גוגל השיקה שירות מפות בשפה העברית - דיגיטל - TheMarker

גוגל השיקה שירות מפות בשפה העברית

מלבד ממשק עברי, השירות שהושק ב-2005 מציג לראשונה מפות מפורטות של ישראל, אולם בדיקת TheMarker מצאה כי השירות לא מצליח לחשב מסלולי נסיעה

גוגל תרגמה לעברית את שירות Google Maps. מלבד מימשק עברי, השירות שהושק לפני קצת למעלה משלוש שנים, מכיל עתה גם של מפות של ערי ישראל, דבר שלא היה קודם לכן. לשירות עדיין אין כתובת מסודרת, אך ניתן להגיע אליו בקישור הבא. המפות סופקו על ידי חברת מפה ממאגר המידע הגאוגרפי GISrael.

כמו בשירות הבינלאומי, גם בגירסה העברית משולבות שכבות מידע שהגולש יכול לבחור להציגן על גבי המפה או להסתירן. שכבות המידע פורשות על גבי המפה אייקונים של ויקיפדיה ושל שירות תמונות הגולשים Panoramio. קליק על האיקון פותח חלונית המציגה את הערך בוויקיפדיה, המתאר את אותה נקודת ציון במפה, או תמונות אשר צילמו בה הגולשים. בנוסף, מוצגים בצידה הימני של המפה הפניות לסרטונים ביוטיוב הקשורים גם הם לאותה נקודה, כמו גם מעט פרסומות ממומנות באמצעות מנגנון הפרסום Adwords. עם זאת, אחד השירותים היותר מגניבים של גוגל מפות - Streetview - המציג איזורים במפה מנקודת המבט הטבעית על פני הקרקע, אינו פעיל על גבי המפות הישראליות.

המערכת מציעה מנגנון חיפוש חופשי שיאפשר לכם להגיע למצוא בקלות את מבוקשכם. אם תחפשו אחר "איכילוב" או "טדי, ירושלים" המערכת תצביע עבורכם על המקום המדויק. בכל הנוגע למיקומים על גבי המפה, השירות עבור באופן חלק, מהיר ויעיל. ואולם, חיפוש בחתכים נדל"ן ובתי עסק, לא מצליח במקרים רבים להניב תוצאות כלל, או שיבול התוצאות דל. הדבר מתרחש הן בחיפוש אחר מילים פשוטות וכלליות כגון "פיצה" או "מסעדה" והן כאשר מחפשים אחר שמותיהם של עסקים ישראליים גדולים ומוכרים.

גרוע מכל, בבדיקה שערכנו נמצא כי השירות לא מצליח לחשב מסלולי נסיעה. כך למשל לא הצליחה המערכת לחשב אף את המסלול הקצר בין רחוב שוקן ובין דרך מנחם בגין - כתובות משרדי TheMarker וגוגל ישראל.

גם לאחר תקלות אלו יתוקנו, עדיין יהיה למתחרים המקומיים כמה יתרונות, כמו למשל אתר מפה הישראלי, המשלב את שירות אתר zoomap, להצגת תמונות בניינים היישר ממיקומם על גבי המפה.


עוד בנושא - כך תאספו מידע על בכירים בגוגל... באמצעות גוגל | גוגל תאפשר למשתמשיה לתקן טעויות גאוגרפיות ב-Google Maps | האח הקטן והמציק של מיקרוסופט |

הירשמו עכשיו: סיכום דו שבועי בנושאי טכנולוגיה והייטק ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בדיגיטל
הצעות מיוחדות