בעלת קרקע בחוף התכלת בהרצליה מסרבת לממש הסכם למכירתה: "הטעה אותי" - נדל"ן - TheMarker

בעלת קרקע בחוף התכלת בהרצליה מסרבת לממש הסכם למכירתה: "הטעה אותי"

העירייה מקדמת באזור תוכנית לבניית כ-10,000 דירות

עו"ד מאיר הלר
עו"ד מאיר הלר
צילום: ארז ביטון

>> אזרחית שווייץ, בעלת קרקע במתחם חוף התכלת בהרצליה - שהעירייה מקדמת בו תוכנית לבניית כ-10,000 דירות - חזרה בה מהסכם שחתמה למכירת דונם באזור, בנימוק שהרוכשים ועורך דינה ניצלו את חוסר הבנתה במקרקעין ורכשו את השטח במחיר המתאים לקרקע חקלאית. כרגע החליט בית המשפט על צו מניעה זמני למכירת הקרקע עד להכרעה בעניין.

חברת תלתן נכסים והשקעות, שהתכוונה לרכוש את הקרקע, הגישה במאי תביעה נגד בעלת הקרקע, אווה בורק, לאחר שחזרה בה מחוזה המכירה. ביטול ההסכם, לטענת החברה, נעשה שלא בתום לב ובניגוד למקובל, לאחר שתלתן כבר חתמה על החוזה.

לדברי בורק, היא קיבלה את הקרקע מאביה המנוח, שרכש אותה לפני כ-50 שנה. בפברואר פנתה לעו"ד יוחנן קמני וביקשה שיבדוק עבורה אם הקרקע צפויה לעבור שינוי ייעוד. במכתב תשובה ששלח קמני לבורק, שצורף כנספח לכתב ההגנה, נכתב: "אין תוכניות או פעולות עדכניות לשינוי הייעוד".

בתכתובת נפרדת הציע קמני לבורק לשכור את שירותיו לשם מכירת הקרקע, והודיע לה כי התקבלה אצלו הצעה לרכישה על סך 350 אלף דולר. לאחר מו"מ גובש הסכם מכר בין הצדדים, על סך 450 אלף דולר, שממנו נסוגה בורק בסופו של דבר. שוווי הקרקע מוערך כיום ב-600-700 אלף דולר.

לטענת בורק, לאורך ההליך כולו חשה בלחץ שהפעיל עליה קמני במטרה להביא לחתימתה. לאחר שלדבריה החל אמונה בו להתערער, מינתה את עו"ד בארי צין שיבדוק את פרטי העסקה, וגילתה שהקרקע נמצאת בהליך הפשרה. בתצהיר שהגיש צין לבית המשפט, אמר כי בשיחתו עם קמני הופתע להיווכח שזה לא יידע את בורק בדבר תוכנית המתאר המקודמת בשטח, אף שהדברים היו ידועים לו. "על בסיס הטעיה בוטה זו התנהלו המגעים בין קמני לתלתן. המשיבה לא היתה מעלה על דעתה אפשרות של מכירת הקרקע טרם הפשרתה, אלמלא הוטעתה באופן זה", נכתב בכתב ההגנה, שהגיש עורך דינה של בורק, מאיר הלר ממשרד א. לנדוי.

חוף התכלת בהרצליה
חוף התכלת בהרצליה

קמני אמר בתגובה: "אני לא זוכר את הפרטים של המו"מ, כי עברו כמה חודשים. אני גם לא חושב שדעתי בנושא חשובה". עו"ד יורי נחושתן, המייצג את תלתן, מסר: "החלטת בית המשפט על הוצאת צו המניעה הזמני על מכירת הקרקע מדברת בעד עצמה".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
08
משה
  • 13:39
  • 21.12.11

למתווך אסור לקנות בלי לידע ,והעורך דין לא זוכר כמה חודשים לפני,אולי כדאי שהמשטרה תרענן את זכרונו,בושה למדינה שיש לה צדיקים כאלו

07
פקיד בית המש
  • 14:35
  • 20.12.11

תבדקו את כל התיקים שלו ותראו מי זה באמת ...

06
מאמין לך איש טוב שכמוך
  • 11:16
  • 20.12.11

05
אסור למערכות המשפט והאכיפה לאפשר זאת
  • 08:55
  • 20.12.11

04
אני
  • 07:57
  • 20.12.11

עברו כמה חודשים וכבר הוא לא זוכר. המצב קשה.

03
תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות