גוגל חושפת: חנות הרשת לאנדרואיד מרקט - סמארטפון - TheMarker

גוגל חושפת: חנות הרשת לאנדרואיד מרקט

גוגל השיקה חנות יישומים אינטרנטית, בדומה לחנות היישומים של אפל, המאפשרת למשתמשים להוריד יישומים למחשב, ולאחר מכן להעבירם למכשירי סלולר או טאבלטים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד. החנות, אנדרואיד מרקט, הושקה אתמול, ותפעל בכל מכשירי אנדרואיד. בעבר ניתן היה לגשת לחנות היישומים רק באמצעות יישום באנדרואיד.

מספר מנויי הסלולר בארה"ב להם מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד עלה בנובמבר לראשונה על מספר המנויים בעלי מכשירי אייפון של אפל. גוגל החזיקה ב-26% משוק הטלפונים החכמים בנובמבר, לעומת 25% של אפל, לפי נתוני קומסקור. בלאקברי של RIM עדיין הוביל את השוק עם 33.5% מהמנויים בעלי טלפון חכם.

גם בשוק הטאבלטים, בו נהנתה אפל מבלעדיות בחודשים הראשונים, מתחילה גוגל לצמצם פערים. ברבעון הרביעי היו 22% מהטאבלטים שנמכרו מבוססי אנדרואיד, לעומת נתח של 2.3% בלבד ברבעון השלישי. האייפד של אפל, לעומת זאת, התדרדר מנתח שוק של 95% מהמכירות ברבעון השלישי, ל-75% ברבעון הרביעי, לפי נתוני חברת המחקר סטרטג'י אנליטיקס.

בניגוד לאפל, המייצרת מערכות הפעלה שנועדו למכשיריה בלבד, ומפקחת על היישומים שהיא מאפשרת להתקין על מכשיריה, גוגל נוקטת בגישה הרבה יותר פתוחה, המאפשרת למגוון יצרניות לייצר מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה שלה. גוגל מעניקה את אנדרואיד בחינם, על מנת לנסות להגדיל את הכנסותיה מתחומים כמו פרסום סלולרי.

סמסונג אלקטרוניקס הדרום-קוריאנית כבר משווקת טאבלט מבוסס אנדרואיד, ובחודשים הקרובים צפויים להגיע לשוק גם טאבלטים מבוססי אנדרואיד מתוצרת אייסר ומוטורולה.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בסמארטפון
הצעות מיוחדות