מלחמת הסייבר: 44 מיליון ניסיונות לשבש אתרי ממשלה נהדפו - חדשות - TheMarker

"עמוד ענן" // מלחמת הסייבר: 44 מיליון ניסיונות לשבש אתרי ממשלה נהדפו

הניסיונות כוללים עשרות מיליוני התקפות על אתרי מערכת הביטחון; 10 מיליון התקפות על אתר בית הנשיא; 7 מיליון התקפות על אתר משרד החוץ; 3 מיליון התקפות על אתר משרד רה"מ ו-3 מיליון התקפות על אתר GOV.IL

מאז תחילת מבצע "עמוד ענן", יחידת התקשוב הממשלתי הדפה 44 מיליון ניסיונות להתקיף ולשבש את פעולות אתרי הממשלה ויחידותיה.

לוחמים בקורס הגנת סייבר ברמת גן
לוחמים בקורס הגנת סייבר ברמת גן
צילום: אלון רון

יחידת התקשוב הממשלתי עובדת, מאז החל "עמוד ענן", בנוהל חירום. לדברי היחידה, היא עומדת בימים האחרונים מול התקפת סייבר במימדים חסרי תקדים. היו עשרות מיליוני התקפות על אתרי מערכת הביטחון, 10 מיליון התקפות על אתר בית הנשיא, 7 מיליון התקפות על אתר משרד החוץ, 3 מיליון התקפות על אתר משרד רה"מ ו-3 מיליון התקפות על אתר ממשל זמין (GOV.IL), נמסר ממערך המחשוב הממשלתי.

היום (א') סייר שר האוצר, יובל שטייניץ, ביחידה יחד עם הממונה על התקשוב הממשלתי, כרמלה אבנר, ומנהל ממשל זמין, אופיר בן אבי. בסיור נחשף חדר המצב של ממשל זמין המאתר את ההתקפות על אתרי ממשלה בכל רגע נתון, ומצביע על מקורן.

שר האוצר אמר במהלך הסיור כי "אגף התקשוב באוצר ימשיך לבלום את מיליוני מתקפות הסייבר. אנו נהנים מפירות של השקעה לאורך השנים האחרונות בפיתוח מערכות ההגנה הממוחשבות, אך יש לפנינו עוד עבודה רבה. הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד להמשיך ולפעול במתכונת חירום על מנת להדוף את הניסיון לפגוע באתרי ממשל וסמלי שלטון".

אבנר אמרה כי "המלחמה מתקיימת בשלוש חזיתות. פיזית, עולם הרשתות החברתיות ומתקפת הסייבר. התוקפים מנסים לפגוע בזמינות אתרי הממשלה. בתקופה זו הגנה על מערכות המחשוב הממשלתיות חשובה לאין ערוך".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
01
painkiller
  • 06:24
  • 19.11.12

אולי במקום לעשות רעש ולהראות שהם עובדים שיתנו סטיסטיקה אמיתית כמה מהתקיפות מוגדרות תקיפות בעלות רמת טכנית גובהה ולא סתם איזה מנוע שסורק ותוקף בלי להבין כלום, אז הסטיסטיקה אומרת שרק אחוז אחד זה תקיפה של האקרים אמיתיים , תעשו את החשבון בעצמכם

תוכן מקודם
הפופולריות בכללי
הצעות מיוחדות