הממשלה אישרה: תקציב 2013 יאושר תוך 135 ימים - פוליטי - TheMarker

הממשלה אישרה: תקציב 2013 יאושר תוך 135 ימים

עד כה עמד פרק הזמן על 45 ימים ■ מחר בבוקר יערך טקס חילופי שרים במשרד האוצר

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: אוליבייה פיטוסי

הממשלה ה-33 של ישראל אישרה הערב, בישיבתה הראשונה, פה אחד, תיקון לחוק יסוד המדינה לתקציב המדינה לשנים 2012-2009, לפיו פרק הזמן המרבי לאישור תקציב המדינה לשנת 2013 יהיה 135 יום מיום כינון הממשלה.

היתה זו ההחלטה הראשונה של הממשלה החדשה. היא התקבלה לאחר שהממשלה קיבלה את אמון הכנסת, שעה קלה קודם לכן, ולאחר שהשרים נשבעו אמון למדינה. החלטת הממשלה מהערב באה לשנות את החוק הקודם, שקבע כי התקציב יאושר תוך עד 45 ימים מיום כינון הממשלה. לפי ההחלטה שהממשלה קיבלה היום המועד האחרון לאישור תקציב המדינה ל-2013 הוא יום שני ה-22 ליולי 2013.

החלטת הממשלה היום התקבלה על פי הסכמות עם האופוזיציה. לפי ההסכמות בתוך 85 ימים מיום השבעתה תניח הממשלה על שולחן הכנסת את הצעת התקציב. לכנסת יהיו 50 ימים על מנת להעביר את התקציב בשלוש קריאות. הצעת החוק של הממשלה תובא מחר להצבעה ולאישור הכנסת.

בימים הקרובים יחליט שר האוצר החדש, יאיר לפיד, אם תקציב המדינה החדש יהיה חד שנתי, ל-2013 בלבד, או דו שנתי, ל-2013 ול-2014. צמרת האוצר מעדיפה כי התקציב יהיה דו שנתי. אתמול החליט לפיד לבטל הצבעה מתוכננת בכנסת, על חקיקה, לפיה יהיה התקציב הבא דו שנתי.

מחר בשעה 10.00 יתקיים באוצר טכס חילופי שרים באוצר, בין שר האוצר היוצא, יובל שטייניץ, ושר האוצר החדש, יאיר לפיד. לפי הערכות מוקדמות לפיד מתכוון לבצע שינויים בצמרת הגבוהה של האוצר, ולהביא למשרד מספר אישים המקורבים לו. נראה כי עיקר השינויים יבוצעו בקיץ, לאחר שהכנסת תאשר את תקציב המדינה החדש.
 

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
01
ערן
  • 06:32
  • 07.05.13

באירופה הבינו שהידוק מוגזם של החגורה גורם לנזק שקשה לתקן. שימו לב לאבטלה באיטליה, יוון וספרד, שעכשיו גורמת לכולם לבטל חלק גדול מהגזירות.

חוץ מזה, היום כבר לא כל כך מתייחסים ללשכות הדירוג. כולם כבר הבינו שהלשכות פועלות לפי פוליטיקה יותר מאשר כלכלה.

תוכן מקודם
הפופולריות בפוליטי
הצעות מיוחדות