"פטיש בראש למחירים": יבוטל הפטור ממס שבח ב-2013 למחזיקי דירה שנייה - נדל"ן - TheMarker

"פטיש בראש למחירים": יבוטל הפטור ממס שבח ב-2013 למחזיקי דירה שנייה

שטייניץ: ניתן פטור ממס שבח עד שנת 2013 למי שימכור דירה למגורים שמשמשת כיום למשרדים

בניסיון לעצור את עליית מחירי הדירות הכריז היום האוצר על צעדי מיסוי חדשים בתחום הנדל"ן. הפטור ממס שבח למי שמוכר דירה שנייה יבוטל החל משנת 2013. בנוסף, יוענק פטור ממס שבח עד שנת 2013 למי שימכור דירה למגורים שמשמשת כיום למשרדים. צעדים אלה אמורים ליצור היצע של דירות ולעצור את עליית מחיריהן.

שר האוצר יובל שטייניץ הכריז היום על צעדי מיסוי חדשים בתחום הנדל"ן בניסיון לעצור את עליית מחירי הדירות. במסיבת עיתונאים מיוחדת שהתקיימה במשרד האוצר, הודיע שטייניץ על ביטול הפטור ממס שבח למחזיקי דירה שנייה על מי שמוכר דירה שנייה החל משנת 2013. שר האוצר גם הודיע על מתן פטור ממס שבח עד שנת 2013  למי שימכור דירה למגורים שמשמשת כיום למשרדים.

Play 00:00 / 00:00

"המסר הוא ברור, מי שיש לו דירה להשקעה ורוצה למכור בפטור, מוטב שיעשה זאת עכשיו. הוא לא יוכל יותר  לחכות 4 שנים ולזכות לפטור ממס שבח כפי שקיים היום ויצטרך לעשות את זה ב-20 החודשים שנותרו עד 2013. ידוע לנו כי חלק מהדירות להשקעה מושכרות למגורים וחלקן עומדות ריקות".

לדברי שטייניץ, "עד עכשיו השתמשנו בהרבה פטישים של חצי קילו כדי לחבוט על ראש סוס המחירים וכעת היום אנחנו מוציאים מהתרמיל שלנו פטיש של חמש קילו לתת מכה רצינית ומשמעותית במחצית השנייה של 2011 לווסת את מחירי הנדל"ן. אנחנו שומרים בתרמיל שלנו פטיש של 10 ק"ג אם נראה שהדינמיקה אינה משתנה".

בשנים האחרונות עבר שוק הדירות למשקיעים והגיע בהדרגה עד לרמה של שכשליש מהדירות בישראל נמכרו למשקיעים. במסיבת העיתונאים שבה השתתפו גם סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן, מנכ"ל המשרד חיים שני, הממונה על התקציבים, ד"ר אודי ניסן, ומנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, ציין שר האוצר כי בעקבות הצעדים שנעשו בשנה האחרונה שהכבידו על מס הרכישה, שיעור העסקות בקרב משקיעים ירד לכ-25%.

דיור - המדינה תעודד השכרה לטווח ארוך בשכר דירה סביר בפיקוח, מס על דירות רפאים שעומדות ריקות במשך זמן רב
דיור - המדינה תעודד השכרה לטווח ארוך בשכר דירה סביר בפיקוח, מס על דירות רפאים שעומדות ריקות במשך זמן רב
צילום: קמחי מוטי

לגבי ההצעה השנייה למכירת דירות המשמשות עסקים למגורים, נמסר כי כיום יש כ-50 אלף דירות, בעיקר באזורי ביקוש שנבנו למגורים אך הן משמשות לעסקים. "המטרה היא לתת פטור מלא ממכירת נכסים המשמים למשרדים תוך ויתור על ההכנסות הפוטנציאליות", הוסיף שר האוצר. 

מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, הסביר כי הרעיון ביישום מהלך זה הוא שמס השבח למוכר דירת משרדים יוקפא לשנתיים. בתקופה הזו הוא לא ישלם מס שבח והוא יצטרך להוכיח (בין היתר על ידי ארנונה המשולמת למגורים) לרשות המסים כי אכן הסב את הדירה למגורים, אחרת ההקפאה תבוטל והוא יחויב במס. "חובת ההוכחה היא על מוכר הדירה ולא עלינו", אמר נסרדישי בתשובה לשאלה האם ישלח פקחים לבדוק את מצב הבית.

הצעדים שעליהם הוכרז היום מתווספים להחלטה שהתקבלה בחקיקה להעניק פטור ממס שבח למוכרי דירות להשקעה בשנים 2012-2011 ובתנאי שמחיר דירה לא יעלה על 2.2 מיליון שקל. במסיבת העיתונאים סקר שטייניץ את מצבור הפעולות שנעשו בשנה האחרונה על-ידי הממשלה, משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ובנק ישראל כדי לצנן את שוק הנדל"ן. בין היתר ציין שטייניץ את הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל שעשויה להקל על הבירוקרטיה בשוק הנדל"ן. הקמת הוועדות לדיור לאומי שהוקמו להאצת הבניה, הגדלת שיווק הקרקעות, צעדים שנקט בנק ישראל בתחום המשכנתאות והריבית וצעדים שנקט משרד האוצר בתחום המיסוי והרגולציה.

"אכן היקף התחלות הבניה עלה משמעותית מכ-30 אלף לכ-40 אלף בשנה האחרונה  אבל היום אנו מגיעים למסקנה שבכל הצעדים המבורכים הללו ייתכן שאין בהם די. יש אמנם ריסון בקצב עליות המחירים אבל גם ברבעון הראשון של 2011 חזינו בעליות מחירים, אמנום מתונות יותר אבל עלית מחיר נוספת. לאחר דיונים והתייעצויות, החלטנו על עליית מדרגה בצעדים הבאים שמטרתם חד המשמעית היא לשנות את דינמיקת המחירים בישראל, לבלום את עליות המחיר ואף להוביל לירידות מחיר מסוימות".

במסיבת העיתונאים ציין שטייניץ כי גם דו"ח ה-OECD הצביע על עיוות בכלכלת ישראל והמליץ למדינה להטיל מס שבח על דירות להשקעה, כפי שמקובל ברוב מדיניות המערב, וכך לתקן את העיוות הקיים בנושא, "לגבי מס השבח", המשיך שטייניץ, "העמדה של רוב המכריע של הכלכלנים האוצר, האקדמיה וראש הממשלה – כי מה שנעשה כעת הוא תיקון למצב הקיים. בדרך הזו אנו יוצרים מס אחיד לכל תחומי ההשקעה ומבטלים את המס שעודד משקיעים להיכנס להשקעות".

"תיקון של עיוות היסטורי"

יובל שטייניץ
יובל שטייניץ
צילום: אמיל סלמן

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד), בירך על היוזמה לביטול הפטור ממס שבח על דירות להשקעה: "הפטור ממס שבח למשקיעים הינו עיוות היסטורי שמעבר להיותו אחד מיסודות בועת הנדל"ן הוא גם הפטור הכי לא צודק בספר החוקים. פטור זה שירת רק את העשירים בעלי הדירות שהרי האזרח הממוצע ובטח השכבות החלשות אינם מחזיקים דירות מיותרות".

שאמה הכהן הוסיף כי "לפני יותר משנה הצגתי בפני ראש הממשלה את היוזמה ומשם התחלתי בסדרת פגישות נפרדות עם שר האוצר, ראש המועצה הכלכלית, ראש אגף התקציבים, ובועז סופר, סמנכ"ל רשות המיסים דאז, ועוד מתוך אמונה שהפטור הוא לא יעיל ולא צודק שהפך את דירות המגורים למקלט המס היחידי המגן על בעלי ההון, בעיקר מתשלום מס רווחי הון הנדרש בכל אפיק אחר. 

"לאחר החלת הרפורמה שמיסתה את אפיקי שוק ההון השונים, פטור זה נוצל מיום ליום יותר על ידי בעלי האפשרות להרוויח הון מבלי לשלם עליו מס - דבר שהסית יותר ויותר הון לשוק הדיור. בשורה התחתונה, בעלי ההון הרוויחו מהפטור תוך ניפוח מחירי הדיור שאת המחירים משלמים הזוגות הצעירים. זהו צעד אמיץ ולא פופולרי ולכן מגיע יישר כח וברכות לשר האוצר ולצוות משרדו".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
147
ergo
 • 14:31
 • 13.07.12

כל הכבוד- נדל"ן זה משאב ציבורי. אין סיבה שיעשו מדירות אפיק השקעה ללא מס. על כל דבר צריך לשלם

145
רוני
 • 09:40
 • 05.06.11

בגובה המס... לומדים את זה בקורס המבוא באוניברסיטה, אבל שר האוצר שלנו למד פילוסופיה אז הוא החליט להתחכם. מדינת ישראל היא אחת המדינות עם שיעורי המס הגבוהים ביותר בעולם ואפס תמורה לאזרחים. בכל דבר פה נלחמים עם מיסים ובעצם נלחמים בעם. בעצם היחידים שעשו ועושים את זה אלו שלטון הליכוד.

144
פטישי
 • 08:02
 • 03.06.11

מי שמכה אותי עם פטיש חמש (אדוני השר חזור לאולפן) אני מחזיר לו בפטיש עשרה (לא עשר) קילו.

143
מאיר דלברי
 • 17:03
 • 02.06.11

יש כאן משחק של כסאות מוסיקליים. או שגרים בשכירות או קונים. הוצאת את המשקיעים מהשוק אזי גרמת להעלאת את מחיר השכירות. הדרך היחידה לבלום מחירים מבלי לפגוע בסקטור אחר, היא על ידי הגדלת היצע קרקע. אבל בשביל זה זקוקים ליותר מגרם של שכל.

142
אורי
 • 14:08
 • 02.06.11

דרוש תחבורה ציבורית טובה וזולה מי כל מקום בארץ דרוש דירות להשכרה במחיר נורמלי לא חייבים לקנות

 •  
  ליאור
  • 15:07
  • 02.06.11

  אם ככה לא תמכור אותה והילדים יהנו ממנה, מה הבעיה? בלי קשר מטומטם מי שבוחר או בחר בליכוד

 •  
  ישראלי
  • 17:19
  • 02.06.11

  לא מדובר כאן בהשקעה לשם השקעה. נניח שהדירה הנוכחית לא תתאים ושרון יאלץ למכור אותה ולקנות לילדו דירה מתאימה לו (למשל בעיר אחרת). מדובר באנשים שחסכו שקל אחר שקל במשך דורות ובדרך כלל עבדו מאד קשה ושילמו מיסים כדי להגיע לדירה ראשונה לזוג הצעיר. אז מה יש לנו? – ממשלת ליכוד צינית שעם כל משבר שנוצר בתחום כלשהו, גם אם הוא זמני ותוך שנתיים יפתר מאליו, תופסת טרמפ על המצב ונוגסת בחסכונות הנתינים. לא שמעתי את שר האוצר מציע שבמקביל הממשלה תפתור אמיתית את בעית הדירה הראשונה לזוג צעיר (אין קשר לפריפריה או כל סקטור אחר). למשל להחזיר משכנתאות מסובסדות לזוגות צעירים כך שיוכל לקנות דירה ראשונה. מה שיש כאן זה רק עוד מסמר בארון באוסף הרפורמות הדרכוניות של ביסבי שמעבירות עוד ועוד אוכלוסיות אל היאוש.

139
השוכר המאושר
 • 11:59
 • 02.06.11

בעלי הבית היו ממש בפאניקה כשרמזנו שאולי נעזוב :) עם כל הדירות להשכרה וסיפורי הזוועה על שוכרים, כולם מנשקים לך את הידיים אם אתה אדם נורמטיבי ושוכר טוב וכמעט מתחננים שתישאר :) במקביל, בעלי בתים בשכונה באו להציע שנעבור אליהם :) מדובר בישוב מצויין באזור מרכזי בארץ....

137
מה לא ברור?
 • 18:11
 • 01.06.11

אם הממשלה רוצה להוריד את מחירי הדיור היא צריכה להוריד את האטרקטיביות של השכרת דירות (מיסוי על שכר דירה) ולהעלות ריבית כדי לתת אלטרנטיבה למשקיעים. כל יתר הפעולות לא משפיעות או משפיעות בשוליים.

 •  
  בני
  • 17:01
  • 02.06.11

  א. יעלה את מחיר השכירות. ב. אם הממשלה לא בונה (כי המדינה כבר מזמן לא מדינת רווחה) להשכרה, אז למה להרוג את השוק הפרטי, איזו אלטרנטיבה להשכרה תהיה (הרי לא כולם רוצים או יכולים לקנות בית)? וכמובן שוב חוזרים ל- א'!

136
מלי
 • 17:48
 • 01.06.11

ומפסיקים הכול בגלל חוסר הבהירות והזיגזגים של שטייניץ וביבי. כול הכבוד לכם - הצלחתם לשתק את השוק כמעט לחלוטין! הקונים והמוכרים כאחד רוצים לראות איך מתארגנים למהלכים הפזיזים החדשים, ובוודאי לא בגלל זה יקנו או ימכר, להפך - ימתינו להתבהרות התמונה ואף אחד לא יוריד מחירים בגלל זה, מה שכן- מכניסים את שוק הדירות לקפאון שזה מצב מסוכן ביותר.

135
הלו י
 • 15:24
 • 01.06.11

שר האוצר הנכבד כל אזרח שרכש דירה שלם את כל המסים המתחיבים בהתאם לחוק וההתבטאות שלך פטיש בראש זה חוסר תרבות הרוכשים אינם פושעים ואינם גנבים תאויל בטובך להטבטא בשפה תרבותית

134
133
יובל המבובל
 • 12:50
 • 01.06.11

לא יעזור בית דין- זוג צעיר צריך לגור איפה שהוא ולכן לא מדובר בבועה. הפרונות ששטיניץ מקבל מהאוצר (הרי ברור שזה לא בא ממנו משום שהוא לא מבין כלכלה) הם אסון. גם בנושא העלאת המיסים (מים, דלק )הוא בסופו של דבר הביא להעלאת האנפלציה ופתיחת הסכמי השכר ופגיעה ביציבות. חבל שביבי מרשה למובלבל להרוס כלכלה טובה

132
ניפגש בבחירות
 • 12:45
 • 01.06.11

מקטין את היצע הדירות להשכרה לטובת קוני הדירות הממונפים.

131
Ross
 • 12:44
 • 01.06.11

I inherited three appartment from a land my parents bought. Will this law fall on them too since I never bought the apartments but just built them? I am not clear

130
Judi
 • 08:00
 • 01.06.11

55,81 you guys are so right. This is crazy!!!!!!

129
דני קורמן - פגסוס פתרונות פיננסיים
 • 02:55
 • 01.06.11

בתקופה האחרונה, לאור עליית מחירי הנדל"ן ועליית שיעור עסקאות הנדל"ן להשקעה, יצאו האוצר ובנק ישראל בצעדים מרסני מחיר. אם נוסיף לכך את הגברת השקיפות באשר למחירי סגירת עסקאות, נראה כי כיום יכולת המיקוח של הרוכשים טרם סגירת עסקה עולה. בשל האמור ולאור העובדה שלעיתים נושא המימון (שיעור, ריבית, בטוחות וטיב ההסכם), הוא הגורם המכריע לקיומה של עסקה, נדרשת כיום יותר ויותר, פניה לגורמים מקצועיים, אשר באפשרותם לתת חבילה כוללת - יעוץ, ליווי וביצוע של ההלוואה/משכנתא מול הבנק, הקרן או חברת הביטוח. פתרונות מימון חכמים, תוך יעוץ פיננסי טרום עסקה, יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים, ולאפשר קבלת שיעור מימון גבוה, ריבית מיטבית והסכם המותאם ליכולתו ורצונו של הלווה. כדאי ואף רצוי לפנות לגופים המתמחים בפתרונות פיננסים, העובדים על הצלחה בלבד, לא הרווחתם לא שילמתם. חשוב לדעת כי לעיתים ע"י פתרונות "מחוץ לקופסא" ניתן לקבל מימון גם במקרים הנראים בלתי אפשריים.

128
מירי
 • 00:33
 • 01.06.11

שר האוצר עושה בדיוק את ההיפך ממה שצריך לעשות. הרי מחירי הדירות יעלו כדי לגלם את מחיר מס השבח, או שלא ימכרו בכלל דירות וזה ישאר כך לנצח להשכרה בלבד.

127
1300 משפחות
 • 00:10
 • 01.06.11

רוה"מ - שר הפנים אנא חתום למתן תוקף לתב"ע הר/1302 בהוד השרון ,10 שנים 1300 משפחות דיירים מחכים ,התכנית אושרה כבר בוועדה המחוזית ,עברה בהצלחה את שלב ההתנגדויות, חסרה חתימת שר הפנים לאישור התכנית ותחילת הטיפול בבהיתרי בנייה וכו",אנו מחכים כבר יותר מחצי שנה לחתימת שר הפנים. רוה"מ - שר הפנים אנא חתום למתן תוקף לתב"ע הר/1302 בהוד השרון ,10 שנים 1300 משפחות דיירים מחכים ,התכנית אושרה כבר בוועדה המחוזית ,עברה בהצלחה את שלב ההתנגדויות, חסרה חתימת שר הפנים לאישור התכנית ותחילת הטיפול בבהיתרי בנייה וכו",אנו מחכים כבר יותר מחצי שנה לחתימת שר הפנים.

125
פטיש בראש לחילוניים והטבות לחרדים!!!!
 • 23:22
 • 31.05.11

124
אבי
 • 23:21
 • 31.05.11

123
פטיש בראש לחילוניים והטבות לחרדים!!!!
 • 23:20
 • 31.05.11

122
מישו
 • 21:47
 • 31.05.11

חישוב גס מעלה כי אם המחירים יעלו בעוד כ-20% עד סוף 2012 (סוף תקופת הפטור). הרי שהרווח במכירה היום יהיה שווה לרווח במכירה ללא הפטור בתחילת 2013 (החישוב לקח בחשבון פחת המתבסס אינפלציה שנתית של 4% שדי צפוייה, במקרה של פחת נוסף כגון שיפוצים בדירה, המספר יורד - לטובת המוכר).כלומר עליית מחירים של כ-3.3% ברבעון, תרחיש די אפשרי. כלומר שיווי המשקל הוא עלייה של עוד כ-10% עד אמצע 2012 בה יתכן והמהלך כדאי אבל יתכן וכדאי להמתין עוד, כפי שאסביר בהמשך. הפטור ממס לא באמת יסתיים בסוף 2012. אנמק מדוע: אם עד סוף 2012 הממשלה תיווכח שהפטור לא תרם ואחוז המשקיעים שיצאו מהשוק זניח, הרי שלא תהיה לה סיבה לבטלו שכן ביטולו ב-2013 יעצור לגמרי את שחרור הדירות ע"י המשקיעים לתקופה ארוכה (מי שתכנן למכור סמוך לתקופה הזו, יעשה זאת לפני שהפטור נגמר. לא הגיוני שאדם ימכור ב-2013 דירה מתוך תכנון מראש ובכך ישלם את המס). מנגד, אם עד סוף 2012 הממשלה תיווכח שהפטור תרם ואחוז המשקיעים שיצאו מהשוק עלה, הרי שהגיוני יהיה להאריכו ובכך לקוות שעוד משקיעים יצטרפו. (שוב, ביטול הפטור יחסום את שחרור הדירות) ולכל הפחות תהיה הארכה של חצי שנה - שנה נוספת.

120
מירב
 • 19:54
 • 31.05.11

לבנות דירה אחת קטנה וזולה על כול 2 דירות יוקרה שהוא בונה ולמכור רק לחסרי דיור - זוגות צעירים, זוגות מבוגרים, חד הוריים וזוגות מתגרשים, כול מי שצריך דירה ולא מחפש חדשה בשמיים. וגם המדינה בהוראת ביב יכולה לבנות דירות קטנות וזולות, אבל על זה לא מדברים בכלל, רק על הגדלת מיסים וביטול פטורים, אתם לא קולטים שעובדים עלינו לאורך כול הדרך? הביבי יודע לנאום אבל מה עם לבנות???

119
אבייתר
 • 19:47
 • 31.05.11

מכרתי לפני כמה חודשים ועכשיו אני מצטער - קיבלתי שכירות 5000 שח כל חודש מאז שמכרתי אני רק מפסיד (שמתי בפקדונות ובקרנות סולידיות) - כסף בבנק זה נזיל וכבר אישתי גזרה מלא קופונים ורמת ההוצאות שלנו עלו פלאים. בקצב הזה לא דירה ולא מזומנים - בטח אהנה מהמון תספורות ולקות על הציפורניים - טוב לפחות זה.

118
רק שאלה
 • 19:15
 • 31.05.11

כל אחד שיש יותר מירה אחת ומשכיר אותה ויש לו הכנסה בגין הדירה חייב לשלם מינימום 25% מס כמו על השעות בבוקרסה בחלק מהמקרים. ולא 10% מעל סכום מסויים. ואז תראו איך כולם מתחילים למכור דירות....

115
נגד הקפאת חוק דיור הציבורי f
 • 18:16
 • 31.05.11

הנזק כבר נעשה עכשיו שטייניץ פועל באגריסיביות לא כי אכפת לו מהעם אלא בגלל הבחירות המתקרבות לא ליסלוח בבחירות הקרובות לליכוד לעניין אחר הוקמה קבוצה בפייסבוק בשם:"נגד הקפאת חוק דיור הציבורי" כדי לתמוך במפלגה שתדאג להחזיר את החוק שמאפשר לרכוש דירה לדיירי הדיור הציבורי{עמידר חלמיש]

114
דני
 • 17:51
 • 31.05.11

יש לי בוכטה של כסף - ואין לי מה לעשות איתו, בבורסה? - בא לי לישון בלילה, בבנק? - מקבל גרושים, חבל שמכרתי, היה לי כל חודש שכירות ביד.

113
בבעלותי דירה להשקעה
 • 17:49
 • 31.05.11

מה יעשה אם ימכור?? - ישים בבורסה?? דירה שניה זו הדרך היחידה לישון טוב בלילה ולקבל כל חודש כסף טוב.

112
אליהו
 • 17:36
 • 31.05.11

אם המחיר של הדירות ירד לא יהיה שבח ולא ישולם מס שבח. ימשיכו להחזיק בדירות כהשקעה יותר טובה מהפקדה בבנקים.

111
בני ברקי
 • 16:55
 • 31.05.11

יש לי ברשותי 2 דירות אחת זולה בבאר שבע ובשניה- היקרה ממנה משמעותית- אני גר. אני ישלם על שניהן מס שבח כי אני מחזיק ב 2 ? ואם לא מי מבניהן נקראת הדירה השניה ?

 •  
  גיל
  • 17:37
  • 31.05.11

  השינוי הוא ביטול הפטור שניתן לבעלי למעלה מדירה אחת המוכרים אחת מדירותיהם ולא מכרו בארבע השנים שקדמו למכירה דירה אחרת. כלומר, אם הינך בעל שתי דירות ולא תמכור אחת מהן עד 2012, הדירה הראשונה שתמכור תהא חייבת במס שבח. אם לא תקנה דירה במקום הדירה שמכרת ותהיה לך רק דירה אחת לאחר המכירה של הדירה הראשונה, כשתמכור אותה תהנה מפטור ממס שבח.

108
107
גבר
 • 16:22
 • 31.05.11

יש לי דירה וירשתי דירה נוספת. מסיבות שונות לא אוכל למכור את הדירה שירשתי עד 2014 (היא מושכרת בחוזה ארוך טווח והדייר לא מוכן לקצר את החוזה) נניח שאמכור את הדירה ב 2014 האם אצטרך לשלם מס שבח? אם כן אז אני לא אמכור, אני אמשיך להשכיר אותה ובעוד 20-15 שנה כשהילדים יגדלו נעביר אותה על שמם. יהיה להם נחמד, דירה במרכז, יוכלו לגור בה כשילמדו באוניברסיטה ואחרי זה ימכרו ויתחלקו בכסף. זה כבר לא יחשב כדירה להשקעה. אולי עד אז גם יעשו פינוי בינוי והדירה תהיה שוה הרבה יותר.

105
אורן
 • 15:30
 • 31.05.11

תמשיכו לרמוס אותנו ההחלטות מתקבלות בשליפה..למה לא לדלג על מעמד הבניים ולהתחיל עם דירה שלישית וכו....אין צדק אנחנו נמשיך לשלם את כל המיסים ולשתוק!

103
אדי. תל אביב
 • 14:46
 • 31.05.11

הממשלה הזאת מפתיעה בהיקף הרפורמות שהיא מעבירה ובתיקון העיוותים שיש במשק הישראלי. מתי פעם אחרונה נבחרי ציבור נלחמו במונופולים וב 15 המשפחות ששולטות בנו? כמה ממשלות דיברו על חינוך אבל רק דיברו ולא עשו כלום ? (למעט ממשלת רבין שכן עשתה אבל מאז לא נעשה דבר) פעם שנאתי את הליכוד. אבל רק חמור לא משנה דעתו. אני לא מאמין שאני אומר זאת אבל אני אצביע ליכוד

102
אריק
 • 14:44
 • 31.05.11

עניין כמות הדירות, זו איוולת, עכשיו שהמחירים עלו ב 50% יש מספיק דירות? עניין התחלות בניה זו איוולת עניין עלות הבניה זו איוולת עניין התמשכות התכנון זו איוולת גם אם לוקח 6 שנים לתכנן המדינה כבר לא בת 6 וניתן לבנות את הדירות שתוכננו לפי שש שנים. עניין המיסוי על קרקע זו איוולת אין לזה השפעה על השווי והקבלנים עושים בזה שימוש ציני. עניין כושר ההשתכרות של משקי הבית, התוחלת ירדה לכן פתרון הדיור היה אמור לרדת. נשאר רק מחיר הכסף והנכונות של הבנקים להלוות, כאשר הכסף בחינם והכמות לא מוגבלת המחיר יטוס לשמיים, למעשה זה וויסות מניות הבנקים דרך הנדלן למגורים. כל עוד אין ריבית מפקדונות ואין מחיר לכסף הזר, המחיר יעלה, מס השבח הוא הנמוך מאז ומעולם ועומד על 20%. מהשבח בלבד.

101
רפי
 • 14:39
 • 31.05.11

השינוי של מחיר לפי היצע-ביקוש הוא לא לינארי. בשוק של מוצר חובה כמו דיור, ברגע שהביקוש גובר בקצת על ההיצע המחירים נדחקים כלפי מעלה. בשוק הדירות למכירה זה המצב כרגע. אם יוציאו הרבה משקיעים מהשוק, אבל לא ייצרו הרבה דירות חדשות, אז גם בשוק המכירה וגם ההשכרה ההיצע יהיה נמוך בקצת מהביקוש, אבל זה יגרום לעליות מחירים גדולות בשוק ההשכרה, ולא יוריד מחירים בשוק הקניה. כרגע אנשים שלא מוצאים לקנות לא נלחצים מדי כי סה"כ יש להם איפה לגור. אחרי הטעות הזו לא יהיה להם איפה לגור, ואז הם באמת ילחצו.

100
אתהבנתברוך
 • 14:38
 • 31.05.11

קנית דירה במליון לפני שנתיים שנים, תמכור אותה בשני מליון, לא תשלם מס שבח ולך תקנה דירה חדשה ורק עליה תשלם מס שבח בעוד כמה שנים. כמה הרווחת? גם אחרי הוצאת תיווך עורך דין וכל ההוצאות מסביב עדיין הרווחת איזה 150-200,000 ש"ח מס שלא שילמת.

99
קובי
 • 14:33
 • 31.05.11

98
רפי
 • 14:23
 • 31.05.11

קודם כל, צריך לתת זמן לשוק לפעול. עוד פעולה ועוד פעולה תביא בסוף לנפילת מחירים דרסטית מדיי שעלולה לקחת איתה את כל המשק. דבר שני - אין פתרונות קסם. הפתרון היחיד הוא לבנות עוד דירות.

97
גיל
 • 14:22
 • 31.05.11

אני מאוד בעד ושמח על המהלך. הייתי במקביל גם מעלה את המס על הכנסות משכירות מצד אחד, ומאזן מהצד השני בהעמקת הסיוע לרכישת דירה ראשונה. חשוב שלאנשים יהיה גג מעל הראש ושקט נפשי בסיסי לגבי העתיד שלהם. זה לא מותרות.

96
כד
 • 14:14
 • 31.05.11

כל זר שרכש או ירכוש דירה כאן ישלם כמו גבר 25 אחוז מס ואז נראה את הצרפתים קונים פה דירות,מנגד לזוג צעיר יש לתת כמה שיותר הטבות בקניית דירה ראשונה ולהרים מס על שכר דירה שכל זקן פה משכיר לסטודנטים ושוחט אותם במחיר! ולסיום שטייניץ עשה טובה וותפטר בסוף כי בבחירות אף אחד לא יצביע לך או לחבריך,לא נשכח מה עשית למניות גז שלנו ואיך במו ידיך קברת את החלום באמתלה רצוצה של טובת הציבור! אתה ממש איש ציבור לתפארת! תפריחו את הנגב קודם ותיצרו מקומות עבודה יש הרבה מה לעשות חוץ מלדאוג לסמי עופר

95
אורי
 • 14:13
 • 31.05.11

כל המהלך הוא כדי להגדיל עוד את ריווחי הבנקים שהכסף מהדירות יעבור אילהם כנראה יש כאן טובת הנאה של השר שמקווה להנות מהרווחים בתפקידו הבא אחרי שבשעה טובה יעלם מהפוליטיקה

 •  
  אייל
  • 16:23
  • 31.05.11

  מס שבח, קשקושים! בגלל זה אף משקיע לא ימכור דירה עד שיגיע לרווח שצעוניין בו ואם יש מיסים, יחכה למחיר גבוה יותר ובינתיים ישכיר. הפתרון היחיד הוא זה שהממשלה מתחמקת ממנו בשיטתיות - לבנות הרבה דירות קטנות וזולות לקהל יעד שלא יכול לשלם מיליוני שקלים לדירה, וגם לא צריך מגדלי פאר ויוקרה. כרגיל אצל ביבי ושטייניץ - להטוטים פיננסיים לעבוד על הציבור ואיפה דירות קטנות וזולות בחסות ובאחריות המדינה??? כנראה במטוס הפרטי המפנק של ביבי לא ממש מוטרדים מזה.

94
כלכלן
 • 14:11
 • 31.05.11

ומה שר האוצר ויועציו חושבים יקרה אחרי 2012 - משקיעים שרכשו דירות בעבר ומשכירים אותם או יטו למכור אותם ימהרו למכור כאשר הממשלה משתתפת ברווחים בצורת מס שבח. קשקוש מאחר וההחלטה נועדה להפחיד חלק מהמשקיעים שימכרו כעת ויגדילו המצאי. כך או כך, מס שבח לא יועלה כי העלתו תקטין בסופו של המשחק את המצאי.

91
חסר דיור
 • 14:05
 • 31.05.11

אלה פיתרונות של חלם. צריך לבנות אבל לבנות דירות עממיות. מספיק עם דירות היוקרה והמחסור בדירות לעמך ! אין פיתרון אחר.

90
אחת שנמאס לה מהליכוד
 • 14:02
 • 31.05.11

שר אוצר ללא עמוד שדרה מסים מסים ועוד פעם מסים במקום לצמצם את אוכלי החינם על גבינו יש כסף כדי לעזור לצעירים מולא על ידי היטל מסים, בסו פו של דבר כולנו נברח לחו"ל ובמיוחד בנינו ונכדינו להם לא נוכל לעזור.

89
!
 • 14:00
 • 31.05.11

נראה שההימור בחיים פה יותר גרוע מאשר בקאזינו שם.

 •  
  משקיע אבוד
  • 14:34
  • 31.05.11

  נראה שהמגיב כלל אינו יודע מה קורה בשוק הנדל"ן בארה"ב ובמיוחד במיאמי. שיסע לבקר ויראה את שכונות הרפאים שננטשו ע"י הדיירים שהפסידו את כל הונם. ממש אמריקה.

87
ירון זהבי
 • 13:54
 • 31.05.11

דירה ראשונה להשקעה 20% - כמו מס רווח הון בבורסה דירה שנייה - 30% דירה שלישית 40% דירה רביעית ומעלה 50% . רק אז המשקיעים יבינו שדירה היא צורך חברתי ולא בסיס לפטור ממס או לייתר דיוק כיום המס על עד 20 דירות ליחיד הוא 10% בלבד על כל ההכנסה מהדירות ביחד . זה חייב להגמר מקלט המס הזה .

85
דאדא
 • 13:52
 • 31.05.11

למה בכלל שיהיה פטור ממס על השקעה בדירה, ועל חלק מההכנסות מדמי שכירות, כאשר אין פטור ממס על כל השקעה אחרת (בורסה, פקדון וכו'). זהו מקור ראשון לעיוות. יש לבטל את פטורי המס בהשקעה בדירה.

84
אש
 • 13:51
 • 31.05.11

לפי הכתבה, בשקט בשקט ביטלו לאזרח את הפטור ממס הכי משמעותי. פטור ממס כל 4 שנים למכירת דירה שיכול להגיע לעשרות עד מאות אלפי שקלים. ואין פוצה פה. אף עיתונאי לא זועק. גם אם זה נראה נחמד בזמן הזה, כל אחד בסופו של דבר ימכור דירה ואז ישלם מס גבוהה ובלתי מצדק. אפילו בארה"ב ניתן פטור על רווחי מכירת דירות בגבולות הסביר.

83
רוני כהן
 • 13:50
 • 31.05.11

לדעתי צריך לחוקק חוק .האוסר לבנות קוטגים בישובים עירוניים .אלה רק בפריפריות . שבעלי היכולת יגורו בפרפריות .ובעלי האמצעים החלשים יגורו בעיר .ובמגרש של קוטג יהיה אפשר לבנות דירות וזה יוזיל את הדירות .כי תהיה תחרות בין הקבלנים על כל זן וג צעיר שירצה לקנות דירה.תחשב על כככךךךךך

81
נועם בלום
 • 13:44
 • 31.05.11

מותר לה למדינה לחוקק כול חוק. אך לא בטוח שביטול הפטור ממס שבח חוקי וכי הוא עומד בתנאי פיסקת ההגבלה החוקתית. כי מדובר בפגיעה לא מידתית בזכויות הקניין וכן בזכויות הפרנסה לפי חוק חופש העיסוק. ידוע לכול שחיסכון בקרנות הפנסיה אינו בטוח ואין בו וודאות כלכלית. אף חיסכון בקרנות הפנסיה מפקיע מהאזרח את זכויותיו בניהול חסכונותיו. אז הדרך האחרת לחסוך ואו לפצל חיסכון היא ע"י השקעה בנדל"ן מניב. ע"י רכישת דירה ואו שתי דירות ואף בכך לחסוך עבור הילדים. החובה למכור את הדירה, או לשלם מס. תפקיע את היכולת של האדם הפרטי להיות אחראי לגורלו. אף תפקיע את האפשרות להעביר דירה לבן ואו לבת ונכדים. מה מצפה שר האוצר שנשקיע באג"ח של אפריקה ישראל ואו באג"ח של ממשלת יוון [או ישראל]. יש להפריד בין ניהול עסקי של מלאי דירות לאחזקה ברכוש ששוויו ופירותיו הם בגדר הכנסה והבטחת החיסכון הפרטי.

80
שלומי
 • 13:40
 • 31.05.11

בקושי סיימתי מבוא לכלכלה, אבל אני מבין שכשאין מה לעשות בכסף זמין, משקיעים בנדל"ן ושם מרוויחים.

78
איתי
 • 13:35
 • 31.05.11

ביבי מוסיף לכם עוד ועוד מיסים, כדי שיהיה לו כסף לתת לחרדים הפרזיטים, שעוזרים לו לשמור על הכהונה הכושלת והעלובה שלו

77
חיים
 • 13:30
 • 31.05.11

למה לא 10 או אפילו 15 קילו. עד מתי ישחקו את המשחק המפגר הזה? זה ממש עינוי סיני. אין אדם במדינה הזו כמעט שאין לו דירה נוספת ״להשקעה״ . שיעלו את המיסים על דירות בשכירות מ10% ל40% ויציפו את השוק בדירות! בשיטפון של דירות. מספיק כבר עם העינוי הזה!!!

76
ממוי
 • 13:30
 • 31.05.11

אספירין לחולה סרטן. פטיש חמש קילו עאלק.

73
דוניץ
 • 13:05
 • 31.05.11

בונק- העם לא מוכר דירות. אלפי בעלי דיורות מחזיקים מלאי של 4, 5,8,10 דירות. כן, גם אתם מכירים אותם. אנשים רגילים, לא אלפיון עליון. והם לא מתכוונים למכור שום נכס. הצעד מבורך, אבל לא יביא להגדלה משמעותית של היצע הדירות. צריכים להיות מאד יצירתיים, לחשוב מחוץ לקופסא, אבל לאף פקיד אין אומץ ציבורי ואישי. מה למשל - לפעול בדיוק הפוך - לתת הטבה משמעותית במיסוי למי שמוכר - לעודד באמת אנשים להפטר מנכס. רק הכסף מדבר. לבנות אלפי דירות איכותיות לסטודנטים ע"מ להוציא אותם משוק השכירויות, נראה את בעלי הדירות נכנסים ללחת ומציעים דירות למכירה. הגדלת מיסוי על משקיעים זרים.

71
קובי
 • 12:23
 • 31.05.11

הבחירות מתקרבות עכשיו ממשלת הליכוד בראשות נתניהו תעשה הכל על מנת להיצטייר כממשלה שאכפת לה מהעם מאוחר מדיי מעט מדיי לא לסלוח בבחירות

70
טל תל-אביב
 • 12:10
 • 31.05.11

אחרי יותר משנתיים שהמוני חסרי-בית אומרים שעוד שנייה תגיע מפולת אחרי יותר משנתיים שהמוני ממונפים אומרים שהמחירים לעולם רק יעלו הגיע הזמן שנפסיק לדבר מפוזיציות, נפסיק לראיין קבלנים, מתווכים, מארגני קבוצות רכישה ופשוט נסתכל על הדברים בצורה מפוקחת ככל האפשר. המחירים עלו בשלוש שנים האחרונות בגלל: 1. התקדמות מועטה מאוד בהיצע קרקעות ובהתחלות בנייה 2. קיטון משמעותי בהיצע בתקופה בה אנשים חששו לכספם ולכן נמנעו מלמכור דירות, מתוך ההנחה (הנכונה) שדירה היא קופת חסכון יציבה. 3. עלייה דרמטית בביקוש בגלל: א. גידול טבעי ב. אשראי זול שאפשר לקחת משכנתאות גדולות ג. ה"ידיעה" שנדל"ן מאוד עולה (הרי אפילו אחותו של הנהג מונית קנתה שתי דירות ועשתה סיבוב של 600,000 ש"ח בתוך חצי שנה) לדעתי, הגורמים המשפיעים ביותר הם סעיף 3ב' וסעיף 3ג' (ובניגוד גמור למה שאומרים לנו כל בעלי האינטרסים שזה סעיף 1) אבל זה לא משנה, יש עובדות ואין חדש תחת השמש, המחירים עלו בחדות והם יירדו וזה לא משהו שיימשך חודש או חודשיים.

68
יוסי
 • 11:39
 • 31.05.11

נגמר להם הכסף כי הוציאו אותו על בזבוזים. מכניסים את היד לכיס שלי ולוקחים עוד. הגיע הזמן להתגרש מהם

67
עשה את הדבר הנכון
 • 11:12
 • 31.05.11

4% מס רכוש שנתי על דירות למגורים, עם פטור רק לדירת המגורים בפועל של הבעלים. קטינים לא יקבלו פטור. זוגות נשואים/ידועים בציבור, יקבלו פטור על דירה אחת בלבד. מי שירמה ייקנס בשילוש מס. זה ייתר את כדאיות ההשקעה בנדל"ן למגורים. לו היו מספיק דירות בשוק, לא היינו צריכים את הצעדים האלה, אבל המצב כיום מזעזע וצריך לפקוע את הבועה במהירות.

66
חסר דירה
 • 09:49
 • 31.05.11

בהפחדות ואיומים לא יפתרו את בעיית הנדל"ן והדיור. האשמים העיקרים במחדל זה הן כל הממשלות האחרונות. חסרה בניה סטנדרטית לעמך, מאידך דירות יוקרה ריקות ולהשקעה ממשיכים לצמוח יום יום במגדלים המפוארים . ואילו הממשלה, מדברת ומדברת, צועקת מקימה ועדות אבל עשיה איין. יש להכשיר קרקעות ולהוזילם וליעד לבניה של 2- 3 חדרים כי לא כל אחד יכול להגיע לדירות גדולות של 4-5 חדרים או וילות. על דירות יוקרה יטול מס, בעלי היכולת יכולים לשלם ואת המסים להעביר לצורך מימון דיור חלופי לזוגות צעירים או חסרי דיור

65
הצעה לפתרון.
 • 09:29
 • 31.05.11

בארה"ב נהוג שרשויות מוגבלות בזמן תגובה, עם סנקציה בצידה. למשל: אם רשות לא מפרטת את התנגדויותיה לבניה מסויימת תוך X חודשים, היא מאבדת את זכותה להתנגד. לי יש דירה. היא לא רשומה בטאבו. הדירה כבר בת חמש, אבל הטאבו לא זז. כל הדירות בשכונה במצב דומה. יש חילוקי דעות בין הרשות המקומית, לקבלן, לטאבו, ושום דבר לא זז. עכשיו תדמיינו שהחוק היה קובע ש: 1. דירה שלא נרשמה בטאבו משלמת רק 50% ארנונה 2. קבלן חייב להפקיד 5% ממחיר הדירה בחשבון סגור עד סיום הרישום בטאבו 3 עורך דין לא רשאי לגבות את שכר הטירחה בעבור רישום בטאבו עד הרישום בפועל. 4. הטאבו מקבל תשלום אם דירה נרשמת בטאבו תוך חודש מסיום הבניה. אם יותר מחודש - הטאבו לא מקבל תשלום. אם יותר משנה - הטאבו משלם קנס לדייר. אם זה היה החוק, אני מאמין שהתנהלות הטאבו השערורייתית הייתה מסתיימת. רק שהרשויות בישראל אימפוטנטיות, סנקציות אין והחוק נרמס. צריך לשנות גישה. הרשויות צריכות להיות מחוייבות לסטנדרט שירות או שיענשו.

62
אבי
 • 09:08
 • 31.05.11

פשוט להעלות את הריבית כל חודש !!!! ולהטיל מיסים על מי שמשכיר נכס בדיוק כמו שישנו מס על רווחי הון !!!! אין שום הצדקה שמי שיש לו שדירה להשקעה לא ישלם מס !!!!

 •  
  רועי
  • 09:26
  • 31.05.11

  לא יקרה כלום אם קבלן שהציע מחיר מופרז במכרז של המינהל ואחר שיווק במחיר מופקע בהתאם - ייפול. להיפך, זה יכניס קצת היגיון לשוק המשוגע הזה. ידידי, התסריט שהעלת רק יסייע לפוצץ את בועת הנדלן שמהווה סיכון כלכלי גדול לכל אזרחי המדינה.

60
דן
 • 08:18
 • 31.05.11

אם יוטל מס על מי שיש לו יותר מדירה אחת ומוכר אותה. הרי אותם אנשים פשוט לא ימכרו את הדירות ויישארו איתם. בצורה כזו יכנסו פחות דירות לשוק המכירות ומחיריהן רק יעלו... לי במקרה יש יותר מדירה אחת ודווקא התלבטתי אם למכור אותה - תודה לך שר האוצר של חלם שפטרת אותי מההתלבטות הזו.

 •  
  שוכר
  • 10:53
  • 31.05.11

  לא פלא שרכישת דירות עלתה ב 60% ושכירות עלתה רק 20%. נשכור בזול, הקרן שלכם שקועה בבטון ואני משקיע ומבלה בחו"ל, וגר בדירה שבחיים לא יכולתי לקנות, אבל אני יכול לשכור בקלות.

58
גל
 • 08:12
 • 31.05.11

אין מדינה אחת בעולם שבה משנים לעיתים כל כך קרובות את המיסוי על שוק המקרקעין ,גורמים בכך לחוסר יציבות ומרתיעים קבלנים מלהמשיך לבנות.

57
ע
 • 08:09
 • 31.05.11

במקום להתמקד בבעיה הוא ממשיך לעלות מיסים. תגיד לי, אתה נכה שכלית?

55
Ross
 • 08:01
 • 31.05.11

How dare you ? Nobody will sell and the situation will just get worse.

53
יורם מראשון
 • 06:51
 • 31.05.11

הואיל וכ- 50% ממחיר הדירה זה מיסים והטלים שהמדינה והרשויות גובות ... רק הגדלת הההיצע, והורדת מיסים, תגרום להורדת מחירי הדירות בישראל

52
מנחם
 • 06:26
 • 31.05.11

הכל עבודה בעיניים למי שאין כסף לקנות דירה בטח אין לו נכס ששוה 2.2 מליון שח אז על מי אתם עובדים???מי שיש לו סכום כזה ישכיר את הדירה שלו ויעשה רווח עד יעבור זעם אל תשכחו מי העלה אותכם לשילטון הוא יכול גם להוריד אותכם חבורה של שקרנים ונהנתנים על חשבון הציבור בושה!!!!!

51
אילן
 • 06:06
 • 31.05.11

תפעילו מס על כל חברי הכנסת? תפעילו מס על כל ח"כ שלא מגיע לכנסת. תפעילו מס על כול שר ללא תיק. תפעילו מס על החצי שנה בשנה שאתם בפגרה ולא עושים דבר ומקבלים שכר .כאשר יש אזרחים שעובדים יותר מכם ולא מתקרבים לשכר שלכם. תפעילו מס על הרכבים שלכם ועל הדלק שאתם מבזבזים. תקצצו לכם בשכר המנופח. תקצצו לכם בכסף עם קשר לאזרח. ואחרי כל זה אדון שטיינייץ תבוא אלינו בגזרות.

49
עוד בלון ניסוי נשלח לחלל
 • 05:36
 • 31.05.11

יש לי שתי דירות ואני מאוד מקווה שהמחירים יירדו כדי שאוכל לקנות עוד שתיים. שטיינץ תפשיר קרקעות ואז המחירים יירדו. אף אחד לא ימכור דירות בגלל כל השטויות האלה. דירה להשכרה זו הפנסיה הטובה ביותר-עובדה שחברות הביטוח וקופות הפנסיה משקיעות בנדלן מניב, משלמות את הפנסיה של כולם ומשלמות עשרות מיליונים למנהלים הבינוניים שלהן.

47
כוחות השוק יצאו מפרופורציה ולא יתוקנו ע"י מיסוי
 • 03:05
 • 31.05.11

השינוי יהיה איטי מאוד ועם סרוב של בעלי הדירות לקבל מחירים נמוכים יותר מאלו שהתרגלו אליהם למרות שמחירים גבוהים הם אבסורד והם בעייתיים ויוצרים אפקט בדיוק הפוך ממה שבעלי הדירות חושבים. זה שהנכס עלה לא עושה אותך עשיר יותר זה רק מגדיל את המחויבות ואת עלויות המיסוי ואת עלויות השדרוג ועוד ועוד. הרי אינך מממש את הנכס ועובר לגור בשכירות או ברחוב אז שווי גבוה יותר הוא חסר משמעות מבחינת התעשרות והוא רק הופך את כל האופציות של מכירה ושדרוג או עזרה לילדים בדיור ליותר יקרות.. משכנתא על מיליון שקל שווה לתשלום של שני מיליון ש"ח לאורך השנים... אם אדם קונה דירה בגיל 27 ואמור לשלם מיליון ש"ח משכנתא שהם 2 מיליון ש"ח לאורך השנים עבור דירה צנועה מאוד יחסית יצטרך לשלם במשך 30 שנה 5556 ש"ח כל חודש זה למעשה כ 8,500 ש"ח לפני מס. בארה"ב בה אין מס על משכנתאות זה כמו 1600 דולר לחודש שזה 580,000 דולר. אם צריך לשים 50% מקדמה זה כמו לרכוש בית של מיליון ומאתיים אלף דולר ובזה קונים כמה בתים פרטיים מדהימים בפלורידה או דירת פאר בניויורק.. נראה לכם סביר לשלם כזה סכום? נראה לכם שמיסוי גבוה והקשחת תנאים לזכאים יוריד מחירים? ואם כן בכמה? המצב פשוט אבסורדי.

46
חזי
 • 02:53
 • 31.05.11

מי שיש לו דירה שלישית ורביעית לא לקח משכנתא. חייבים להטיל מס רכוש על דירה שנייה ומעלה ומנגד להוריד את המע"מ ל 10-12 אחוז. רק ככה מעמד הבניים שצונח מטה יוכל להתחיל להרים את הראש. ביבי בחייאת דינק תדאג לנו אנחנו מהעם שלך ואתה המלך שלנו.

 •  
  עומרי
  • 09:36
  • 31.05.11

  "ביבי בחיית דינק" אתה טיפש בדיוק כמו שאתה נשמע,ביבי זה בדיוק הסיבה שאתה לא מרים את הראש,אתה הולך שולל אחרי הדמגוגיה הזולה שלו בפועל בזכות הקרבה שלו לאנשי ההון אתה משלם יותר כסף היום על דירה ויותר כסף על דלק

45
מעוז
 • 02:47
 • 31.05.11

כל קריסות של כלכלות קשורות לבועות נדלן. יציבות המשק וגורמים רבים אחרים קשורים לכך אך מעבר לכל הבעיה שרבים אינם מסוגלים להגיע לדיור היא הבעיה שצריכה להדאיג את נציגינו. חייב להיות יחס קבוע בין השכר הממוצע למשק לעלותה של דירה. לא יתכן שמעל ל-100 משכורות ממוצעות לא יספיקו לרכישת דירה. יש מדינות מערביות בהן היחס הוא 50 משכורות ויש כאלו כמו ישראל שהיחס הוא גבוה ומתקרב ל 200 משכורות. בהתחשב במיסים המטורפים כאן ובעובדה שמשכנתאות בארץ שלא כמו בארה"ב צמודות גם למדד נוצר מצב אבסורדי שרכישת דירה כמעט ואינה אפשרית גם לא למשכילים ולזוגות המשתכרים הרבה מעל לשכר הממוצע במשק. הפתרון לא יבואר ממיסוי מטורף ומהטלת קשיים חריגים אלא רק ע"י חקיקה ויצירת תקרות גם לעלות למטר וגם לשכירות. לא יתכן שדירה לפני 5 שנים בת"א הושכרה בפחות מחצי ממה שהיא מושכרת היום בעוד השקל רק התחזק אל מול הדולר והשכר הממוצע במשק לא עלה כמעט. ניתן ליצור נוסחא לעלות למ"ר לאזור מבוקש יותר ביחס לעלות למטר באזור פחות מבוקש עם תוספת מסוימתת לדירות יוקרה או לגיל הנכס וכו. זו הדרך היחידה להפסיק אתמעגל הזוועה הזה ולהכניס את המדינה ליציבות ולתת תקווה לכל אלו הזקוקים לדיור. קבלנים ירוויחו בכל מקרה רק לא את הכמויות כסף המטורפות שהם עושים בתקופות בועה.

44
זוהר
 • 01:51
 • 31.05.11

דבר אחד יכול להציל את שוק הנדלן בחירות כמה שיותר מהר ויפה שעה אחת קודם הליכוד ינוח באופוזיציה

42
תום
 • 01:36
 • 31.05.11

תסבירו לי אם מטילים מס על מוכר דירה שניה אז הוא לא ימכור אותה ., וכך יקטן ההיצע וכך יעלה המחיר. קדימה שטייניץ יש הזדמנות להטיל מסים.

40
מבולבל
 • 00:34
 • 31.05.11

אז מה זה אומר יוטל מס או יבוטל מס ב-2012

39
סוף סוף סיבה להזדרז ולמכור
 • 00:22
 • 31.05.11

37
דורון
 • 00:06
 • 31.05.11

אם יעקב גר בדירה של משה בשכירות (דירה להשקעה) ומשה ימהר וימכור לאברהם אז מה יקרה?לא נוספה דירה להיצע...מה קורה פה??

36
המקור
 • 23:55
 • 30.05.11

ימשיכו להחזיק את הדירות בשכירות גבוהה

33
תעזור!! לכבוש את האינפלציה !!!
 • 23:33
 • 30.05.11

32
בוהומיל
 • 23:26
 • 30.05.11

עוד טריק פופוליסטי. במקום לבנות בשטחים ו"לייצא" את שכבות המצוקה לשם ... אם כבר מיסוי אז בבקשה שתושבי חוץ שקונים כאן דירות וכבר הפכו את ישראל לכפר נופש של יהודי התפוצות (שאנחנו הפראיירים שמתחזקים להם את המדינה הזאת החל משירות צבאי וכלה בכל הגזירות) אז הם שישלמו מס כפול.

31
משה בוטמן
 • 23:26
 • 30.05.11

שוק ההון הולך להתרסק בקיץ הקרוב כתוצאה מההכרזה על המדינה הפלשתינאית בספטמבר בא"ום ומההשלכות של ההכרזה: אינתפאדה בגיבוי בנלאומי, הממשלה ושטייניץ בראשה מנסים לדחוף את בעלי הדירות למכור ולהשקיע בשוק ההון כי זואי האלטרניבה להשקעה בנדלן כל מי שיתפתה לממשלה הערמומית וימכור דירתו יפסיד את כספו בבורסה ראו הוזהרתם.

30
ישראלי
 • 23:21
 • 30.05.11

כשלקחו את היהודים, שתקתי, כי לא הייתי יהודי אחר כך, כאשר לקחו את הצוענים, שתקתי, כי לא הייתי צועני אחר כך כשבאו לקחת את הקומוניסטים, שתקתי, כי לא הייתי קומוניסט; כשלקחו את הכמרים, שתקתי, כי לא הייתי דתי; אך בסוף, כשבאו לקחת אותי. לא היה מי שידבר בעבורי

26
אבנר
 • 23:14
 • 30.05.11

בשוק ההון -תנודתי לא בטוח -מה בדיוק הוא אמור לעשות עם הכסף? נראה לי צעד אדיוטי כדי להגיד תראו אני עושה משהו ולא יושב ומחמם את הכיסא!

25
רמי
 • 23:09
 • 30.05.11

אז יחזיקו את הדירה עוד שנה וחצי, רק ישמר את המחירים הגבוהים. לא מבין או בעל עניין?!

24
שגיב
 • 23:08
 • 30.05.11

למה לא תטיל מיסוי על רוכשים זרים שחוגגים על הגב של כולנו?

23
גלגל
 • 23:07
 • 30.05.11

זה פשוט בזיון במקום לאזן את המדינה להקים תשתיות ולפתח את הפריפריה שם מיתן לבנות בזול יחסית המדינה ממשיכה לתפקד בין חדרה לגדרה חכו לבחירות ...

22
21
ישראלי
 • 22:40
 • 30.05.11

הם מפציצים במחירים כי גם ככה הם ישלמו על הכסף הזה מס בצרפת, אז לא אכפת להם לשפוך פה כסף ולהעלות את מחירי הנדל"ן למחירים לא שפויים.

20
דוד
 • 22:36
 • 30.05.11

לא יכול להיות..אנחנו ממשיכים להיות חיילים נאמנים לשר האוצר..זה אמיתי? הפתרונות שלו להוזלת הדירות והדלק והמזון והמים זה העלאת מס ומס ומס דואג קודם לקופה שלו. הצילו השתגענו!!!!

19
השלטון זקוק
 • 22:35
 • 30.05.11

18
יו יו גם
 • 22:34
 • 30.05.11

ומה תהיה התוצאה? שאנשים לא ימכרו דירות וידגרו עליהן לדורות הבאים?

17
גוסטב
 • 22:25
 • 30.05.11

החוצפה לשנות כל יום את המיסוי ולהטיל גזרות שאינן תורמות לכלום. דיברו על כלכלה חופשית - איפה החופש? שכל יום מוטלת על הציבור שטות אחרת. ברור שלשטייניץ אין הרבה דירות. לכן עיניו צרות במי שמנסה להיתרווח מעט. אך רק לעשירים מותר להתרווח,לא למשקיע הקטן. אגב אותו דבר נכון גם לגבי הנגיד..

16
הלוי
 • 22:18
 • 30.05.11

המצוקה בנדלן משמשת מוכנת חליבה להטלת מסים על בעלי הדירות להשכרה והשאלה היא כיצת עובדים גלגלי השנים במוחו של שר האוצר אולי ילחץ על הקבלנים להוזיל את מחירי הדירות ויעמיד אותם לפקוח ויתן קרקעות לקבלן שיוזיל את מתח הרוחים שלו החברות הקבלניות התעשרו בצורה משמעותית ואין איש עוצר אותם

15
רו"ח
 • 22:16
 • 30.05.11

כיום אנשים מרמים את המדינה באמצעות הפטור ממיסוי על שכ"ד לדירה "אחת" -- קונים המון, רושמים כל אחת על שם ילד אחר, ויש עסק פטור ממס על חשבון זוגות צעירים שנאנקים כי לא יכולים להתמודד בקניה עם המשקיעים. הפיתרון היחיד הנו מיסוי החל מן הדירה השניה, ולהתייחס לרישומים כוזבים כאלה כעסקאות מלאכותיות. או לתת את הפטור רק למי שמוכיח שהשכ"ד משמש אותו לשכירת דירה חילופית. בתנאי מדינת ישראל, לא לגיטימי שדירות למגורים יהוו ערוץ השקעה אטרקטיבי. הן צריכות לשמש למגורים.

13
גיורא
 • 22:09
 • 30.05.11

בעלי דירות להשקעה לא ימכרו דירות עקב המס החדש, מלאי הדירות הנמוך ממילא יצטמצם, המחירים יעלו. קל ופשוט. ועוד משהו. מצחיק אותי כל אלה שמחכים על הגדר כדי לקנות דירה, משלמים שכ"ד מופרז ומפריחים "בועות"

12
מוטי
 • 22:08
 • 30.05.11

שישלם 20 אחוז לפחות מס על הכנסה משכירות

10
כלכלן
 • 22:08
 • 30.05.11

האוויר יוצא מהבלון ,מי שמיהר לקנות כנראה אכל אותה חזק

08
אחד שלא יודע כלום
 • 21:56
 • 30.05.11

אולי גם שטייניץ.

 •  
  iga
  • 01:43
  • 31.05.11

  אל תדאג כל אותם פריירים שנידפקים ימשיכו להצביע גם אז לליכוד,כי הם הרי לא חושבים,אלא רק יודעים שכל מפלגה אחרת שתעשה להם טוב,אז זה רע. אז איך אומרים "רק הליכוד יכול " אז בלי אשליות.. ליכודניק שרוףףףף

06
בעל דירה
 • 21:54
 • 30.05.11

אוכל לשדרג את הדירה. אבל לא נראה לי שזה יקרה בתקופה הקרובה. בגלל מחסור בדירות השוק רותח ויקח הרבה זמן עד שיצטנן. בקיצור אל תבנו על ירידות בזמן הקרוב.

05
רותי
 • 21:51
 • 30.05.11

לא מגיע לו לגור איפשהו? אין לו חיים? חזירות קפיטליסטית שאיבדה כל פרופורציה.

03
אולי אני דפוק
 • 21:40
 • 30.05.11

איך הטלת מס על מי שמוכר דירה שניה יעצור את עליית המחיר??? צריך לדרבן את בעליהם של הרבה נכסים דווקא למכור את מה שבידם כדי לייצר היצע, מיסוי נוסף על מכירה ימנע מהם לרצות למכור.... מה הולך פה?!?!

02
אייל
 • 21:40
 • 30.05.11

ביבי אתה עוד תצטער על הגזרות האלה ציבור הבוחרים הוא לא רק אלה שלא יכולים לרכוש דירה האופן שבו האוצר מתייחס לציבור המשקיעים כאילו היו עוכרי המדינה, לא ראוי ויעלה לליכוד בשלטון, באחריות

01
מסכן מי שקנה דירה ב2010-2011
 • 21:32
 • 30.05.11

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות