לפיד ביטל את הדיון בביטול חוק הדיור הציבורי בקבינט הדיור הקרוב - פוליטי - TheMarker

לפיד ביטל את הדיון בביטול חוק הדיור הציבורי בקבינט הדיור הקרוב

יחימוביץ': חוק הדיור הציבורי, שנחקק בידי הח"כ לשעבר רן כהן, הוא אחד החוקים הצודקים ומתקני העוול שנחקקו אי פעם בישראל

שר האוצר, יאיר לפיד, ביטל את הדיון שאמור היה להתקיים בקבינט הדיור הקרוב, ביום שלישי בשבוע הבא, בנושא ביטול הדיור הציבורי.

לפיד הורה על ביטול הדיון, לאחר שהחלטתו לבטל את הדיור הציבורי, פורסמה הבוקר בלעדית בהארץ וב-TheMarker ועוררה ביקורת ציבורית רבה בקרב חכ"ים וסערה בקרב גופים חברתיים רבים.

לפיד בישיבת סיעת יש עתיד, אתמול
ביטל את הדיון. שר האוצר יאיר לפיד
צילום: אמיל סלמן

מעט קודם לכן התייחסו מספר ח"כים להחלטתו של לפיד. יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' זעמה על ההחלטתו של לפיד לבטל את החוק שלטענטה - עושה צדק עם הקבוצות העניות בחברה. "חוק הדיור הציבורי, שנחקק בידי הח"כ לשעבר רן כהן, הוא אחד החוקים הצודקים ומתקני העוול שנחקקו אי פעם בישראל. ביטול החוק ע"י שר האוצר יאיר לפיד, מתווסף לייקור חד של הדיור בגלל העלאת מע"מ, מס משפרי הדיור וביטול הטבות לרוכשי דיור בפריפריה", אמרה יחימוביץ'.

לדברי יחימוביץ', "חוק הדיור הציבורי עושה מעט צדק עם הקבוצות העניות והמודרות ביותר בישראל ומשיב לידיהן רכוש דל שממילא אמור היה להיות בבעלותן. בתקופה הקצרה שבה בוצע החוק הוא תיקן עוולות ושיפר ללא הכר מצבן של משפחות עניות. מסיבות פוליטיות וגם מרשעות סתם, עוכב החוק ונדחה שוב ושוב, אולם שום שר לא העז לבטל אותו במחי יד כפי שעושה היום שר האוצר לפיד".

הפורום לדיור ציבורי, המאגד את ארגונים וקבוצות חברתיות המקדמות את הזכות לדיור, הביע היום זעזוע מהחלטת שר האוצר, לבטל את הדיור הציבורי. לדעת הפורום, "לא ברור איך הקמת קבינט דיור וכתיבת תכנית ממשלתית לפתרון המשבר בדיור לכל תושבי המדינה, אינן כוללות פרק נרחב ומפורט על דיור ציבורי ודיור לאנשים שאין ביכולתם להשיג דיור במסגרת השוק הפרטי".

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון מתכנן לכנס בשבוע הבא כנס חירום במחאה על כוונת משרד האוצר לבטל את "חוק הדיור הציבורי". לכנס, שבו ישתתף הח"כ לשעבר רן כהן (מרצ) שחוקק את "חוק הדיור הציבורי", יוזמנו נציגי כל המפלגות ופעילים למען הדיור הציבורי.

גילאון אמר כי "במקום להכריז מלחמה בעוני, פתח לפיד במלחמה במוחלשים ביותר בחברה. לא ברור איזה תואר הצליח לפיד לאסוף בימים שחלפו מאז הקמת הממשלה, אבל הוא כבר מזכה את עצמו בתואר 'הקברן'. נחצה כאן הקו האדום האחרון: כנראה שלפיד ייזכר כאיש שבא לסתום את הגולל על בדל האחריות של מדינת ישראל כלפי אזרחיה, שקובע חוק הדיור הציבורי".

יחימוביץ'
"אחד מהחוקים הצודקים ביותר", יחימוביץ'
צילום: אמיל סלמן

ח"כ סתיו שפיר (עבודה) הגיבה גם כן לסוגיה והאשימה את האוצר בהעלמת כספים שנועדו לבניית יחידות דיור ציבוריות נוספות. "בתקופה מאז שנחקק חוק הדיור הציבורי נכנסו קרוב ל-3 מיליארד שקלים לקופת המדינה ממכירת דירות ציבוריות לדייריהן, כסף שלפי החוק היה אמור להיות מופנה לבניית יחידות דיור ציבורי חדשות, אבל במקום זאת נעלם במסדרונות האוצר. לא מספיק שהאוצר העלים שלושה מיליארד שקלים ולא מצליח אפילו להסביר היכן הם נמצאים, עכשיו פקידי האוצר החמדנים החליטו לבטל את החוק כולו. לפיד, במקום להורות על כיוון חדש ולהפגין מנהיגות - מתקפל שוב, הפעם בפני פקידי האוצר".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הצג את כל התגובות פתוחות
09
שחף
 • 16:43
 • 30.05.13

תגידו זה אמיתי יהירקה עוד לא התמקם לו בסוויטה בריביירה וכבר ביטל את החלתתו על ביטול הדיור הציבורי ? איזה מרטיני אישתו שתיחייה משקה אותו זה לא אמיתי ילהה תחזור כבר ליהיות פרזנטור של איזה בנק מוביל ותעזוב אותנו לנפשנו

07
אאא
 • 16:27
 • 30.05.13

שפע בעניים בצורה קשה.
כמו כל דבר אחר בו תומכים רן כהן או יחימוביץ.
את העניים צריכים לייצג עניים ולא משכילים אשכנזים מעשירונים 2-3
ועושי דברם מהסוג של רן כהן.

05
מאור
 • 15:53
 • 30.05.13

אני לא מבין את לפיד.. כל הצעה שיתנו לו פקידי האוצר הוא יבלע אותה בלי להתווכח? מחשבה היא לא אופציה מבחינתו?

04
שי
 • 15:22
 • 30.05.13

הדירות בדיור הציבורי נמכרו תמורת מילארד שקל שהוחזרו כהלוואה ליהדות ארה"ב. ההלוואה ניתנה אחרי מלחמת יום כיפור והמדינה שעבדה את הבתים לטובת ההלוואה. ותמה בכלל שילדים, שהוריהם קיבלו דירות כשעלו יקבלו אותם אוטומטית?

03
מיכל
 • 15:19
 • 30.05.13

כל הכבוד לכל חברי האופוזיציה שלא מפסיקים לעבוד כדי להציל אותנו מהגזרות שנוחתות עלינו יום אחרי יום. לכל מי שלא מבין למה צריך אופוזיציה לוחמת

02
עובד
 • 15:16
 • 30.05.13

אני לא מבין בכלל מדוע יהיו אנשים שיקבלו בחינם דירה ויהיו כאלה שלא.
למה לבטלן מגיע פרס ולחרוץ לא מגיע כלום.

01
אור
 • 14:41
 • 30.05.13

אני לא מבין את התקשורת שנותנת לו רוח גבית..

תוכן מקודם
הפופולריות בפוליטי
הצעות מיוחדות