מינהל מקרקעי ישראל ישווק קרקעות ל-6,723 יחידות דיור חדשות - נדל"ן - TheMarker

מינהל מקרקעי ישראל ישווק קרקעות ל-6,723 יחידות דיור חדשות

אטיאס: "אני קורא לקבלנים לא להתפתות להציע הצעות גבוהות מדי"

משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל הודיעו היום כי עומדים לצאת בגל שיווקים נוסף של מכרזי קרקעות חדשים לדירות מגורים בהיקף חסר תקדים של 6,723 יחידות דיור ב-32 ישובים במדינה. זאת, במטרה להמשיך ולהגדיל משמעותית את היצע הדירות, לאחר שבשנת 2010 נרשם שיא בשיווק הקרקעות -  34 אלף יחידות דיור. ממשרד השיכון נמסר כי עם שיווק זה מגיע פרסום המכרזים ברבעון הראשון של השנה לקרוב ל-10 אלף יחידות דיור חדשות.

המינהל ישווק, במסגרת הגל הנוכחי, מתחמים גדולים רבים ברחבי הארץ, לרבות קרקעות אטרקטיביות באזורי הביקוש. בין המתחמים ניתן למנות 101 יחידות דיור בשני אתרים בתל אביב-יפו, 200 יחידות דיור במתחם המשטרה ברמת גן, ו-300 יחידות דיור בשוהם. בנוסף ישווק המינהל קרקעות ל-402 יחידות דיור ביקנעם, 1,148 יחידות דיור בטירת הכרמל, 222 יחידות דיור בצור הדסה, 350 יחידות דיור בקרית גת ו-197 יחידות דיור באילת.

צילום: תומר אפלבאום

במסגרת השיווק הנוכחי יפורסמו 592 יחידות דיור במסגרת מכרזי דיור למשתכן, בהם התחרות בין משתתפי המכרז היא על הצעת המחיר הסופי לדירה הנמוך ביותר. זאת, בערים טירת הכרמל (386 יחידות דיור במכרז מחיר למשתכן), יקנעם (55 יחידות דיור במכרז מחיר למשתכן), אור יהודה (48 יחידות דיור במכרז מחיר למשתכן) ואילת (103 יחידות דיור בשני מתחמים).

במשרד השיכון מציינים כי בחלק מהמתחמים כמו ברמת גן, טירת הכרמל ושוהם, השיווק מתאפשר בזכות פעילות ועדות חסמים והחלטות מועצת מקרקעי ישראל, שהוביל שר השיכון אריאל אטיאס, לשחרור קרקע חקלאית לצד קרקעות חקלאיות שייעודן שונה למגורים.

"הגדלת היצע הקרקעות הוא המפתח להוזלת מחירי הדירות" אמר אטיאס. "היזמים מפנימים כי המדיניות של היקפי המכרזים הגדולים נמשכת. תוצאות המכרזים מהתקופה האחרונה מלמדים על הצעות סבירות יותר, שלפעמים הן מתחת למחיר השומה, ואנו מברכים על כך. אני קורא ליזמים לא להתפתות להציע הצעות גבוהות מדי, כי השיווקים הגדולים יימשכו, מה שעלול לפגוע ביזמים שיציעו הצעות שכאלה".


להלן הרשימה המלאה של השיווקים:

בנצרת עילית תשווק כמות גדולה של 2,342 יחידות דיור במתחם הר יונה ג'. בגוש חלב ישווקו 24 יח"ד ב-6 מתחמים בבנייה סמי-רוויה

במגדל העמק ישווקו 88 יחידות דיור בבנייה רוויה בשכונת כפר החורש, בעפולה ישווקו 48 יח"ד במגרשים לצמודי קרקע בשכונת גאולים ובמטולה 9 יחידות דיור. בעיר נצרת ישווקו 12 יחידות דיור בבנייה רוויה, בישוב הבדואי טובא-זנגריה ישווקו קרקעות ל-36 יחידות דיור צמודות קרקע ובטורעאן 90 יחידות דיור בבנייה סמי-רוויה. גם בטירת הכרמל ישווק מתחם ענק של 1,148 יחידות דיור בשכונת גלי כרמל, מתוך כ-1,800 יחידות דיור ששחררה ועדת החסמים. בתוך שיווק זה, ישווקו 386 יחידות דיור במסלול מחיר למשתכן.

יקנעם עלית
יקנעם עלית
צילום: בן מלכי איציק

בעכו ישווקו קרקעות ל-97 יחידות דיור בשני מכרזים: 12 יחידות דיור צמודות קרקע בשכונת הנדיב ו-85 יחידות דיור לבנייה רוויה בשכונת הכרם בעיר. בדלית אל כרמל ישווקו 32 יחידות דיור בבנייה רוויה בשכונת יד לבנים. בכפר הבדואי חוואלד ישווקו 30 יח"ד ב-10 מגרשים בבנייה סמי-רוויה.

בישוב קציר ישווקו 71 מגרשים לצמודי קרקע וברכסים מגרשים ל-11 צמודי קרקע. בבסמת-טבעון ישווקו קרקעות למגזר הבדואי ל-21 יחידות דיור צמודות קרקע. ביקנעם יפורסמו מכרזים ל-297 יחידות דיור בשכונת שער הגיא, סנונית ראשונה מתב"ע מאושרת בהיקף של קרוב ל-1,400 יחידות דיור. במסגרת מכרז זה ישווקו 55 יחידות דיור במסלול מחיר למשתכן. ביקנעם ישווקו 105 יחידות דיור נוספות בגבעת קירה.

במחוז דרום ישווקו שני מכרזים בשדרות. מכרז של צמודי קרקע עם 106 מגרשים בשכונת בן גוריון ועוד 270 יחידות דיור לבנייה רוויה בשכונת יצחק רבין. גם בנתיבות מערב ישווקו מגרשים ל-30 יחידות צמודות קרקע. בבאר שבע ישווק מגרש מקב"ת לבניית 50 יחידות דיור.בדימונה ישווקו בשכונת ממשית 29 יחידות דיור ועוד 12 מגרשים בשכונת בנה ביתך. באילת ישווקו שני מכרזים - בשכונת שחמון 11 - 123 יחידות דיור לבנייה רוויה, מתוכן 30 יחידות דיור במכרז מחיר למשתכן, ועוד 73 יחידות דיור בשכונת שחמון 6 במכרז מחיר למשתכן, בו היזם הזוכה יהיה זה שיציע את המחיר הסופי הזול ביותר לדירה עבור הרוכשים. בסך הכל ישווקו במחוז דרום המעורר עניין רב וביקושים קרקעות ל-681 יחידות דיור.

במחוז ירושלים ישווקו 222 יחידות דיור בצור הדסה, ובשכונת קרית יובל בבירה ישווקו מתחם לבניית 17 יחידות דיור. בקרית גת ישווקו ברובע הפרחים קרקעות לבניית 200 יחידות דיור בבנייה רוויה. באשקלון ישווקו 70 מגרשים לבניית 70 צמודי קרקע במתחם הרצוג (שקד). עוד באותו אזור, בקרית מלאכי ישווקו בשכונת אורות מגרשים לבניית צמודי קרקע – 21 יחידות דיור במסגרת הגרלה לנכים ועוד 12 יחידות דיור לציבור הרחב.

במחוז תל אביב ישווקו 349 יחידות דיור. בתל אביב-יפו יפורסם מכרז ל-80 דירות במתחם הגדנ"ע ברחוב בנטוב מרדכי ועוד 21 יחידות דיור ברחוב ציהתל"י. ברמת גן תשווק קרקע לבניית 200 יחידות דיור במתחם המשטרה. בעיר אור יהודה יפורסם מכרז מחיר למשתכן, בו יזמים יציעו את המחיר הסופי הנמוך ביותר עבור 48 יחידות דיור ברחוב הבנים.

הגבעה הצרפתית, ירושלים
הגבעה הצרפתית, ירושלים
צילום: אמיל סלמן

במסגרת גל השיווקים הנוכחי ישווקו בעיר שוהם קרקעות לבניית 300 יח"ד במתחם ברקת, בו ישוחררו קרקעות חקלאיות ששונה ייעודן למגורים, בזכות פעילות שר הבינוי והשיכון ומועצת מקרקעי ישראל לתמרוץ שחרור קרקעות אלה לצורך בנייה למגורים. במתחם שער העיר בלוד ישווקו קרקעות ל-120 יחידות דיור ובפתח תקווה קרקעות ל-18 יחידות דיור צמודות קרקע בשכונת עמישב. בסך הכל ישווקו במחוז מרכז 438 יחידות דיור.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
22
דורית
 • 15:33
 • 11.04.11

יבוטל המס הזה שנקרא דמי התר למי שרוצה לבנות יחידת דיור במגרש ליד ההורים מה הקטנוניות הזו להתעקש על מס שהוא 31 אחוז מערך הקרקע זה הכסף שימלא את קופת האוצר אתם רוצים לעזור לזוגות צעירים אז הנה עוד אפשרות

19
שלומי
 • 06:47
 • 08.04.11

השר אטיאס, לגבי תוכנית ג/17857 באגרוף צפון - מה קורה עם הפרוייקט של ה שכונה הדתית בעכו. למה להתעלם מזה? נפתחה ישיבה גדולה באזור האגרוף שהביאה גל גדול של ציבור דתי לעכו. המצב של הדירות בעכו הוא קשה מאד אך מצד שני לא נעשה דבר בעניין. יבש מאד בעכו מבחינת נדל"ן. זה רק מבריח את זוגות צעירים לערים אחרות ויש תחושה של התעלמות מוחלטת בעכו, ובמיוחד במה שקשור לציבור דתי שרוצה להשתלב בעכו.

18
ירון - הוד השרון
 • 19:02
 • 07.04.11

שר השיכון אנא חתום ואשר למתן תוקף תב"ע הר/1302 בהוד השרון , 10 שנים דיירים מחכים שר השיכון אנא חתום ואשר למתן תוקף תב"ע הר/1302 בהוד השרון , 10 שנים דיירים מחכים שר השיכון אנא חתום ואשר למתן תוקף תב"ע הר/1302 בהוד השרון , 10 שנים דיירים מחכים

17
ערן
 • 15:58
 • 07.04.11

זוכה מי שמציע מחיר סופי הכי נמוך למשתכן! מקורי ועונה על המטרה שלשמה נתכנסנו, בתנאי כמובן שאפשר לקבוע מראש מחיר, ולפקח על האיכות.

16
זוג צעיר אנונימי
 • 08:08
 • 07.04.11

בבחירות הבאות ניתן את הקולות שלנו לש"ס ולא לליכוד המשוחד והמשומד, נבחרים למען בוחרים זה מה שאתם צריכים להפנים!

14
ד"ר נדלן
 • 10:49
 • 06.04.11

חיפה המשך עליית מחירים.עיר איכותית, אמנם מזוהמת, אבל יפיפיה.

10
דרומי
 • 17:53
 • 05.04.11

50 יחידות בבאר שבע, נשמע כמו בדיחה גרועה....מאות זוגות צעירים שלא יכולים לקנות דירה מחכים לאיזושהי ישועה....זה אפילו לא יריקה ...אז על מה כל השבחים פה לא הבנתי

07
פ
 • 16:50
 • 05.04.11

במרכז יש אלפי בנינים שנבנו בשנות 60-70 בהם יש קומת עמודים מפולשת שאינה מנוצלת לכלום גם אין שם חניות,גם צימחיה לא גודלת וחוץ מחדר אשפה ומקום לבלוני גז השטח לא מנוצל.למה לא לאפשרפשוט להוסיף יחדה או 2 איפה שניתן לפעמים צריך להקל בגובה תיקרה,אבל זה רק בירוקטיה .אם יאפשרו להוסיף יחידה הדיירים הוותיקים אולי לא יזכו לחיזוק במסגרת תמ''א 38 אך יזכו בפיצוי כספי ואולי העיריה תתנה בשיפוץ חיצוני.כך הקבלן ירוויח כי אין הוא צריך לבנות יסודות (הוא בונה בין העמודים הקיימים,)הוא לא צריך לבנות תיקרה כי יש כבר.כך נותר לו לבנות מעטפת וגימור.הבניה מתפזרת ע''פ כל העיר פה ושם ולכן לא צריך לבנות תשתיות כפי שצריך כשבונים מגדלים כמקובל היום.כך מרוויחים כולם הדירות יהיו זולות כי עלות בניתם נמוכה,העיריה תרוויח היטל השבחה.הדיירים הותיקים ירוויחו שיפוץ.ובא לציון גואל

06
אחד שיודע
 • 16:40
 • 05.04.11

05
מתן
 • 16:31
 • 05.04.11

שוב החרדי השחור הזה מלמד אותנו, שבכדי לפעול, לא חייבים לטוס כל הזמן.... ואם כבר נוסעים, לפחות שיעשו חצי ממנו.

03
ד"ר שראל EMI מינופים בע"מ
 • 15:50
 • 05.04.11

01
לטובת כל תושבי הגליל
 • 15:48
 • 05.04.11

העיר נצרת משתוקקת לצמיחה והתפתחות ודרושות בה הרבה יותר דירות חדשות! זה שלא בונים בנצרת זה פוגע בכולם. המחירים בעיר עולים בטירוף, אי אפשר למצוא איפה לגור, העיר הופכת לעיר לעשירים בלבד, וחוצמיזה, יותר ויותר תושבים עוזבים לעיר השכנה - נצרת עילית. לכן, בנייה מאסיבית בנצרת היא אינטרס של כולם: קודם כל, אינטרס של העיר נצרת ותושביה, ואינטרס של כל מי שרוצה חברה שפויה במדינה הזאת שאנשים יכולים למצוא בית במחיר סביר ולא במחיר לעשירים בלבד. שנית, זה אינטרס של מי שחשוב לו לשמור על האיזון העדין שמתקיים בגליל. כדי שיוכלו להמשיך ולהתקיים ישובים יהודיים בסביבת נצרת, צריך לפתור את הסיבות המרכזיות לזה שערביי נצרת עוזבים ועוברים לגור בנצרת-עילית, מגדל העמק וכו' - וזה אומר לבנות ולפתח דירות ובתים חדשים בנצרת, לבנות ערים ויישובים חדשים שיהיו מיועדים מלכתחילה לציבור ערבי או לציבור מעורב והכי חשוב - לשפר ולטפל בתשתיות הדפוקות ביישובים הקיימים! עזבו אותי מפילסופים על זה שמי שלא משלם מיסים וארנונה ובלה-בלה-בלה... כל מי שעתיד המדינה חשוב לו, וכל מי שרואה את עצמו ציוני - חייב להבין שמהלך של טיפול ופיתוח היישובים הערביים הוא דבר קריטי לבטחון במדינה ולחוסן החברתי של ישראל. הכותבת היא תושבת נצרת עילית.

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות