כך נראה מכשיר הסלולר החדש של דב מורן - מודו T; " אנחנו משיקים טלפון לעמך" - סמארטפון - TheMarker

כך נראה מכשיר הסלולר החדש של דב מורן - מודו T; " אנחנו משיקים טלפון לעמך"

מכשיר הסלולר החדש של מודו יכלול מספר מוגבל של אפליקציות ולא יהיה ניתן להתחבר איתו ל-Wi-Fi ■ מצד שני דב מורן אמר כי הוא לא פונה לקהל רוכשי אייפון

חברת הסטארט-אפ הישראלית מודו חשפה היום (ראשון) את מכשיר הסלולר החדש שלה, מודו T, וסיפקה תשובות לכמה שאלות מעניינות הנוגעות לעתיד החברה ומפת הדרכים הטכנולוגית והעסקית שלה. מצד שני, נותרו לא מעט סימני שאלה סביב העתיד של מודו, ובעיקר איך תתקבל ההשקה של מכשיר הסלולר החדש.

בשנת 2007 נוסדה החברה והמודו הראשון יצא לשוק לפני כשנה וחצי. היום, במסיבת עיתונאים שנערכה בדרום תל אביב בלופט מפואר וקיבצה כמעט את כל העיתונאים והבלוגים מהזירה הטכנולוגית, הספיד למעשה מורן את הדור הראשון של המכשיר שהושק ברוב פאר והדר - אך כשל. כעת מנסה החברה להתמקד רק במודו החדש כשהיא לוטשת מבט בכיוון השקת מכשיר מודו נוסף שיתבסס על מערכת הפעלה אנדרואיד (מכשיר מודו T שהושק היום מתבסס על מערכת הפעלה של קוואלקום - Brew).

video platform video management video solutions video player

דב מורן, היזם והמנכ"ל מאחורי מודו, לא נשמע ונראה זחוח. אולי בניגוד לתדמית שדבקה בו במהלך השקת המכשיר הראשון. ועם זאת לא נראה שהוא גם פסימי או דכאוני. בשעה 10:10 (בתאריך 10.10 שנבחר על ידי החברה) התייצב מורן בפני העיתונאים והבלוגרים כדי לתת יותר פרטים על המודו T ולהסביר מדוע הוא מאמין שגורלו לא יהיה דומה למכשיר הראשון.

"השקנו את המוצר הראשון לפני שנה וחצי, ביולי 2009, אבל מאז הוא עבר הרבה טלטולים וזעזועים עד שהפך להיות מוצר. כשהתחלנו לא היה אייפון. עולם הפיננסים נראה שונה לגמרי. במהלך הפיתוח של המכשיר קרו דברים רבים. השקנו אותו באיחור (מורן מתייחס למשבר הכלכלי של 2008 ולקריסת חברת סקיי מובייל שפיתחה עבור מודו את התוכנה - ג.ג)".

הקונספט הראשוני של מודו היה טלפון סלולרי זעיר מודולרי, כלומר כזה שניתן להרכיב לו אביזרים שונים. גם עם מודו T לא השתנה הקונספט והפעם משיקה החברהה מספר ג'אקטים, כמו למשל אביזר שמאפשר לרוץ עם מכשיר הסלולר, מצלמה, מקלדת ורמקול. "התעשתנו", אמר מורן. "הקונספט שיצרנו של טלפון סלולרי מודלי הוא מספיק מעניין כדי שהרבה אנשים יאהבו אותו אבל לא צריך שכולם יאהבו אותו".

בהמשך דבריו התייחס מורן לשאלה מה בעצם משתמשי סלולר רוצים. "אם הייתי יודע את התשובה הייתי הופך להיות יועץ של אפל. הערכה שלנו היא שאנשים קודם כל רוצים שהטלפון הסלולרי שלהם יהיה פונקציונלי. שיהיה קל לחייג בו. שאיכות הקול שלו תהיה מצוינת. שיהיו לו את האפליקציות שהוא צריך במהלך היום. שיהיה נוח וקל ולא יעיק עליו כי מכשיר סלולר הוא מוצר שאנחנו הולכים איתו כל הזמן. שיהיה כיף לגעת בו. שיראה יפה ושונה. אני מאמין שמודו T אכן עונה על צרכים אלה"

קצת פרטים טכניים על המפרט הטכני של מודו T: המסך שלו בקוטר 2.2 אינץ'. מדובר בצג מסך רצסיבי עם יכולת הצגת וידיאו QVGA של 240 על 320 פיקסלים. הוא כולל מספר מוגבל של אפליקציות ואולי זה יכול להוות את עקב האכילס שלו. תשע האפליקציות שנחשפו במסיבת העיתונאים ככאלה שיוטמעו באופן מובנה במודו T הן: Snaptu (אפליקציה של חברת סטארט אפ ישראלית שמאפשרת למשתמשי דגמי סלולר שאינם טלפונים חכמים לגשת לאפליקציות שונות, כגון פייסבוק, טוויטר וגוגל רידר); שירות חיפוש Google Search; TuneWiki (עוד אפליקציה ישראלית נוספת שמאפשרת לקבל מילים לשירים); יוטיוב; פליקר (שירות אחסון ושיתוף תמונות); פייסבוק; טוויטר; ו-eBuddy (שירות מסרים מיידים).

הזכרון המובנה שמגיע עם המכשיר הוא בנפח של שני ג'יגה בייט וניתן להרחבה עד ל-32 ג'יגה בייט. מודו משיקה שני סוגי מכשירים: האחד מתחבר לרשת Edge בדור 2.75G והשני מתחבר לדור שלוש (3.5G). הסוללה של המכשיר הראשון מחזיקה עד שבע שעות דיבור והשני עד 3 שעות דיבור. הוא כולל מערכת ניהול שיחות, אנשי קשר, חיוג מהיר, חיבור לדוא"ל וגלישה באמצעות דפדפן Obigo. יש לו חיבור לרדיו FM ובנוסף הוא כולל שעון מעורר, משחקים, מחשבון, נגן מדיה לשירים ווידאו. בנוסף יש למודו T GPS וחיבור לבלוטוף.

מורן ניסה להסביר כי בשונה מהבלוגרים והעיתונאים שהגיעו לסקר את מסיבת העיתונאים הנוכחית, הציבור הרחב הוא ברובו דווקא משתמשי סלולר שמסתפק במספר מועט של אפליקציות. "המשתמשים היום מחפשים לגלוש באינטרנט, לנהל שיחות בתוכנת מסרים מיידית ולדבר. קלות השימוש במכשיר קריטית להם. העולם הולך לכיוון של טאץ'".

בהמשך דבריו עקץ מורן את אייפון של אפל מבלי שהזכיר את שמה מפורשות: "שמנו במודו דגש על איכות קול. ישנה תופעה של טלפונים חכמים מתוחכמים ומסובכים שיש להם פיצ'רים רבים אבל איכות הקול שלהם פגומה".

לגבי המחיר, לא היו למורן בשלב הזה תשובות. "היינו יכולים לעשות טלפון ב-1,000 דולר. אנחנו הלכנו לכיוון של טלפון לעמך. לאנשים שלא יכולים להוציא סכום ניכר על מכשיר סלולר. צריך לזכור שהשכר הממוצע בישראל הוא לא של עשרות אלפי שקלים לחודש. ההוצאה על טלפון סלולרי היא עוד הוצאה. הנושא של מחיר הוא קריטי וחשוב. לא נוכל לומר את המחיר שבו אנו משיקים כעת את המכשיר כי עם כל הסובסידיות של מפעילי הסלולר שאיתם נשתף פעולה זה ישתנה. זה לא יהיה מכשיר סלולר ב-600 דולר ולא ב-40 דולר".

מורן הרחיב גם קצת על מכשיר מודו W. זהו מכשיר סלולר שתומך ב-Wi-Fi בלבד, מעין אייפוד. מורן הגדיר אותו כוויפון - Wi-Fi סלולר. המכשיר צפוי להיות מושק בקרוב. "ניתן יהיה לחבר לו תוכנת VoIP", הסביר מורן. "הוא יתבסס על מערכת הפעלה אנדרואיד. בנינו סביבו מערכת חוויית משתמש (UI) שיהיה למשתמש קל להפעיל אותה כי אנדרואיד היא לא מערכת קלה לתפעול".

למעשה, מודו משווקת שני מכשירים. הראשון מודו T לא יכלול חיבור ל-Wi-Fi ולכן אפליקציות כמו סקייפ או פרינג לא יהיו רלוונטיות עבורו, בעוד שמכשיר מודו W כן. "לא הכנסו אנטנת Wi-Fi למכשיר מודו T כי ככל שאתה דוחס יותר אנטנות איכות הקול נפגמת. היינו יכולים להוסיף גם אנטנה נוספת אבל זה היה פוגע באיכות הקליטה ולא רצינו", הסביר מורן.

מתי יושק המכשיר בעברית ובישראל?

אחת השאלות שמורן נשאל במסיבת העיתונאים היא מתי יושק המכשיר בארץ. מורן השיב כי בשלב ראשון המכשיר לא יושק בישראל אבל בעתיד הרחוק יותר - כן. "ההשקה הראשונית לא תהיה בישראל. המכשיר לא תומך כרגע בעברית. החברה (מודו) צריכה להגיע למצב שבו קודם כל היא מוציאה את המוצר בעולם. אני צריך לדאוג למשקיעים ולעובדים שלי. כלכלית הדבר הנכון היה להוציא את המוצר באנגלית כי יש כבר לקוחות שמעוניינים להשיק אותו".

מורן אמר שבשלב זה הוא לא יכול לחשוף מתי המכשיר יושק. כלומר באיזו מדינה: "בעוד שבוע תדעו". לפי מורן, מודו תשיק מכשיר מודו T תומך עברית באופן מובנה רק ברבעון הראשון של 2011. אנחנו עובדים בארץ עם סלקום וכשנהיה קרובים להשקת המכשיר בישראל - נסגור סופית עם איזה מפעיל סלולרי אנחנו עובדים וכמה כסף הוא יעלה".

מה לגבי אפליקציות?

גם כאן לא היה למורן הרבה מה להרחיב. "כפי שציינו, מודו T יגיע עם מספר מוגבל של אפליקציות". זהו בוודאי חסרון לעומת מכשירי טלפון חכמים שנשענים על חנויות אפליקציות בצורה מאסיבית. ייתכן שמודו בונה על הדור הבא של מודו שיתבסס על אנדרואיד ואז תחום האפליקציות יזכה ליחס גדול יותר. מורן ציין כי משתמשים יוכלו להוסיף אפליקציות ג'אווה. "אין אתר של קוואלקום (המפתחת של מערכת הפעלה Brew) שמאפשר להוסיף אפליקציות של קאוולקום. בחרנו למשתמשים את האפליקציות".

האם קהל היעד של מודו הוא רוכשי Smartphones (טלפונים חכמים)?

מורן אומר שלא. לדבריו, מודו T לא מיועד לרוכשים של אייפון ולכן אין זה הוגן להשוות אותו אליהם אלא צריך להשוות אותו למכשירי סלולר פשוטים ופחות מתוחכמים. "קהל רוכשי האייפון והנקסוס הוא לא קהל היעד שלנו. מצד שני אנחנו לא מגדירים מיהו קהל היעד. בניסוי שערכנו גילינו שגם חלק ממשתמשי אייפון מתלהבים ממודו T. וזה לא בגלל שהם מכירים אותי, אלא בגלל הגודל של מודו T.

"האייפון הוא מכשיר נהדר אבל אנחנו מכוונים לכאלו שלא מוכנים לשלם את המחיר הגבוה של האייפון. אגב, צריך להסביר ששיטות השיווק של האייפון בישראל, הסבסוד, הן לא יותר מהעברת העלויות למשתמשים. לא מדובר כאן בהתנדבות של המפעילים הסלולריים. אנחנו מכוונים לקהל הביניים שמחפש איכות טלפון טובה, וממשק נוח".

האם מודו תמכור את מכשיר הסלולר עם ג’אקטים כבאנדל?

מורן ציין שבכל מדינה תמכור החברה את מכשיר הסלולר שלה באופן שונה. "לכל מפעיל במדינה אחרת יש רצון משלו. יהיו מפעילים שירצו באנדל. יהיו מדינות שימכרו רק את המכשיר".

מורן התייחס גם לנושא הפיננסי. הוא ציין כי הליך הנפקה הציבורית בבורסת תל אביב מתקדם, אך נמנע מלספר פרטים נוספים איך בדיוק. "ירדנו ברמת הציפיות שלנו. אנחנו מתחילים בקטן ורוצים לגדול. אין לנו יעד לכבוש את העולם".

מדוע מודו T חייב להיות מכשיר קטן ולא קצת יותר גדול ולכלול גם אנטנת Wi-Fi?

מורן התייחס גם לנושא זה. מכשיר המודו זכה לפרס ספר גינס כמכשיר הסלולר הקטן בעולם. מדוע זה בכלל חשוב לחברה? מורן מסביר: "יש אנשים שרוצים מכשיר סלולר גדול. יש כאלו שרוצים מכשיר סלולר קטן. אנחנו לא מחפשים להתחרות בנוקיה או מוטורולה. מבחינתי, זה יהיה חבל על הזמן להתחרות בהם. אנחנו פועלים בנישה. והנישה שלנו הוא מכשיר סלולר קטן ונוח. תנסו לשים את אייפון 4 בכיס החולצה? אם תעשה את זה תקבל נטייה שמאלה".

בסיום דבריו ציין מורן כי החברה מתכננת להשתלב גם במהפכת הנטבוקים אבל נמנע מלהרחיב בנושא. לגבי מצבה הפיננסי של החברה. מודו גייסה עד היום מעל ל-100 מיליון דולר. מורן השיב כי אם החברה תצא להנפקה היא לא תחכה למכירות בהיקף מסוים של מכשיר מודו T. "אומרים לסטארט אפים לגייס כסף כשאתה יכול ולא כשאתה צריך. אנחנו נגייס כשנוכל ולא בהכרח נחכה למכירות או לרווחים".

בסוף מסיבת העיתונאים התחייב מורן, שפיטר עשרות עובדים במהלך השנתיים האחרונות, להישאר בסביבה עוד זמן רב. "לא באתי למכור אחרי כמה שנים את החברה. אני מקווה שנצליח. אני מקווה שנהפוך לחברה ישראלית שתביא גאווה ופרנסה לעובדים ישראלית. מכשיר מודו הראשון היה מכשיר שלמדנו ממנו הרבה. התקדמנו מאז. לוקח זמן ללמוד את השוק ולהבין מה עושים ומה לא עושים".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
46
משהו
 • 19:50
 • 03.01.13

לי יש כזה ואני לא מרוצה בכלל

45
א.ב
 • 14:08
 • 19.10.10

טלפון שתוכל לדבר בו רק על ידי voip ב- wifi ב ח י נ ם. אם זה יתפוס, וזה בהחלט יכול, ישנה את עולם הטלפונים הניידים, נכון שכבר קיים כאופציה במכשירים קיימים, אבל כשיהיה מוצר שמסוגל להפוך את זה לנוח ונגיש לאוכלוסיה שפחות מתחברת לטכנולוגיות חדשות..... לזה הכתבה הייתה צריכה להתייחס.

44
ליאור
 • 15:51
 • 21.10.10

קודם כל בתור ישראלי, מותר ורצוי לתת טיפת תמיכה ביצרן פלפונים ישראלי כי עם כל הכבוד כל החברות הזרות אוהבות את הכסף שלנו אך שונאות אותנו ואם הם היו יכולים, עכשיו היו זורקים אותנו לים, אז טיפה סולידריות לא תזיק בחברה הישראלית, גם אם יש המון מקום לשיפור המוצר, טיפה סבלנות וסולידריות! עכשיו דב זה בשבילך. אם אתה רציני בחדירת שוק עולמי עם המוצר שלך, יש לי את הנוסחה והפלטפורמה הבאה בתחום הסוללר שפיתחתי ב 6 חודשים האחרונים, ואולי יש פה מקום לחיבור! מה שאני יכול להוסיף זה שהמפתח להצלחת ההראדוור שלך, מצוי בסופטוור ופלח השוק העיקרי שאתה רוצה לקדם את המוצר שלך, ישמח לנסות את המוצר, כל עוד הפלטפורמה שאני מדבר עליה בנוייה למערכת שלך. פרטיי במערכת, אשמח להראות לך פרזינטציה באופן מסודר ואני בטוח שהשמיים יפתחו לך מיד אחרי. פרטיי במערכת ובבקשה לשחרר פרטים רק אם זה דב עצמו.

43
סטודנט
 • 00:06
 • 15.10.10

אבנר - אני משתשמ מודו 1. הוא טלפון קטן ונפלא. באג מוכרים אותו בארץ ובחנות שבה קניתי אותו המוכר אמר שהוא נמכר מצוין וכל מי שקונה אוהב. אני אכן מאוד מרוצה (אם כי יש מה לשפר בו ואני מקווה שבמודו החדש אכן שיפרו). אגב, כתבת בטוקבק שלך שאייפוד נאנו ייקח את השוק. זה היה לפני שנתיים. אני יודע שאכן אייפון מחייג מספרים אקראית (אולי בינתיים הם תיקנו את הבאג הזה שנראה אצלך כאילו שזה פיטצר מדהים אל אייפון) אבל מה שבטוח זה שאייפון נאנו עוד לא יצא לשוק ולא ברור אם יצא בכלל.

42
אבנריוס מחולון
 • 12:51
 • 14.10.10

ואלה שלא הבינו כבר נפלו בפח. אכן 99.9% מהאוכלוסייה הבינו שיש להם עסק עם נוכל, אבל מספיק 0.1% של אהבלים שישימו את כספם על קרן המודו בגלל שהאיש "המציא את המחשב" או משהו כזה בכדי לעשות הון. כולנו רוצים לעזור לדבילים שרצים להשקיע עם "ממציאים" כאלה, אבל לא נראה לי שזה יעזור. רדיפת הבצע גוברת לפעמים על ההיגיון.

 •  
  tt
  • 14:02
  • 19.10.10

  בנה חברה ישראלית שהביאה לעולם מוצר שהוא לא ידע איך לא היה קיים קודם (דיסק און קי למי שלא מכיר), נכון שגיוס הכסף נעשה בעיקר בזכות השם שבנה, אבל בנה אותו בצדק. דב מורן הרבה יותר עשיר מכל משכורת שהוא יכול למשוך ממודו, ומנסה לבנות חברה ישראלית יצרנית בקנה מידה עולמי, שתעשה אותו עוד יותר עשיר, אבל גם תספק מקומות עבודה והכנסות ממיסים, בניגוד לכל הסטארט אפים שנמכרים לפני בשלות.

41
חובב הגאג'טים
 • 23:24
 • 11.10.10

אני סטודנט צעיר ואני יכול להגיד לכם מהיכרות עם אנשים בגילאים שלי שאין צורך ביותר מזה... שמישהו יגיד לי שהוא קונה פלאפון בשביל לשבת בבית קפה ולהתחבר לwifi... אתה קונה פלאפון בשביל להתקשר, לשלוח אסאמאסים ולגלוש טיפה באינטרנט... אתם מוזמנים לשאול את חברות האשראי ממה הם עושים את הכסף הגדול. זה הולך להיות מוצר אדיר שיכבוש את שוק הסטודנטים והאנשים שעברו את שלב הגימיקים בחיים... בהצלחה דב!

40
אבנריוס הנייד
 • 11:11
 • 14.10.10

כפי שכבר הגבתי ביולי 2008, כולי "הערצה" לתחמנות של האנשים האלו שהצליחו בלי כל עליונות טכנולוגית לקבל כספים ממשקיעים והקימו חברה שאמנם אינה שווה כלום, אך אפשרה למקימה לסחוט בוכטה ממשקיעים אהבלים. אני רק לא מבין איפה הם מצאו כאלה פתאים שלא בדקו מה באמת היתרון או הייחודיות (שלא היו ולא נבראו) של תכנית עסקית זו.

 •  
  אבנריוס הנייד
  • 12:10
  • 14.10.10

  כתבה זו הזכירה לי את המודו 1. בדקתי וראיתי שתגובתי בזמנו צונזרה. הנה היא כאן בתור "מה אמרתי לכם?": נושא: מודו? לא תודה, יש איי-פון! מי צריך מודו ומי צריך שמודו כשיש איי-פון? האיי-פון הוא גם טלפון, גם נגן מוזיקה, גם מכשיר ניווט וגם מחשב נייד. כל מה שהמודו יוכל איי פעם לעשות בכל הקומבינציות והקומבינות האפשריות, עושה האיי-פון היום. בנוסף לכך, עיצוב האיי-פון שם את כל המודוס למיניהם בכיס הקטן. עד שיצא מודול המודו הראשון לשוק, כבר ישלוט האיי-פון בגדול וכבר ניתן יהיה לרכוש את האיי-פון-נאנו. כן האיי-פון-נאנו. ואם יהיה עיכוב קל בפיתוח המודוס למיניהם, כבר נוכל להשתמש באיי-פון-שאפעל. טלפון עם רק כפתור אחד, שמחייג באופן אקראי לאחד המספרים שאוחסנו בזיכרון. אז למה אתם עוד משקיעים בפרסום? אה כן, כי הפרסום לא עולה כסף. אבל חסכו את הזמן היקר ועשו משהו מועיל במקום. אתם יכולים לדוגמא להתנדב לעזור בקטיף העגבניות בשטחים. במחשבה שנייה, הסיבה היחידה לפרסום מסוג זה יכולה להיות פעולה מקדמת לניסיון לגיוס הון ציבורי. למי אכפת אם החברה תפשוט את הרגל כעבור שנתיים אם היא ממומנת על חשבון פריירים שמשקיעים על פי חוש חש. ובינתיים יש שליטה בהון לא קטן, שחלקו ינותב לידיים הנכונות. אז על זה אני מסיר את הכובע. זו עבודה יהודית לתפארת. לעבוד על האהבלים זו מצווה. איך זה שלא חשבתי מיד כישראלי? כל הכבוד! __________________________ עד כאן הציטוט. ועכשיו בינינו, מישהו פה מכיר מישהו שמשתמש במודו? מישהו פה מאמין שחברה זו יכולה להיות רווחית לצד האייפון, אנדרואיד ומיקרוסופט? האם האייפון כל כך גדול? חברה זו הוקמה כמסחטת כסף ממשקיעים אהבלים.

39
א. לובובסקי
 • 21:07
 • 11.10.10

לא מכירה את החברה ואת האיש, אבל נראה לי שהם ממש מבינים עניין. רק אני לא מבינה איפה לוחצים שם על המספרים, אין מקשים הרי? איך שולחים נגיד טלקס? או נניח אני רוצה להתקשר - אין שם חוגה, איך אני מחייגת עם זה?

38
תקרא אדיוט
 • 23:20
 • 11.10.10
37
עוד אחד
 • 09:48
 • 11.10.10

דב מורן, עם כל הכבוד אתה לא סטיב גובס ואתה לא צריך להצטלם עם הלטפון, תשאיר את זה למשהו אחר או בכלל לא. אולי פשוט תתן לטלפון לדבר בשם עצמו. בכל מקרה בהצלחה

36
אחד שמאמין
 • 15:51
 • 11.10.10

מלוא החופן ברכות.מכשיר מדהים.בהצלחה

35
רם
 • 07:52
 • 11.10.10
34
יובל
 • 09:37
 • 11.10.10

לא הבנתי כלום על יכולות המכשיר ולמי הוא מיועד. ברור שזה לא מתחרה לאייפון. וזה המידע היחיד שניתן להפיק מהכתבה הזאת.

32
טרנסנדנטלים
 • 22:48
 • 10.10.10
31
יורם
 • 19:33
 • 10.10.10

אפילו ילד בכיתה א מבין שחבל על הכסף

29
איזה זיין שכל
 • 19:44
 • 10.10.10

מסיבת עיתונאים יוקרתית למוצר שבשלב זה לא יוצע כאן. על מה ולמה אם כן?

26
 • 18:47
 • 10.10.10

תמכור את המכשיר בחבילה עם מחשב tablet קטן (5" - 7") יש הרבה יצרניות tablet שלא מייצרות טלפון סלולרי. בכל מקרה, מי שיש לו טאבלט לא צריך סמארטפון בנוסף. כמובן שצריך לדאוג שהטלפון והטאבלט ידעו לדבר אחד עם השני ולהסתbכרן. לדעתי בשנים הקרובות שילוב כזה ידחוק את הטלפונים החכמים בכל מקרה. דרך אגב , במחיר של אייפון אפשר לקנות טלפון קטן + טאבלט.

25
ניר
 • 18:58
 • 10.10.10

מודן אמר שאם הוא היה מבין מה משתמשים רוצים, הוא היה הופך ליועץ לאפל . הוא צודק - הוא באמת לא מבין מה משתמשים רוצים. איש לא רוצה ג'אקטים, כולם רוצים מכשיר אחד ויחיד שעושה הכל - ורצוי עם ממשק מגע מתקדם (לא חובה, תלוי במשתמש). ומכשיר חדש בסוף 2010 שמגיע בלי wifi? ומחשבות עתידיות על כניסה לשוק הנטבוקים (שבדיוק עכשיו התחיל לגסוס עם כניסת הטבלטים)? 

24
אלירם
 • 16:42
 • 10.10.10

איך הוא אומר שלמד מהטעויות של המודו הראשון כשהוא חוזר על אותן טעויות עם המודו השני.למה ההתעקשות על הגודל?? למה בלי wifi??למה אין חנות אפליקציות?? למה לא מפנים שבלי התכונות הללו אין הצלחה לסלולר?? אפילו מי שהכי לא מבין בסלולר מבקש שיהיו אפליקציות! אם כבר עדיף לרכוש סמסונג טאץ׳ פשוט וזהו.חבל מאוד...

23
ככה
 • 17:40
 • 10.10.10

פעם, כשדב התחיל לפתח את המודו הראשון הייתה מגמה בסלולרים של מזעור - כולם רצו טלפון יותר קטן. דב לקח את זה לקיצוניות ושילב את זה עם הרעיון של האביזרים המתלבשים בתקווה לכבוש את השוק. אמה מה - השוק שינה כיוון, אפל יצאה עם האייפון ושינתה את העולם, בדיוק מה שהוא רצה לעשות, פתאום השוק הלך לכיוון של טלפונים עם מסך מגע ומערכות הפעלה מתוחכמות. בשלב הזה הוא יכול היה לוותר על כל הרעיון או לנסות ליצור תואם אייפון כמו שעושות כל הענקיות הגדולות - אבל ליצור תואם אייפון זה קשה ואין לו את הידע הדרוש, הוא לא סמסונג, נוקיה, גוגל או HTC. אז הוא החליט לא לוותר ולנסות בכל זאת לפתוח נישה לטלפונים זעירים וזולים.

22
רפי
 • 18:15
 • 10.10.10

אבל תשווקו בארץ, זה נראה לי אחלה טלפון. אם אפשר לתפעל אותו בלי הגקטים אז זה מגניב

19
יאיר
 • 16:47
 • 10.10.10

לא עשה שקל אחד בחיים שלו אלא מלהונות אנשים. גייס 500 מליון דולר נטו ! לחברה שלא הרוויחה שקל, ועכשיו עוד 100 מליון לגרוטאה שכולם יודעים שלא צריך נוסף על היותה מכוערת מוות. יש ממש דרישה למכשיר שהוא גם וגם ואו ואו, אבל מה לעשות שלכל חברה רצינית כמו אפל או נוקיה יש מכשיר קטן שהוא הכל - טלפון, מצלמה, מחשב, שעון מעורר, מחזיק מפתחות...

18
c
 • 14:58
 • 10.10.10

לא נפוץ בישראל אבל שימושי מאד. יש לי מכשיר שיוצר בסין, 2 SIM פלוס אינטרנט GPRS פלוס WIFI פלוס המוני שפות (לצערי לא עברית) והמחיר בתאילנד לצרכן הוא בערך 100 דולר

17
Doron
 • 15:38
 • 10.10.10

כל העולם עובר לטאבלטים ורק דב מורן מתכנן איך בעוד שנה הוא ישתלב במהפכת הנטבוקים.

16
האופנוען המתעטש
 • 15:29
 • 10.10.10
15
אכזבה
 • 14:45
 • 10.10.10
14
צ'ומפי
 • 14:49
 • 10.10.10
13
רואי
 • 11:54
 • 10.10.10

אולי שמשהו יגיד לו את זה דוב מורן עזוב כבר, חפש משהו אחר להתעסק בו

12
ל-1: צג מגע?
 • 14:44
 • 10.10.10

מה בדיוק אתה ושכמוך רוצים ממודו? הקנאה סותמת (שוטמת) לכם את השכל?

11
גיל ג
 • 13:43
 • 10.10.10

כי זו אפשרות לדבר בחינם. אין Wi-Fi - לא קונה.

09
פלאפון 050
 • 12:15
 • 10.10.10

המכשיר עובד ברשת פלאפון ?

08
Boris
 • 12:18
 • 10.10.10

בהצלחה, ידידי היקרים!

05
הנרי פורד
 • 11:21
 • 10.10.10

מאוחר מידי ומדאיג שחברי הנהלה מתחלפים בקצב של מנוע סילון

04
סמואל
 • 11:30
 • 10.10.10
03
אדי
 • 11:01
 • 10.10.10
02
אמנון
 • 11:14
 • 10.10.10

די מספיק כבר מבלבל לכולם את המוח עם מכשיר המעפן שלו

01
מסך מגע זה העתיד
 • 10:57
 • 10.10.10
תוכן מקודם
הפופולריות בסמארטפון
הצעות מיוחדות