היהלומים החדשים של רמת גן: הלופטים נודדים למתחם הבורסה - נדל"ן - TheMarker

היהלומים החדשים של רמת גן: הלופטים נודדים למתחם הבורסה

לפני כשנה אישרה עיריית רמת גן תב"ע המאפשרת להסב מלטשות נטושות באזור בורסת היהלומים לדירות ■ משקיעים קונים נכסים, משפצים אותם ומשכירים בתשואה שמגיעה לכ-10% בשנה

>> בעוד עיריית תל אביב מערימה קשיים בדרכם של בעלי הלופטים ברחבי העיר, ברמת גן מחזרים אחריהם. לפני כשנה אישרה עיריית רמת גן תב"ע חדשה, המתירה להשתמש בשטחי המלטשות והמשרדים הנטושים במתחם הבורסה לצורכי מגורים, וכשהלופטים בתל אביב אינם מתקבלים בברכה על ידי העירייה - הביקושים במתחם הבורסה צוברים תאוצה.

"הטירוף חוגג באזור הבורסה", מספר דודי גבריאלי, יזם נדל"ן שקונה נכסים תעשייתיים עם פוטנציאל להשבחה. "מורגשת התעניינות רבה במתחם מכיוון שעיריית תל אביב מקשה על יזמים שרוצים לקנות לופטים, ואילו ראש עיריית רמת גן מעודד את העניין הזה - המטרה שלו היא להחיות את מתחם הבורסה בשעות הערב.

"הפוקוס שלי כיום הוא במציאת נכסים באזור הבורסה, כמו מלטשות עזובות של יהלומנים, ולהפוך אותם ללופטים למגורים. אני נתקל בהתעניינות אדירה בחיפוש נכסים לצורך הסבה למגורים, כמו גם בביקושים מצד רווקים, אמנים וסטודנטים ממכללת שנקר, שנמצאת קרוב מאוד לבורסה. להערכתי, עוד חמש שנים מתחם הבורסה יהיה דומה לסוהו במנהטן".

התעניינות היזמים באזור החלה לפני כשנה, כאשר עיריית רמת גן אישרה תב"ע (תוכנית בניין עיר), המאפשרת להסב אולמות ושטחי משרדים מוזנחים במתחם הבורסה לדירות מגורים. ניתן לרכוש שם נכסים להשקעה ב-500-700 אלף שקל - רמת מחירים סבירה בעבור יזמים צעירים, במיוחד כשבמרכז תל אביב כמעט בלתי אפשרי למצוא נכס להשקעה במחיר כזה.

גבריאלי אומר כי הנכסים נמכרים לפי מחיר של כ-7,000 שקל למ"ר, כשבדרך כלל היזמים מחלקים את הנכס לכמה יחידות מגורים בשטח 30-40 מ"ר כל אחת.

שיפוץ והסבה של נכס כזה למגורים עולה, לדבריו, בין 800 ל-1,000 שקל למ"ר, תלוי ברמת השיפוץ ובמצב האינסטלציה. כך, נדרשת השקעה של כ-100 אלף שקל בנכס בשטח 100 מ"ר, שניתן לפצלו לשלוש יחידות מגורים שמכניסות יחדיו כ-7,000-8,000 שקל בחודש. מדובר בתשואה שנתית (ברוטו) גבוהה יחסית - של 9%-10%.

מבנה במתחם בורסת היהלומים בר"ג, הכולל לופטים לצד מלטשות יהלומים

"השינוי באזור הבורסה החל לפני כחצי שנה, ולהערכתי נבנו כאן כבר 30 דירות. הפוטנציאל גבוה מאוד כי יש עשרות מלטשות עזובות, שרק מחכות ליזמים", מוסיף גבריאלי.

הראפר עובר לרמת גן

המקרה של אילן יכול לשמש דוגמה לנדידת הלופטים מהשכונות הדרומיות-מזרחיות של תל אביב לאזור הבורסה ברמת גן. אילן, שהשתתף בסיור שאירגנה עיריית רמת גן ליזמים המתעניינים ברכישת חללים להקמת לופטים, הוא בעליו של לופט במזרח תל אביב, שחולק לכמה יחידות נפרדות. אבל בגלל קשיים מתמשכים בהשכרת יחידות הדיור לצורכי מגורים, בשל מדיניות עיריית תל אביב בעניין, הוא שוקל באחרונה לקנות לופט במתחם הבורסה ברמת גן, לחלקו לכמה יחידות - ולהשכירן לצורכי מגורים.

אשתו של אילן ירשה לפני זמן רב אולם תעשייה בשטח 450 מ"ר בתל אביב, שהושכר במשך שנים ליבואנית מוצרי אופנה. אלא שהירידה בביקושים לשטחי תעשייה באזור במקביל לעלייה בביקוש לדירות מגורים "דחפה" את המשפחה לעסקי היזמות: הם שיפצו את הנכס וחילקו אותו לכמה יחידות מגורים.

בנו של אילן, זמר ראפ, מתגורר ויוצר באחת היחידות - כשהמוסיקה שהוא מקליט במקום אינה מפריעה לאף אחד. שאר היחידות הושכרו לאמנים, אבל הם רשאים רק לעבוד בהם, כיוון שהמבנים אינם בייעוד למגורים.

לופט משופץ במתחם הבורסה

"היחידות נבנו למגורים, אבל עיריית תל אביב לא מאפשרת להשתמש בהן לצורך זה", מספר אילן. "מנגד, בעיריית רמת גן רק מחכים לאנשים כמונו, כי המטרה שלהם היא לפנות את הזונות ואת בתי ההימורים ממתחם הבורסה.

"בפגישות עם נציגי עיריית תל אביב הסבירו לנו למה אי אפשר לגור בלופטים: זה לא בטיחותי, אין שירותים קהילתיים באזור ויש רעש מהמועדונים ומהברים שפועלים בסביבה, שמפריעים למגורים. ברמת גן, לעומת זאת, אומרים לנו שאין בעיה בטיחותית ומי שרוצה לגור ליד גני ילדים או בסמוך לשירותים ציבוריים אחרים והרחק מהרעש של המועדונים - שפשוט לא יבוא לאזור הבורסה", מוסיף אילן.

כאמור, בימים אלה מתעניין אילן ברכישת נכס ברמת גן, כדי שבנו יוכל לגור בו ולהקליט מוסיקה - בלי להפריע לשכנים ובלי לעבור על החוק. "אקנה שם נכס בשטח של כ-100 מ"ר ואחלק אותו לשתי יחידות. הבן שלי יגור באחת ואת השנייה אשכיר", הוא מפרט את תוכניותיו.

למשוך אוכלוסייה איכותית למתחם

הכוונה העומדת מאחורי המדיניות של עיריית רמת גן ברורה: הסבת מאות מלטשות היהלומים הנטושות במתחם הבורסה - אזור עסקים פעיל בשעות היום, שבערב מתרוקן מפעילות עסקית ומשמש מוקד לפעילות עבריינית - לדירות מגורים שימשכו אוכלוסייה איכותית.

מלטשה בתהליך הסבה ללופט

לשם כך גיבשו ראש עיריית רמת גן צבי בר, מהנדס העיר חיים כהן, והנהלת העירייה תב"ע שאושרה בוועדה המחוזית. בימים הקרובים התוכנית אמורה להתפרסם למתן תוקף, כשעד כה לא נרשמו לה מתנגדים.

עם זאת, בעיריית רמת גן מדגישים כי מתחם הבורסה לא ייהפך לשכונת מגורים בין-לילה. המינון, אומרים בעירייה, יהיה מבוקר, ורק ב-30% מהבניינים אפשר יהיה להשתמש למגורים - ורק בבניינים ישנים ששימשו בעבר מלטשות יהלומים.

למרות תמיכתה של עיריית רמת גן בהקמת לופטים במתחם הבורסה והביקושים הגוברים לצורת מגורים זו, לא מדובר בכסף קל. אחד הקשיים שבהם נתקלים יזמים הוא מציאת נכסים המתאימים להסבה למגורים - ורכישתם.

אחרי הכל, במקרים רבים מדובר ביהלומנים שמחוברים רגשית למלטשות שבהן עבדו במשך שנים, כשלעתים הם גם לא לחוצים מבחינה כספית, ומוכנים לספוג את ההוצאות הכרוכות בבעלות על נכס לא מושכר. יתרה מזאת, ליהלומנים רבים יש מספיק אמצעים וידע כדי להיכנס בעצמם לעולם יזמות הנדל"ן.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
30
עומר
 • 13:37
 • 12.08.09

לפני כמה חודשים שכרו דירות מעוצבות . אין ספק שהמחירים עדיפים בהרבה מהדירות המוצעות בתל אביב . כל הכבוד לראש העיר.

29
הבולדוזר
 • 14:54
 • 11.08.09

עשיתי סבב מתווכים באזור מספר ימים אחרי הכתבה-11.8.09-כדי לראות האם "הכצעקתה"... מיתברר כי בעלי המלטשות מודעים לערך הנדלני שבידהם ולכן אין היצע מלטשות למכירה, יתר על כן המתווכים טוענים כי המחיר למ"ר הוא אינו כלל מה שמצויין בכתבה היום ויכול להגיע לפני שיפוץ ל כ 2500 דולר,תוסיפו שיפוץ של כ 250 דולר למ"ר,הגענו לעלות למ"ר של 2750 ....ולכן התשואה היא אינה כמו בכתבה....ויתכו ויש כאן מגמתיות.....

28
מיכאל
 • 15:28
 • 08.08.09

חולדאי לא שם על כלנו קצוץ. מתנהג כרגיל כאיש משטרה וכמפקד בצבא. ככה הוא גם בצביעות מחייך במצעדי הגאווה כשאמירותיו בתקופת היותו מנהל!!! הגימנסיה היו אחרות לגמרי. היום הוא מעדיף שכולנו, הצעירים והאומנים ושאר "יפי הנפש העניים משום מה, יעברו מתל אביב והוא נשאר עם הצרפתים והאנגלים שממלאים אותה עד להקיא, כי הם באים עם כסף זר הממלא את קופת המדינה ומי יודע אם המדינה עצמה לא עוזרת לו בתהליך הדה-אורבניזציה של העדפת עולים-חדשים-עשירים על פנינו כולנו, הותיקים. חברת בית בישראל היא היא שהתחילה את הכל, יזמים חכמים וחסרי סנטימנטליות שמכרו ומוכירם כל חלקה טובה לנו, להם, הבאים עם יורו ודולרים ופאונדים לכאן. קונים דירה ומשאירים אותה סגורה כל השנה. תהליך של 10 השנים האחרונות

27
מצביע מאוכזב מרשימת הצעירים
 • 13:09
 • 08.08.09

אני אומן צעיר שהצביע לרשימת הצעירים. אסף זמיר רשימת הקש של חולדאי הבטחי מגורים לצעירים במקום זה התראיין בערוץ 1 ואמר למה אוסרים לגור בלופט במקום להילחם עבור דיירי הלופטים שהיו מגורים זולים ומיידים לאומנים וצעירים. נפגש בבחירות

26
תל אביבים לא שוכחים
 • 10:20
 • 08.08.09

שנבחר רק בשביל להציל את ה"שסק" ומתנגד ללופטים בת"א

25
דני
 • 00:37
 • 08.08.09

כמו שעיריית תל אביב אבדה את מגדלי המשרדים לטובת ר"ג. כך יקרה גם בנושא הלופטים, עוד עשרים שנה, גם בתל אביב יהיו לופטים חוקיים

24
רזי
 • 00:48
 • 08.08.09

מציע שהוא יקים ועדה לבחינת המצב וועדה נוספת לפתרון, אולי צוות תכנון מרכז יעזור לו למשוך זמן

23
אסף
 • 00:46
 • 08.08.09

נמאס כבר מראש עירייה שלא מסוגל לחשוב דקה קדימה. לאחר שיחזרו הזונות וההימורים הוא יחליט על תוכנית מהפכנית לקידום הלופטים בת"א

22
יורם מראשון
 • 01:47
 • 08.08.09

כל הרעיון בלופט זה לבנות יחידה מגורים ענקית באזור תעשייתי ירוד וזאת במחיר נמוך ... במחיר של 8,000 שקל למ"ר + 1,000 שקל למ"ר לשיפוץ ... בלופט בגודל של 300 מ"ר ... עלות השקעה תהיה כ- 2,700,000 שקל וזאת לפני ההשקעה בחדר המדרגות ובמעלית בבניין. 3,000,000 שקל ללופט הצמוד לתעשיה ולמוסכים ובלילה לזונות וסמים ... לא תודה ... זה לא בשבילי ... אוי ניזכרתי ... ומה עם היטל השבחה הכבד שהעירייה תטיל על הנכס ... במחירים הללו קנו פנטהאוז 300 מ"ר ברמת גן וישאר לכם עודף ...

21
זמיר
 • 00:44
 • 08.08.09

מפנה צעירים במקום לדאוג למגורי צעירים

20
p
 • 23:58
 • 07.08.09

מחפש 120 מטר,לחלוקה ל10 יח' לכל עובדת פינה משלה,היא תשלם לי שכ''ד ותהיה עצמאית אני רק מנהל ואב הבית ואבטחה,כך גם הארנונה נמוכה מארנונה עיסקית כי היא למגורים,יש כך פחות צרות מהמשטרה כי כל אחת יכולה לעשות בבית שלה מה שהיא רוצה.יש לי חברים קווקזים שאולי ישקיעו ונקנה בנין שלם,כך העיריה תגיד לנו תודה שפינינו את הבנות מהרחוב.בואו תהיו שכנים שלנו,הבנות שלי עושות הנחה לשכנים ולעובדי עיריה

19
אומן
 • 19:06
 • 07.08.09

הכתבה צודקת, אולי אתה מעדיף זונות והימורים על דיור לצעירים, אנו מפונה מרחוב בן אביגדור, לי אין כסף לשכר דירה ולסטודיו אז שכרתי לופט במחיר סביר. לדאבוני הקלגסים של חולדאי הגישו תביעה נגד בעל הבית שלי ועכשיו אני מחפש דיור. כל הכבוד לעירית רמת גן הדואגת לאומנים , גם עירית בת ים מתכוננת לפתח את הלופטים רק ת"א תאבד את הצעירים והאומנים כמו שאיבדה הרבה משרדים וחברות לרמת גן

18
17
וארנונה עסקית. יש הפסד לא רווח.
 • 18:00
 • 07.08.09

ובנוסף ואם הנכס יוסב ברישומים למגורים יחול מס השבחה גבוה.

16
פרי
 • 16:59
 • 07.08.09

מלא זונות ובתי בושת. מה שצבי בר בונה זה לא לפטים לדירות אלא לבתי זונות.

15
אורבניסט
 • 14:11
 • 07.08.09

חכמה וצודקת עירית ת"א. כשתכנית מתאר מגדירה אזור תעשיה היא קובעת את ערך הנכס. כשהיא משנה את ההגדרה היא משביחה אותו. אז כל הגרידים המתראיינים כצעירים מסכנים יעשו את המכה, אבל יהפכו אזור שלם ליקר ויחזקו את תל אביב לעשירים בלבד. עיר שאינה נלחמת על אזורים זולים בהגדרה, מונעת מעצמה ומתושביה חיי עיר מלאים. איזה נגר (הזקוק לשטח גדול יחסית וזול), איזה בעל מלאכה יוכל להתקיים במרכז של חדרה- גדרה. עד לאן נצטרך לכתת רגלינו כדי למצוא מסגר? מי ישלם את עלויות ההרחקה אם לא הקונה עצמו? לופט הוא מקום מגורים חתרני, בלתי ממוסד, של אנשים בלתי ממוסדים. הוא גדול מאוד במחיר קטן. הוא בסביבה שאינה תומכת מגורים ולכן מתאים לפורשים ומיוחדים. ודאי לא לכאלה שהפגנתם הבאה תהיה דרישה להרחקת מקור רעש, סגירה של מועדונים, והקמת גני ילדים ומדשאות. כמה גאונים בטוחים כי בעברינותם ובקוצר ראיתם יכפו עצמם על הכלל וירויחו על חשבון הכלל. לכו לכם לנוה צדק שנלקחה מאתנו לשנקין הגוסס מרב 'חולמים על רמת השרון במרכז ת"א עזבו לנו את החצר האחורית , עיר צריכה חורים שחורים, בלתי מוארים ופחות מלוקקים. הלופט כמשל. מה נשאר ממנו חוץ מהשם? עד כמה ניתן להרחיק לכת עם הדימוי. מה זה לופט? כל מה שמשווק קורא לו כך. החלל מתחת למדרגות בכניסה. מקום לעגלה עם תקרה משופעת, אפשר וצריך לעמוד באלכסון וכך גם לישון - הלופט הישראלי אז אם כבר וינטג' - אין מותג כמו השכון - אפשר לעשות ממנו חמישה לופטים.

14
משה
 • 14:19
 • 07.08.09

הנה לינק לעוד כתבה בנושא. נראה שמישהו מחמם את הגזרה עבור הלופטאים למיניהם http:www.mynet.co.ilarticles0,7340,L-3669087,00.html

13
רן
 • 15:54
 • 07.08.09

עיריות ישראל צמאות דמים,בקנסות,דוחו"ת וארנונה. שוחקות את תושבי הערים לשינאה לממסד ולארץ.

12
עובר לרמת גן
 • 13:11
 • 07.08.09

שיישאר עם הזקנים והמנותחות

10
אוהד
 • 13:02
 • 07.08.09

רז לוקחת אותנו הקוראים בכתיבה מהמת לחווית סיור באזור הלופטים המתגבש באזור הבורסה. מצפה בקוצר רוח לכתבת המשך מקיפה יותר .

09
אורבניסט
 • 13:02
 • 07.08.09

חכמה וצודקת עירית ת"א. כשתכנית מתאר מגדירה אזור תעשיה היא קובעת את ערך הנכס. כשהיא משנה את ההגדרה היא משביחה אותו. אז כל הגרידים המתראיינים כצעירים מסכנים יעשו את המכה, אבל יהפכו אזור שלם ליקר ויחזקו את תל אביב לעשירים בלבד. עיר שאינה נלחמת על אזורים זולים בהגדרה, מונעת מעצמה ומתושביה חיי עיר מלאים. איזה נגר (הזקוק לשטח גדול יחסית וזול), איזה בעל מלאכה יוכל להתקיים במרכז של חדרה- גדרה. עד לאן נצטרך לכתת רגלינו כדי למצוא מסגר? מי ישלם את עלויות ההרחקה אם לא הקונה עצמו? לופט הוא מקום מגורים חתרני, בלתי ממוסד, של אנשים בלתי ממוסדים. הוא גדול מאוד במחיר קטן. הוא בסביבה שאינה תומכת מגורים ולכן מתאים לפורשים ומיוחדים. ודאי לא לכאלה שהפגנתם הבאה תהיה דרישה להרחקת מקור רעש, סגירה של מועדונים, והקמת גני ילדים ומדשאות. כמה גאונים בטוחים כי בעברינותם ובקוצר ראיתם יכפו עצמם על הכלל וירויחו על חשבון הכלל. לכו לכם לנוה צדק שנלקחה מאתנו לשנקין הגוסס מרב 'חולמים על רמת השרון במרכז ת"א עזבו לנו את החצר האחורית , עיר צריכה חורים שחורים, בלתי מוארים ופחות מלוקקים. הלופט כמשל. מה נשאר ממנו חוץ מהשם? עד כמה ניתן להרחיק לכת עם הדימוי. מה זה לופט? כל מה שמשווק קורא לו כך. החלל מתחת למדרגות בכניסה. מקום לעגלה עם תקרה משופעת, אפשר וצריך לעמוד באלכסון וכך גם לישון - הלופט הישראלי אז אם כבר וינטג' - אין מותג כמו השכון - אפשר לעשות ממנו חמישה לופטים.

 •  
  אומן
  • 19:11
  • 07.08.09

  עירית ת"א צודקת ניו יורק ברלין לונדון טועות ורק לך יש את השכל להבין את חולדאי ודורון ספיר. מדובר במהלך מטופש של חולדאי שמגרש 3000 צעירים מת"א . אני מבין שאתה מעדיף חורים שחורים של זנות הימורים ופשיעה, אני מעדיף חורים לבנים של אומנים המחיים את אזורי התעשיה הישנים והנטושים

08
תל אביבי
 • 10:49
 • 07.08.09

מזמן הבנו שאתה רוצה לנהל את תל אביב כמו עסק מסחרי שירוויח יותר כסף. כולם יודעים את הסיבה האמיתית לדחיית הלופטים - הקטנה של הארנונה, מארנונה עסקית לארנונת מגורים. חבל מאד שהכסף חשוב לך יותר מהתפתחות העיר!!!

07
 • 10:36
 • 07.08.09

ואז יעיפו את כולם מהלופטים

06
גדי
 • 10:26
 • 07.08.09

הרעיון הלופט הוא חלל גדול מאוד פתוח... סעלנויורק ואולי תךמד מה זה לופט. ברמת גן אלו סתם ירות חדר מסכנות ועלובות שלוקחים עליהן עלויות מטורפות. פראיירים לא מתים רק מתחלפים.

05
ניר
 • 09:51
 • 07.08.09

כמי שהיה מעורב במעבר של צעירים ואומנים מתל אביב שהפנתה לנו עורף לרמת גן שמקבלת אותנו בחיבוק גדול.אני מבקש להודות לראש העיר מר צבי בר למהנדס חיים כהן וגם לאלי מוסרי סגן ראש העיר שפעל בנחישות רבה מאחורי הקלעים לקידום המעבר בהצלחה רבה .

04
שרביב
 • 10:04
 • 07.08.09

עירית רמת גן תתקע לכם ארנונה מהסרטים על דיור באזור א' פלוס אחרי ששפצתם את המלונה ששמשה בעבר לעובדי תעשיית היזע

03
דייר
 • 09:35
 • 07.08.09

עלות לופט למגורים בגודל של 100מ"ר עולה כ 200,000 וזאת באזור די דפוק עם תעשיה וזונות. עם 10-20% נוספים במחיר אתם קונים דירת מגורים ברמת גן באותו גודל מוכנה מידית להשכרה בלי לעבור חויית שיפוץ מורכבת בלי לחכות שהאזור יהפוך לאיזה סוהו ניו יורקי בעוד 10 שנים

01
צרוף מיקרים?
 • 08:53
 • 07.08.09

על הנושא הנ"ל ובמקרה רז הייתה האורחת. מדהים איך הכסף מניע את ה...

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות