הנחה של עד 50 אלף שקל לאנשי מילואים ברכישת קרקע של המינהל - נדל"ן - TheMarker

הנחה של עד 50 אלף שקל לאנשי מילואים ברכישת קרקע של המינהל

בנוסף, אישרה מועצת מקרקעי ישראל את חידוש מתן הנחות לרוכשי קרקעות לבנייה בצפון הידוע כתקנת בייגה

מועצת מקרקעי ישראל אישרה אתמול מתן הנחות לחיילי מילואים בשיעור של 15% במכרזים שמפרסם המינהל, לרכישת קרקע המיועדת ליחידת דיור אחת. בכל מקרה, גובה ההנחה לא יעלה על 50 אלף שקל.

יש לציין כי עד כה ניתנו ההנחות רק לחיילי מילואים אשר זכו בקרקע במסגרת הגרלה או בהקצאה בפטור ממכרז, אך לא במכרזים הפתוחים לציבור הרחב. כעת יוכלו חיילי המילואים ליהנות מההנחה גם במכרזים המיועדים לכלל הציבור ולקחת בחשבון בהצעתם את ההנחה הצפויה. "ההחלטה על מתן הטבות נוספות לחיילי מילואים, עם תמריץ גדול יותר בפריפריה, מהווה הוקרת תודה של המדינה לחיילי המילואים על תרומתם", אמר שר השיכון אריאל אטיאס עם אישור ההחלטה.

בנוסף לכך, אישרה מועצת מקרקעי ישראל את חידוש מתן הנחות לרוכשי קרקעות לבנייה בצפון ובגליל הידוע כתקנת בייגה, שהוקפאה בשנת 2008. על פי ההחלטה שאושרה, רוכשי קרקעות בצפון והגליל יהנו מהנחה בגובה 51% כאשר גם במקרה זה, תוגבל ההנחה לסכום של עד 50 אלף שקל. להערכת המינהל מאז 2008 ועד היום עוכבו כ-2,500 עיסקות לרכישת קרקעות בגליל ובצפון בעקבות רוכשים שהמתינו לדעת האם מתן ההנחה יחודש.

במינהל הדגישו כי ההנחות יהיו בתוקף עד 31 במאי 2012. "מדובר בהחלטה חשובה שתכפיל את מספר העסקאות ורכישות הקרקעות במועצות האזוריות בגליל", העריך המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום. "ההחלטה תחזק את ישובי הגליל והצפון ותעודד את הגעתם של מתיישבים חדשים לאיזור. המחירים כיום גבוהים ומונעים ממתיישבים פוטנציאליים להתיישב בגליל. חידוש ההנחות בהקצאת הקרקעות תאפשר לצעירים לרכוש קרקע במחירים שפויים יותר".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הירשמו עכשיו לניוזלטר נדל"ן
רוצים לקבל את כל חדשות הנדל"ן לתיבת המייל? הירשמו לניוזלטר
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות
נא להזין כתובת מייל חוקית
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות