ענבל אור: "החיים שלי השתנו ברמה החומרית. כל מה שאני רוצה - אני יכולה להשיג" - נדל"ן - TheMarker

ענבל אור: "החיים שלי השתנו ברמה החומרית. כל מה שאני רוצה - אני יכולה להשיג"

כשהיא חמושה במראה מוקפד, בכושר שכנוע מרשים וברעב להצליח, הסתערה ענבל אור, צעירה מבאר שבע, על תחום קבוצות הרכישה וטיפסה הכי גבוה שאפשר ■ בחסות שוק דירות רותח היא הצליחה לשווק במהירות שיא מאות דירות ולהרוויח מיליונים ■ השנים הבאות יגלו אם מדובר באשת עסקים מוכשרת במיוחד או במישהי שלקחה יותר מדי סיכונים

פתאום, באמצע הראיון עם ענבל אור, מתחוללת דרמה קטנה. אנחנו יושבים עם אור בביתן 12 בגני התערוכה בתל אביב. זה היום האחרון למכירת הדירות ב"מגדלי ארלוזורוב", פרויקט הענק שהיא מארגנת. הדירות אוזלות ולחץ הרוכשים שהגיעו אחרונים מורגש. מנהל המכירות ניגש אל אור ולוחש דבר מה על אוזנה. מתברר ששני זוגות מתקוטטים על אותה דירה בקומה 15 באחד המגדלים. היא חייבת לקבל החלטה במהירות. מסביבה נוצרת המולה אבל אור פוסקת כעבור דקותיים: "הזוג שהגיע ראשון עם אישור מהבנק הוא שיזכה בדירה המבוקשת". "אני כבר רגילה, בכל יום יש לנו מקרים כאלה", מפרשת אור את ריב הרוכשים. "אתמול היה לי מקרה שבו זוג אחד כל כך רצה דירה מסוימת, עד שהיה מוכן אפילו להוסיף כסף. אנחנו כמובן לא לוקחים תוספת מחיר במצב כזה. זוג אחר שרצה את הדירה ביקש עוד יום כדי לבדוק עם הבנק, בסופו של דבר הם הפסידו את הדירה והתעצבנו. הגבר צעק שאנחנו לא בסדר ושהוא ידאג שהעניין יפורסם בתקשורת. אין לי בעיה עם זה, כי אני יודעת שאנחנו פועלים כמו שצריך", היא אומרת.

כבר ביום המכירה הראשון נרכשו מאות דירות, לאחר שבהרשמה המוקדמת באינטרנט התנפלו עליהן כ-8,000 איש - קצב מכירות חסר תקדים אפילו בהתחשב בתקופה הטובה שעוברת על שוק הנדל"ן המקומי.

איך את מסבירה את ההתנפלות הזאת?

"אנחנו מציעים דירות טובות במרכז תל אביב במחיר שזוגות צעירים יכולים לעמוד בו".

אור היא הבחורה הלוהטת ביותר כיום בתחום הנדל"ני הכי חם בישראל - קבוצות רכישה. בלי ניסיון רב או מומחיות מיוחדת - אבל עם מראה מצודד, המון רעב להצליח, חוש ריח עסקי, אופי יזמי ויכולת ניהול וארגון, היא הצליחה תוך זמן קצר להגיע למעמד רם בשוק הנדל"ן המקומי.

אור זיהתה כבר לפני חמש שנים את המגמה של קבוצות הרכישה שנהפכו עם הזמן ללהיט נדל"ני היסטרי - והלכה על זה בכל הכוח. בשנה האחרונה היא הגיעה לשיא הקריירה שלה, עם פרויקטים משמעותיים שמשקפים מכירות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. עם ההצלחה השיווקית הגיעה גם הבולטות בציבור. כמעט לא עובר יום שבו היא לא מוזכרת בכלי תקשורת כלשהו, לא תמיד בהקשרים מחמיאים.

אי אפשר לטעות: אור היא לא רק הבעלים והמנהלת של החברה שהקימה אלא גם הפנים שלה. ההופעות בעיתונות ובטלוויזיה מסייעות לה למשוך עוד ועוד קונים ולקבע את מעמדה כמומחית - והיא יודעת את זה. "המוניטין שלנו הם אני. המיתוג נשען במידה רבה על ענבל. אני דמות דומיננטית, ולכן רואים אותי הרבה, אני מובילה את התחום", היא אומרת. דן טבקמן, מנהל השיווק החדש שלה שצמוד אליה כל הזמן, מוסיף: "היא פשוט עוברת מסך מצוין". נראה כי האנשים שאור בחרה להקיף את עצמה בהם לא מפסיקים להחמיא לה. גם אור, מצדה, מחמיאה - וקוראת לעובדים עמה "צוות מנצח".

בגיל 33 בלבד מחזיקה אור בבעלות מלאה על העסק שלה, ששוויו מוערך על ידה במאות מיליוני שקלים.אי אפשר לפספס את הטוב שהיא מרעיפה על עצמה. היא נוהגת במרצדס E350 ששווה כ-450 אלף שקל, מתגוררת עם משפחתה בדירה שכורה באזורי חן בצפון תל אביב בשווי 15 מיליון שקל, יחד עם אופר, ואף מעסיקה פיליפינית וסטייליסטית ("אני יכולה להרשות לעצמי").

בחלק מהפרויקטים שלה היא גם רוכשת דירות בעצמה כך שיש כיום בבעלותה דירות - בעיקר בקומות הפנטהאוס. בכמה דירות מדובר? את הנתון הזה היא לא מעוניינת לחשוף, אבל בראיון שנתנה לפני כשנה וחצי היא סיפרה שרכשה לפחות שש דירות כאלה, ביניהן פנטהאוס בן 300 מ"ר עם בריכת שחייה בפרויקט מציצים בצפון תל אביב, שעלותו 18 מיליון שקל.

המספרים מרשימים: מאז הקימה ב-2005 את "אור סיטי נדל"ן", הספיקה אור לארגן כ-20 קבוצות רכישה שבהן שווקו 1,200 יחידות דיור. מתוך הפרויקטים, שניים אוכלסו (בריינס 34 בגבעתיים ובארניה 8 ברמת גן), שניים עומדים לקראת אכלוס (שינקין 80 בתל אביב והסנה 14 ברמת גן), ארבעה פרויקטים נמצאים בשלבי ביצוע והשאר בשלבים מוקדמים יותר. בנוסף, יש שני פרויקטים שבהם אור סיטי רכשה את הקרקע, והיא בעלת כל הדירות. משרדי החברה שוכנים במגדלי עזריאלי, שם מועסקים 30 עובדים, מתוכם 15 אנשי מכירות. החברה גובה 7%-10% מסך המכירות כבר בתחילה, כך שהרווח הגדול שלה מובטח מראש.

ברקע הנתונים מרחפות שאלות: האם מדובר באסטרטגיה מנצחת או שמא המזל ועליית מחירי הדירות בישראל משחקים תפקיד גדול במיוחד? באיזו מידה ההבטחות לרוכשים יקוימו במלואן? האם אור לא לוקחת על עצמה פרויקטים יומרניים בהיקף גדול מדי, שגם איש נדל"ן מיומן יתקשה להשתלט עליהם? מי שמתבונן מהצד על העסק הגדול שעליו חולשת אור, לא יכול שלא לשאול את עצמו, איפה הקאץ' כאן. ברור שפרויקט "מגדלי ארלוזורוב" מהווה את קפיצת המדרגה של אור מבחינת היקף ומורכבות - וזה גם יהיה המבחן הגדול שלה בשנים הקרובות.

הקולגות לא ממהרים להחמיא: "היא הבחורה הכי פוטוגנית בעולם. נראית טוב ויודעת לשווק את עצמה, אבל מתחת לפני השטח קבוצות הרכישה מוכרות חלומות. צריך לזכור שהיא פועלת כמתווכת בלבד ולא כיזמית מנהלת, ולכן הקונים לא יוכלו לבוא אליה בטענות", אומר גורם בתחום.

אבל את אור הביקורת הזאת לא מטרידה, ולכל טיעון יש לה תשובה. היא מודעת ליכולות שלה וחושבת שהכל בשליטה. אור שמחה להראות לנו את הפרויקטים שהובילה ברמת גן וגבעתיים ובהם דירות מאוכלסות ולפני אכלוס. היא מטופפת על הפיגומים בנעלי העקב הגבוהות שלה כאילו נחתה בזה הרגע מכיכר המדינה אך מכירה את הסיפור של כל בניין ומעורה בהתפתחות של הפרויקטים.

היא מדברת ברוגע, גם ביום המכירות האחרון של פרויקט הדגל שלה, כשמסביבה עשרות עובדים עסוקים ואופרציית מכירות ענקית שנבנתה כדי לעמוד בכמויות הרוכשים הגדולות. "אני שומרת על קור רוח גם כשבפנים מתחוללת סערה", היא אומרת. "אני משווה את עצמי לכנרת - נראית רגועה מבחוץ, אבל מתחת לפני המים היא סוערת". על הדרך היא מנסה למכור רק עוד דירה אחת - "אתם כבר בעלים של דירה?" היא שואלת.

ובכל זאת, אפשר להבחין בסימני המתח שניכרים בה לאחר שבוע לא פשוט של מכירות. תוך כדי הראיון, הסלולרי שלה לא מפסיק לצלצל ולקבל הודעות SMS. "לא ידעתי ששילמתי על חולצה ושכחתי לקחת אותה מהחנות", היא אומרת לעצמה אחרי עוד SMS. אחרי שעה וחצי של דיבורים שנקטעו על ידי עוזר שבא לשאול משהו, היא לוחשת, "אני חייבת סיגריה", ויוצאת לשמש התל אביבית להירגע.

אטיאס ביקש פגישה אישית

הרעיון העומד מאחורי קבוצות הרכישה הוא פשוט: חבורה של אנשים פרטיים מתארגנת יחד לרכישת קרקע ולהקמת פרויקט מגורים במטרה לחסוך את הרווח היזמי ולקבל הטבות מיסוי מופלגות. כל משתתף בקבוצת רכישה אמור לקבל דירה בסוף התהליך, במחיר הנמוך בכ-20% ממחירי השוק. התפקיד של אור הוא לתווך בין כל המעורבים בדבר ולארגן את המבנה: היא מאתרת קרקע, סוגרת עם הבעלים על הסכם רכישה אופציונלי ואז יוצאת למשימה העיקרית שלה - גיבוש קבוצת רוכשים. ההרשמה לפרויקט מתבצעת במרתון מכירות באולם שנשכר במיוחד, עם עשרות אנשי מכירות שיושבים מול צגי מחשב ושרטוטים ומקבלים מתעניינים בסרט נע.

קבוצות הרכישה החלו לפרוח בשנים האחרונות על רקע העלייה המטאורית במחירי הנדל"ן והחיפוש אחר אלטרנטיבה זולה יותר. מומחים מזהירים כיום כי החסמים הנמוכים מביאים לכך שכל חאפר יכול לארגן קבוצה וכי לחלק מהרוכשים נשקפת סכנה של ממש.

"מדובר בעבודה שיווקית, לא יותר מזה", טוען בכיר בענף הנדל"ן. "מארגן קבוצות הרכישה מציע למוכר הקרקע מחיר גבוה ומקבל אופציית רכישה. הוא מכין תוכנית ראשונית ומתחיל בדבר האמיתי. שיווק. ממוקד, חזק ואגרסיבי. בדרך כלל למארגני הקבוצות כבר יש די הרבה שמות של אנשים מפרויקטים קודמים, ובשילוב עם פרסום נרחב הם מביאים מאסות של קונים. הם נותנים פיקדון וכך נסגרת הקבוצה. זה השלב שבו מתחיל הבלגן. אישורי בנייה, תוכניות, התנהלות מול העירייה".

"אני לא חאפרית ואף פעם לא הייתי חאפרית", מצהירה אור. "החל בקבוצה הראשונה שאירגנתי ההתנהלות היתה מקצועית מאוד, כי הגעתי לכאן מעולם הקבלנות. הייתי מתווכת ומשווקת פרויקטים במשך כמה שנים, למדתי את התחום מיזמים ומקבלנים. אני בעד יצירת רגולציה ופיקוח בשוק הזה. קבוצת רכישה זו אלטרנטיבה מצוינת לצרכן. אם יודעים לעשות את זה נכון, אפשר לנווט את הקבוצה לכיוון מוצלח. בסופו של דבר הכי טוב זה לקנות באמצעות קבוצות רכישה, זה מתאים לכולם".

המיזוג נעים בביתן 12, העיצוב יוקרתי והאווירה מזמינה. איש שיווק חייכן מסביר באדיבות על המגדלים החדשים. כל מתעניין נשלח עם שובר לקבל קפוצ'ינו. מרחק כמה פסיעות משם נמצא הדוכן שהקים בנק מזרחי-טפחות כדי לסייע לרוכשים בנטילת משכנתא.

פרויקט ארלוזורוב מיצב את אור בקדמת הבמה של מארגני קבוצות הרכישה. זהו הפרויקט היומרני ביותר שהיא אירגנה עד כה. הוא יכלול שני מגדלים בני 40 ו-46 קומות שבהם יותר מ-400 דירות בסך הכל, מרביתן בנות שניים-שלושה חדרים, לרוכשים עד גיל 35. מחירי הדירות נעים בין 950 אלף שקל ל-1.3 מיליון שקל.

בשנה האחרונה נהפכת לדמות נדל"נית מרכזית.

"נכון, אני גם משמשת כיועצת על תקן מומחית נדל"ן בתוכנית חדשה בערוץ 2. יש הרבה דברים שגרמו לי להיות ממותגת כמומחית נדל"ן".

מה למשל?

"כישרון, אמביציה, זה מולד. אני אמינה, ולא רק משדרת את זה. אני יודעת לראות למרחקים, ולזהות פוטנציאל של מגרשים. אני יודעת להגיד לאנשים אם כדאי לקנות ואיפה. כל מה שנגעתי בו עד היום - הצליח. בניתי עסק בעשר אצבעות בעבודה קשה ואמשיך לעשות את זה. אנשים לא האמינו, לדוגמה, בפרויקט מגדל הטייסים, פרויקט של כ-100 דירות ברמת גן. אמרו לי שאני מטורפת, אבל המחירים שם רק עלו ומי שקנה הרוויח. המפקח על הבנקים רוני חזקיהו קבע אתי פגישה לשבוע הבא. בעוד שעתיים יש לי פגישה אישית עם שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס".

את ביקשת להיפגש עם אטיאס ועם חזקיהו?

"לא. התקשרו מהמשרד של אטיאס וביקשו פגישה אישית, כי הוא רוצה ללמוד את תחום קבוצות הרכישה. לחזקיהו כתבתי מכתב לאחר שהוא החליט להקשות על הבנקים לממן משכנתאות לקבוצות רכישה, אז העוזר שלו התקשר וקבע אתי. גם הוזמנתי לוועדת הכלכלה של הכנסת לדיון על קבוצות הרכישה".

עד כמה ההנחיה של חזקיהו פגעה בכם?

"זה לא פגע בנו, אבל חזקיהו שמע רק צד אחד, הוא לא שמע את כל הצדדים ולא ראה את התמונה כולה. בפגישה אסביר לו כיצד משיגים רגולציה וכיצד מגנים על הצרכן הסופי".

אור מבוקשת לא רק בקרב רגולטורים. היא מספרת כי מתוכננת לה הרצאה בפני 500 משקיעים בשוק ההון וביום שקדם לראיון היא הוזמנה להרצות בפני 550 קצינות בצה"ל. "זה היה מרגש. נתתי להן טיפים, אמרתי שאם יש הזדמנות צריך ללמוד לקחת אותה, ולהשתמש באינטואיציה. אנחנו נשים, אנחנו צריכות להסתכל על המטרה שעומדת מול העיניים. בלי חלומות דברים לא קורים, ואם יש קירות צריך לשבור אותם. זאת עבודה קשה וחייבים לשמור על איזון".

איך את שומרת על איזון?

"אני רעיה, אמא, אשת קריירה בעסק משגשג, וההצלחה מתבטאת בעיניי באיזון. אני בדרך כלל לא חוזרת מוקדם הביתה אבל אני באה באמצע היום לשעה לשחק עם שתי הבנות, אני לוקחת אותן לגנים בבוקר, הולכת לחדר כושר, ומקפידה להיות כמה דקות עם בעלי לפני השינה. הוא עבד בחברת מוטורולה ועכשיו הוא מנהל פיתוח עסקי אצלי".

איך אתם מסתדרים עם זה? את בוסית קשוחה? צועקת עליו?

"לא צועקת, אבל מבקרת אותו לפעמים. הוא חי עם זה. אנחנו חוגגים שבע שנות נישואים".

הוא מייעץ לך?

"יש לי הרבה יועצים. היועצים הכי טובים שלי הם אני, הבטן שלי והכרית שלי. אני מזהה פוטנציאל, אבל לא אקבל החלטה בלי לישון עליה בלילה. זה הזמן שבו אני מקבלת מסרים וחושבת על הדברים, מתעמקת. יש לי מחברת ליד המיטה, שבה אני רושמת דברים שאני נזכרת בהם. אני כמעט לא ישנה".

ממה את מוטרדת בלילות?

"אני לא מוטרדת, זה הזמן שבו אני פנויה לחשוב".

את מנהלת הכל לבד?

"כן, אבל יש לי עוזרים. בקרוב יהיה גם מנכ"ל לחברה".

למה החלטת למנות מנכ"ל?

"אני רוצה לגדול, לעשות עוד עסקים, אני גם בודקת עסקים בחו"ל".

מה לגבי הנפקה בבורסה?

"הנפקה תהיה אחת המשימות של המנכ"ל החדש, על אף שאנחנו לא צריכים עכשיו כסף בחברה".

חברה ציבורית חייבת לחשוף דברים: הכנסות, רווחיות, שכר שמשלמים לקרובי משפחה.

"אין לי בעיה עם זה. אני לא מסתירה שום דבר. אני מאמינה בשקיפות מלאה. גם בעסק".

קיבלת הצעות למכירת נתח מהחברה?

"כן, היתה לי הצעה רצינית לא מזמן בהרבה מאוד כסף - פי שלושה מכפי שהחברה שווה. מדובר בדמות דומיננטית, ישראלי שמתגורר בחו"ל ועוקב אחרינו כמה שנים".

כמה החברה שווה?

"עשינו הערכת שווי לא מזמן ואני שווה מאות מיליוני שקלים. בנוסף לפעילות יש לי בחברה כמה נכסים שקניתי. למשל, קניתי נכס באחד העם 108 בתל אביב (בניין הנהלת בנק אדנים למשכנתאות) ב-4 מיליון דולר. זה בניין משרדים שמושכר כולו, ועכשיו אנחנו מעבירים אותו תהליך שינוי ייעוד למגורים".

אז למה לא למכור חלק מהחברה?

"אני לא מוכרת כלום. זה הבייבי שלי. קשה לי לשחרר סמכויות. קשה לי אפילו להכניס מנכ"ל, וגם הנפקה יהיה לי קשה לקבל".

אז אמרת לא להצעת ההשקעה?

"אמרתי ?לא עכשיו'".

"המחירים בתל אביב לא יירדו"

הטענה המרכזית נגד קבוצות הרכישה היא שאולי בסוף הדרך יישארו הרוכשים בלי דירה והמארגנים לא יהיו שם כדי לפתור בעיות. עוד טענה היא שהמחירים לא ריאליים. לדוגמה, האם המחירים שאתם מבטיחים במגדלי ארלוזורוב הם אמיתיים או שהם נועדו רק למשוך קונים, ובסופו של דבר, הרוכשים הצעירים - שיראו את הדירות בעוד מינימום חמש שנים - ייאלצו לשלם הרבה יותר?

"ברור שכשאתה רוכש דירה חשוב לערוך בדיקות מקדימות. יש תוכנית בניין עיר (תב"ע) שמגדירה בדיוק מה אפשר לבנות. חשוב לוודא שהמארגנים לא הולכים במסלול של שינוי תב"ע, אלא הולכים במסלול הירוק, כמו שאנחנו עושים. במגדלי ארלוזורוב, למשל, אנחנו נעזרים בספקי שירותים מהשורה הראשונה. יש את משרד האדריכלים מהגדולים ומהמכובדים למגדלים בישראל, יסקי-מור-סיון, שכבר מתחיל לעבוד על הפרויקט. יסקי גם מטפל בהיתר הבנייה. הקבלן שירים את הפרוייקט הוא א. דורי, החברה מספר אחת בישראל לבניית מגדלים. הם כבר העבירו הצעה עם מחיר סגור.

"הקבלן שמקים את הפרויקט מחויב ללוח זמנים, ואם הוא חורג ממנו, הוא משלם שכר דירה לרוכשים. וכמובן - אני לא נעלמת. כמי שרוכשת בעצמי דירות בפרויקטים אני מובילה את התהליך ויש גם את האחים חג'ג', השותפים אתנו בפרויקט. מעבר לזה יש ערבות של הקבלן שנותן בטוחות חזקות. וגם במקרה שהקבלן פושט רגל, חס וחלילה, הרוכש לא ייפגע כי נחליף אותו באחר. בנוסף, אצלנו הקבלן חתום על אחריות בדק, כלומר על תיקון ליקויים ועל אחריות לדירה שבנה, בדיוק כמו קבלן שמוכר דירות. לא בכל קבוצות הרכישה נותנים את זה.

"גם ברכישה מקבלן לא הכל ורוד. בקבוצת רכישה אתה קונה בעלות על קרקע גם כשהדירה עוד לא נמסרה לך. הכרתי אנשים שקנו מקבלנים ועל אף שהיו להם ביד ערבויות, הם לא קיבלו את הדירות במשך זמן רב. הבנק המלווה דרש מהם תוספת למחיר כדי לסיים את הפרויקט לאחר שהקבלן פשט רגל. אנשים חיכו שלוש שנים לדירות שלהם. לעומת זאת, בחמש השנים האחרונות לא היתה אף קבוצה שנפלה. לעתים יש עיכובים, ולעתים העלויות קצת גבוהות מהמתוכנן, ועדיין - המחיר נמוך בכ-20% ממחיר השוק. צריך לבחור ועד נכון וסקיפר נכון".

מה זאת אומרת לבחור ועד?

"הוועד שבוחרים הרוכשים אחראי על הפרויקט ונכנס לנעלי היזם. כשאני רוכשת נכס באופן אישי בפרויקט, אני גם מועמדת לנציגות הוועד. מטבע הדברים, אני מועמדת לבחירה. יש גם הסכמים שלפיהם הדיירים יכולים לקבל מאתנו ייעוץ לאורך כל חיי הפרוייקט".

את בטוחה ב-100% שכל זוג שנרשם בקבוצה שאת מארגנת למגדלי ארלוזורוב יקבל דירה?

"לא ב-100%, אני בטוחה בהרבה יותר מזה".

מתוך כל הפרויקטים שלכם, כמה רוכשים כבר קיבלו דירות?

"20-30 איש קיבלו דירות ועוד רבים צפויים לקבל דירות תוך זמן קצר. יש גם כאלה שמכרו באמצע התהליך ברווח נאה. לדוגמה, בפרויקט מגדל הטייסים שנמצא בתהליך מתקדם, המחיר היה בסביבות 1.7 מיליון שקל וכיום כבר מוכרים שם דירות ב-2.7-2.8 מיליון שקל. יש לי גם קבוצות, למשל 11 רוכשי דירות בבניין ברחוב רכסים ברמת גן, שקיבלו דירה נוספת לפרויקט. הם ירוויחו מזה מכיוון שהם מתחלקים בעלויות הבנייה הנוספות ואז מוכרים את הדירה יחד ומתחלקים בתמורה. יש פרויקטים שבהם גם נוסף חדר לכל דירה, כמו בפרויקט ארניה שבו הרוכשים שילמו על דירות של שלושה חדרים ויקבלו דירות בנות ארבעה חדרים, אחרי שישלמו כמובן את עלויות הבנייה".

ומה קורה בפרויקט מציצים בתל אביב? הקבוצה שם התגבשה כבר ביולי 2008 ועדיין לא התחילו לבנות.

"אישרנו שם את התב"ע במסגרת פורום תכנון ואנחנו נמצאים בתהליך של הגשת בקשה להיתר בנייה".

יש קבוצות רכישה מסוכנות?

"בהחלט. אבל לא אנחנו. צריך תכונות כמו שלי בשביל לעמוד בראש קבוצת רוכשים. דיברנו על יכולת השיווק והמכירה שלי. אני מובילה, אני מנהיגה, אני סוחפת. מנהל הכספים שלי רותם זילברמן יעיד שאני הבנאדם הכי שמרן שיש".

אם שוק הנדל"ן ייפול ב-20%, נניח , הכל ייעצר והרוכשים שלך יפסידו.

"זה לא יקרה כי אין היצע של קרקע ואין עתודות. באזורי הביקוש המחירים לא יירדו. הם ימשיכו לעלות. מעטים הם האנשים שיוכלו להתקרב בעוד שלוש שנים לתל אביב. ובכל מקרה המחירים בקבוצות הרכישה נמוכים בכ-20% ממחירי השוק ולכן גם אם תהיה ירידת מחירים הרוכשים שלנו לא יפסידו. אני בונה ברוטשילד, בחוף מציצים, בשינקין. אפשר לפתח שם היצע של דירות? שר השיכון יכול להפשיר מחר קרקעות במקומות האלה? כמובן שלא".

איך לבחור בן זוג

סיפור ההיכרות של אור עם בעלה, אודי גרינפלד, ממחיש את האסרטיביות שלה. "הכרנו במסיבה. זה היה בתקופה שבה עשיתי את הסוויץ' מילדה שמחפשת גברים לא רציניים לבחורה עם רשימה מסודרת שמחפשת גבר מושלם: גבר עם גנים טובים, עבודה טובה והשכלה. חיפשתי מישהו פיקח, עם מוסר עבודה ושנראה טוב, גבוה ובלונדיני. אודי נכנס למסיבה ופשוט קלטתי אותו. זה היה מדהים. אמרתי לחברה שלי: ?את רואה, זה יהיה בעלי'.

"בחנתי אותו כל הערב, איך הוא מסתכל על בחורות, אם הוא פרח באישיות שלו, איך הוא מתנהג ועם מי הוא מדבר. הוא היה אצילי, ואמרתי לעצמי, ?זה הגבר שלי'. זו היתה הפעם הראשונה שבה התחלתי עם גבר, שלחתי את החברה לבקש את מספר הטלפון. הוא לא ראה אותי לפני הפגישה שלנו ולכן דאג שהאורות ידלקו באוטו כשאני נכנסת, וגם קבע עם חבר שיתקשר לחלץ אותו במקרה חרום. אבל איך שנכנסתי, הוא חייך והיה מאושר".

כעבור חודש וחצי הם כבר עברו לגור ביחד וכעבור שנה וחצי התחתנו. לאור ולגרינפלד שתי בנות: נעה, בת חמש וחצי ("ילדה מדהימה, העתק שלי אבל משודרגת, פייטרית. אם היינו יכולים היינו מנפיקים אותה בבורסה. אבל היא דואגת לשחק לי על המצפון ולהגיד אחת לשבוע שאני לא רואה אותה מספיק"), והילי, בת 3.

לפני חמש שנים חלמת שתגיעי למה שהגעת?

"ידעתי שאהיה אשת עסקים גדולה ומוצלחת".

איך את מסתדרת בבית? יש לך עזרה?

"יש לי עזרה בבית, ויש את בעלי שמגיע בשעות יותר מוקדמות ומחליף אותי קצת".

המיליון הראשון הוא הכי קשה

אור, במקור קריאף-אור, נולדה וגדלה בבאר שבע, כאחות השנייה במשפחה בת ארבעה ילדים. כבר בגיל צעיר הבינה שיש לה כישרון למכירות, וכפי שהיא מגדירה זאת, "החיים רצים לי כמו סרט". רבים מבני משפחתה עובדים אתה בעסק. אחיה חיים מנהל מכירות; אחותה שיר, שנמצאת על סף שחרור מצה"ל, עובדת כמזכירה; בעלה של אחותה הבכורה מנהל פרויקטים; ואשתו של אחיה ובן הדוד שלה הם משווקים.

אור גאה לדווח כי נתקלה במקרה במרבית האנשים שעובדים עמה וזיהתה תכונות שקרצו לה. "אם אני פוגשת מישהו מתאים, אני מגייסת אותו. את דן, מנהל השיווק שלי, פגשתי כשייצג כעורך דין רוכש שניהל אתי משא ומתן. מנהל המכירות גיא חיימי, לשעבר סגן מפקד טייסת, רכש אצלנו דירות והבנתי איזה יכולות יש לו. גם את דורית קובאליו שהיא העוזרת האישית שלי ועורכת הדין הצמודה זיהיתי תוך כדי עבודה. יש לנו חברה מאתגרת, צעירה, דינמית ועם מוניטין טובים. אם צריך, אני משלמת יותר מהנהוג בשוק, כי לאנשים טובים צריך לשלם. הם מגיעים אלי כי הם רוצים ללמוד את הסוד שנקרא ענבל אור".

ההתחלה לא היתה פשוטה. כבר בגיל 16, אחרי שאביה עבר תאונת כשעבד כמנופאי, נאלצה אור לצאת לעבוד אחרי הלימודים. היא ניהלה חנות בגדים בקניון באר שבע ומכרה ספרים מבית לבית. "כך עזרתי בפרנסה של הבית. לא הסכמתי שיקנו לי שום דבר, הייתי עצמאית מגיל צעיר".

בגיל 17 עזבה את הבית ועברה לגור אצל דוד שלה ברחובות, שם ניהלה חנות בגדים עד הגיוס לצה"ל. כחיילת שירתה בבסיס חיון בדרום ולאחר מכן בפיקוד דרום. אחרי השחרור חוותה טרגדיה אישית, שאחריה החליטה לעבור לעיר הגדולה: "היה לי ברור שאני עוברת לתל אביב עם כרטיס לצד אחד. בגיל 20 נרשמתי ללימודי משפטים במכללה למינהל ומילצרתי בלילות".

השלב הבא התחולל דווקא בלב ים: "קראתי מודעה קטנה בעיתון, שבה חיפשו אנשי שיווק לקורסי יאכטות במכללה לשיט. הייתי בת 22, באתי לבעלים ואמרתי לו שאני רוצה לנהל לו את המכירות. הוא ישב מולי עם סיגר בפה והתחיל לצחוק. ?נראה לך שילדה תנהל לי את כל המכירות?'. אמרתי לו שהוא אולי לא יודע אבל בזה הרגע הוא זכה בפיס. לא רציתי משכורת בסיס כי ידעתי מה אני שווה. הבטחתי לשלש את המכירות. וזה מה שהיה. אחרי שנה מיציתי ועזבתי. זה הוכיח לי שאני מסוגלת להרבה יותר".

בתקופה זו החלה אור להבין כי הפוטנציאל לעשיית רווחים גדולים נמצא בשוק הנדל"ן. דריסת הרגל התרחשה לאחר שהבחינה במודעה על גוף ציבורי גדול שמחפש לשווק דירות בארה"ב. "הגיעו מאות אנשים לראיון עבודה ואני הייתי הצעירה מכולם. בסוף אמנם נבחרתי לתפקיד אבל החלטתי לוותר בעקבות הצעה אחרת: לידי ישבה מישהי שזיהתה את הפוטנציאל שלי ושלחה אותי לאתר בנייה של האחים עופר ומבני גזית בגבעתיים, שם חיפשו מחליפה למשווקת בחופשת לידה. התקבלתי תוך חמש דקות. שיווקתי בצורה מדהימה. בעקבות ההצלחה קיבלתי בונוסים כמו נופשים בסופי שבוע".

אור ויתרה על ההתמחות במשפטים ("לא הצלחתי להגיע לזה"), אבל די מהר הציבה לעצמה יעד חדש: להקים חברה משל עצמה. "הייתי בת 24 כשהחלטתי שאני פותחת חברה", היא נזכרת. "התקשרתי לבעלי, שהיה אז חבר שלי, ואמרתי לו שיביא שמפניה כי מחר אני פותחת חברה. היו לי בדיוק 4,000 שקל לאגרות לפתיחת עסק וכך התחלתי".

העבודה הראשונה כעצמאית הגיעה כשאור פגשה קבלן שחיפש משווק לפרויקט בגדרה. "הסכמתי להרוויח פחות אבל להתחייב על כמות מכירות בחודש, כי ידעתי שאני מוכשרת ושאני אצליח. אמרו לי שאם אני מוכרת דירה בחודש אני צריכה להגיד תודה, אבל התחייבתי למכור 100 יחידות בשנה. שלושה חודשים לא מכרתי כלום. רק זבובים היו. אף אחד לא עבר. עשיתי סקר מחירים, בניתי תוכנית עסקית, הבנתי כמה דירה צריכה לעלות. לא היה תקציב פרסום, התחלתי ליזום רעיונות, עשינו פלאיירים - וכלום.

"הקבלן היה בלחץ היסטרי, אבל בינתיים אגרתי הרבה אינפורמציה. יש לי זיכרון צילומי. אומרים שהייתי צריכה להיות טייסת כי יש לי - ובכלל לנשים - חלוקת קשב מדהימה. אחרי שלושה חודשים התחלתי למכור בקצב מסחרר של 10-15 דירות בחודש. היו חודשים שמכרתי 20 דירות. בשמונה חודשים גמרתי את הפרויקט. אחרי שהצלחתי בגדרה, אנשים התחילו לדבר עלי, על זה שעשיתי משהו שאף אחד לא הצליח לעשות. התחילו לפנות אלי עוד ועוד קבלנים. כבר הרווחתי כסף טוב, ועדיין, זה לא היה העסק שלי. רציתי ייזום עצמאי".

מה היה הפרויקט הראשון שלך בקבוצות רכישה?

"ב-2005, בריינס 34 בגבעתיים, פרויקט שהיה בבחינת קפיצת מדרגה. מכרתי בשבילו את הדירה שקניתי עם אודי ברעננה לפני החתונה. הסתכלתי על הקרקע ואמרתי לעצמי שזה מקום מדהים. אף אחד לא זיהה את הפוטנציאל כי היתה שם אפשרות לשש יחידות בלבד, ועוד צרות כמו עמוד חשמל, צומת ראשי קרוב ותחנת אוטובוס. ובעיקר, המוכרים דרשו מחיר מטורף. אבל ראיתי את הפוטנציאל: את תחנת האוטובוס הזזתי, את העמוד העפתי והצלחתי להעלות את מספר הדירות שאפשר לבנות בבניין משש לשמונה".

איך את מקבלת הצעות לרכישת קרקע?

"כל הזמן מציעים לי קרקעות - בעלי מגרשים, מתווכים, משפחה וחברים, וכל מי שמכיר ושומע".

יש לך אויבים?

"לא יודעת. יכול להיות שיש לי, כמו שיש לכל בן אדם מצליח. יש מתחרים, זה בטוח. כשלמישהו הולך טוב - תמיד יהיו אנשים שיהיו פחות אוהדים ופחות מפרגנים". למה את מושכת לדעתך כל כך הרבה אש וביקורת?

"אין לי הסבר לזה. אולי מכיוון שקבלנים מפסידים הרבה מאוד כסף בגללנו, אז יש להם אינטרס להשמיץ. אני מתחרה נגדם על כל קרקע פנויה".

מתי ידעת שעשית את זה?

"אחרי שאיתרתי את הקרקע בריינס והבנתי שיש לי שם שמונה יחידות. הכי קשה זה להגיע למיליון הראשון. אחר כך זה כבר יותר קל".

צברת עושר גדול בזמן קצר.

"זה מסדר לי את החיים, אבל לאו דווקא מחליף אושר. החיים שלי השתנו ברמה החומרית. כל מה שאני רוצה אני יכולה להשיג. אני משתדלת לטוס אחת לחודשיים-שלושה לשופינג. אבל העבודה מפריעה לפעמים גם במהלך החופשה. נסענו לאילת ופתאום התברר שצץ עניין ביורוקרטי באחד הפרויקטים. השארתי את הבנות באילת ולקחתי מטוס לתל אביב בשש בבוקר.

"בינינו, בפרויקט ארלוזורוב יכולתי לעשות מיליונים, אבל אני מוכרת במחירים נמוכים. אני עושה את זה מתוך אידיאולוגיה, ממקום של לעשות טוב לאחרים ולהביא לתל אביב זוגות צעירים שלא יכולים לגור בה. יזמית כמוני, מבוססת ומובילה, יכולה בקלות ללכת על יזמות ולא על קבוצות רכישה. אבל אז לא תהיה תחרות.

"יש אומרים שאני סוג של סקיפרית שמובילה את האנייה כדי לנווט את השוק ולהוריד את מחירי הדירות, לגרום לשינוי ולאפשר לצעירים להישאר. כבר קניתי דירה להורים שלי בתל אביב והם יעברו מבאר שבע. לבנות שלי כבר יש נכסים, הן מסודרות. סיימתי לעבוד בשביל כסף, עכשיו אני עושה דברים בשביל הנשמה, כסוג של שליחות. הגעתי לעולם לעזור לאנשים. כשאני מסתכלת על אנשים שיושבים בדירות שלהם זה מקסים בעיני".

את הילדה הכי מוצלחת במשפחה?

"כולנו מוצלחים. אחותי הגדולה מסיימת דוקטורט במינהל עסקים בבאר שבע, היא אמא לשלושה. כששאלתי את הורי אם חשבו שאגיע למה שהגעתי, אמא שלי אמרה שהיא ידעה את זה כבר מגיל צעיר, כי הייתי ראשונה בכל דבר ודחפתי ילדים בגן כדי להגיע למה שרציתי".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
263
זה סוציופת!
 • 01:40
 • 07.12.14

ענבר אור אינה יחידה: מרבית "ענשי העסקים המצליחים" הם אנטי-חברתיים במובן הקליני. קונה רכב משומש מדנקנרים או מבני-דובים? סע בתוצאות!

262
אבי
 • 01:20
 • 06.12.14

הכתבה מלאה סתירות פנימיות , בנוסף הרבה סיפורים על אושר והצלחה עיסיקית ללא שום עובדות מוצקות ובודאי שום שקיפות. הרושם המתקבל הוא כשל משחק פרמידה.

261
עירית
 • 08:19
 • 15.07.14

אין מילים. להוריד את הכובע.

258
שתחלי במהרה
 • 18:22
 • 30.12.13

את זו שמעלה את המחירים- עיניים גדולות - גנבת- לא את ולא משפחתך יהנו מהכסף- כי את עושקת.

253
שרון
 • 09:05
 • 09.08.13

לקוח שלה בפרוייקט דחייה של שלוש שנים בבנייה תוספת 50% למחיר הבנייה היא חאפרית ברמה גבוהה מאוד לא אמינה לא מקצועית משרד לא מקצועי רודפת בצע וכסף מהיר ומומחית בקיצורי דרך על חשבון הלקוח גם פרוייקט מגדל הטייסים לא אוכלס חצי מהדירות

252
magen11
 • 19:14
 • 07.02.13

"שוחד יעוור עיני חכמים....."
מה כל הבהלה לקנות סך- הכל מתווכת דירות יפה, מה קרה?
לדעתי היא שרה ... בלבלי אותו אל תעשי לו חשבון......

250
שון
 • 02:23
 • 20.01.11

זו כתבה מדהימה על אישה מדהימה

249
248
איציק דהן
 • 02:37
 • 13.12.10

אמא שלה ידעה שהיא תצליח כמו שהיא ידעה להגיד לי לפני בערך 20 שנה שהייתי חבר של ענבל כשהיא קראה לי בכף היד שאני יתחתן ויתגרש וכמה ילדים יהיו לי קלעה בול

247
מיכל
 • 17:08
 • 07.11.10

ןלמען האמת הופתעתי בגדול !!! הבחורה גדלה בבית פשוט מאוד מאוד. ההורים אנשים פשוטים מאוד חסרי השכלה . לכן, במקרה הזה אוכל לציין במלוא הפה כי הבחורה שיחקה אותה !!!! לעולם !!!!לא הייתי מאמינה שהיא תגיע לאן שהגיע. לסיכום! מה שקורה איתה זה פשוט פלא ! נס! אין לה שום רקע משפחתי הקרוב לעסקים שהיא מנהלת זה בל יאמן!!!! האמינו לי ! יד אלוהים בדבר!!!! שיהיה לה בהצלחה .ואני ממש ממש לא מיחצנת אותה. אני מכירה אותה את המשפחה היטב והמקום אליו היא הגיע ממש ממש מפתיע אותי.

246
היא רווקה
 • 19:13
 • 13.11.10
245
אורטל
 • 16:34
 • 14.11.10

את פשוט מודל לחיקוי בעיניי

244
עדן
 • 18:02
 • 27.10.10

עשירה וגם יפה מותר על הכסף ולוקח אותך חבל חבל שאת נשואה

243
242
240
אריק
 • 12:04
 • 07.04.10
239
נועם
 • 12:45
 • 18.05.10

היום 18.5.2010 עדיין מפורסמות באינטרנט ובטלויזיה מודעות כי נשארו 160 יחידות אחרונות. הסיפור הזה מתחיל להסריח. מה שבטוח זה שבמקרה הטוב הם לא אמינים.

238
רות
 • 18:07
 • 22.06.10

כבר שנים אני חולמת להגשים משאלות וחלומות ולא מעזה לעשות צעד אחד קטן למען כיבוש המטרות שלי. ונכי עצוב שאני ברוכת כשרונות ולא נוגעת אף לא באחד מהם. אני גאה באנשים כמוך! יישר כוח

237
236
רונית
 • 06:56
 • 04.04.10

תרשמו כל מילה סכנה ושמה אור נדלן

235
B
 • 03:18
 • 03.04.10

"יהללך זר ולא פיך" כמה מחמאות את מחלקת לעצמך? אולי זה בגלל שרק את מחמיאה לעצמך. קצת צניעות ילדה, תסתכלי על וורן באפט ותלמדי הצלחה וצניעות מהי.

233
פפיר
 • 07:50
 • 01.04.10

על הפרוייקטים שהיא לא הצליחה לגבש להם קבוצות כמו זלמן שניאור ובגאולה ועוד כמה.ומעניין למה.

232
 • 21:23
 • 30.03.10

איך הפכנו ממדינת רוח ספר וערכים לחברה הסוגדת לריקנות ולכלום? מזלנו שלא כולם.

231
שגיא
 • 12:23
 • 29.03.10

כשאור מוכרת 1 ק"מ מהמקום זה חמץ. וגינדי זה כשר 30 ק"מ מהשטח?שניהם מלחצים את הלקוחות ביריד שזה טוב להם ורע ללקוחות אבל לפחות אור מוכרת ליד השטח ומי שעד כדי כך עצלן או טיפש מלהביט מבעד לחלון של האוטו או של המישרד שלה על הפרוייקט שלא יתלונן.

230
יועץ תדמית
 • 12:10
 • 29.03.10

אמרה שאים אתה לא זריז מספיק אתה מפספס את הדירה שרצית.תשובה שיווקית מוצלחת..למעשה השאלה האמיתית האים מחיר הדירה סופי? והתשובה צריכה להיות אני לא מצמידה את מחיר הדירה למדד תשומות הבניה שהוא בד"כ יותר מהמדד ולא גוזרת קופון על הבניה.ולכן הכול תלוי בועד המנהל של הפרויקט.

228
פיליפינית !??!
 • 11:17
 • 28.03.10

מעסיקה פיליפינית ? בפעם האחרונה שאני שמעתי, פיליפינים מועסקים רק בחקלאות, בניין וסיעוד.

227
חן
 • 00:55
 • 28.03.10

איזה זוג צעיר "רגיל" יכול לקנות דירת שני חדרים ב 1,000,000 ש"ח. האם אני לא יכול למצוא דירה בת"א, דירת שני חדרים בנויה וקיימת במחיר הזה, כאן עכשיו, בנויה, מוכנה, מוכרת, בטאבו, כשאני יודע מי השכנים ומה הנזילות? מישהו יכול אולי להזכיר לי מה אני יכול לרכוש במחיר הזה לא כ"כ רחוק משם, נניח בר"ג או גבעתיים?

226
אלעד
 • 09:44
 • 25.03.10
225
 • 07:54
 • 27.03.10

כמה מס הכנסה שילמת על מאות המיליונים שאת שווה?? הם כבר יגיעו אליך מהר מכפי שחשבת.כמוהם איך את מעסיקה פיליפינית??יש לך אישורים?? גם אלה יגיעו.

224
תזהרי מהגנבים למעלה
 • 12:53
 • 27.03.10

כל הכבוד!!

223
ק. ניו-יורק
 • 23:33
 • 26.03.10
222
מישהי, רמה"ש
 • 01:44
 • 27.03.10

לחלוטין לא אמינה! אומרת משהו אחד ומיד סותרת את עצמה: "עד עכשיו אף אחד לא ביטל אצלינו ומי שביטל קיבל את כל הסכום חזרה" לא עושה רושם של בחורה מבריקה במיוחד ויכול להיות שזהו סוד הצלחתה (גם אם זו הצלחה רגעית משהו), כמו גם זה שהיא מאוהבת בעצמה קשות, זחוחה, שחצנית. באופן כללי, עושה רושם של נובורישית מהסוג העלוב ביותר על כל המשתמע מכך. בקיצור, עלתה על גל הטרנד של קבוצות הרכישה, מנסה למצות אותו עד תום ולמזלה תרבות העדר הישראלית מאוד עוזרת לה בכך. יש כאן הרבה יותר מזל משכל ונקווה שזה לא יגמר רע למען כל אלו שרכשו אצלה דירות. שבת שלום לכולם.

221
פואד
 • 02:22
 • 27.03.10

מב"ש....

220
שלא יספרו סיפורים לחברי הכנסת
 • 01:30
 • 27.03.10

אלק קבלנים נוסעים במרצדסים - ומה איתכן ? אין גבול למניפלציות ולצביעות.

219
פיקחו עיניים
 • 22:20
 • 26.03.10

שוק הנדלן טיפס בטירוף בשנתיים האחרונות. כל אידיוט שנכנס לקבוצת רכישה, הרוויח כי השוק עף, למרות ששחטו אותא 4 פעמים. במחירים של היום, זה ייגמר בבכי, החגיגה נגמרה.

217
פ
 • 20:09
 • 26.03.10

כל דבר הוא טרנדי,מצריך זהירות כפולה,לבחורה היה יותר מזל מכל,לא שאין לה כל אבל כפי אומרים קצת מזל לא הזיק לאף אחד ולה יש הרבה מזל,לעינין הזהירות רבים וטובים נפלו כההצלחה עלתה להם לראש,והתחילו לקחת סיכונים,ולהגיד משפטים כפי שהיא אמרה''כל מה שנגעתי בו הצליח''היא בשלב זה מעבירה את כל הסיכון לרוכשים וגם אם רוכשת יחידה או שניים בפרויקט מתוך 400 יח' זה לא סיכון בעבורה כי יתכן ומוכרת את היח' בשלב הבא,מה שלא יכול לעשות הרוכש הרגיל

216
Giz'an 1
 • 18:29
 • 26.03.10

no one here dare say what we all think about = the F word. F for FRENKIT

215
יוסי
 • 18:54
 • 26.03.10

שימו לב, רק 20 רוכשים קיבלו דירות עד כה. וביינתיים הגברת סופרת מיליונים בבנק. חברים יקרים אכלתם אותה ובגדול.

214
ofersk
 • 19:25
 • 26.03.10

לילה כלכלי היא תכנית חדשה וחשובה. סולחה מהירה עם הפרשן, דר' אלכס, תוסיף ולא תגרע. זו דעתי ושיהיה לך חג שמח

212
אחד שמסכים עם הכותב
 • 16:45
 • 26.03.10

משלמים לך שקל וחצי לתגובה ואתה מדבר על שוטפי כלים. חחחחחחחחחח כלומניק.

211
פעמון על צאוורו של חמור
 • 16:06
 • 26.03.10

הייתי מנפיקה את הבת שלי....אניגרה בבית שכור באזורי חן ששווה 15 מיליון שקל...אני מעסיקה פיליפינית-אסור על פי החוק למעט מבוגרים ומוגבלים למיניהם...אני המעסיקה של בעלי,מקדישה לו כמה דקות לפני השינה אבל מדברת כל הלילה עם הכרית. הייתם סומכים על בחורה כזאת??

210
אסי והבובות
 • 16:12
 • 26.03.10

לבוא מוכנים עם סט של שאלות בראש, לסנן 90% מהדברים שמשדרים אליכם, להתמקד לקבל תשובות ברורות לשאלות שלכם, לא משנה מה העסקה אין לשבת יותר משעה. עכשיו תקחו את ענבל אור, תשמעו את הראיון שלה היא אוהבת לדבר ולדבר ולדבר וזה נכון שיווקית , עכשיו תסננו 90% , זה מה שהיא מייצגת.

207
גיא
 • 13:38
 • 26.03.10

שיכנעו אותי ללכת על עניין קבוצת רכישה, לתת לזה צ'אנס ואני לא מתחרט, בסוף רק הרווחתי מזה

203
ליאת
 • 12:47
 • 26.03.10

הם נשמעו כל כך נלהבים ומרוצים. חששתי שיש איזה "קאטצ'" לא הגיוני שהכל ורוד, אז בדקתי ובררתי וואלה לא מצאתי את הקאטצ', אני מאוד שמחה בשבילם ושוקלת לחפש לעצמי דירה אצלה

202
ברוך
 • 11:31
 • 26.03.10
201
מיידוף
 • 11:34
 • 26.03.10

המשווקים מציעים לך מוצר לא קיים (כלומר דירה במחיר אטרקטיבי באיזור מבוקש שתקבל בעוד תקופת זמן עתידית (לדוגמא בין שנתיים לחמש שנים). אף אחד לא מתחייב לך על קבלת המוצר המחיר תקופת הזמן. ולא רק שלא מתחייבים גם מחתימים אותך בחוזה על כל שיכול להיות עיכובים עליה במחיר. בנתיים המשווקים גוזרים קופון על כל אותם אומללים שבחרו להכנס לפרויקט. מה יקרה בעוד חמש שנים ? על זה נאמר "או שהכלב ימות או שהפריץ ימות"

193
משה
 • 10:41
 • 26.03.10

איזה רמאות, איזה קישקוש, איזה טמטום של בני אדם. אם זה לא ייגמר במאות או אלפי אנשים שיאבדו את כל רכושם אז אני צנצנת. הרמאות מרוחה לה בענק על המצח. פשוט להקיא :|

191
המעריץ הקנאי
 • 10:57
 • 26.03.10
190
הלוואי על כולנו אישה כזו
 • 10:50
 • 26.03.10
189
נעם
 • 11:03
 • 26.03.10

אני מאד מקווה שגם תקבל אותה

188
יעל
 • 11:09
 • 26.03.10
187
שאול
 • 10:34
 • 26.03.10

כל הכבוד

185
האיש הביוני
 • 09:57
 • 26.03.10

אני בעל חושים מחודדים, אני פיקח, אני חכם, אני מבריק, אני חתיך, אני מומחה בהכל, אני מאוד מאוד עשיר אני דיסקרטי מאוד אני מאוד צנוע אני בנאדם שמתחשב במיעוט ועוזר לנזקקים, יכולתי להיות טייס, אסטרונאוט, מדען אבל בחרתי בתיווך מקרקעין כי אני רוצה לעזור לזוגות צעירים בתל אביב, הציעו לי פרס נובל בפיסיקה אך סירבתי כי אין בזה עזרה לזולת והכי חשוב כל מה שאמרתי שיישאר רק ביננו אני לא מהאנשים שרצים ומספרים .... מה את אומרת ענבל אני יכול לבוא לעבוד אצלך ?

184
בחיים לא תראו אצלה דירה
 • 11:05
 • 26.03.10
183
ווילה. בית על הקרקע, יותר טוב ממגדל שלם.
 • 09:06
 • 26.03.10
182
מזועזע
 • 08:15
 • 26.03.10

מזה החיה הזאת?

181
את בולדוזר!!! אל תקשיבי לאף אחד תשעטי קדימה.
 • 07:52
 • 26.03.10
180
האם גם הם מטומטמים?
 • 07:54
 • 26.03.10
179
משקיע
 • 00:42
 • 26.03.10

לבחורה הזאת יש מה שלנו הגברים לא תמיד יש - ביצים !

178
גם באתר שלה זה חסר
 • 00:43
 • 26.03.10

האם יש כאן בעיה של אמינות?

176
איציק דוידי
 • 23:51
 • 25.03.10

מה שנשאר לכולנו זה רק להביט בהשתאות על התנהלותה.

175
פוליטיקאי מדופלם
 • 23:53
 • 25.03.10
174
אני רק שאלה
 • 00:08
 • 26.03.10
172
יאיר צרפתי.
 • 22:28
 • 25.03.10

אני לא הייתי קונה דירה במחירים המנופחים של היום מהסיבה הפשוטה שהמשכורות במשק הישראלי נמוכות באופן יחסי למחירי הדירות המנופחים, מה גם שהממשלה מפשירה יותר ויותר קרקעות לבנייה מה שיוריד את מחירי הקרקעות ועל כן מחירי הדירות צפויים לרדת בהתאמה.

171
עידו
 • 23:18
 • 25.03.10

ענבל אני ממליץ לך בחום למכור ומהר לפני שלא יהיה כלום, קבוצת רכישה זה גימיק טרנד חולף אין בזה כלום תנצלי את הממונט כי בסוף תשארי בלי כלום .

170
עמית
 • 19:34
 • 25.03.10

היא לא שווה אפילו מיליון ש"ח. הכל דיבורים באוויר. אין פה כלום. תסתכלו עליה ותראו את כל מה שלא טוב במדינה בפרצוף אחד. מזויף. מנותח. לא אמיתי.חסר חיים. יש במדינה גם אנשים טובים, יצרנים, ממציאים, תורמים לקהילה. לדעתי מספר המילים וההבלים שהיא מפיצה לתקשורת, גדול מהמספר בחשבון הבנק של החברה שלה. בקיצור: גועל נפש מרוכז

169
 • 22:11
 • 25.03.10
168
טדי רביב
 • 21:16
 • 25.03.10

כשהגב' אומרת שאף אחד לא ביטל ומי שביטל קיבל את כספו בחזרה, אם אף אחד לא ביטל אז אף אחד לא קיבל את כספו בחזרה, אם משהו קביל את כספו בחזרה, סימן שהוא ביטל. בכל מקרה, אני לא אקנה דירה מקבלן או מקבוצת רכישה עד שהשכר שלי יעלה ב 100 אחוז או מחירי הדירות ירדו ב 50 אחוז.

167
גילי
 • 20:55
 • 25.03.10

תשאלו אותם מה קרה לפרוייקט הושע 11 מזל שלא נכנסתי

165
אחד שמבין
 • 20:00
 • 25.03.10

המשרד יח"צ שלה עובד שעות נוספות ...

164
דותן
 • 20:15
 • 25.03.10

הכי טובים, הכי אמינים....ודרך אגב דירת 2 חד' לעוד 3 שנים במחיר 950,000 יקר יקר יקר.....שלא תספר סיפורים.....והלוואי שחברה יזמית הייתה עושה רווח של 25%

162
א
 • 21:04
 • 25.03.10

המ חושבימ שהמ מקבלימ הנחה גמ ככה המ יכולימ לקבל הנחה אצל קבלנ בדירה מוכנה ולא בקבוצה

161
קבוצות רכישה
 • 21:21
 • 25.03.10

בעצם מה שגרם לעליית המחירים בארץ אלו קבוצות הרכישה רק חבל שלא הבנתם את זה עד היום יש מגרש ששוה X אבל באים קבוצות הרכישה שיש להם הטבות ולכן הם יכולים לתת מחיר גבוהה יותר על המגרש ואז מה שקורה המחירים של המגרשים עולים ואז גם מחירי הדירות זה כל העניין לא מבין איך עוד אף אחד לא הבין את זה

159
רוניSY
 • 20:56
 • 25.03.10

שאתה רק מסוגל לקרוא בעיתון. כלומניק אני כמעט בטוח שאתה מגיב בשקל.

157
156
יותר ולא תוקפים אותם כמוה... מעניין למה?!
 • 19:19
 • 25.03.10
155
ד"ר זיואגו
 • 18:46
 • 25.03.10
154
אריק
 • 18:11
 • 25.03.10

היא מעלה לי ניחוחות כבדים של מכונת יחסי ציבור משומנת. כל פעם שאני רואה אייטם איתה בלילה כלכלי (שמקדם אותה בצורה חסרת פרופורציה) בא לי להחליף ערוץ.

152
עופר
 • 18:24
 • 25.03.10

נמאסת כבר, תורידי פרופיל!! שיגעת את הגויאבה. נמאס כבר לראות את הצורה שלה!

151
מעריץ
 • 18:38
 • 25.03.10

המגרש נמכר ע"י עירית ת"א בשנת 2007 לפי 89 מליון ש"ח. בשנת 2009 נמכר שוב תמורת 150 מליון ש"ח, וגם המחיר הזה מוגזם. המגרש נמצא במיקום הגרוע ביותר.

150
עופר
 • 18:39
 • 25.03.10

אז הלקוחות שלה צריכים להתחיל לחשוב קצת. איך יתכן שבחמש שנות פעילות חברה שווה מאות מליונים רק מניהול קבוצה??? נו באמת! עם ישראל כזה מטומטם.מאות מליונים? אם היא מכרה 300 דירות אז מה, היא הרוויחה מליון מכל אחת??? וצודק חזקיהו וגם שר השיכון, "קבוצות הרכישה" שבהם יש מי שגוזר קופון של 10 אחוזים עוד יתפוצצו פה בפרצוף ויורידו את כולם יגון שאולה.

148
נדלניסט
 • 18:06
 • 25.03.10

הבחורה לא אומרת אמת בניין המשרדים שעליו היא מדברת ריק כמעט לחלוטין (חוץ משני משרדי עו"ד קטנים) ומרכז יוגה של 150 מ"ר מקסימום אישתי פשוט עושה שם יוגה וכל היום מתווכים מסתובבים שם ומנסים לשווק משרדים .

146
יש לי תחושה לא טובה לגביה
 • 18:06
 • 25.03.10
143
rlg
 • 17:24
 • 25.03.10

אם היא מכרה רק 1,200 דירות ?

142
שידור חוזר
 • 17:24
 • 25.03.10

טוב, העסק חוזר על עצמו: אני בלונדינית (נגיד...), אני אסרטיבית, אני מדהימה, הסיליקון שלי זה פמיניזם מתקדם (מי שרק יעיז להעיר לי על זה חוטף תביעת דיבה למרות שאין מצב שאני מצטלמת בלי מחשוף, כי מי יזכור אותי אחרת?) ואני לפיד לכל הנשים בעולם, ואני מצליחה בזכות האיי.קיו. האדיר שלי ופעילותי החרוצה ורבת השנים (מה, אין כזו?...), הה הה.... לפנינה רוזנבלום זה הצליח, גברת אור רוצה גם. לפחות רוזנבלום לא ניסתה למכור אידיאולוגיה פילנתרופית אלא הסבירה שהיא רוצה להגיע רחוק ושכולם יקפצו, ולפחות אז היא לא איימה לקחת איתה בדרך מאות משפחות שקנו אצלה בית. ועוד דבר: מי שמנהיג וסוחף לא אומר את זה על עצמו ולא שוכר משרד יחסי ציבור כדי שיחזור בשבילו על המנטרה הזו בתשלום, אבל לך תסביר את ההבדל בין סלב למנהיג, ממילא היא לא תבין.

141
ענבל אור את אלופה
 • 17:22
 • 25.03.10

שיהיה לך חג שמח וכשר

140
צוציק
 • 17:51
 • 25.03.10
137
א-דם
 • 16:52
 • 25.03.10

מאידיאולוגיה. ממש אישה הומנית.. כנראה שאתם בטוחים שהקוראים שלכם אינפנטילים

136
moishe'le
 • 16:57
 • 25.03.10

Millions here, millions there....brag...brag...brag, me..me...me. Actually she even looks like him..LOL

135
נוסטר
 • 16:51
 • 25.03.10

רעש וצילצולים,יחצנ"ים משוחדים,תאווה בלתי מרוסנת של פרסום עצמי,אני ואני ואני ואפסי עוד-את כל אלה כולם יודעים.המכנה המשותף הכי גדול שאצל כולם האגו הענק מסתיר להם את העובדות כהוויתן והם חיים בבועה ובמציאות מדומה ובסרט של חייהם, שלצערנו תתפוצץ לנו בפרצוף.

134
אורלי
 • 17:10
 • 25.03.10

לפחות מישהו מנסה לעשות משהו לא רק למטרות רווח

133
שאול חיפה
 • 17:47
 • 25.03.10

ולא משנה אם המחיר עולה, כנראה שתושבי המרכז יודעים את מה שאחנו תושבי המרכז לא יודעים - וזה ששאר המדינה באמת לא תתפתח וכל שוק העבודה הנורמלי נמצא במרכז ולכן תמיד שווה לגור במרכז כי פשוט אין ברירה - או לגור בפריפריה וכל יום לנסוע ברכבת או ברכב שעתיים ביום במקרה הטוב למרכז.

129
 •  
  דן
  • 15:54
  • 25.03.10

  ענבל אור נמצאת על הסוס ללא ספק. רק שהוא כרגע דוהר. ואני לא בטוח שהיא יודעת איפה הברקסים. הזמן עובר רבותי ויגיע הרגע ש 1200 רוכשים אמורים יהיו לקבל דירה. ואז נראה איך הסתיימה הדהירה הזו של הגברת אור. בינתיים תהנו מהתמונות " גם של הבניינים"

127
להחליף חלק מהליצנים בכנסת.
 • 14:47
 • 25.03.10
126
שוקי
 • 13:35
 • 25.03.10

עם כזה אגו וכזו שחצנות תיזהרי מהגבהים ככל שיותר גבוה הנפילה יותר כואבת

125
זוהר
 • 14:29
 • 25.03.10

הבחורה הזאתי עשתה מעשים כל כך טובים בשביל האנשים אנשים שלא יכלו לקנות דירה עוד 1000 שנה. היא נתנה לאנשים הזדמנות לקנות דירה גם במחיר זול,גם עם קטע של מימון, שזה יכל לאפשר לזוגות צעירים לקנות דירה,אין ספק שהקבלנים מעורבים פה בכל הסיפור הזה של הפירסומות איך אומרים כתבה מאורגנת של הקבלנים למה כי זה לקח לקבלנים את הפרנסה אז במקום שיכניסו 500,000 על כל דירה אז עכשיו הם מכניסים 200,000 אלף ויש להם פחות עבודה.אז מה קרה זה תחרות בריאה לשוק למה שהישראלים ישלמו ביוקר שתמיד הם מחפשים איפה לשלם בזול . אז חברים בתור רוכש אצל ענבל אני ממליץ בחום רב אחלה של בחורה מגיעה לה על ההזדמנות שהעניקה לי. ואם כבר קבלנים על קבלן שנופל לא מפרסמים אבל אתה יכולים ללכת לחולון קבלן מאוד גדול בחולון שבנה את כל בן גוריון נפל ועכשיו אנשים באים לשם ובוכים על מה שאין חג שמח עלו והצליחו.

124
פמיניסטית שתומכת בענבל
 • 14:44
 • 25.03.10
123
רוכש
 • 13:13
 • 25.03.10

קבוצות הרכישה הן הבלוף הגדול ביותר שיש פה במדינה, הם מתנערים מכל אחריות ושום דבר לא בטוח. הכל נשמע טוב, אז הצעתי לסוכן הצעה שאי אפשר לסרב לה..."אני משלם מזומן היום את כל ערך הדירה, ואת אור נותנת לי שיק שלך על סך 50,000 ש"ח, בטחון לעוד ארבע שנים שזה זמן סיום הפרוייקט, אם תהיה סטיה מהחוזה של מעל 25% בכל נתון שהוא הפסדת 50,000 ש"ח...פתאום כולם התחילו לגמגם...מה קרה..."תבקשו ממנהלי הקבוצה שיק פרטי של סכום זעום בייחס להשקעה שלכם, לכיסויי סטיות מהותיות.....כל הקבוצות זה בלוף...תתעוררו,גם הן היום כבר לא כל כך זולות.

117
אזרחית
 • 12:31
 • 25.03.10

אין קשר אם זו אישה או גבר, אין קשר למראה, הבעיה היא בשחצנות תעבדי תצליחי ותתנהגי בצניעות. שוק הנדלן ראה כבר שחצנים רבים שחשבו שקנו את העולם בזכות חוכמתם יופיים כספם וכו כיום חלקם לא איתנו או בבית הסוהר או מתחבאים בחו"ל והסיבות רבות ומגוונות. תזהרי

115
גל
 • 12:07
 • 25.03.10

היא מאמינה שהיא בלונדינית כמו שהיא מאמינה שהיא מוכרת דירות!

114
מעריץ
 • 12:15
 • 25.03.10

אני חושב שדבריו של אלכס היו יותר עמוקים מאשר, גברת אור הנכבדה (לא השכילה להבין), בתצוגת הפופולסטיות שלה אצל שרון גל, הבנתי שהאישה לא הכי מבריקה בעולם לדעתי כמובן, ולכן אני אישית לא הייתי מצטרף לעסקים בראשותה.

112
רוני SY
 • 10:58
 • 25.03.10

קבוצות הרכישה מספרות לכם כמה הם זולים ביחס לקבלנים כמה הם חוסכים לכם ואזה רווח גדול אתם יכולים לעשות בעיסקה איתם בגלל שהם גובים רק 7-10% בעוד קבלנים לוקחים20% ויותר,מה הם לא מספרים: 1. עלות מחירי הקרקע דרך קבוצות רכישה גבוהה יותר מקרקע שנרכשת ע"י קבלנים, קבוצות הרכישה אחראיות על ניפוח המחירים בעשרות אחוזים. 2. אך נבחרים הקבלנים המבצעים? האם ע"י מכרז פומבי או ממאגר הקבלנים שעובדים דרך קבע? יכול להיות שהקבלנים המבצעים מפרישים לבעלי החברה שמקימה את הקבוצת הרכישה אחוזים שמגולמים מראש בהצעת המחיר שהקבלן מגיש לקבוצה?? יכול להיות שהיה ניתן לבנות את הפרוייקט במחיר זול מעל ל-10% עם היה יוצא מכרז פומבי? התשובה שלי היא כן! הבלוף הגדול ביותר שצמח בשוק הנדלן הוא קבוצות הרכישה.

111
 • 11:50
 • 25.03.10

לזה היא קוראת קבלות. מה היה אומר על זה אלכס קומן?

109
 • 11:47
 • 25.03.10

מארגנת קבוצה של אנשים, גוזרת קופון של 7-10% ממחיר כל דירה, זורקת את כל האחריות עליהם ובורחת מקסימום רווח, מינימום אחריות

108
רזית זה רק שם
 • 11:34
 • 25.03.10

השאלה אם את יודעת לזהות חשיפת יתר שגורמת לזילות של כל מוצר או שירות שחוטא בו, הצליח לך יותר מדי בנושא החשיפה יש דברים שנראים טוב יותר בפחות אור

106
יובל המבולבל
 • 11:37
 • 25.03.10
104
מישהו
 • 11:12
 • 25.03.10

השחצנות שלה עולה לי על העצבים. הלוואי שתפשוט רגל. הלוואי ויהיו פה עוד ורטהיימרים למיניהם.

103
ר
 • 11:29
 • 25.03.10

בעזרת 2 ש...ם שבדרך כלל מוצגות בחלקן לראווה. מפרגן לה על ניצול משאבים וכישורים.

101
999
 • 10:48
 • 25.03.10

נתראה בעוד שנים מספר גברת כל יכול.

100
(ילדים..)צניעות זה שם המשחק בעסקים
 • 11:05
 • 25.03.10
99
שירה
 • 12:14
 • 25.03.10

ללא קשר להסכמה עם הדרך שהגב' אור מובילה, כמה רוע יכול לזרום בעורקיכם, המבקרים? מדוע חוסר פרגון כל כך לא ענייני? חג שמח

98
קורא בין השורות
 • 10:48
 • 25.03.10
96
סטיליסטית
 • 12:12
 • 25.03.10

מאוד לא משכנעת.

95
אופיר
 • 11:44
 • 25.03.10

1 אתה משלם הרבה על הקרקע . הרבה יותר מדרך קבלן 2 אתה משלם "דמי הרשמה גבוהים" 3 אתה מחוייב לקבל תוכניות של המארגנים 4 אתה היזם בפועל וכל האחריות עליך 5 אין התחייבות למחיר ולעמידה בזמנים ואם זה לא מספיק אז גם ישוו את המיסים לרכישה דרך קבלן ובצדק!

94
עדד
 • 10:31
 • 25.03.10

בכל זאת כדאי שלקוחותיה ידרשו ממנה ערבויות מתאימות.

92
הנביא מוחמד
 • 10:38
 • 25.03.10
91
כריש 2
 • 10:02
 • 25.03.10

הגיע הזמן שנדע כאנשים פרטיים לנצל את כוח הקנייה שלנו כאשר אנו מאוחדים. אין דוגמא טובה יותר מאשר קבוצות הרכישה אשר לראייה מאפשרות דיור זול הרבה יותר!!!!

90
89
אייל
 • 06:54
 • 25.03.10

מישהי כאן חיה בסרט

 •  
  5 וילות + בריכה בפלורידה, או דירה יפה במנהטן
  • 09:39
  • 25.03.10

  אבל ארלזורוב יותר טוב לשם נסראללה לא יגיע

 •  
  בר
  • 02:12
  • 01.04.10

  כמו שמגדל מנהטן בפארק צמרת לא במנהטן. מגדלי ארלוזורוב ממוקמים על רצועה צרה בין דרך נמיר לנתיבי איילון בסמוך למסוף ארלוזורוב ועל פרשת דרכים, קרוב מאוד לגבול בין ת"א לר"ג.. מרכז תל אביב? קשה מאוד לקרוא לזה ככה כי זה בפירוש לא. המיקום לא מוצלח בלשון המעטה בין שתי אוטוסטרדות מרכזיות בת"א.. הפרויקט כל כך סבוך ומורכב שאין מצב לדעתי שהוא יתנהל כשורה בזמן ללא עיכובים (להזכירכם נדרשת הסטה של קו מתח מרכזי של גוש דן, צריך מנהרה וגשר להולכי רגל) המחיר ששולם על הקרקע (משתתפי הקבוצה שילמו אותו, אור סיטי קנתה רק אופציה למיטב הבנתי) מוגזם לטעמי וכך גם מחירי הדירות.. עם מחירים כאלו כבר כדאי להוסיף עוד כמה שקלים ולקנות דירה מוכנה בפארק צמרת (המחירים שם נחתכו בשנתיים האחרונות מ 7500 דולר למ"ר להרבה פחות מזה) בקיצר ליבי ליבי על כל העדר שמיהר לקנות שם בלי לבדוק קצת, זה מאוד מזכיר את מה שהיה פעם עם יחידות הנפש.

 •  
88
ארבול
 • 10:06
 • 25.03.10

ציטוט מהכתבה : "...בראיון מדברת אור גם על חייה הפרטיים. "אני רעיה, אמא, אשת קריירה בעסק משגשג, וההצלחה מתבטאת בעיניי באיזון. אני בדרך כלל לא חוזרת מוקדם הביתה אבל אני באה באמצע היום לשעה לשחק עם שתי הבנות, אני לוקחת אותן לגנים בבוקר, הולכת לחדר כושר, ומקפידה להיות כמה דקות עם בעלי לפני השינה. הוא עבד בחברת מוטורולה ועכשיו הוא מנהל פיתוח עסקי אצלי". בהחלט חיה חיים מאוזנים שעה ביום לשתי הבנות וכמה דקות לפני השינה לבעל... שימי לב אישה אמביציונית....שיהיה הרבה הצלחה ולא רק בעסקים

87
מני
 • 09:14
 • 25.03.10

עובדה שהיא מביאה תוצאות

86
רחל כהן
 • 09:25
 • 25.03.10

לפעמים טעמו המתוק של המחיר "הזול" מעביר אנשים על דעתם.הפרויקט הזה יהיה הנפילה הגדולה ביותר במדינה, הציבור לא מבין ויודע את הבעיות הרבות שיש בפרויקט הזה והזמן הרב שיעבור עד שהוא ייצא לפועל.אבל היחידים שייפלו יהיו אותם מסכנים שנפלו להבטחות הכזב של המארגנים.

85
????
 • 09:04
 • 25.03.10

הבעיות בפרויקטים לא נגמרות שום דבר לא ברור . הפרויקט לא נגמר, נמשך כמו מסטיק תבדקו באתר הגברת מוכשרת ללא ספק אבל עדין יש לה מה ללמוד ואלי כך פני המדינה בכל התחומים

84
אר
 • 09:05
 • 25.03.10

הייתה לווקחת אותה רחוק יותר לזמן ארוך יותר חטא היוהרה

83
ככה בונים הצלחה
 • 09:11
 • 25.03.10
82
ניר
 • 00:09
 • 25.03.10

"לאן נעלמה ענבל אור? - יזמית הנדל"ן שהדהימה את תל אביב בתחילת העשור, נעלמה כשעסקיה קרסו באותה מהירות בה פרחו, מתגוררת היום בדירת חדר בלאס וגאס עם שלושה חתולים. 'עשיתי מהפך בנדל"ן הישראלי ולכן כולם יצאו נגדי, היא אומרת, 'לא היה לי שום סיכוי מול השילוב של הקבלנים והממסד. בינתיים, היא מסתגרת בדירתה מפחד הנושים, וממעטת ליצור קשר עם קרוביה בארץ"

80
אחד שלא מכיר
 • 09:16
 • 25.03.10

כתבות ופרגונים עצמיים רק יזיקו לך. בהצלחה וחג שמח

79
מכיר אותה
 • 09:37
 • 25.03.10
78
מוחמד הנביא
 • 08:28
 • 25.03.10

ככה לא בדיוק עושים עסקי נדלן אם איני טועה .... זה עסק מסוג אחר מי שקורה את המפה מבין שהרוח החליפה כיוון

77
רוכש
 • 08:25
 • 25.03.10

על איזה איכלוס היא מדברת???.

76
משה - חיפה
 • 08:34
 • 25.03.10

אם אנשים הירוויחו בעיסקאות שתפרת עבורם אז כל הכבוד לך, תגיבי לי לתגובה הזו אם יש לך משהו מעניין להציע לי אעשה איתך עסקים, אני מעוניין.

72
איציק
 • 08:39
 • 25.03.10
70
אחד שבאמת יודע
 • 07:02
 • 25.03.10

די נו..יכלתי לעשות מיליונים..המבינים יודעים שיש לך חרא של פרויקט עם בעיות תכנוניות מכאן עד אפריקה ושלא יכלת לעמוד בפיתוי מול עשרות המיליונים שתגרפו את ושותפך עם רכישת הקרקע. בנאדם עם מצפון היה מתרחק מהפרויקט הזה. זאת ללא ספק שירת הברבור שלך. עצה לי, תרימי פריסקופ ותעלמי קצת מהמסך - את מזיקה לביזנס שלך עם גבב השטויות שעוטף אותך לאחרונה

64
aviku
 • 06:59
 • 25.03.10

אבל הדירות קטנות

63
תל אביבי
 • 07:26
 • 25.03.10

כמו שנאמר בכתבה: היא גוזרת קופון על ההתחהל בסך של עד 10% ממחיר רכישת הדירה. בשלב זה האחריות על בניית הפרוייקט מועברת למנהל/יזם שלרוב לא מקצוען ולעיתים קרובות הבנייה נמשכת מספר שנים טובות מעבר לתכנון עם המון תקלות ומכשולים בדרך ובעיקר עוד הוצאות כספיות לרוכשים. האופציה לקנות אצל קבלן הרבה יותר יקרה - אך לפחות ללא כאבי ראש. בימים אלו בכלל לא כדאי לקנות דירה. יש לי כסף ואני מחכה ליום המתאים. והוא יבוא.

62
איציק
 • 08:02
 • 25.03.10

קבוצות הרכישה גרמו לכלל אזרחי ישראל לשלם יותר בעד דירתם. קבוצות הרכישה מכיוון שהשותפים בקבוצת רכישה לא רואים את הרווח היזמי מול העיניםן.במכרזים היתה להם גמישות לרכישת הקרקע מעל שווי השוק של הקרקע, וזה יצר לופ אדיר כלפי מעלה אם מצד הקבלנים וקובוצות הרכישה שהעלו בעשרות אחוזים את המחיר לקרקע וכך יוצא שהמוצר הסופי גבוה יותר. אז בסופו של דבר אזרחים משלמים הרבה יותר כסף והנהנים הגדולים ביותר מכך אלה הבנקים למשכנתאות שבעבר ממוצע הלוואה עמד על כ-600,000 ש"ח כיום הממוצע עלה ל-850,000 ש"ח. מסקנה מתבקשת שהמרוויחים היחידים הם א. הבנקים. ב: קובוצות הרכישה ההסטוריות שהוקמו לפני כ- 5 שנים. המפסידים מקבוצות הרכישה כלל הציבור שמשלם כיום הרבה יותר על דירתו. לעניות דעתי בזמן הקרוב הלופ יסתחרר כלפי מטה וניראה ירידות מחירים של כ-10% בקירוב ואם יהיה משבר בטחוני מחירי הדירות יצללו כלפי מטה. אז פראיירים מספיק לרכוש דירות במחירים מופרזים !!! די לעושק הציבור.

61
עודד
 • 08:05
 • 25.03.10

סמל טראגי!

60
היום אנחנו סיליקון הילס
 • 06:25
 • 25.03.10

פני הדור כפני הכלב

59
צופה מהצד
 • 05:10
 • 25.03.10

הוא עסוק מדי בעשייה אמיתית, ואין לו זמן או רצון בלייחצן את עצמו בכל אמצעי תקשורת אפשרי ולהיות עסוק במראה ובלבוש שלו. אור היא אולי הרבה דברים, אבל אידואולוגית ושליחת ציבור היא ממש לא... עם כל הכבוד.

57
סתם
 • 07:31
 • 25.03.10
56
דני צור
 • 07:48
 • 25.03.10

יש פה כל כך הרבה סימני שאלה, ענבל לא תימלט מתביעות קונים מכאן ועד הודעה חדשה,כי אין שום קשר בין המצגת למה שיקרה בפועל אם בכלל יתגשם...

55
א
 • 01:34
 • 25.03.10

איזו תרומה, איזו דרך, אני ממש ממש מתרשם. ספרי את הסיפורים האלה למישהו אחר, אולי הוא יאמין. את המליונים כבר עשית, רק הבעיה האנושית היא חזירות, מה שבסוף יפיל גם אותך לצערי. חבל שזה יהיה עם עוד כמה מאות או אלפי אנשים שחסכו כל חייהם כדי להגיע לדירה, ונשארו עם נייר ביד...

54
????
someone
 • 02:33
 • 25.03.10

This woman is either full of herself or full of crap......and I am TOO old to buy it

50
גיא
 • 00:46
 • 25.03.10

מסכים לחלוטין, האשה הנמרצת הזו ראויה להערצה.

49
בסה"כ מתווכת שהיתה בזמן הנכון
 • 00:57
 • 25.03.10
48
למה לא משווים את המס? בושה לאן הגענו
 • 01:00
 • 25.03.10
47
Hallelujah!!!
 • 00:10
 • 25.03.10

For this they say "ya right...!"

44
רון
 • 23:54
 • 24.03.10

את הפרצה הזו, פשוט ישראבלוף, כי המארגנים הם רק לכאורה מייצגים ורק לכאורה מקבלים כסף עבור הארגון ורק לכאורה הכל נעשה בהגרלה ולכאורה . זה עסק כמו קבלן לכל דבר ועניין רק בלי כל האחריות שיש לקבלן.

43
מיקו
 • 00:04
 • 25.03.10

רק הצעירים יכולים להיות מספיק פראיירים לקנות את הסחורה שלך....

42
real estate investor
 • 00:04
 • 25.03.10

No wonder foreign investors are not buying real estate in Israel right now. Let the Israeli people buy from these clueless 'pros' who had no clue on real estate business. This lady is just another example for the bubble in Israel right now and the sky are the limit for how stupid her customers can be.... good luck,.

37
real estate investor
 • 00:27
 • 25.03.10

No wonder foreign investors are not buying real estate in Israel right now. Let the Israeli people buy from these clueless 'pros' who had no clue on real estate business. This lady is just another example for the bubble in Israel right now and the sky are the limit for how stupid her customers can be.... good luck,.

36
רועי
 • 00:47
 • 25.03.10
35
סלומוניקו
 • 02:21
 • 25.03.10

אמירתו של ד"ר קומן הייתה מקוממת ולא במקום אבל בשביל מה היה צריך את האיום תביעה הזה? שתתרמי לקידום האשה. וואו איזה אידאליסטית פמיניסטית את. בשביל מה הסיליקון הזה אם לא בשביל שגברים יסתכלו עלייך?

34
קבלן
 • 00:03
 • 25.03.10

וואלה יכולה כבר לרוץ לנשיאות המדינה

33
גם ג.יפית בדקה את המוצרים על בשרה...נקודה
 • 00:09
 • 25.03.10
32
מיכאלה
 • 00:15
 • 25.03.10

" אני עושה את זה מתוך אידיאולוגיה, ממקום של לעשות טוב לאחרים " באמת??? אם היא הייתה רוצה לעשות טוב לאחרים... היא הייתה מורה, רופאה או פסיכולוגית. נראה כי כסף מאד מעניין אותה ולא פילנטרופייה.

31
חבלן נדלן
 • 00:46
 • 25.03.10

כולה פוזה,אפילו זה מלילה כלכלי נדלק עליה. יאללה פוזה!!!

30
real estate investor
 • 01:24
 • 25.03.10

No wonder foreign investors are not buying real estate in Israel right now. Let the Israeli people buy from these clueless 'pros' who had no clue on real estate business. This lady is just another example for the bubble in Israel right now and the sky are the limit for how stupid her customers can be.... good luck,.

29
_FB_649648492
 • 02:38
 • 25.03.10

כל משפט שלה הוא חץ מכירות מוכן מראש ששויף כבר עשרות עם לא מאוד פעמים קודם לכן. האישה הזו יורה חצי אוויר באוויר בלי לנשום בין לבין. הריק בין המשפטים שלה מלא יותר בתוכן ואמת. משעשע

28
27
הכובע הכחול
 • 23:33
 • 24.03.10

היא באמת שפנפנה..בפוזה של קבלן בניין

26
אייל להב
 • 00:23
 • 25.03.10

קודם כל רעיון קבוצת הרכישה כפי שהיא מובילה אותה עדיין חוסך הרבה מאוד כסף לאנשים אילולא היו צריכים לרכוש את הדירות בדרך המסורתית לבדם. דבר שני, אני לא מבין מאיפה הצביעות וחוסר היכולת לפרגן ? מופעים פה כל יום מאות גברים סופר-קפיטלסטים שיודעים ליזום דברים וגם לגרוף מכך יופי של רווחים, ואף אחד כאן לא נושף לעברם בכזה זעם . למה ? כי להם מותר כי הם גברים ? השילוב של אישה חתיכה, סקסית, שגם יודעת למנף את עצמה בכסף יפה מאוד, וגם יוזמת דברים מצוינם הוא שילוב קטלני מדיי בשביל רוב הזכרים מהזן הישראלי הטיפוסי.... תאכלו את הלב. אני מעריץ את האישה הזאת. והלוואי וירבו כמותה. וביום שארצה לקנות דירות ולהצטרף לקבוצת רכישה עם קבלות של הצלחה בשטח - אני אפנה אליה. השילוב של מצליחנות +אישה שנראת טוב, קשה מידיי כאן בסאונה הזכרית הזאת...

25
די דיינו
 • 00:35
 • 25.03.10

אלו הוצאנו ממצרים ולא מצא לנו דיור הולם- דיינו. אילו מצא לנו דיור הולם אבל הקפיץ את המחירים בטירוף - דיינו אילו הקפיץ את המחירים בטירוף ולא השאיר לנו כסף לקנות - דיינו אילו לא השאיר לנו כסף לקנות ואילץ אותנו לשכור חורבות בהון עתק - דיינו בקצור - דיינו על הכל - אבל מכת מצרים כמו השחורדינה המיוחצנת הזו זה כבר מוגזם!

22
גם ג.יפית בדקה את המוצרים על בשרה...נקודה
 • 23:09
 • 24.03.10
21
מ
 • 23:27
 • 24.03.10

1200 יחידות דיור כפול 10000 דולר הכנסה (הערכה ריאלית לדעתי) מדייר זה 12 מליון דולר הכנסות לפני הוצאוות. הבחורה עשתה קופה נאה

20
די נמאס!!!!!
 • 23:31
 • 24.03.10

אל תשכחי לשלוח מכתב תודה ופרחים לד"ר הזה שהזכיר אותך. מה??? עכשיו כל השבוע נראה אותך?? מתי הכתבה אצל יאיר לפיד? נמאס מהבלוף!!!!!

19
כל הכבוד
 • 23:31
 • 24.03.10

אור תשאיר יופי של משואה מעל איילון כדי שכולם יראו. המבנים היפים שאור מתכננת לבנות, ושכל שאר האידיאולוגים בנו במתחם צמרת, הם מבנים שיהפכו בתוך כמה שנים למשכנות עוני. בנינים בגבהים כאלו דורשים עלויות אחזקה מטורפות. בשנים הקרובות, כשיש בדק בית ואחריות זה לא מורגש. אבל השנים תחלופנה ואיתן גם תהילת עולם. או שתוך שני עשורים יהרסו את המבנים או שישארו לנו משואות של בנייני סלאמס, כדי שנזכור את האידיאולוגיה. ולתפארת מדינת ישראל

18
ישעיהו
 • 23:33
 • 24.03.10

בשביל 5% הפרש אין לך בשעת היסתבכות למי ליפנות.. אומנם לקבלן אתה משלם 15 אחוז ממוצר מוגמר פלוס מע"מ . וכאן רק עמלה על צפי למוצר מוגמר .

16
לופט גשעפט
 • 23:19
 • 24.03.10
15
אני
 • 23:24
 • 24.03.10

תפיסיקי עם אידאות מזויפות כי את כאן בשביל הכסף והרווחים הם החשובים לך ולא כל דבר אחר

14
אסף4
 • 22:57
 • 24.03.10

בכל מקום שיש פירצת מס תהיה עליית מחירים. קבוצת רכישה יכולה לאפשר לעצמה לקנות את הקרקע במחיר גבוה יותר מאשר קבלן, שכן עלויות הבניה שלה נמוכות יותר. ברגע שקבוצות הרכישה מעלות את מחיר הקרקע, קבלנים נאלצים ליישר קו ובצורה כזו מחיר הקרקע עולה "לכולם" ומחירי הדירות מהקבלנים גם עולים. הכדור שלג הזה ממשיך להתגלגל וימשיך כך עד שמקלט המס הזה יעצר. אם שר השיכון רוצה לעשות מעשה הוא צריך לדאוג למסות את קבוצות הרכישה בדיוק כמו הקבלנים, ואז יגיע הקץ לכל אותן שחורדיניות שעושות לנו טובה ונותנות לנו "דירות בזול".

13
שחל
 • 23:02
 • 24.03.10
12
 • 23:06
 • 24.03.10

בשנת 2007 עירית ת"א מכרה רת הקרקע הזו ב- 89 מליון ש"ח. כי זה מה שהקרקע הזו שווה באמת ולא גרוש יותר.

09
רמי
 • 22:41
 • 24.03.10

אני לא מבין מי באמת אוכל את הבולשיט הזה אבל זה כנראה עובד. עובד עד אשר זה לא עובד ואז מחפשים מי גרם ומי עשה...

08
GIVE US A BREAK!
 • 22:50
 • 24.03.10
07
עיטםהון
 • 22:27
 • 24.03.10

נהייתה לי אידואלוגית סוציאליסטית לצעירים אולי רוצה לרוץ גם לכנסת

05
פילנטרופיט
 • 23:09
 • 24.03.10

בטוח הם המארגנים ועורכי הדין. כרגילץ

04
no name
 • 22:38
 • 24.03.10

כדי להרוויח מיליונים צריך להשקיע, עד אז בלי להשקיע תמשיכי לארגן קבוצות רכישה לתפרנים

03
ארז לוי
 • 23:01
 • 24.03.10
02
 • 22:24
 • 24.03.10

הרי אם באמת היתה רוצה רק לעזור לצעירים, יכלה גם לקחת 3% בדרך - שזה המון. אני מניח שגם פצצת הנדלן שיש בארץ תתפוצץ, כראוי לכל פצצה.

01
 • 22:36
 • 24.03.10

קשקשנית ....חולת כסף.....

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות