אראל מרגלית: לבטל את התקציב הדו השנתי - פוגע בתפקיד הכנסת - פוליטי - TheMarker

אראל מרגלית: לבטל את התקציב הדו השנתי - פוגע בתפקיד הכנסת

"התקציב הדו שנתי מקשה על שינוי סדרי העדיפויות", אמר ח"כ אראל מרגלית (העבודה)

"פוגעים שוב ושוב בחוק יסוד התקציב, והנה זה ממשיך גם היום כשמתכננים שוב תקציב דו שנתי", אמר היום ח"כ אראל מרגלית (העבודה) בנאומו במליאת הכנסת. "אסור לנו, חברי הכנסת, להסכים לכך ומי שקורא את הפרוטוקולים של ועדת טרכטנברג מבין זאת. תקציב ללא אישור של הכנסת מייתר את תפקידנו כמי שאמורים לפקח על פעולות הממשלה".

לדבריו, "חברי ועדת טרכטנברג הבינו את האחריות המוטלת עליהם וראו שיש הזדמנות לשנות סדרי עדיפויות, אבל התקציב הדו שנתי אינו מאפשר זאת, וכך אנו מוצאים את עצמנו במצב בלתי אפשרי. אז בואו נפיק את הלקחים ונעצור את הניסוי הזה שעושים כאן על חשבון הכיס של כולנו".

מרגלית קרא לח"כים "לעצור את המחדל הזה, ולהחזיר תהליך עבודה שנהוג בעולם כולו, תכנון ותקצוב שנתי ודיון מעמיק על סדרי העדיפויות שהתקציב צריך לשקף. ללכת שוב לבג"צ זה אפשרי, אבל עדיף הרבה יותר שנפתור את זה אצלנו בתוך הבית".

אראל מרגלית
אראל מרגלית
צילום: מוטי מילרוד

עוד אמר מרגלית כי "יצא המרצע מן השק. הפרוטוקולים 'הגנוזים' של ועדת טרכטנברג מראים שגם בכירי הממשל הבינו כבר אז וידעו שהתקציב הדו שנתי 'כולא אותנו' במסגרת קשיחה לשנתיים קדימה, ואינו יכול לענות על מצוקות האזרחים ודרישות נחוצות בזמנים של כלכלה משתנה".

"חוסר האונים של בכירי הממשל ביחס למצוקות העם קורא לנו לעשות מעשה ולשנות את המציאות הזאת כדי שאפשר יהיה לשנות סדרי עדיפויות, ואז לשנות את תכניות העבודה שיהוו הבסיס לתקצוב", הוסיף.

מרגלית אמר גם כי "אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אמר בעצמו 'שאסור להמשיך בניסוי הזה. בעולם ובכלכלה שמשתנים אי אפשר לשים תחזית ממוסמרת לשנתיים קדימה', שזעקת המחאה החברתית באמצע 2011 היתה יכולה להישמע, אם ניתן היה לשנות או לתעדף אחרת את התוצאות".

לפני מספר חודשים הוגשה עתירה דומה על ידי הח"כ דאז רוני בר-און (קדימה), אך היא נדחתה על ידי בג"צ.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בפוליטי
הצעות מיוחדות