפת הסטארט-אפים של ניו-יורק: חייל בחופשה יצר את מפת הסטארט-אפים של ישראל

במפה רשומים כעת 285 סטארט-אפים ובדומה למודל הניו-יורקי כוללת עמוד המפרט את רשימת החברות המגייסות

לפני שבוע חשף ראש עיריית ניו-יורק מייקל בלומברג מפה דיגיטלית המציגה את חברות הסטארט-אפ במגזר הטכנולוגיה בעיר נועדה לסייע למחפשי עבודה לאתר משרות פנויות. חייל בחופשה בשם בן לנג יצר את הגרסה הישראלית של המפה תחת הכותרת Israeli Startup Map.

לנג מסר ל-TheMarker כי המפה מציגה כעת 285 חברות סטארט-אפ, מתוך כ-4,000 סטארט-אפים הרשומים בישראל וכי כל שעה מצטרפות בממוצע 30 חברות חדשות. לנג יצר את המפה במטרה לסייע למי שמחפש עבודה בסטארט-אפים ולמשקיעים בארץ ובחו"ל. בדומה לגרסה הניו-יורקית המפה כוללת עמוד המפרט את רשימת החברות שמגייסות עובדים

כצפוי, המפה מוכיחה שריכוז הסטארט-אפים הגבוה ביותר נמצא בתל-אביב. "בבית שמש ומודיעין יש ריכוז גבוה של סטארט-אפים בתחום ה-SEO", אומר לנג. "ההפתעות הכי גדולות היו סטארט-אפ באילת וסטארט-אפ על גבול לבנון.

לנג, שעלה לארץ בספטמבר האחרון, החל את דרכו היזמית בגיל 14 כשפתח חנות באי-ביי. לפני הגיוס עבד בסטארט-אפ קמפייל של יוסי ורדי ובוויביה שנרכשה על-ידי קונדואיט, שהיתה החברה הראשונה להצטרף למפה. לנג מציין שהוא בודק את כל החברות שמסמנות את עצמן על המפה כדי לוודא שאכן מדובר בחברות סטארט-אפ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר