רמי לוי - ליכודניק נגד שלי יחימוביץ' - זירת הדעות - TheMarker

דעה // רמי לוי - ליכודניק נגד שלי יחימוביץ'

אף שלוי מתכחש לזהותו הפוליטית, ייתכן כי היותו חבר מרכז הליכוד לשעבר מסבירה את ההתקפה משולחת הרסן על יחימוביץ'

>> מאמרו של רמי לוי ("יחימוביץ' מנהלת קמפיין פופוליסטי על גב העובדים", 9.10 ,TheMarker) היה גיבוב של טענות שהקשר בינן לבין המציאות קלוש. טענת הכזב כי יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', לא יצאה להגן על עובדי הסלולר המפוטרים נעה בין שקר גס לבורות גרידא.

שלי יחימוביץ', רמי לוי
שלי יחימוביץ', רמי לוי
צילום: מיכל פתאל

כבר ב-7 בדצמבר 2011 פנתה יחימוביץ' למנכ"לי חברות הסלולר במכתב, שפורסם באותו יום ב-TheMarker, ובו התריעה על פיטורי העובדים הצפויים בעקבות התגברות התחרות בענף הסלולר. ב-27 באוגוסט פנתה יחימוביץ' במכתב נוסף למנהלי החברות, ובו הציגה את האכזריות ואת אי המוסריות הכרוכה בפיטורים המוניים של עובדים שתרמו תרומה ענקית לרווחים של 10 מיליארד שקל שהציגו החברות בשנים האחרונות.

אכזריות זו מתעצמת לנוכח העובדה שחברות אלה עדיין מרוויחות מאות מיליוני שקלים. מכיוון שהמכתבים פורסמו ב-TheMarker וגם נדונו בהרחבה, הרי שהתכחשותו של לוי למציאות וטענתו כי יחימוביץ' לא הקימה קול זעקה למען עובדי הסלולר מעלה שוב את השאלה מדוע הוא זורה חול בעיני הציבור.

בתוכנית "המקור" ששודרה בערוץ 10 ב-24 בנובמבר 2010, התבטא לוי נגד ההסכם הקיבוצי שחתמה ההסתדרות עם איגוד רשתות השיווק שנועד לשפר את השכר בענף. עובדיו של לוי אינם מאוגדים ואינם נהנים מההסכמים הקיבוציים בענף, ולכן, כדי להחיל את ההסכם עליהם, יש כורח בצו הרחבה. מאבקו הציבורי נחל כישלון חרוץ. בניגוד למה שכתב, הוא לא נדרש לחתום על צו ההרחבה. דווקא חתימתו של שר התמ"ת דאז, בנימין בן אליעזר, על צו הרחבה שמשפר את תנאי עבודתם של העובדים ברשתות השיווק היא זו שכפתה עליו לשפר את תנאי עבודתם של עובדיו.

לוי מתפאר במאמרו כי הוא יוצר מקומות עבודה. דומה כי הוא מצפה לתודה מיוחדת על כך. זהו היפוך גמור של היוצרות, המעמיד את ההון במרכז ומוחק כליל את האדם העובד. השקפה כזאת מאפשרת לו לטעון כי עבודה בשכר מינימום עדיפה על אבטלה, ומאפשרת לו לשכוח שקיימת חלופה אחרת - מציאות שבה לעובד יש עבודה קבועה עם תנאים סוציאליים בצדה, המאפשרת לו לדאוג לביתו, לחינוך ילדיו, לבריאותו ולזקנתו.

לוי לא נזקק למחוקק כדי להעלות את שכרם של עובדיו. רק עלות שכרם של לוי ואשתו עדינה בחמש השנים האחרונות היתה כ-33 מיליון שקל, וזאת בנוסף לדיווידנדים בסך של כ-180 מיליון שקל. חשוב לזכור כי שכר מינימום הוא השכר הנמוך ביותר שניתן לשלם לעובד בלי לעבור על החוק, ולא השכר הראוי לעובדים.

אף שלוי מתכחש במאמר לזהותו הפוליטית, ייתכן כי היותו חבר מרכז הליכוד לשעבר מסבירה את ההתקפה משולחת הרסן על יחימוביץ', שזוכה לאהדה ציבורית נרחבת בזכות פעילותה הציבורית ועמדותיה הכלכליות-חברתיות. אולי התחזקותה הפוליטית של מפלגת העבודה והחשש מחזרתם של ערכים הנותנים כבוד לאדם העובד הם שעומדים בבסיס ההתקפה.

הכותב הוא יזם היי-טק, כלכלן וראש המטה של יו"ר העבודה שלי יחימוביץ'

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
90
אילנה
 • 12:03
 • 24.10.12

כמה אפשר לשקר, לתחמן, להכחיש, לנאץ, לברבר ולקשקש, וכל זה ע"י עתונאית חצר שהשתן עלה לה לשערות, כי ראש אין לה. הגברת רוצה לנהל מדינה, תארו לעצמכם את היייייייייייי טרילייייייייייייי בכסא ראש הממשלה או בפגישה עם רומני או אובמה, כשלצידה טיבי וזועבי...איך היא מוכרת את המדינה עבור ליטוף במצחה המרוגש. חלאסססססססססס, יש גבול גם את היא חד"ש/ ה.

85
קונה פוטנציאלי
 • 09:03
 • 14.10.12

אני משתדל לקנות במכולת השכונתית או בירקניה השכונתית ורק במקרים של קניה גדולה אנחנו הולכים לסופר. בכל מקרה רמי לוי לא בא בחשבון כי ידוע שעובדיו מנוצלים וסובלים מיחס לא הוגן.

83
מיכאלה אלרם
 • 07:58
 • 14.10.12

שלי יחימוביץ לא לענות ישירות אלא לשלוח שליחים
אני נותנת לך 48 שעות לנהל סניף אחד של רמי לוי- ואחר כך נדבר

82
דווקא מחברה ותיקה
 • 01:05
 • 14.10.12

בזבוז זמן של עצמם בבזבוז זמן של הלקוחות לא תורם למשק אלא רק פוגע בו.

השמאל הזוי אם הוא חושב שניתן לשפר את המצב על ידי אבטלה ממוסדת, נטילת חובות בריבית והעברת כספים מאזרח לשני.

81
דרומי
 • 21:58
 • 13.10.12

לצערי הרב רמי לוי צודק במיליון אחוז.
גם אני פניתי לשלי לפני כשנתיים בנושא זכויות עובדים וחוץ מהעוזרת שנינפה אותי לא היה המשך.
מי שבוחר שלי מקבל עייני.
זו פעם ראשונה מ1977 שלא אבחר עבודה.
שלי בלוף!!!

79
שמואל
 • 21:24
 • 13.10.12

יש מקצוע רשום חדש לדמגוגים ,יזם היי טק כמה מקומות עבודה יצרת מר קורנפלד ? לא מחכה לתשובה!

78
מקס
 • 17:38
 • 13.10.12

רמי לוי לא משלם שכר לעובדים! בושה,בושה,בושה!!!!!!!!!

76
פישלזון
 • 07:52
 • 13.10.12

במיתון ההולך ומתקר אלינו בצעדי ענק. נראה כמה מקומות עבודה היא תייצר.
אותם אלו שמקבלים שכר מינימום ( לדברי יחימוביץ ) יודה לאל שיש להם מקום עבודה !
הגברת חזקה מאד בלדבר אבל את תמיכתי היא לעולם לא תקבל כי היא לא דמות של מנהיג. היא אולי תוביל את המפלגה לבחירות ומשם להיכן ?
הקומויזם עבר מהעולם לפני למעלה מעשור שנים.

75
אלון
 • 06:55
 • 13.10.12

בתור מי שחשב להצביע עבורכם, סלדתי מתגובתה של שלי יחימוביץ לנחמיה שטרסלר באותה הופעה בערוץ 2. במקום לענות לעניין, היא הכפישה אישית, ולא משנה כרגע אם היא צודקת לגביו. השאלות של שטרסלר היו במקום - למה לא לענות ולהתמודד עם טענותיו? מדובר בויכוח לא פשוט בין תיאוריות. למה לא לנסות לשכנע בעניין?
והנה אתה חוזר על אותה הטעות עם רמי לוי. אתה טוען שזה בגלל שהוא חבר מרכז ליכוד? מה איכפת לי??? לעולם לא אצביע ליכוד, אבל למה לא להתייחס לגופם של דברים, ובמקום זאת לומר: "אהה... הוא חבר מרכז ליכוד". גם אם כן, אולי הוא צודק?

74
71
רוני
 • 18:12
 • 12.10.12

הפעם תצביעו עבור הכלכלה שלכם

70
אבי
 • 13:29
 • 12.10.12

אם רוצים מחירים נמוכים הם באים על חשבון דבר אחר
כמו שכר מינימום ,גודל המקום במטרים ריבועים, וכו".
אני בטוח שאם רמי לוי תכנס לקשיים כספיים שלי לא תדאג לו.
מכאן אני מבין שהכל צביעות ופופוליזם

68
מישקפופר
 • 11:44
 • 12.10.12

העם רוצה מוצרי חלב בזול. די עם דמגוגיית "דאגה לעובד X ברפת Y".

67
אזרח
 • 10:47
 • 12.10.12

נהנתי מלקרוא את המאמר- ברור שמדובר בדעה עם אגנדה אבל חשוב מאוד בתקופה זו לפנ בחירות שיהיה במה שתדבר אחרת
דבר שאינו מובן מאליו במזרח התיכון שבו אנחנו חיים

66
דיוגנס
 • 10:44
 • 12.10.12

רמת התגובות לשני צידי המתרס בעייתית ומצביעה על רמת שיח ורמת מידע חברתי\כלכלי נמוכות ביותר-מה שלא הייתי מצפה מקוראי דהמרקר.
חברה (מדינה) בה נרמסים זכויות האדם העובד היא חרפה ומובילה למהומות חברתיות ואף למהפכות.
דיעות סוציאלדמוקרטיות כמו של יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' צודקות,חיוניות ולמעשה מתקימות בהרבה אירגונים (מקומות עבודה) בישראל.

הבעיה שלנו בחלוף שניים וחצי העשורים האחרונים מורכבת מהקצנה מסוכנת לשני הקוטבים כדלקמן:
.1 הגנה מופרזת של "זכויות עובדים" דגם חברת החשמל,נמלי ישראל,מקורות ועוד חברות ותאגידים ממשלתיים שהמדינה ושליחיה נכשלו ונכשלים בניהול תקין.
2.הזנחה פושעת של התנהלות שוק העבודה הלא מאורגן (מיקור חוץ ללא צורך,עובדים זרים,העדר אכיפת חוקי העבודה הבסיסיים,שחיתות במכרזי עבודה ועוד) כתוצאה ממדיניות מכוונת של הממשל מתוך אידאולוגיה "ליברלית" פופוליסטית שמניעיה לא כאן המקום לפרט.
אם הקןרא הנבון "החזיק מעמד" עד כאן,הרי ברור לו ששלי יחימוביץ' צודקת באופן כללי (ללא קשר עם נחמן או רמי).
מבחינתי ברור שאסור להמשיך את שלטון "הליברליות" הליכודית וזו צריכה להיות המסקנה של הציבור כולו.

65
אחד
 • 04:54
 • 12.10.12

אבל של רמי לוי לא, השתלחות של רמי לוי לא, השתלחות של שלי יחימוביץ כן.

נמאס מכם יחצנים, יועצים, או בשפה בוטה, תצאו לנו מהוריד מושחתים עלובים.

64
אריה
 • 03:40
 • 12.10.12

רמי לוי בנה עצמו על העסקת בני מיעוטים וחלקים חלשים אחרים בחברה ששמחים שהם מועסקים ולא משנה שהם מקבלים שכר רעב. הוא בנה את כל העסק שלו על שכר רעב ולכן יש באפשרותו להוריד מחירים.

63
אסף
 • 02:45
 • 12.10.12

א. לרמי לוי לא אכפת מליכוד קדימה או עבודה אכפת לו מההצלחה של העסק שהוא בנה ומהרווח שלו.
ב. שלי יחימוביץ באמת אכפת מעובדים, והיא נשמעת אישה ישרה והגונה. כמה היא מבינה וגם היא דמגוגית או אמיתית זה כבר שאלה אחרת
ג. רמי לוי לא קובע את שכר המינימום, ואי אפשר לצפות ממנו להעלות את שכר המינימום כי אז זה יאלץ אותו להעלות מחירים ואז הוא לא יהיה "רמי לוי" אבל אם המדינה תעלה את שכר המינימום אני לא בטוח שרמי לוי יפגע בכלל.. כי גם המתחרים שלו יצטרכו להעלות את שכר המינימום וכל מחירי המזון יעלו בהתאמה.. אולי למרוויחי שכר המינימום יהיה יותר כסף לקניית מותרות או אולי אפילו בית , ואולי לא. ואולי עסקים קטנים יפלו בגלל עליית שכר המינימום ואולי לא.. אבל זה לא מה שחשוב.. מה שחשוב זה ששלי יחימוביץ יודעת שהוא לא יכול להעלות שכר מינימום, אבל פעם הוא וויתר על הבונוס שלו על מנת לחלק לעובדים (לדעתי גם על מנת לקבל כותרת, אבל אני מעדיף אנשים שנותנים צדקה גם על מנת להתפרסם מאשר אנשים שלא נותנים צדקה)
ד. אין אפשר להתווכח עם העובדה ששכר מינימום עדיף להרוויח מאשר להיות מובטל, תשאלו כל מובטל
ה. התלבטתי עם להצביע לשלי יחימוביץ אבל הדמגוגיות האחרונות פשוט לא מאפשרות לי.. אני מעריך את הסוציאליזם שלה.. אבל לא רוצה להישאב לדמגוגיות זולות.. אני מרגיש שמכניסים אותי למלכודת עלובה ומתבייש להיכנס לתוכה.. למרות שאני מאוד מעריך את דעותייה
ד. נפתלי בנט פרסם מאמר בוא הוא שואל למה יחימוביץ לא נוגעת בוועדים הגדולים נמל אשדוד חברת החשמל וכו.. ששם נהגים מקבלים משכורות של יותר מ 50 אלף שקל על חשבון משלם המיסים וזה גם גורם לעליית המחיר של המוצרים המיובאים שלא לדבר על השירות המחפיר שנתקל כל מי שייבא פעם משהו.. למה היא לא יוצאת נגדם? למה היא לא מבקשת להעביר קצת מחברת החשמל למורים ולעובדות סוציאליות??
בקיצור, פעם האמנתי לה.. היום כבר לא... ולא נשאר לי במי לבחור.. אני אבחר לבנתיים כנראה או בנתניהו (למרות שאני לא אוהב את משנתו הכלכלית) או בבית היהודי (למרות שאני לא דתי אבל אהבתי את נפתלי בנט אם ייבחר)
שיהיה בהצלחה

62
רמי הלוי
 • 01:06
 • 12.10.12

רמי לוי לא היגדיל את כמות העובדים בישראל. גול שוק המזון נקבע על פי מספר התושבים במדינה. פשוט בלי הרשת של לוי היו יותר עובדים ברשתות מזון אחרות. אנשים לא אוכלים יותר בגלל רמי לוי, לכן הוא לא היגדיל את כמות העובדים.

61
s
 • 01:02
 • 12.10.12

בחושים שחה היא מבינה שמשהוא לא בסדר ,, והלא בסדר שלא כולם מחוברים לסוויפט ,לכרטיסי הקיום ,, האשראי ,זה עידן אחר ,תכבה את הקול בשידור המדיה ,ותיראה ,דמות פותחת וסוגרת את הפה ,השפה היא ויזואלית ומה שחשוב זה לא ליצור רגעים משאממים ,שם המשחק הפוליטי , זה מישחק , כאשר מדובר , במדיה הטליבזיונית , ,ברדיו חשוב הקול ,השפה הדיבור ,שיוצר לכידות , כאשר מדובר בעיתון ,המילה הכתובה ,דורשת חשיבה ,אם האזרחין יודעים ליקרוא ,וזה חשוב ,, בהינטרנט ,זה כבר משחק אחר ,ובכלל , בהינטגרציה , של הניידים החדשים שיש בהם כבר הכל ,במשולב ,זה קטלני ,אפשר במסר ברור להחליף את כל הכנסת בעשר שניות ,, ההבטחה ,, לבוחר ,, תן לי את קולך ,ויהיה בסדר ,, התשובה לבוחר , תיהיה קצרה , וברורה , תעשה כמוני ,

60
backbencher
 • 21:13
 • 11.10.12

לא מניה ולא מקצתיה!
מה שתרם תרומה ענקית לרווחי העתק היה העדרו של שר תקשורת מוצלח דוגמת ח"כ משה כחלון.
רק העדרו של שר דוגמת ח"כ משה כחלון איפשר לאורנג', פלאפון וסלקום לחלוב ממשקי הבית 3.7 מליארד שקלים מיותרים מדי שנה.
ברגע שהוא הגיע - הבינו עמוס שפירא, דוד אבנר, ומנכ"ל פלאפון כי החגיגה הסתיימה, פרשו את מצנחי הזהב שלהם, נטשו את המטוסים ונמלטו...

59
מוטי
 • 20:25
 • 11.10.12

איך בכלל שלי מעיזה להעביר ביקורת ( לא נכונה עובדתית ) שכל רצונה לקדם את עיניניה הפוליטים בלבד... הרי רמי לוי מעסיק אלפי עובדים ובכל עוזר לכלכלתה של המדינה. חזונה ההזוי של שלי יביא עוד תופעות כמו נמל אשדוד שבם עובדים ללא 12 שנות לימוד מרוויחים 30000 ש"ח בחודש ועוד מעזים למנוע התיעלות במקום עבודתם- בגלל שהדבר יביא להקטנת שכרם- וכך הדבר גם בחברת חשמל, בעיריות במוסדות המדינה ( שכל יום מאיימים בשביתה ) וכו. רוסיה הקומוניסטית - הנה אנחנו באים ...

57
כדאי לשלי להחליף אותו
 • 19:20
 • 11.10.12

הקישור בין רמי לוי לליכוד כבר בכותרת, מסיטה את הדיון מהעובדות:
רמי לוי התיחס לדבריה של יחימוביץ רק לאחר שתקפה אותו אישית במילים בוטות. יחימוביץ "השתמשה" בלוי משום שהוא מותג ידוע ולא ביגלל שראוי לתקוף ולהוקיע אותו, אלא רק כדאי להשיג רייטינג לדבריה.
רמי לוי צודק בהחלט בכותרות של דבריו:
הוא יצר אלפי מקומות עבודה - יחימוביץ אף לא אחד
הוא העל נסיון רב בתחומים בהם הוא עוסק - יחימוביץ עם אפס ניסיון מעשי, פשוט אין לה רקורד ביצועי הן בכנסת והן מחוץ לכנסת, היא חתול בשק.

56
פורטונה
 • 18:42
 • 11.10.12

ובינתיים העצה הכי טובה לקליינטית שלכם היא "סוף מעשה במחשבה תחילה". וגם להימנע מקללות ושמות תואר לא יזיק.

54
אדם
 • 16:02
 • 11.10.12

רמי לוי היה איש נחמד עד ששכח מאיפה הוא בא וחבל מאד . שלי מדברת כללית על שוק עובדים שהפך להיות שוק עבדים ( כמו אלפי עובדי קבלן עולים המנוצלים ע"י תאווי ממון, באבטחה וכקופאיות וכו ) . רמי לוי התנגד להתאגדות וקיבל את המנה שלו בצדק וביושר ! ותזכרו , שלי תמיד צודקת !

53
מיכאלה
 • 15:55
 • 11.10.12

נניח שאת צודקת
למה לא נאמרת אף מילה אחת על הכסף הולך לעובדי חברת החשמל
האם שם לא דואגים לאזרחי המדינה- חברת החשמל העלתה ב- 25% מחירים בשנה האחרונה בגלל ששלי לא יכולה לטפל בנושא כי היא הולכת עם עיני לבחירות

52
קונה קבוע ברמי-בנתיים
 • 15:06
 • 11.10.12

יענו.עשה שם טוב( משמן טוב)וחושב שזה יחזיק עם כל עשרות האחוזים של הזמן האחרון.הולך לחפש מועדון אחר.נ.ב.בביקור האחרון המקום היה כמעט ריק.אנשים לומדים מהר בימינו.

51
טול קורה
 • 14:55
 • 11.10.12

אני מוכן לרשום 100 ולקבל את כספי המשכורת של נבחרי הציבור אשר גם אם ייעזבו בטוחים כלכלית לכל חייהם.

50
נתן
 • 14:10
 • 11.10.12

נותן שכר מינימום וטוען יצרתי אלפי מקומות עבודה.
הם עובדים בשכר רעב.

48
משקיף מהצד
 • 12:55
 • 11.10.12

לשלי יש יותר אמביציה משכל. ויש לה פה גדול. הכלים שלה הם הלעג וההתנשאות, וזה די דוחה ויוצר אנטגוניזם אצל רוב האנשים (אם כי לא בקבוצת המיקוד הקטנטונת שלה). שלי ניצלה את עמיר פרץ כדי להיבחר, וזרקה אותו כדי לחבור לאהוד ברק. נדבקת לעיני מההסתדרות, ותשליך אותו לכל הרוחות כשלא תזדקק לו. עכשיו היא לא מצליחה להתאפק בפני הפתיון רמי לוי, שבעיניה הוא עוד ירקן מזרחי, ליכודניק ומסורתי שאפשר להשפיל בחינם. בבחירת המטרה היא טעתה, טועה ותשלם על טעותה. בעיני רוב המצביעים, רמי לוי הוא סיפור של הצלחה בעשר אצבעות וביושר. אנשים ישאלו למה רמי לוי ולא נוחי דנקנר, שגם עושק וגם עושה תספורת. השימוש במלה הערבית "ראיס" גם הוא מעורר אי נוחות. ההטיות האלה של יחימוביץ מזכירות עידן אחר שמעורר קבס אצל רבים מהמצביעים. אם ישראלי צריך לבחור בין רמי לוי לבין שלי יחימוביץ ב-2013, ודאי שרמי היה זוכה, גם מבלי לפתוח את הפה. וביחס לאורח המחשבה של יחימוביץ, בניגוד למוצאו.

44
מי בדיוק משתלח?
 • 11:25
 • 11.10.12

בא ראש המטה של שלי יחימוביץ ומטיף לאיש עסקים פרטי שהוא מדבר מתוך עמדה פוליטית?? ואתה מה?? נו באמת?
ואם כבר קראת מה שהבוסית שלך כתבה היית רואה שהיא הרבה יותר משתלחת ממה שכתב רמי לוי בצורה ממלכתית ומכובדת.
שלא לדבר על זה שכל מה שיחימוביץ כתבה זה עובדות מסולפות ללא קשר למציאות.

38
שלי יחימוביץ' לשלטון
 • 10:01
 • 11.10.12

36
עומר
 • 09:57
 • 11.10.12

יחימוביץ לא בוחלת באמצעים כדי להיבחר ובמיוחד בעזרת החזקים.

35
גקי
 • 09:50
 • 11.10.12

הההה...זהו סוף םוף משהו מעז להוריד את המסכה מעל פני הנסיכה.....זהו נגמרו המילים ועוברים לפן הפוליטי....איזו אכזבה מהתגובה שמשדרת המון לחץ....אני בחרתי עבודה בבחירות הקודמות....ובבחירות הקרובות לא אצביע עבודה....מנהיגה שמשדרת כזה לחץ ....היא פשוט לא ראויה.......כמו שנאמר ( הם מפחדים).....יצא לך העימות עם אדון לוי בעיתוי גרוע......

33
לכו להיות עצמאים כמו רמי לוי
 • 09:40
 • 11.10.12

תלכו כבר לעבוד
לשבת בבית קפה, לעשן, לשתות קםה, ולהתלונן שאין כסף - לא יעזור לכם
בטלנים

32
לוכד משת"פים של הקרן לישראל חדשה
 • 09:38
 • 11.10.12

29
עקרדם
 • 09:26
 • 11.10.12

יש בארץ סוג של אליטה שמורכבת מבדרנים ועיתונאים, שמנסים לרדד ולהשטיח את כל העולם עד שיתאים למוחם הצר. אין עבורם אלא טובים ורעים, שחורים ולבנים, נאורים וחשוכים, בובליל ופרידמן, והם יזינו כל נתון חדש לתוך המשוואה הזאת עד שייעלם בתוכה. שלי גדולה הרבה יותר מאשר הדבר הזה, היא רואה מורכבויות וחודרת דרך ההטעיות של עולם המדיה והפרסום. שטרסלר לא יכול לסבול את זה, והוא מנסה לצמצם אותה לתפיסותיו הדו-מימדיות. בשל כך המציא את דמותו של "רמי לוי", יזם קטן שהפך גדול, מזרחי-עממי, כזה שמדבר שכונה, ומציב אותו מול האשכנזיה מתל אביב. לא צריך לבלוע את הפיתיון הזה. שלי זה לא כוכב נולד והאח הגדול.

28
משה
 • 09:20
 • 11.10.12

אני עורך את הקניות שלי ברמי לוי וגם הטלפונים הסלולריים נרכשו אצלו וגם הקו אצלו. הוא חוסך לי הרבה כסף בחודש.
הוא גם מרויח מזה שאני קונה אצלו וזב בסדר כי הוא בעל עסק ולא ארגון צדקה.
אני יודע שבחלק מככסף שהוא ירויח הוא יפתח עוד חנויות ויספק עוד מקומות עבודה.
שלי יחימוביץ' זלזלה במחאת הקוטג' ורק כאשר הבינה שזה תפס תאותה נסתה לרכב על גלי ההצלחה בעוד שרמי לוי הוזיל את את מחיר הקוטג'.
זה שרמי לוי היה חבר מרכז ליכוד איננה רלבנטית, הוא דיבר בשם עצמו.

מה עשתה שלי יחימוביץ' בכדי להעלות את שכר המינימום? מה בכלל היא עשתה בכנסת?

26
BBZYOT
 • 09:03
 • 11.10.12

25
סתם אחד.
 • 08:53
 • 11.10.12

רמי לוי הוא לא צדיק בסדום, אבל מספיק עם ההתקפות האישיות. יחימוביץ', היא פוליטקאית, וכזו חשופה ממילא להתקפות אישיות, הגם שאינן רצויות בכל מקרה.
בכל אופן, השאלה שנשאלה יחימוביץ' על ידי שטרסלר נותרה פתוחה. מחכים למענה, עם ישראל

24
משלם המיסים
 • 08:50
 • 11.10.12

אל תקשקש במוח. שלי יחימוביץ לא יצורת עושר, היא פוליטיקאית. כל מה שהיא עושה זה לקחת ממישהו אחד את מה שהוא הרוויח ולתת למישהו אחר.
בלי אנשים כמו רמי לוי לא היה לכם ממי לקחת, הייתם משיגים את השיוויון שלכם בו כולם עניים, אני בספק עם ה"כבוד" שלכם היה עוזר להשקיט את הבטן הריקה.

22
בועמבר
 • 08:47
 • 11.10.12

איבדתם את הבעלות על המדינה, לא יחימוביץ' ואף לא קארל מארקס אם היה.בחיים לא יחזירו לכם את השליטה הפיאודלית במדינה ובאזרחיה. רמי לוי הוא דוגמא מובהקת לאדם מזרחי שהתגבר עליכם, ויצר עצמאות ובעלות על עצמו וגורלו. לעולם לא תשלטו בנו שוב, הבכורה לנו ובניגוד אליכם אנחנו נהיה הוגנים ואנושיים ולא נכניס אתכםם למכלאות אנושיות ולגטאות כפי שנהגתם בנו במשך 50 שנה. תסתפקו ב 6 מנדטים ותשמחו בהם כי זה מה שאתם שווים, לא יותר.

21
אלי סתוי
 • 08:46
 • 11.10.12

ח''כ שלי יחימוביץ יודעת בוודאות ,שקרטל המזון שהוקם בשלהי שנת 2005 עם המיזוג הגדול שבין רשת השופרסל ורשת הקלאבמרקט ,בחסותו האדיבה מתברר של שר התמ''ת דאז מר אהוד אולמרט , הוא ורק הוא,יצר למעשה ומינף את מפלגת קדימה ,כמפלגת שלטון בבחירות 2006 , את כל החומרים הרלוונטיים להפעלת קמפיין נגדי ממוקד מטרה , נגד המועמד לראשות ממשלה אהוד אולמרט ומפלגתו קדימה ,הענקתי כיו''ר פורום מזון ומכולת וכציר מפלגת העבודה ברוב כבוד ,למנהלת הקמפיין הנגטיבי של מפלגת העבודה דאז ח''כ שלי יחימוביץ וכידוע במבחן התוצאה ,ח''כ יחימוביץ ממש לא פעלה לדאבוני הרב ,לא במסגרת קמפיין הבחירות וגם לא לאחריו מאז ועד ימי המחאה הצודקת נגד יוקר המחיה ונגד הקרטל בניהולו של מר נוחי דנקנר בעל השליטה ברשת שופרסל המונופוליסטית והמכתיבה בענף המזון בישראל . ח''כ שלי יחימוביץ ברפיסותה , חטאה למעשה בכך שכדמות ציבורית משפיעה לכאורה ,לא מנעה את המשך השתלטות מפלגת קדימה מתחרתה הגדולה של מפלגת העבודה בבחירות 2006 ,להמשיך ולהוות את בסיס ההתהוות של קרטל המזון בישראל ,ולמה לה חכ שלי יחימוביץ כי תלין בשימוש בפופוליזם לשמו ,נגד רמי לוי ,הגורם היחידי בענף המזון עד כה ,הקורא תגר של תחרותיות אמיתית המוזילה משמעותית את מחירו של סל המזון היקר ביותר בעולם .

20
איייל
 • 08:45
 • 11.10.12

לצערי שוב מגנים על אשת תקשורת מהשמאל בחרוף נפש, אבל בתקשורת כמו בתקשורת הכל דיבורים

19
אא
 • 08:40
 • 11.10.12

הגישה המקולקלת של אנשים כמו יחימוביץ שרוצה להוציא להורג כל מי שמרוויח כסף היא מאד מסוכנת. אנשים כמו רמי לוי מניעים את הכלכלה. אי אפשר להקים רשת מזון תחרותית בלי לצמצם עלויות כולל עלויות עובדים.
תרדו מרמי לוי- הוא לא העניין כאן.
ועוד דבר - צריך לזכור היטב שכל פעם שתוקפים שיטה צריך להציע אלטרנטיבה.
מאד מעניין אותי איך הגברת יחימוביץ מציעה להקים רשת מזון זולה מבלי להוריד עלויות שכר? אם יש לה שיטה שתציע אותה במספרים. לא בססמאות על כך שעדיף לא לעבוד כלל מאשר לעבוד בשכר מינימום.  

18
יונה
 • 08:37
 • 11.10.12

אבל מצד שני בימינו אף אחד לא קם ומעוניין לפתוח מקומות עבודה, כך שאת אנשי העסקים שכבר כן מייצרים מקומות עבודה צריך לעודד. וכאן המקום להדגיש שצריך להבדיל בין אלה המייצרים מקומות עבודה לאלה העסוקים להנפיק ולגלגל ניירות ערך כל היום. רמי לוי שייך לסוג הראשון.

17
יוגב
 • 08:34
 • 11.10.12

קל לבוא לבעלי עסקים בטענות של "התאכזרות" לעובדים, אבל חשוב להבין דבר מרכזי אחד - בעל העסק הוא זה שלוקח את כל הסיכונים כאשר הוא מפעיל את העסק שלו (ולכן מי שלוקח סיכון יותר גדול זכאי לתגמול יותר גדול). העובדים בכל החברות באשר הם לוקחים סיכון רק בכך שבחרו מקום עבודה זה על פני האחר. לא שאני מזלזל בזה או שאני חושב שזו עילה לתת להם תנאים שאינם קבועים בחוק, אך בעל העסק מחוייב לחוק ואם הוא עומד בו והעובד מצידו רוצה להמשיך להשתכר בתנאים שהוא מקבל אין פה בכלל ויכוח.
והערה לסיום - בכל ענף שבו יש מונופולים/דואפולים/קרטל והרגולטור עושה מהלכים שמפרקים את החולה הרעה הזאת יש תקופת מעבר של פיטורים, אבל בסופו של יום סה"כ המשרות בענף יגדל הוא ישאר זהה ולכן הפניה של שלי לחברות הסלולר שלא יפטרו היא פניה פופוליסטית נטו ומנותקת ממציאות עסקית (כמו רוב המשנה הסוציאליסטית)

16
הייתי פעם בעבודה -לא עוד
 • 08:24
 • 11.10.12

מה הקשר בין היותו חבר ליכוד לשעבר לטיעוניו?
הבנו ששלי נוטה לקומניזם, אבל העובדה שהיא מוכיחה את בעלי המפעלים על שהם חס וחלילה מרוויחים יות רמדי או משלמים מעט מדי לטענתה (אף כי במסגרת החוק) היא באמת מגוחכת.
אולי שלי רוצה לקבוע לרמי לוי כמה לשלם לעובדיו?
או יותר טוב - אולי תקים רשת מתחרה לרמי לוי שבה תשלם לעובדיה שכר כרצונה?

15
אור
 • 08:21
 • 11.10.12

יחימוביץ במקום לתקוף את רמי לוי שמזיל את עלות סל קניות.
יכלה לסגור איתו דיל לטובת העובדים.
אנחנו לא חיים ברוסיה הקומוניסטית , אם היא רוצה לדבר בשם העובדים שתרד לשטח. תכנס לסניף.
אם היא היתה רוצה להבחר היתה מבעירה את השטח מדליקה כמה צמיגים. ולוקחת את ראשות הממשלה בהליכה.
אם היא רק רוצה להטיף הטפות מוסר ולהעיר הערות מהטריבונה אז נתניהו נבחר.

14
תום האדום
 • 08:21
 • 11.10.12

אם מה שרשום פה נכון, צריך לאמת אותו עם הנתונים ולדרוש התנצלות.

13
גקו
 • 08:17
 • 11.10.12

ולמה אתה כיזם הייטק לא איגדת את עובדיך בהסתדרות??הרי בהייטק בגיל 45 גמרת תסוס. ואין בטחון ואין תעסוקה ואין מי שיגן. תפסיק לבלבל תמוח עופר.

08
איתי
 • 07:59
 • 11.10.12

ומדבר מפוזיציה , אין שום קשר לימין פה , אתה מסיט

07
דקלה
 • 07:57
 • 11.10.12

איזה מן ראש מטה מייעץ לחכית שלו לתקוף את רמי לוי?? רוב העם אוהב אותו. מדבר עם עובדיו ויודע שרע לא יוצא מהאדם הזה. אה וגם השטויות על התאגדויות חיבות להפסק. רובנו לא רוצים שביתות כל יומים.

05
אחד העם
 • 07:54
 • 11.10.12

עכשיו הכל מובן..... גועל נפש

03
דב
 • 07:36
 • 11.10.12

עופר- אתה מבסס את מאמרך על עובדה בסיסית לא נכונה ולכן כל האמר לקוי. לדבריך -רמי לוי נגוע בשיקולים זרים שכן הוא חבר מרכז הליכוד כיום או בעבר.
טעות.
רמי לוי אינו חבר מרכז הליכוד.
לעומת זזאת אתה חבר העבודה -יועץ של שלי יחימוביץ
מי נגוע בשיקולים זרים?
דב

תוכן מקודם
הפופולריות בזירת הדעות
הצעות מיוחדות