הכנסת אישרה את העלאת מע"מ ל-18% - חדשות - TheMarker

הכנסת אישרה את העלאת מע"מ ל-18%

(עדכון) המע"מ יעלה ב-1% החל מ-2 ביוני 2013 ■ שר האוצר לא השתתף בהצבעה עקב נסיעה לחו"ל ■ לשכתו של לפיד: השר יגיע הלילה לפאריס ואמור להיפגש ביום שישי עם שר החוץ הצרפתי; לאחר מכן ייצא לחופשה פרטית של 24 שעות

שר האוצר, יאיר לפיד, יצא היום (ד') לחו"ל ונעדר מההצבעה שאישרה את העלאת המע"מ ב-1%. לפיד עזב לפני מוקדם יותר את המשכן בדרכו לחו"ל. ל-TheMarker נודע כי מדובר בחופשה פרטית.

מליאת הכנסת אישרה את הצו להעלאת ל-18% החל מ-2 ביוני 2013. בעד הצו הצביעו 45 ח"כים ונגדה 39 ח"כים. 19 שרים וח"כים מהקואליציה נעדרו מההצבעה, חלקם בשל התנגדותם להעלאת המע"מ. רק חלק מהם התקזז עם ח"כים מהאופוזיציה.

שר האוצר במליאת הכנסת
שר האוצר במליאת הכנסת
צילום: אוליבייה פיטוסי

בין השרים והח"כים שנעדרו: עמיר פרץ, מירי רגב, גילה גמליאל, אורלי לוי, חיים כץ, משה יעלון, אורי אורבך, גדעון סער ועדי קול. ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) היה מקוזז אומנם עם לפיד אבל השתתף בהצבעה.

אתמול (יום ג') אמור היה לפיד לנסוע לפאריס לוועידת ה-OECD. לפיד ביטל ברגע האחרון את נסיעתו בטענה שהוא נשאר בארץ בשל משבר השוויון בנטל. בעקבות הנסיעה שתוכננה, בוטלה אתמול הופעתו של לפיד בוועדת הכספים שדנה בחוק הריכוזיות. עם זאת, גם לאחר שביטל את הנסיעה, לפיד לא הגיע אתמול לוועדה.

הבוקר קיים לפיד מסיבת עיתונאים בנושא בכנסת ובצהריים עזב את המשכן. גורמים פוליטיים מתחו ביקורת על כך ששר האוצר מוצא לנכון לנסוע לנסיעה פרטית לחו"ל ונעדר מההצבעה על העלאת המע"מ. לדבריהם, מדובר ב"חוסר רגישות ציבורית משווע". גורם בכנסת אמר כי "אולי אח"כ יכתוב לפיד פוסט ד"ש לאחי מחו"ל".

ח"כים בקואליציה מחו על העדרותו של לפיד מההצבעה ואמרו כי "אותנו מחויבים לתמוך בהעלאת המע"מ שאותה הגיש לפיד, אבל הוא עצמו משוחרר מכל חובה להצביע בעד הגזירות שהציג. זוהי חוצפה".

בכירים בליכוד אמרו בתגובה כי "מדובר בשערורייה ובביזיון. לא יעלה על הדעת ששר האוצר נוסע לחופשה פרטית בחו"ל ונעדר מההצבעה על העלאת המע"מ, שבמהלכה לא אושרו קיזוזים של ח"כים".

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) אמרה במליאה כי "הידיעה על כך ששר האוצר לא נמצא כאן כיוון שהוא נסע לחופשה פרטית נשמעת לי לא הגיונית. אני מתקשה להאמין גם בדמיוני שאחרי שחתם על הצו להעלאת המס לעניים ביותר. לא נשמע לי הגיוני.

"אבל אתמול יצאה הודעה: "מבטל את נסיעתו למפגש שרי האוצר בשל המשבר הקואליציוני שנוצר" אבל מה לעשות שלא היה משבר. כדי שחס וחלילה לא נדבר על הנושאים האמיתיים - 70% מהחרדים יתגייסו.

"מעשיות אלף לילה ולילה כמה אפשר להאמין... והשאיר לכם חבריי מהקואליציה לעשות את העבודה המלוכלכת בשבילו. אל תעשו בשבילו את העבודה המלוכלכת וזאת עבודה מלוכלכת. אף אחד מכם לא שלם עם ההצבעה הזאת ורבים מכם יודעים שהיא שגיאה קשה ואכזריות, ופחדנות".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון אמרה בתגובה כי "יאיר פגע וברח - הצו להעלאת המע"מ, שלפיד הביא היום לכנסת, פוגע קודם כל במי שיש לו הכי מעט. זה צעד קל, שמאפשר לו לא להתעמת עם טייקונים וקבוצות לחץ. עכשיו לפיד מתחמק גם מהתמודדות עם הכנסת, ובורח מההצבעה על הצעד האכזרי שהוא עצמו יזם".

סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), אמר במליאת הכנסת כי "לפיד נסע בשליחות המדינה לכנס של ה-OECD באירופה. ובשעה חמש עולה על המטוס". זאת על אף שבלשכתו של השר אמרו כי הוא יהיה בחופשה פרטית.

מלשכת שר האוצר נמסר בתגובה כי "נסיעתו של שר האוצר לכנס שרי האוצר של מדינות ה-OECD בוטלה לאור המשבר הקואליציוני בנושא השוויון בנטל. לאור פתרון המשבר הבוקר, יצא לפיד לפריז, שם ייפגש עם שר החוץ הצרפתי, פגישה שתוכננה במסגרת ביקורו שם".

חברי כנסת טענו בתגובה להודעת לשכת האוצר כי לפיד היה יכול לנסוע גם מחר. בתגובה לפניית TheMarker הבהירו בלשכה כי "שר האוצר יגיע הלילה לפאריס ואמור להיפגש ביום שישי עם שר החוץ הצרפתי. מיום שישי בצהריים ימצא לפיד בחופשה פרטית של 24 שעות עם רעייתו".

מירי רגב
מירי רגב
צילום: מיכל פתאל

יש לציין כי לפיד נסע על חשבונו הפרטי, ולא מכספי משרד האוצר או המדינה. גורם בכיר בלשכתו אמר כי כשלפיד יצא לשדה התעופה, אך עדיין לא היה אישור לכך ששר החוץ הצרפתי יוכל לפגוש אותו. "אנחנו מנסים לארגן לו עכשיו פגישה גם עם מזכיר ה-OECD ולא ברור אם היא תצא לפועל", אמר הבכיר.

חברי הכנסת של הקואליציה נגד העלאת המע"מ

בתוך כך, חברי כנסת מהליכוד ומהקואליציה, המתנגדים להעלאת המע"מ, החליטו להתקזז עם ח"כים מהאופוזיציה בהצבעה במליאת הכנסת שתערך בשעה הקרובה. חברי הכנסת הם מירי רגב וגילה גמליאל מהליכוד. ח"כ אורלי לוי מישראל ביתנו, שמתחה ביקורת על העלאת המע"מ, וראש הממשלה בנימין נתניהו לא נמצאים כעת במשכן הכנסת. לוי מקוזזת אך כמה חברי כנסת מהליכוד עזבו את המליאה מבלי להתקזז מפני שהם חוששים להיות מזוהים עם העלאת המע"מ.

ח"כ מירי רגב עלתה לנאום במליאה ומתחה ביקורת חריפה על העלאת המע"מ. לדבריה, כיוון שהיא מתנגדת למהלך ולא תוכל לתמוך בו, היא העדיפה להתקזז. "לפיד יורק על מעמד הביניים שהביא אותו לכנסת. אני לא מבינה איך הוא יכול להסתכל לבוחריו בעיניים. מה-OECD הפכנו לבולען. לפיד צריך לדעת שבולען זה גם בומרנג. הדבר הכי קל זה להעלות את המע"מ אבל צריך להתאמץ. איפה הפוליטיקה החדשה? איפה היצירתיות והחמלה? אולי עדיף שנחזור לתקופת סלאח שבתי, אז למדינה לא היה כלום אבל לאזרחים היה בריאות חינוך ודיור".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), שהציג את הצו להעלאת המע"מ הודיע כי "אם שני הצווים הללו היו עולים בלי קשר לשום דבר אחר, הייתי הראשון שמצביע נגד. העלאת מע"מ היא דבר קשה מאוד, שפוגע בהרבה מאוד בשכבת הביניים וגם ברובד היותר נמוך אבל מה אפשר לעשות שהממשלה הזו שבה אני חבר בקואליציה קיבלה מצב כלכלי עם בור של 40 מיליארד שקל וצריך לכסות אותו - ולכן הגזירות יהיו על הכל. אנו נשאף שכולם ישאו באלונקה ולא רק מגזר או אוכלוסיה מסויימת. היה יותר נוח אם הדיון היה מתקיים יחד עם יתר מרכיבי התקציב. אישרנו את העלאת המע"מ לא משמחה אלא מראיית המציאות".

ח"כ רובי ריבלין (ליכוד) אמר בדיון במליאה כי "מע"מ הוא נטל על האזרחים, שמכה בעיקר בחסרי היכולת מאשר על בעלי היכולת". ריבלין הסביר כי הצביע בוועדת הכספים בעד העלאת המע"מ כי "אפילו מיעוטי היכולת לא יכולים להתקיים אם לא נייצב את כלכלת ישראל כיוון שאנו נמצאים בזמנים של מצוקה".

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) אמר כי " העלאת המע"מ תעלה על את מספר העוני בקרב הילדים בכ-5.2% ובעצם 44 אלף ילדים חדשים יכנסו למעגל העוני בזמן שרק לפני כמה ימים התבשרנו שאחוז העוני במדינת ישראל והפער בין העושר לעוני הוא הגבוה ביותר בין כל המדינות המפותחות".

ח"כ דב חנין (חד"ש) טען כי המס הוא מזיק מבחינה חברתית ופרימטיבי. "המס הזה בישראל מופעל בישראל אחרים בעולם. ניתן לחשוב בצורה יותר יצירתית על מע"מ דיפרנציאלי".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) אמר כי "העלאת המע"מ משולה לגניבת ארנקים לחסרי ישע. נדמה שנקלענו לסצינה מתוך קומדיה דל'ארטה בבימויים של הצמד לפיד ונתניהו. האם לציניות אין כל גבול? גם יושבי הקואליציה יודעים היטב כי המע"מ הוא מס רגרסיבי הפוגע במוחלשים ביותר בחברה. משום שבאנו לשנות את רוע הגזירה, אנו מצביעים על פתרונות חלופיים".

הצעת חוק: העלאת המע"מ תחייב את אישור ועדת הכספים

בתוך כך, מרכזת הקואליציה בוועדת הכספים, ח"כ גילה גמליאל (הליכוד), הגישה הצעת חוק, שלפיה העלאת המע"מ תחיייב את אישורה של ועדת הכספים.

ח"כ גמליאל אמרה כי "תקנות שונות והחלטות פעוטות יותר מנושא המע"מ באות יום יום מצריכות אישור של חברי ועדת הכספים אך נושא מהותי כמו עניין המע"מ הנוגע לכלל האזרחים אינו מצריך כלל את אישור הוועדה. חוק זה בא למנוע מצב שהתרחש אמש בוועדה. שחברי הוועדה מהווים אוטומטית חותמת גומי של האוצר.

"בפעם הבאה פקידי האוצר יצטרכו לחשוב על פתרונות יצירתיים יותר מאשר לעלות את המע"מ על כל המוצרים באופן אוטומטי לכלל האזרחים כי חברי הוועדה ישאלו אותם שאלות קשות כגון: מדוע לא להטיל מע"מ דיפרציאנלי ואז יצטרכו לתת תשובות לנו ולציבור. ישיבות ועדת הכספים שקופות לכלל אזרחי המדינה לא כמו הדיונים בחדרי משרד האוצר מול טבלאות האקסל".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר בתגובה כי: "לפיד מוציא לאזרחים את העיניים. זהו ניתוק מוחלט מהעם ומרגשות הציבור. לפיד לא מחובר, מעלה את המע"מ, מטיל גזירות קשות על הציבור ונוסע לחו"ל. בגלל העלאת המע"מ ויתר הגזירות רבים בציבור לא יכולים לחלום על החופשה הבאה שלהם".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
110
דליה
 • 19:36
 • 01.06.13

כל השיח על שינוי ומהפך הוא בגדר ,,פנטזיה],,הוא לא שונה משטיינץ,הנהגה קפיטליסטית

109
בלבלבלבלבלבלבלבלבה
 • 10:05
 • 01.06.13

108
אזרחית
 • 21:31
 • 30.05.13

התרשמתם מהמראה מהשרירים מחלקות הלשון. כל שדיבר אי פעם בטלויזיה היא כל שראה מהפרומטר ... שום דברלא מביתץ היוצר שלו... האיש הוא נפיחות ויהירות חסרת אחריות.. על זה נאמר נוד נפוח .

105
גד גלעדי
 • 08:20
 • 30.05.13

האיש מוכיח את אשר היה ברור מראש: הוא אינו ישר, הוא מושחת מוסרית, הוא בורח מאחריות - בקיצור הוא פוליטיקאי ישראלי טיפוסי.
הייתם אידיוטים כאשר בחרתם בו. כעת גם אתם יכוללים להיווכח בכך. הביטו בראי וראו מי הביא על המדינה את ביבי מס' 2 - יפיוף בעל כושר רטורי (כנראה שהאנגלית לא תגיע אף פעם לרמה של זו של ביבי), ריק מכל תוכן, נטול כישורים מינימליים לכל תפקיד מיניסטריאלי; על אחת כמה וכמה לתפקיד בכיר. הוא וחבר מרעיו לא יהיו באופן אישי בכייה לדורות אבל לבטח לארבע השנים הבאות. ובינתיים אזרחי המדינה ברובם רק יסבלו. לכם, הבוחרים בו, מידת אחריות לא פחותה מאחריותו האישית של לפיד. נפלים.

104
אבי
 • 07:40
 • 30.05.13

אשר על כן לא ברור לי מה מטרת הפגישה עם שר החוץ. לדעתי,הוא פשוט רצה לממן את הכרטיס שלו על חשבוננו ולכן הכניס פגישה מיותרת זו ליומנו.

102
א
 • 07:13
 • 30.05.13

טבעי שיסע לחו״ל בעץ משבר. מע״מ? כשמרוויחים מיליונים זה הכי נורא, תחשבו כמה יצטרך לשלם, הוא בכלל הכי נדפק מכל זה. חוץ מזה, זו אמנם נסיעה פרטית, אבל הוא יעבוד בה קשה, מצלמים שם בשער הניצחון קמפיין לבנק הפועלים במסגרתו הוא יעמוד במרכזו, בלי חולצה, חושף ת׳קוביות וצועק: ״ניצחתי, אה... ניצחנו!״.

101
שי
 • 06:11
 • 30.05.13

מדינת ישראל, אשר היוותה מאז ימיה הראשונים ארגון של כזב בנושא האנושיות, האמת והמסורת היהודית, הביאה למצב שבו היא איננה מהווה יותר מצבר של כנופיות גזל המתחרות זו בזו על משאבי הציבור – ושומה על הציבור היהודי בה ללמוד ולראות את האסון הפעיל אשר בגללו אין הוא מצליח להתקדם ולהשיג הישגים ראויים לשבח מבחינה תרבותית, כלכלית
מיום ליום, ההכרה הכואבת אך גם המפוכחת תופסת את מקומה. יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות.

99
אזרחית
 • 23:35
 • 29.05.13

חברי ועדת הכספים- תתביישו לכם
ולכל מי שהרים ידו בעד , חוץ מנתניהו שבמילא לא רוכש מאום מכספו, ולכן לא ברורה לו משמעות המס, תתביישו לכם. אני מקווה שלא תנוחו ולא תשקוטו עד שתבטלו את הגזירות המרושעות שלכם.

98
יהיר מהיר
 • 23:29
 • 29.05.13

97
אין לי ממה
 • 22:42
 • 29.05.13

נמאס ששוחטים לנו את הצורה פה במיסים ולא ניתן להרשות לעצמינו כלום. המדינה הזו לא מקום ראוי למחיה. לא נותנים לנשום פה. יאללה, נתראה כולם בחו"ל בגל ההגירה ההמוני שיבוא. המקום הזה לא ראוי למחיה. הפכו את המדינה הזו לגטו של עושק ואת האזרחים לצרכנים שבויים עשוקים. נמאסתם ולכן נרד מפה בסוף !!

94
בלה
 • 20:35
 • 29.05.13

אונעת הציבורת איזו פוליטיקה
וחבל על כל הקולות שהצביעו עבור לפיד שהיו אמורים להצביע לשלי,

92
רותי,ת"א
 • 20:03
 • 29.05.13

שאלת איפה הכסף. על גבי הסיסמא הזו הבטחת לעצמך קולות בבחירות, אבל... אתה לא באמת מחפש איפה הכסף. בחברות הענק כמו טבע שאינן משלמות מס כחוק אינך נוגע. ממי אתה רוצה לקבל את הכסף? מהגימלאים !!!!! העלית מס ערך מוסף, שמשפיע על מחירי המזון. העלית מחיר חשמל, מחיר מים ואתה מודיע כי הנחות על ארנונה לגימלאים עומדות להתבטל!!!! אפילו נתניהו לא הגיע לרמת רשעות שכזו בהתנהלותו אל מול הגימלאים !!!!!!! מציעה לך לעצור לפני שתישלח את הגימלאים אל המדבר !!!!!

91
יוסי
 • 19:56
 • 29.05.13

לפיד לוקח כסף מכולם ולא נותן כלום !!!

רק ביזבוזים יש בממשלה

84
נתי
 • 18:59
 • 29.05.13

הפכתם עיתון שתמיד היה קרן אור של יושרה ואמינות לכלי משחית לקידום אג'נדה. קודם חיסלתם את נוחי ועכשיו תור יאיר. אתם לא עיתונאים אתם סוחרים בדם ומוכרי מודעות. עצוב פשוט עצוב. חוסר האמינות והרשעות שלכם כה ניכר ובוטה עד שהחלטתי היום לבטל את המנוי שלי לדה מרקר לרבות האפליקציות.

83
יהודיי
 • 18:51
 • 29.05.13

הצבעתם 'יש עתיד'? אכלתם אותה בגדול. לא הבנתם שזה טמבל עם הרבה סטייל ותו לא?
וכי מה נדמה לכם? אין מהפיכות דה לוקס.
עד שזה לא יתפוצץ לכולם בפרצוף אף אחד לא יבין. משיחי שקר הם בועת סבון.

81
אורסולה
 • 18:29
 • 29.05.13

לא תאומן ההתנהלות של האיש הזה, יוצא לחופשה דווקא בתקופה הזאת. נגמרה לו הבטרייה? יש אנשים שלא נושמים שנה שלמה בעבודות מפרכות וגם אז בקושי יוצאים לחופשה והטיפוס הזה הזיע בקושי חודשיים ומפרגן לעצמו חופשה...בפריז??? אהה, שכחתי, הוא הופיע שנה שלמה במופעי דוגמנות פוליטיים, אז אולי באמת יש לו סיבה להיות עייף אחרי שעבד על ציבור גדול של אנשים תמימים בסיסמאות ריקות וחסרות שחר.

79
מצטערת על הבורות
 • 18:26
 • 29.05.13

למה הכוונה ב"התקזזות" כשמדובר בהצבעה?

76
joseph
 • 18:17
 • 29.05.13

מיליוני מסכנים, עובדים קשי יום ושאר עלובי חיים. מקבלים בחוסר אונים את גזירת המעמ של לפיד תוך כדי צפייה בנסיעתו של האחרון לנופש בפריז....

72
71
תמרה
 • 17:43
 • 29.05.13

לפני שהם מכניסים אנשים נוספים למעגל העוני שיכניסו את עצמם

70
אביגיל גולדשמידט
 • 17:40
 • 29.05.13

לפיד נסע לפריז כדי להרוויח את האחוז של המע"מ ,זו תכונה של עשירים
מסוגו של לפיד וביבי, מסתבר שגם לפיד נהנתן, זה לא חדש גם שעבד בטלויזיה
ובעיתון חיי חיי נהנתן, עכשיו בטח יהנה יותר, הוא מרגיש את עצמו כיורשו
שלביבי ונוסע בעולם כדי שיכירו את ראש הממשלה החדש, אתה חיי בעננים
ניזכור את התנהלותך הוכחת שאין פוליטיקה אחרת וכל ההבטחות שלך
לעזור לחלשים ונהגתה ההפך הקשתה עליהם את החיים, אין פוליטיקה אחרת
הפוליטיקה היא זנות פוליטית ולא קם בכל הממשלות פוליטיקה שקיים את
ההבטחות שלו לפני בחירתו
דש ממסעודה תהנה בפריז כמו שהיא נהנית מהגזרות שלך עליה

68
אופיר אקוניס, אמרת שיורד המע"מ על גבינה צהובה. האם אתה אולי שקרן גדול, מר אקוניס?
 • 17:28
 • 29.05.13

65
נתי
 • 17:22
 • 29.05.13

כל המגיבים מתנהגים כמו עדר של מפגרים, כמו פלסטלינה בידי התקשורת והעסקנים הפוליטיים. מה קרה, נוסע לחופש צאו לו מהווריד. אפשר לחשוב, כולם בוכים על מר גורלם, אבל מחזיקים סמארטפון, מעשנים בשרשרת, פוקדים את בתי הקפה מבוקר עד ערב, כל ילד אייפון וטלוויזיה בחדר. העלאת המעמ תשפיע בכמה שקלים על הציבור, בקניית מוצרי בסיס, את השקלים האלו אפשר למצוא בהרבה מקומות אחרים בתקציב המשפחתי, כפי שפורט בקצרה

64
תתביישו כבר, מגעילים שכמותכם
 • 17:19
 • 29.05.13

62
בזיון
 • 17:18
 • 29.05.13

61
מפלגת "אין עתיד"...
 • 17:17
 • 29.05.13

מפלגת-שקר מחורבנת

60
נחום לוי
 • 17:16
 • 29.05.13

מדוע יוצא שואה עם פנסיה נאה עם רנטה מגרמניה ועם קיצבת זיקנה הכול ליחיד.צריך לקבל כספים מהמדינה מדוע?

59
פ
 • 17:16
 • 29.05.13

ואם זה משולב איך עושים חישוב. אשתו משלמת על הטיסה?על המלון ביום השני והשלישי בו אינו בתפקיד מי משלם.

58
השפן הקטן
 • 17:16
 • 29.05.13

יזם משבר
רק לא להתעמת עם העובדות

57
בושה האיש הזה. בושה!
 • 17:16
 • 29.05.13

פחדן עלוב אחד

55
פאר רני
 • 17:15
 • 29.05.13

זה מה שיהיה

54
אבשלום
 • 17:15
 • 29.05.13

חברים תבדקו את חשבון המים עלה ב23% כי למה?עלית מיחרים בתוספת המעמ,כשהחשבון בעיריות אין מעמ כלומר עליה של 23% ועוד הנוכל פישר יוצא לנו מדד ...00001%

53
הכנסת אינה המקום למהפכה חברתית נדרשת, גברת נכבדת
 • 17:15
 • 29.05.13

הכנסת מאכזבת כל פעם מחדש
לפני בחירות משקרים לנו? אחרי בחירות כמו דיקטטורה נהיה פה???

50
פני
 • 17:13
 • 29.05.13

מתפללים שלא תחזור מישם רק על אלונקה יה נוכל

49
חיים
 • 17:13
 • 29.05.13

לכל מי שמשתתף בספורט הלאומי להיכנס ביאיר לפיד ולהחלישו,
תודו שמאז שהוא נכנס לתפקיד, כל התחלואים הגדולים ביותר במדינה שלא טופלו עכשיו נמצאים בכותרות, חלק מתקדם טוב וחלק לא, אבל השינוי קורה,
וכמנהג האדם, יש הרבה מתנגדים והרבה קנאים בהצלחתו של יאיר.
אני מאמין שיש רוב דומם עצום שמאמין בדרכו, ומה שאנחנו רואים בטוקבקים זה אנשים טיפשים שרוצים לחזור לזמן שבו עשקו אותם ... אם הם יתמידו זה עלול לקרות

47
ביבי
 • 17:11
 • 29.05.13

46
מתוך אוהל הייתם מועילים יותר. כעת אתם כמו פסלים במקום אטום והזוי
 • 17:08
 • 29.05.13

הכנסת הזויה ביותר! מה פתאום העלאת מע"מ בכלל??? מה פתאום אחוז מע"מ כל-כך כל-כך גבוה - אפילו על חלב וביצים????? מדינה שעושה ככה לאזרחים - זה סוג של שואה

44
נעמה
 • 17:05
 • 29.05.13

מה לא עושים כבר כדאי לייצר כותרות. הבן אדם לא ישן חודשיים וחצי, עובד בטירוף אז מותר לו לצאת לכמה שעות חופש!!! כל איזה פרך או פריכה במדינה הזו שבוכים שאין להם מה לאכול, מוצאים את הכסף לטוס לאילת או יוון לאיזה מלון באלפי שקלים, ורק נהנים להלין או לקטר שאין להם.
מעיתונות כלכלית הפכתם לעיתונות רכילאית.
כמה חבל.

42
תרצה
 • 17:04
 • 29.05.13

או לקנות ויאגרה כי את העם הוא דופק אבל כנראה לא את מי שצריך

41
35
שמואל
 • 16:54
 • 29.05.13

הציבור לא מטומטם . כולנו מבינים את הנסיון לטשטש את הגזירות הבאות עלינו ולא לטובה . נתראה בבחירות

32
יוסי
 • 16:46
 • 29.05.13

ועוד המלצתי לחברים להצביע למושחת הזה שבמקום להגיד את מה שהוא מתכוון לעשות, אמר מה שהוא ידע שאני רוצה לשמוע.
עצבים!!!

30
ליזה
 • 16:45
 • 29.05.13

גועל נפש. לידיעתכם לפיד טס לייצג את המדינה בכנס ה-OICD.

28
שלום דרומי
 • 16:40
 • 29.05.13

אביך ז"ל היה ישר בחיים הוא לא שיקר מה שאמר תמיד קיים אבל אתה לא

27
י
 • 16:39
 • 29.05.13

26
לפיד "פגע וברח"
 • 16:37
 • 29.05.13

25
יאיר "פגע וברח"
 • 16:36
 • 29.05.13

24
מיקי
 • 16:36
 • 29.05.13

אם אתה לא מחובר. לפיד בשיתוף עם עיני מגלגל את גרעונות הממשלה על הפועל הפשוט שמרוויח 5,000 ש"ח ולא מיוצג ע"י היסתדרות. במקום לקצץ בפנסיות התקציביות תנאי שכר של עובדי המדינה. עד שלא תהיה פה מהפכה אלימה של הלא מחוברים (עובדים במגזר הפרטי, עובדי קבלן ) נמשיך לקטר ולממן את המחוברים. לפיד עשה הרבה רוח לפני הבחירות ובסוף שיתף פעולה עם עיני.

22
אורי
 • 16:33
 • 29.05.13

למה לא לנפש בארץ ולהיות דוגמה לחיזוק כלכלת הארץ ?

21
מירי
 • 16:30
 • 29.05.13

לפיד בא לו ממש טוב אויב הציבור מספר 1

20
גיא
 • 16:29
 • 29.05.13

כולכם שקרנים בני שקרנים

19
אורן
 • 16:29
 • 29.05.13

לפיד אתה גמור בישראל . חצוף

17
אהוד
 • 16:25
 • 29.05.13

ובאמת בשביל מה שיישאר כאן? אם לנו היתה אפשרות גם אנחנו היינו בורחים מכאן לתמיד!!גזר גזירות ונוסע לו לנפוש..גועל נפש

16
מאיר
 • 16:21
 • 29.05.13

חוץ מכותרת מתלהמת,פופוליסטית, מה יש בה מדליק ששווה כותרת?

11
נסים גבאי
 • 16:07
 • 29.05.13

09
איציק
 • 16:06
 • 29.05.13

לפיד יהיה האדם השנוא ביותר במדינה.

08
יוני
 • 16:06
 • 29.05.13

לך לנופש ואל תחזור אנחנו נסתדר . אל תשכח לקחת את שטייניץ איתך . תודה מראש מצביע יש עתיד

 •  
  גל
  • 16:58
  • 29.05.13

  לציבור יש זיכרון קצר, סוג של הדחקה קולקטיבית.
  כזאת אטימות לב לציבור אני לא זוכר כבר תקופה ארוכה. לפיד הוא התגלמות סיוט מעמד הבינוני והנמוך. הוא בטוח בצדקתו ורואה בזה שליחות, ובו בזמן הוא אטום לחלוטין לגזירות החונקות שהוא הולך להנחיל על העם. אני זוכר שראיתי אותו בהרצאה באוניברסיטת בן-גוריון לקראת הבחירות ומשחזר את כל השקרים והרטוריקה שהוא השתמש בה כדי לסחוף את ההמון. עבד לו, עבד עלינו. אכלנו אותה. נתניהו לעולם לא היה מרשה לעצמו להעביר כאלו גזירות, הוא מלקק את האצבעות. ביבי ג'וניור עושה עבודה טובה. אל תדאג, תן לזה כמה שנים ולפיד הוא ראש הממשלה הבא של ישראל.

05
פנסיות תקציביות צבאיות
 • 15:53
 • 29.05.13

04
ביבי השאיר להו בור עמוק!
 • 15:51
 • 29.05.13

01
צדוק
 • 15:40
 • 29.05.13

איפה היית מירי רגב, איפה היית הגב. גמליאל, הרי כל "הבור "נוצר לא יש מאין, אלא מפלגתכם/ן פערה אותו, ועכשיו אתם/ן באים/ות להלין. דיברנו כבר על צביעות? אם לא דעו לכם/ן שסמל הצביעות זה אתם בהתנהגותכם השפלה והצבועה היום. תתלוננו על ביבי, על שטייניץ, אבל עיזבו את יאיר לפיד, הוא לא אשם.

תוכן מקודם
הפופולריות בכללי
הצעות מיוחדות