עיריית הרצליה תאפשר הוספת 3.5 קומות במסגרת תמ"א 38 - נדל"ן - TheMarker

עיריית הרצליה תאפשר הוספת 3.5 קומות במסגרת תמ"א 38

"מינהל התכנון טרם הגדיר מהו דיור בר השגה, מביאה לחוסר יכולת של העיריות להכניס מרכיבים של דיור להשכרה לטווח ארוך", אמר מהנדס העיר תל אביב

מהנדס העיר תל אביב עודד גבולי, אמר הבוקר כי העובדה שמינהל התכנון טרם הגדיר מהו דיור בר השגה, מביאה לחוסר יכולת של העיריות להכניס מרכיבים של דיור להשכרה לטווח ארוך בפרויקטים מאושרים. "כשאנחנו מגיעים עם תוכניות לדיור בר השגה לוועדה המחוזית תל אביב, היא מבטלת אותן", אמר גבולי. "עד היום במינהל התכנון לא הגדירו מה זה דיור בר השגה. לכן אתה לא יכול לאשר לכך תב"ע". הדברים נאמרו בפאנל מהנדסי ערים שנערך בכינוס הנדל"ן השנתי שעורך הבוקר ארגון הקבלנים תל אביב-יפו-בת ים במלון דן אילת.

שכונת הרצליה הצעירה
שכונת הרצליה הצעירה
צילום: דודו בכר

מרבית המהנדסים שנכחו, הביעו תמיכה בהגדלת הצפיפות בשטחים העירוניים, בין היתר על ידי מגדלים. יוצא דופן היה מייק סקה, מהנדס העיר הרצליה, שאמר כי להנהלת העיר אין כיום כל כוונה לבנות לגובה: "אנחנו תומכים בבנייה לגובה בתל אביב. לא רק שאין לנו כוונה לבנות לגובה, אנחנו רוצים להסתמך על הבנייה הגבוהה והאיכותית בתל אביב. אנחנו יודעים את מקומנו כעיר הקטנה והשקטה שליד תל אביב".

עמדתם של האדריכלים חיים כהן - מהנדס העיר רמת גן, ויהושע פתאל - מהנדס העיר בת ים, הייתה שונה. "אנחנו לא נבהלים מצפיפות בעיר בת ים", אמר פתאל, "כיום אנחנו עומדים על 16.5 יחידות דיור לדונם. אין לנו בעייה להגיע ל-22-23 יחידות דיור לדונם. זה מצריך תכנון איכותי". לגבי העומסים שבנייה במגדלים יוצרת אמר כהן: "בענייני תחבורה העמדה האישית שלי היא שמי שמחליט לגור בתל אביב או רמת גן - מגיע לו".

עוד נגע הדיון בנושא התמ"א 38, והחסמים שמונעים כיום היקף רחב של פרויקטים. לדברי עו"ד יהודה רווה שנכח בפאנל, "יש שני כשלים, אחד בדרג הממשלתי, וגם בדרג העירוני. כל אחד מהקבלנים יודע איזו דרך חתחתים עובר כל מי שמבקש להוציא היתר בנייה רגיל, לא תמ"א 38. העובדה שיוג'ין קנדל הקים ועדה שאמורה לפתור את החסמים, זה מראה שמישהו חושב שיש חסמים".

מהנדס העיר תל אביב עודד גבולי, כלפיו הופנו טענות שאגף התכנון בראשותו אינו פועל לקידום פרוייקטים של תמ"א 38, הכחיש את הטענות. "אנחנו פותרים את תמ"א 38 ברמה העירונית הכללית. יצרנו מדיניות לפי תמ"א 2, ואז המדינה החליטה לעשות את תמ"א 3, לכן אנחנו מייצרים כעת מחדש את המדיניות". גבולי הדגיש כי סיכויי קידום התוכנית נקבעים בהתאם לאזור בו מקודם הפרוייקט: "פני העיר לדרום ולמזרח, אפשר להוסיף שם הרבה מאד מקום. יש קרוב ל-70 אלף יחידות ויכולות לקבל היתר בחודשים הקרובים".

אדריכל סקה מהרצליה חשף בהקשר זה כי בקרוב מאד תאושר תוכנית מתאר נקודתית לעיר בנושא תמ"א 38-3: "אנחנו הולכים לאפשר עוד קומה מעבר ל-2.5 הקומות שמאפשרת התוכנית המקורית, כך שבסך הכל תאושר תוספת של 3.5 קומות", אמר והוסיף כי "הקמנו צוות שמקדם תמ"א 38. כל ההקלות שניתן לתת אנחנו נותנים, רק תבואו ותיקחו. חניונים ציבוריים לצורך השלמת תקן חניה מחוץ למגרש".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
10
דן
 • 23:29
 • 27.10.12

עירית הרצליה טוענת שמעודדת תמ"א 38 ,אולם קובעת שתקן הצפיפות לא יעלה על 20 דירות לדונם. המשמעות שביצוע תמ"א 38 במקומות שישנם בו בנינים ישנים של 4 קומות (כמו סוף רחוב הנדיב ) לא יוכל לקבל אישור.
מיתחם הנדיב חייב חקבח טיפול מיוחד. העיריה צריכה להקצות שטח ציבורי לחפירת חניון תת קרקעי . בינתיים הכל תקוע.

09
הרציילני
 • 12:19
 • 27.10.12

הוספת עוד קומה משמע 2דירות לבניין. זה יוזיל את הדירות בעיר. בתור הרצלייני מתרבים הסימנים שעדיף למכור עכשיו ולא לחגות לשנה הבאה. הבועה בשיאה ומחירי הדירות בעיר לא יעלו יותר.

08
גקק
 • 22:36
 • 26.10.12

מהנדס עיריית הרצליה הנחה לאחרונה שתמ"א 38 יתאפשר רק עם תקן חניה ארצי. הנחיה כזו מסכלת בעצם כל תמ"א 38 בעיר. חניונים ציבוריים בהרצליה זו פיקציה. היכן יש חניונים ציבוריים בלב שכונות מגורים? בהרצליה הצעירה? בהרצליה הירוקה? או תמ"א 38 בפיתוח ליד הים? תאשרו קודם את מה שיש. עיינו ערך רמת גן.

06
אוסנת
 • 21:31
 • 25.10.12

משפר את חזות העיר תורם עוד ארנונה לעיר משדרג את איכות החיים והאסטטיקה לדייר הקיים מוסיף דיור לרוכשים רק טוב אין חסרונות עד שיש כבר משהו טוב רוצו עם זה כל הכבוד להרצליה ואני גאה בחברת קרקע יציבה בהנהלת גדי בן דרור ועודד בן דרור שעושים עבודה נפלאה יחד עם גרי שפיר אדריכל שמתמחה במקצועיות בעניין יישר כח כל הכבוד לעיריית הרצליה על התניכה תושבת מרוצה וגאה

04
אזרח
 • 18:32
 • 25.10.12

ישנם כמה מהנדסים שמזהירים כבר היום שהחישובים שעושים בעייתים ולא נבדקו בפועל אלא רק "על הנייר".

משחקים עם החיים שלנו, שזה לא יהיה פל-קל 2.

03
תושב
 • 16:17
 • 25.10.12

מה זאת אומרת מי שגר ברמת גן מגיע לו??
בונים מגדלים בלי סוף ומאשרים חריגות בעיר שכל הרחובות הראשיים שלה הם עם נתיב אחד לכל כיוון. עיר גרועה ביותר והתכנון עוד יותר

02
טמאות 38
 • 15:02
 • 25.10.12

שיוסיפו 35 קומות.. איפה הבטיחות? איפה חוקי הבנייה? עירייה מפגרת שחושבת שהיא מתקדמת.. כתבה מצחיקה, עוד דוגמא לישראבלוף אפילו לא מתוחכם..

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות