חוף התכלת בהרצליה: העירייה מעכבת בניית למעלה מ-10,000 דירות - נדל"ן - TheMarker

חוף התכלת בהרצליה: העירייה מעכבת בניית למעלה מ-10,000 דירות

בעלי חטיבת הקרקע בחוף התכלת, טוענים כי במשך כמה עשורים לא עשתה הוועדה המקומית דבר כדי לתכנן את הקרקע בבעלותם, וכאשר קידמו את התוכנית בעצמם נתקלו בהתנגדות מצד העירייה

150 בעלי קרקעות שנמצאות מדרום למלון אכדיה בהרצליה, הגישו השבוע עתירה מנהלית כדי לקדם תוכנית בנייה של למעלה מ-10,000 דירות על הקרקע שבבעלותם בדרום הרצליה. העתירה הוגשה בטענה שהוועדה המקומית בהרצליה לא פועלת לקידום התוכנית.

חוף התכלת, הרצליה
חוף התכלת, הרצליה
צילום: רונן אנגל

בעלי חטיבת הקרקע, שמכונה חוף התכלת, טוענים כי במשך כמה עשורים לא עשתה הוועדה המקומית דבר כדי לתכנן את הקרקע בבעלותם, וכאשר קידמו את התוכנית בעצמם נתקלו בהתנגדות מצד העירייה שטענה כי מן הראוי שתוכנית בסדר גודל כזה תתוכנן על ידי הוועדה המקומית ולא על ידי בעלי הקרקע. משראו שהתכנון תקוע, הגישו את העתירה המנהלית בדרישה שהוועדה המחוזית תיקח לידיה את סמכויות הוועדה המקומית ותפעל להפקדת התוכנית.

עמותת קידום תכנון ופיתוח חוף התכלת בהרצליה, שמאגדת כ-150 בעלי קרקע, הגישה עתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים נגד הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז ת"א, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה, יעל גרמן - ראש העיר והדס נוחם - אדריכלית העיר, באמצעות עו"ד יובל גלאון ממשרד שביט בר-און גלאון ציר יגור ושות'.

בעתירה מגוללים בעלי הקרקע סיפור ארוך שמתמשך מזה כמה עשורים שבהן הם מנסים לקדם תוכנית בנייה על חטיבת קרקע שבבעלותם. מדובר בחטיבה ששטחה כ-2,200 דונם שנמצאת בשטח המוניציפאלי של הרצליה במערב העיר מדרום למלון אכדיה ועד הגבול הדרומי של העיר עם תל אביב בצומת הקאנטרי. כ-500 דונם מתוך שטח התוכנית נמצא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל.

ב-96' החליטו בעלי הקרקע להקים עמותה שמטרה ליזום לקדם ולטפל בתוכנית לבניין ערים של הקרקעות. בשנת 2003 השלימה העמותה את התכנון אך ב-2004 הוועדה המקומית החליטה של להפקיד את התוכנית שמספרה הר/2200 בטענה שלמרות שהחוק מתיר ליזמים פרטיים לערוך את התוכנית, אין זה ראוי ורק היא, הוועדה המקומית יכולה לאזן בין האינטרסים הציבוריים והפרטיים בשטח.

הוועדה קידמה תוכנית לבנייה של למעלה מעשרת אלפי דירות שטחי מסחר ותעסוקה אך לא הביאה אותה לדיון בוועדה המקומית שבו היא אמורה להמליץ לוועדה המחוזית להפקיד אותה. מהעתירה עולה כי הוועדה השיבה לבעלי הקרקע כי ההפקדה מתעכבת בגלל שלא נמצא פתרון לחיבור מערב העיר ומתחם התוכנית החדשה למרכז ומזרח העיר.
 

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
11
אני
 • 16:44
 • 07.02.13

סבי רכש את השטח כשהיה צעיר, אח"כ זה עבר לבן שלו שזה אבי, ועכשיו הוא
כבר בן 85 ואני כבר מזקין, ועדיין השטח שנרכש נשאר כשהיה... כל האזור בין מלון מנדרין לאכדיה שאמור ויכול להיות פנינת חמד של ממש, נראה עזוב ומלא בזבל ושאר "מריעין בישין"
שלא נדבר על עוגמת נפש עצומה שיש לנו מכך שכלום לא קורה.. ורק להזכיר שאני כבר מזקין ויש לי ילדים ועדיין אין לי בכלל דירה, ומשלם הון תועפות על שכירות מחורבנת.. איפה הצדק??? איפה?? איך יכול להיות שכל כך הרבה זמן הסאגה הזאת נמשכת, ואין אור בקצה המנהרה...? יעל גרמן מאחל לך שתרגישי תסכול רב כמוני, עכשיו שנכנסת ל"אין עתיד"...

10
כל הכבוד על הכתבה.המאירה
 • 09:40
 • 05.01.13

חוף התכלת זאת דוגמא לשטח ענק שתוכנן למגורים עבור 60 אלף תושבים לפחות ואינו יוצא לביצוע ..מוזר מאוד כל עניין ההתנהלות סביב השטח הזה וכל זאת בלשון המעטה.

09
עוז
 • 10:36
 • 03.01.13

2200 דונם!!!. ניתן לבנות 40,000 דירות!!! אוכלוסית ישראל עשויה להכפיל את עצמהבעוד כשלושה עשורים. נדרש תכנון ופיתוח תשתיות לניצול מקסימלי של הקרקע והן מתכנון אדריכלי עם אופי ונשמה . ישנה הזדמנות לצאת מהקיבעון המחשבתי הישן והסטנדרטי שמעט ופשוט זה הכי נכון..

07
תמי צורי
 • 18:30
 • 02.01.13

04
שפרה
 • 17:03
 • 02.01.13

מחכים לחוף התכלת כבר הבנתי שמי שמחליף אותה ילך על זה בכול הכוח

03
כמו בתל אביב
 • 16:44
 • 02.01.13

צאו וראו איך מתנהלת בשלומיאליות הוועדה המקומית בת"א . תכנית כמו 3700 הוזנחה במשך שנים, ועכשיו אפילו תכנית קטנה יחסית 3388א שכבר הייתה צריכה להיגמר לפני שנים, עדיין תקועה כי הפקידים לא עושים את עבודתם ואין מי שיגיד להם לעשותה. כך עולים מחירי הקרקע בת"א בהיעדר קרקעות מופשרות ,בגלל פקידים עצלנים מצד אחד, ונבחרים שאינם עושים כלום מצד שני.

02
יהודית מרום
 • 15:53
 • 02.01.13

תבנו דירות לכולם

01
אלון
 • 15:52
 • 02.01.13

כבר 15 שנים(ויש כאלו כבר 60 ו-80 שנים) אנשים מחכים לך גברת ראש העיר והיו לפניך עוד כמה שהקרקע תופשר, כמה עוד? דירתם במפלגת יש עתיד על בניה ותכלס את לא עושה כלום עם העתודה הכי גדולה שיש ונשארה באזור המרכז......להאמין לך קשה מאוד כרגע

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות