מול איקאה: מרכז עיצוב ולייף סטייל מוקם בפולג בהשקעה של 300 מ' ש' - נדל"ן - TheMarker

מול איקאה: מרכז עיצוב ולייף סטייל מוקם בפולג בהשקעה של 300 מ' ש'

מהלך נוסף שמבסס את מעמדו של אזור התעשייה הדרומי של העיר כמרכז קניות משמעותי ששואב אליו קהלים מאזור גוש דן והשרון

החברות אלקטרה נדל"ן ובן אפרים ייזום ובניה החלו בהקמתו של פרויקט SOHO - מרכז מסחרי לתחום העיצוב והלייף סטייל, באזור התעשייה פולג בנתניה. הפרויקט, המוקם בהשקעה כוללת של כ-300 מיליון שקל, ימוקם מול חנות איקאה (בצדה הצפוני) ולצד המרכז המסחרי ביג ומתחם הקניות רוגובין, וצפוי להיפתח במהלך שנת 2015.

זהו מהלך נוסף שמבסס את מעמדו של אזור התעשייה הדרומי של העיר כמרכז קניות משמעותי ששואב אליו קהלים מאזור גוש דן והשרון.

"אנחנו מתכוונים שהמרכז החדש יהווה מעין מוצר משלים לקהל שהמגיע לאיקאה, יגיעו גם למרכז שלנו שיתמקד בתחום של עיצוב הבית מכל מגוון הקשת. לא תמצא כאן רשתות וחנויות אופנה והנעלה, אלא ריהוט, אביזרים, מוצרי לייף סטייל, ומזון ", מסבירים היזמים.

מתחם ה-SOHO המתוכנן בפולג
מתחם ה-SOHO המתוכנן בפולג

מיזם ה-SOHO, שתוכנן על ידי האדריכל רמי וימר, יכלול שטחי מסחר בהיקף של 30 אלף מ"ר ויתנשא לגובה של 7 קומות מחופות זכוכית. כל קומה תאופיין בתחום פעילות ספציפי: ריהוט, עיצוב והום-סטיילינג, פרזול, בדים, קרמיקה, חיפויים ועוד.

כמו כן יכלול המתחם בתי קפה ומסעדות, שוק איכרים וגם קומת משרדי אדריכלים ומעצבי פנים שיעניקו שירותים במשרדי בוטיק. בנוסף, יוקמו 670 מקומות חניה בשלושה מרתפים תת-קרקעיים.

לטענת היזמים כ-50% משטחי המסחר בפרויקט כבר הושכרו בדמי שכירות בטווח שבין 50 שקל למ"ר לשטחי משרדים בקומו העליונות, דרך 120-180 שקל בקומות הביניים ועד 270 שקל למ"ר בקומות הקרקע.

לא שכחו את הקפה

בין בתי העסק שחתמו הסכמי שכירות בפרויקט: רשת הקמעונות סטופ!מרקט (שתפתח במרכז סניף בשטח 3,700 מ"ר) במפלס התת-קרקעי. בענף העיצוב: שבירו רהיטי גן (450 מ"ר), רשת חנות רהיטי הילדים עצמל'ה (240 מ"ר) רשת הריהוט שמרת הזורע (520 מ"ר) רשת חדרי השינה סימנס גאלרי (450 מ"ר) הגלריה ארטנובה (130). כמו כן בתחום המזון: רשת קפה לנדוור (300 מ"ר), גלידרייה אמיליה (75 מ"ר) ורשת הקונדיטוריות שני (200 מ"ר).

את הקרקע להקמת המתחם, בשטח 9.5 דונם, רכשו היזמים באוגוסט 2011 תמורת כ-30 מיליון שקל, תוך הערכה כי הפעילות המסחרית תמשיך להתפתח. פתיחת סניף איקאה במתחם, בשנת 2001, הובילה את השינוי שעבר אזור התעשייה. מאז נוספו עוד ועוד חנויות ומרכזי קניות במתחם. בצמוד לאיקאה ממזרח נפתח מתחם של רוגובין ובו סניפים של טיב טעם, רשת האופנה פקטורי 54, ארקפה וטבע מרקט.

מצפון לאיקאה הקימה חברת גנדן מרכז מסחרי, שנמכר מאז לקבוצת ביג והפך ל-"ביג פולג". ברחוב המלאכה נמצאים משרדי חברת ההיי-טק סיסקו ומרכז הפיתוח שלה. בהמשך הקימה גם יכין חקל את יכין סנטר - מבני משרדים בני שש קומות. בחלק המסחרי הוקמו מסעדות, חנויות אופנה ובתי קולנוע ובמשרדים פועלות חברות היי-טק כמו ספנשן-סייפן.

מחקר מקדים שערכה חברת צ'מנסקי בן שחר עבור יזמי ה-SOHO מעירך כי מתחם פולג הוא בעל פוטנציאל משיכה של כ- 170 אלף לקוחות בחודש, לצד כ- 17,000 איש המועסקים במרכזים ובמשרדים הסובבים. עוד העלה המחקר כי סך כוח הקניה החודשי בנתניה ויישובי הסביבה נאמד בכ- 378 מיליון שקל עם פוטנציאל לגידול עד כ- 475 בשנת 2016. בנוסף כוח הקנייה החודשי למוצרי ריהוט ועיצוב לבית מוערך ב-56 מיליון שקל עד שנת 2016 כוח קניה זה צפוי לגדול לכדי 70 מיליון שקל.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
09
מיכאל קובץ
  • 19:07
  • 23.10.13

החנות החדשה soho יהיה חנות טובה טוב מאוד שה יפתחו מיתחרה של איקאה אני יהיה שמח שיהיה לנו פחות לחץ בה עבודה תודה רבה שה לפחות יהיה חנות חדשה שה תוריד לנו את העומס בה איקאה ביגללזה העובדים אצלינו ממש מסכנים אאפשר שה רק איקאה תיהיה היחידה צריך אוד מלה חנויות מתחרות כמו איקאה ואלבי שה יקומו אוד ארבה חנויות מתחרות אני דבקה מפסות כי לפחות החברים שלי בה איקאה יוכלו לעבוד ארבה שנים בה איקאה וקחה יהיו סטודנתים שה יעבדו ארבה שנים בה איקאה ויהיה לנו פחות לחץ זה דבר טוב וקחה העובדים לא יעזבו את איקאה כול כך מהר כי העובדים האלה חשובים לאיקאה גם יהיה חנות מיתחרה שיהיה רק טוב בה הצלחה לחנות soho כול הכבוד אלה יוזמה אתם הצפונים שה תמחתם בי אני אוהב אותכם מי כול הלב איקאה קרית אתה ריאשון לציון

07
05
N
  • 19:32
  • 08.05.13

היום זה סיוט להגיע לאיזור ובטח בעוד שנה שנתיים יהיה כפח סיוט הציבור יעדיף מקומות עם נגישות קלה , זיכרו מה אמרתי ( גם קניון עיר ימים הינו. פיל לבן ) לפי שעה

02
מיכאל
  • 15:41
  • 08.05.13

שכחת לכתוב שממזרח למתחם נמצאת חברת טלכור מתמחה ומובילה בארץ בתחום ספקי כח צבאיים ואזרחיים החברה ממוקמת מזרחית למתחם בבנין בן שלוש קומות למעלה מעשור ומעסיקה עובדים מנתניה והסביבה - כשמסביב היה חול וחול אנו כבר היינו כאן עוד לפני איקאה גנדן סיסקו וכולם.

01
ראובן
  • 15:05
  • 08.05.13

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות