בעלי קרקעות בגוש הגדול בת"א מתנגדים לפשרה לגבי פינוי שדה דב - נדל"ן - TheMarker

בעלי קרקעות בגוש הגדול בת"א מתנגדים לפשרה לגבי פינוי שדה דב

לפי הפשרה, בעלי הקרקעות ישלמו למדינה 20 מיליון שקל בזכויות בנייה, כהשתתפות בהוצאות פינוי שדה דב

ההסכמות שהושגו ביום חמישי האחרון בין מנהלי מתחם הגוש הגדול ונציגי המדינה מעוררים סערה בקרב חלק מבעלי הקרקע, המכנים את הפשרה שהשיגו הצדדים כ"אבסורדית". על פי ההסכמה, שנחשפה לראשונה באתר TheMarker, הוחלט כי בעלי הקרקע ישלמו למדינה 20 מיליון שקל כהשתתפות בהוצאות פינוי שדה דב - זאת לא בכסף, כי אם בזכויות בנייה שיינתנו למדינה מתוך חלקם של בעלי הקרקע הפרטיים, עם הפשרת השטח לבנייה. בסך הכל צפויה עלותה הכוללת של העתקת השדה לעמוד על 230 מיליון שקל.

ההסכמה הושגה על רקע בקשה תלויה ועומדת בבית המשפט בעניין דרישת מדינת ישראל מבעלי הקרקע בגוש הגדול להשתתפות בהוצאות פינוי השדה, דרישה לה התנגדו בתחילה נציגיהם של בעלי הקרקע בכל תוקף.

שדה דב
שדה דב
צילום: דודו בכר

עורכי הדין שמואל שוב ונעמה שיף ממשרד שוב ושות', המייצגים מספר בעלי קרקע פרטיים במתחם ושהגישו בשמם התנגדות לבקשה, הגיבו בכעס על ההסכמות המתגבשות, ומכנים מהלך זה "החלטה אבסורדית".

"כזכור, בהסכם שנחתם בין הבעלים למדינת ישראל בשנת 2007 התחייבה מדינת ישראל לפנות השדה כך שניתן יהיה לבנות בשטח, ותמורת זאת עתידה לקבל המדינה 50 אחוז מהזכויות. כעת, המדינה מתנה כי תעמוד בהסכם רק אם תקבל מיליוני שקלים נוספים, וזאת מעבר ל-50 אחוז מהזכויות שהיא מקבלת על פי ההסכם", אמר עו"ד שוב.

עו"ד שיף הוסיפה כי "ההסכמה המתגבשת תמוהה מאחר והמדינה לא מעניקה דבר פרט לאמירה שתקדם הפינוי, דבר שממילא הייתה חייבת לבצע לפי ההסכם שנחתם. יותר מזה, המדינה אף מציינת במפורש כי 20 מיליון השקלים אינם סוף פסוק, אלא יהיו לה דרישות נוספות שבהם יכריע בית המשפט. לא ייתכן כי תינתן תמורה נוספת ואף אליה יתייחסו כאינה סופית".

לדברי השניים, בעלי הקרקע המיוצגים על ידם כבר הודיעו שיתנגדו נחרצות להסכמה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי הוא "מברך על הסכמת מנהלי הגוש הגדול לשאת בחלקם בעלויות הפינוי. לאחר שיאשר בית המשפט את ההבנות, יהיה ניתן לפעול לכך שייחתם הסכם הפינוי בין רש"ת, רמ"י ואגף התקציבים, לטובת פיתוח של אלפי יחידות בת"א, כל זאת כחלק מהמאמץ הממשלתי להגדלת היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש.

"השופטת מרים רובינשטיין בהחלטתה מיום 18.3.2013 קבעה כי 'ראיתי להמליץ לצדדים לנצל את פרק הזמן שבידיהם עד לדיון הבא הקבוע ליום 5.5.13 שעה 9:30 במטרה לנסות ולהגיע להסדר מחוץ לכתלי ביהמ"ש, ויפה שעה אחת קודם'. סביר כי באם בית המשפט היה חושב כי התנהלות המדינה אינה הגונה, לא היה שולח את הצדדים להגיע להסדר. בהתאם להחלטת בית המשפט, הצליח משרד האוצר להגיע להבנות עם מנהלי הגוש הגדול, הבנות אשר יידונו בבית המשפט ביום ה-5.5.13".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
01
סמיילי
  • 11:41
  • 28.04.13

מה לעשות, אלו התנאים (וגם זה בגלל שהמדינה לחוצה למכור במחירי סוף העונה).
לא רוצים - אל תיקחו (וגם לא תקבלו שכ"ט....).

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות