יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים - סמארטפון - TheMarker

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים

מאבק מהיר ותכליתי השאיר בינתיים את "אופק חדש" בחיים; אבל גם מזכ"ל הסתדרות המורים יודע שיהיה עליו לבנות מחדש את מעמדו כיקיר משרד החינוך

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן חשב שהוא יכול לברך על המוגמר, כשחתם עם שרת החינוך לשעבר יולי תמיר על הסכם שכר קיבוצי שיכבול גם את השרים הבאים אחריה, ועיגן את רפורמת "אופק חדש", שעיקרה תוספת שעות הוראה (פרטניות ופרונטליות) תמורת תוספת למשכורות המורים. אבל כניסתם של שר החינוך גדעון סער והמנכ"ל החדש שמשון שושני הצליחה לערער את ההישג של וסרמן ולהבהיר לו ששום דבר לא בטוח.

סער הצהיר לא אחת שהוא מאמין ברציפות שלטונית, אבל גם רמז שאם היה עושה רפורמה - היא לא היתה דומה ל"אופק חדש". הוא ושושני החליטו למזער את הנזק התקציבי שעוללה הרפורמה לתקציב משרד החינוך ולצמצם את מספר בתי הספר שייכנסו לרפורמה בשנה הקרובה. לפי התוכנית המקורית כ- 680 בתי ספר היו אמורים להצטרף לרפורמה כבר השנה. אבל החובות שהשאירה תמיר לסער, התעקשותו למנוע קיצוץ בכל מחיר והתלהבותו המעטה מהרפורמה גרמו לו להודיע שרק 250 בתי ספר יצטרפו לרפורמה, ויתווספו ליותר מ-800 בתי הספר שבהם היא כבר פועלת.

באותו שבוע הרים וסרמן טלפונים כדי לנסות ולשנות את הגזירה, מתוך הבנה שצמצום בתי הספר עלול להרדים את השטח ולהקפיא את הרפורמה שנחשבת להישגו הגדול. בפשרה של הרגע האחרון הוחלט כי הסתדרות המורים תוותר לעת עתה על הפעימה השנייה של ההסכם, שלפיה יקבלו המורים ארבעה אחוזים נוספים לשכר עבור שעה פרטנית נוספת. הכסף, שהיה אמור להיות מופנה לפעימה השנייה (השלב השני של הרפורמה, שכולל תוספת של עוד שעה פרטנית), הוסט לטובת 200 בתי ספר נוספים, כך שלבסוף יצטרפו בשנת הלימודים הקרובה כ-450 מוסדות נוספים לרפורמה.

רשימת 50 המשפיעים על החינוך בישראל 2009

וסרמן יכול להתנחם בכך ששר החינוך החדש מספיק בטוח בכוחו כדי לא להרוס את כל מה שעשו קודמיו, ומספיק משופשף כדי להבין שלא ניתן להעלים הסכם קיבוצי שכבר נחתם בלי להיכנס להסתבכויות משפטיות בלתי אפשריות. אבל עזיבתה של יולי תמיר, שהיתה זו שהעצימה את כוחו של וסרמן והפכה לשותפה נאמנה בקידום הרפורמה, מחלישה את כוחו ומזמנת לו אתגרים דומים לאלה שעברו עליו בקיץ האחרון.

וסרמן שומר על מקומו בעשירייה הפותחת גם בשל הישג חשוב נוסף שרשם באחרונה, לאחר שבית הדין לענייני עבודה פסק כי גם בחטיבות הביניים תופעל רפורמת "אופק חדש", וזאת למרות התנגדות נחרצת של יו"ר ארגון המורים רן ארז. מה שעשוי להשפיע על דירוגו בשנה הבאה, מעבר להמשך החלת רפורמת "אופק חדש", הוא גורל השיחות שמתקיימות בימים אלה בין נציגי ארגון המורים לאנשי משרד החינוך. וסרמן, שהצליח להעלים כמעט לחלוטין את כל ההתנגדויות מבית ל"אופק חדש", יודע שזו תהיה משימה הרבה יותר קשה אם הארגון המתחרה יחתום על הסכם אטרקטיבי יותר. למרות שכרגע הסכם כזה לא נראה באופק.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
03
מורה בישראל
  • 10:12
  • 29.08.09

שנות עבודתי במשרד החינןך-הסיוט הגדול של חיי!!!!!

02
מורה
  • 18:52
  • 30.08.09

וסרמן ושות' צריכים להתבייש על העוול שעשו למורים ובעקבות כך לתלמידים ולחינוך בישראל. גדעון סער מספיק חכם כדי לא להיות עבד לגחמות הפרטיות של האיש הנלוז הזה.

01
נאוה
  • 19:18
  • 27.08.09

אני לא יודעת כיצד מר וסרמן מדורג כאיש חינוך צריך לדרג אותו כפוליטיאי בחינוך כיון שתרומתו במלחמה למעמד המורה הייתה אפסית.עובדה שמאז שהחליף את מר בנשבת שמעל בנושא התואר האקדמי שלו אנחנו לא זוכים לשיפור במערכת החינוך ולא במעמדם של המורים. אדם נמדד לפי מעשיו ולא שום דבר אחר אז מוטב לשנות את התואר של מר וסרמן כאיש חינוך ליד הרבה אנשים אחרים שנמצאים ברשימה כאנשי חינוך אמיתיים כמו יוסי שריד שהתנדב בקירית שמונה ונתן דוגמא אישית ומופת לאנשי חינוך

תוכן מקודם
הפופולריות בסמארטפון
הצעות מיוחדות