מנהל רשות המסים: "יש הרבה הון של האלפיון העליון שמצוי בנאמנויות זרות" - חדשות - TheMarker

מנהל רשות המסים: "יש הרבה הון של האלפיון העליון שמצוי בנאמנויות זרות"

משה אשר בדיון בוועדת הכספים: "המלחמה בהון השחור הוצאה מחוק ההסדרים ותידון בחוק נפרד בוועדת החוקה"

"יש הרבה הון של האלפיון העליון שמצוי בנאמנויות זרות מעבר לים - רחוק מהעין רחוק מהלב. אנו מתכוונים לשנות את הדברים, לשנות את מודל המס ולזהות את היוצרים ואת הנהנים האמיתיים מאחורי הנאמנויות לסגירת פרצות", כך אמר בצהריים מנהל רשות המסים, משה אשר בוועדת הכספים. הוא הודיע כי גם יסגרו פרצות מס נוספות בחברה נשלטת זרה.

בתשובה לשאלתה של יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, על טיפול במקלטי במס בישראל, אמר אשר כי "נחייב חובת דיווח וגם להשקעות באמצעות חברות צינור בחו"ל".

אשר הדגיש כי "נגביר את האכיפה במלחמה בהון השחור. נסגור פרצות מיסוי ונגביר את האכיפה. נכון שאחד מהכלים החשובים שמבחינתו למאבק הון השחור היה תוספת של עבירות מס חמורות כעבירות מקור בחוק לאיסור הלבנת הון, שיאפשר לנו איתור של תנועות הון חשודות והעלמות מס בהיקפים גדולים אבל הנושא הזה הוצא מחוק ההסדרים ויידון בחוק נפרד בוועדת החוקה".

מנהל רשות המסים גילה כי "יש יותר מ-1 מיליארד שקל של תנועות הון חשודות שכל שנה נמצאות במערכת של הרשות לאיסור הלבנת הון והן לא מגיעות אלינו כי אף שמדובר בעבירות המס חמורות, הן לא נחשבות כעבירת מקור, שהעונש עליהן הוא מעל 7 שנים. בחוק ההסדרים הבאנו חבילה מאוד נרחבת ובדיונים שנעשו עם היועץ המשפטי של הכנסת סוכם לפצל חלק ניכר מהם ולהביא לקריאה ראשונה במסגרת חקיקה נפרדת שהיא לא חוק הסדרים. נשארנו בחוק ההסדרים עם מעט בנושא ההון השחור אבל לא מעט בנושא סגירת פרצת מס והתמודדות עם תכנוני מס משמעותיים. החוק לא התכוון למצב שלשם ניתבו החברות הגדולות רווחים והוצאות שהפחיתו בצורה דרמטית את תשלומי המס בישראל".

אשר הוסיף כי "באמצעות תחנות להמרת שירותי מט"ח (צ'יינג'ים) עובר הון שחור בהיקפים אדירים. מדובר בהמרות מט"ח, העברות לחו"ל, נכיונות צ'קים ועוד. עד היום, אין מידע זורם בצורה מלאה בנושא הזה פרט לביקורות אקראיות. אנו נחייב דיווח לרשות המסים מעל סכומים כדי שנוכל לעקוב אחר תנועות ההון".

"כמו כן, הרחבנו את חובת הדיווח על פעולות, תכנוני מס ועוד בניגוד להנחיות רשות המסים בהיקפים משמעותים, ובדעתנו להתמודד עם תכנוני המס האגרסיביים". עוד הוסיף אשר כי ישנה כוונה לסגור פרצה שבה ב'חברה משפחתיתק נוזל הרבה מס וכן לסגור אפשרויות של תכנוני מס".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
07
רונן
  • 19:29
  • 11.06.13

האלפיון העליון תמיד ינצח את מס הכנסה.
על כל תקנה של מס הכנסה ימצאו אנשים אלו מעקף.
יש להם יותר אמצעים מלפקידי המס. יותר יכולת ורצון גדול בהרבה.
אז נציב המס צריך לדמום. לא להכריז על דבר. פשוט לעשות.

06
חוקר.
  • 19:16
  • 11.06.13

נעלמו !!! לא נעזוב אותכם לעולם עד שהכל ייצא !!! פ ח ד נ י ם .

02
אזרח מהשורה
  • 14:15
  • 11.06.13

אתה כרגע נובח בעיתונים שאתה הולך לשנות את השיטה אבל ברגע האמת זה ייפול כי חברי האלפיון העליון יתקשרו לפוליטיקאים שמעליך ואז הכל ייעלם/יידחה/ייפול/יעוכב עם גיבוש ועדה לבחינת הנושא שתפרסם את תוצאותיה באוגוסט 2019 ועד אז אלוהים גדול. אולי זה יהיה אפילו איזה סיפור לצחוק עליו במסיבת הקוקטייל הבאה בארסוף/כפר שמריהו או רשפון שהפוליטיקאים שמעליך ילקקו לאלה שבאמת מנהלים את המדינה והם פה רק כי נוח להם בינתיים אבל יש להם גם אחוזות ואזרחות במדינות אחרות למקרה שיציקו להם יותר מדי

01
m.a
  • 14:00
  • 11.06.13

מר אשר היקר,דבריך מסכנים את אנשי האלפיון העליון .
הם עלולים למות מצחוק!!! קח זאת לתשומת לבך בבקשה.

תוכן מקודם
הפופולריות בכללי
הצעות מיוחדות