עיריית הרצליה מתכננת: בנייה של כ-10,000 דירות בחוף התכלת - נדל"ן - TheMarker

עיריית הרצליה מתכננת: בנייה של כ-10,000 דירות בחוף התכלת

את התכנית מקדמת עמותת חוף התכלת המאגדת מאות בעלי קרקע במתחם; חבר סיעת הירוקים: "כניעה מבישה של העירייה בפני בעלי הקרקע"

עיריית הרצליה מעודדת את הפיתוח והבנייה במתחם חוף התכלת בעיר ובכוונתה לקדם תכנית לבנייה של כ-10,000 דירות במתחם, כך עולה מישיבה מיוחדת של המועצה הציבורית שהתקיימה השבוע בהשתפות ראש העיר יעל גרמן, סגני ראש העיר, מחלקת ההנדסה, הציבור, נציגי בעלי הקרקעות ומתכננת מחוז תל אביב נעמי אנגל.

זו הישיבה השנייה שמתקיימת על תוכנית הר/2200 המתייחסת לחלקת קרקע בשטח של כ-2,100 דונם בין המרינה של הרצליה למלון מנדרין. את התכנית מקדמת עמותת חוף התכלת המאגדת מאות בעלי קרקע באמצעות עו"ד אייבי נאמן, עו"ד מרים דונין והאדריכל דני קייזר שנבחר על ידי העירייה להכין תוכנית מתאר במקום.

חוף התכלת בהרצליה
חוף התכלת בהרצליה

במסגרת התכנית שהוכנה הוחלט כי מבין שלוש החלופות שתוכננו למקום - מגורים תעסוקה ותיירות ,יש להעדיף את אופציית המגורים הכוללת עשרות אלפי יחידות דיור, תעסוקה ומסחר. קודם לקידום התוכנית בוועדה המקומית נדרשים היזמים לבצע מספר שינויים ועיקרם שילוב פרויקטים לדיור בר השגה והרחקת פרויקטים מלונאים מתחום ה-300 מ"ר מקו החוף. במהלך הישיבה שיבחה נעמי אנג'ל את התוכנית וטענה כי יש לקבוע לוחות זמנים לקידום התוכנית. על אף שהתוכנית טרם נידונה בוועדה המקומית ציינה אנג'ל כי קיימת כוונה לקדם את התוכנית בוועדה המחוזית ולהביאה לאיושר מקדמי.

"יש כאן כניעה מבישה של העירייה בפני בעלי הקרקע", אמר בתגובה דרור עזרא חבר מועצת העיר מטעם הירוקים, "העירייה הייתה צריכה לעמוד על-כך שרוב הקרקע תישאר לתכנון עתידי כפי שהינה מוגדרת היום בתוכנית של העיר הרצליה. אפשר וצריך לספק אלפי יחידות בעיר בשטח הבנוי, בין היתר בפרויקטים של פינוי בינוי".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
10
סוף סוף!!!
 • 18:32
 • 18.12.11

אלו אדמות שכבר עומדות שלושה דורות ומחכות לגואל.
סבי וסבתי שהיו חלוצים קנו את האדמה, ובמשך שנים שילמו הורי ע"ה מיסים לעיריית הרצליה, זאת בשעה שהקיבוץ הסמוך מעבד את האדמות ללא רשות הבעלים ובעוד אדמה חקלאית פטורה מתשלום מס.
לאחר שנים הפסיקו לגזול מאיתנו מיסים, אך מעולם לא החזירו לנו את המיסים אותם גבו מאתנו שלא כחוק!!!!
הסבים והסבתות נפטרו, וגם ההורים, והאדמות נמצאות במשפחות שנים על שנים ומחכות לגואל.
לחץ אחותך!!!! ואוליגרכים סבתך הצולעת!!! אנשים קשי-יום שילמו ממיטב כספם שנים על שנים, והגיעה השעה שנקבל את המגיע לנו!!!!!

 •  
  אורן
  • 20:32
  • 13.12.11

  הקו הירוק מתל אביב מגיע לאיזור התעשייה של הרצליה דרך השטח הזה ופוגש שם את הקו הורוד שממשיך לכפר סבא + מרכז תפעול ובקרה של הרכבת הקלה על השטח שמדרום לאיזור התעשייה של הרצלייה. עכשיו בכל מקרה נוגעים בשטח והולכים לקחת שטחים לצרכי ציבור אבל מסביב יבנו שכונה חדשה ויתנו משהו גם לבעלי הקרקע , מה קרה אתה מקנא באנשים ששנים מחכים שמשהו יזוז עם הקרקע שלהם...

06
david
 • 14:05
 • 13.12.11

04
אורי... .
 • 02:29
 • 13.12.11

ישנם אנשים מאוד נחמדים שלא רוצים שיהרסו לנו את הסביבה. אזי בבקשה... תתקבצו נראה כמה אתם ומה אתם יכולים להעניק לנו. אתם תעברו לגור באוהלים ואנחנו נקנה את רכושכם ונבנה עליו.
למה? כי באוויר אנחנו לא מצליחים לרחף.

03
רני
 • 21:25
 • 12.12.11

חייבים שטחים פתוחים
יש לקדם קודם כל פינוי בינוי בעיר
מספיק עם בניה על שטחים פתוחים...
מספיק בניה על חוף הים!!! הטיילת בהרצליה הינה אסון!!!! תלמדו מאוטרליה, הוואי ועוד מקומות רבים המשמרים את החוף ולא מתירים כל בניה על החוף!!! חזירות קפיטליסטית! כמה מסעדות צריך על החוף????? ! גם לא מזחים!!! די מספיק עם הבניה הזאת. בבקשה לבטל את תכנית הטיילת, חוף טבעי מושך הרבה יותר תיירים!

01
הקונפורמיסט
 • 17:02
 • 12.12.11

תוכן מקודם
הפופולריות בנדל"ן
הצעות מיוחדות